Mocny list dr Morawiec do Verhofstadta: kimże pan jesteś? - zdjęcie
25.01.16, 20:23

Mocny list dr Morawiec do Verhofstadta: kimże pan jesteś?

25

Panie Verhofstadt,

Jako obywatelka Polski wiem znacznie więcej o historii Europy niż jest Pan w stanie sobie wyobrazić. Wiem na przykład, gdzie miało miejsce pierwsze gigantyczne ludobójstwo na świecie. Było to w Kongo, podczas panowania Waszego króla, Leopolda II. Około 10 milionów czarnoskórych ofiar wielkiego bogacenia się Pańskiego króla. Joseph Conrad, angielski pisarz o polskich korzeniach, opisał to w opowiadaniu „Heart of Darkness” („Jądro ciemności”). Pański mały kraj istnieje istnieje około 180 lat, Polska zaś – od 966 roku! Polska w XV wieku zainicjowała na soborze w Konstancji, ustami polskiego prawnika, Pawła Włodkowica, prawdziwe zasady demokracji i tolerancji. I obecnie śmie pan uczyć nas demokracji, panie Verhofstadt? Chce Pan wywrzeć wpływ, by zmienić wynik demokratycznych wyborów w Polsce poprzez użycie siły? A kimże Pan jesteś? Jakimś nowym pierwszym sekretarzem tworzącego się w Brukseli Kremla 2.0?

Śmie pan wspierać najmniejszą z najmniejszych partii opozycyjnych? Jej lidera, który nie zna najważniejszych świąt religijnych we własnym kraju i sądzi, że pokłon Jezusowi składało sześciu króli?

Nie ma wątpliwości co do Pańskich intencji, Panie Verhofstadt, oraz intencji Pańskich akolitów, z którymi chce Pan zniszczyć nowy polski rząd, i nowy, wybrany przez naród parlament – w wolnych i demokratycznych wyborach. Wstydź się Pan takiej Europy, Panie Verhofstadt,

Obywatelka polska, dr Elżbieta Morawiec

Angielska wersja:

Mister Verhofstadt,

As a citizen of Poland I know much more about the history of Europe that you can imagine. I know, for example, where the first giant genocide in the world took place. It was in Kongo, during the reign of your king, Leopold II. There were about 10 millions of victims of your king’s greed. Joseph Conrad, an English writer of Polish origin, described this crime in his novel entitled “Heart of Darkness” (“Jądro ciemności”). Your small country has existed for ca. 180 years. Poland has existed since 966! It was Poland that established the real principles of democracy and tolerance at the Council of Constance in 15th century, through Polish envoy, Paweł Włodkowic! And now, you dare teach us democracy, Mister Verhofstad?! You aim to influence the results of Polish democratic elections by force? And who are you to do such a thing? Perhaps a new First Secretary of Brussels-based Kremlin 2.0? You dare support the smallest oppositional Polish party? The leader of this party doesn’t even know the most important religious holidays in his own country and believes that there were six kings visiting Jesus after His birth.

There is no doubt whatsoever as to your – and your acolytes’ – real intentions, Mister Verhofstadt, and that is to destroy the new Polish government and the parliament, chosen by the nation in free, democratic elections. You should be ashamed for such a Europe, Mister Verhofstadt.

Polish citizen, dr Elzbieta Morawiec

Źródło: www.portal.arcana.pl/


Komentarze (25):

anonim2016.01.25 9:39
Brava! Tak trzeba z dziadami.
anonim2016.01.25 9:44
Jednak w tym kraju nie brakuje Polaków choć peta się stanowczo za dużo obcej agentury i najemników obcych rządów
anonim2016.01.25 9:54
Wczęzniej wspierał Palikota, teraz Petru. To jest taki polityczny szambiarz.
anonim2016.01.25 9:56
Brawo ta pani!
anonim2016.01.25 10:02
BRAWO Pani doktor!!! A ten burak z Belgii, kraju, który za chwilę zniknie z Europy, niech sobie zęby zrobi bo straszy ludzi! Burak jeden...
anonim2016.01.25 10:02
Ten sekretarz euro-oseł ma w oczach szaleństwo.
anonim2016.01.25 10:10
przecież szczerbaty neomarksista, taki współczesny unijny bolszewik. czego spodziewać się po tym "wójciaku".
anonim2016.01.25 10:13
Jej lidera, który nie zna najważniejszych świąt religijnych we własnym kraju i sądzi, że pokłon Jezusowi składało sześciu króli? Hahahaha no powiało egzotyką ;) Tylko czy on pisze do papieża w XV wieku z prośbą o ekskomunikę czy do polityka w XXI? Pański mały kraj istnieje istnieje około 180 lat, Polska zaś – od 966 roku! Polska miała jakoś w tym czasie przerwy w istnieniu a świadomość i tożsamość narodowa kształtowała się w podobnym okresie i w odróżnieniu od Polski tam cały lud wcześniej czuł tożsamość narodową, gdzie u nas dotyczyło to jeszcze długo jedynie części społeczeństwa. Zresztą powoływanie się na historie w tak prymitywny sposób nie jest jakimkolwiek argumentem w dyskusji - i przypomina argumenty Greków którzy mają tyle wspólnego z kultura antyczną co nic i żyją ciągle przeszłością i snami o dawnej potędze. Czas się obudzić. Bo sprawy trzeba umieć bronić rzeczowo, a nie opierając się na sentymentach.
anonim2016.01.25 10:38
xD
anonim2016.01.25 11:01
Niedługo będziemy świadkami rozpadu Belgii, na Frankońską i Walońską. A pani dr Morawiec ma rację co do ludobójstwa w Kongo. Jednakże pierwsze ludobójstwo miało miejsce w czasie Wielkiej Rewolucji Francuskiej w kilku prowincjach północno-zachodnich zwanych potocznie Wandeą, gdzie wojska gen. Turreau - jego imię jest wyryte na Łuku Triumfalnym w Paryżu - ze swymi dwunastoma Kolumnami Piekielnymi wymordował co najmniej 200 tysięcy swoich rodaków w tym dzieci i kobiety, bo mężczyźni już przedtem wyginęli w bitwach.
anonim2016.01.25 12:18
Mało rzeczowych argumentów. Dużo emocjonalnych natomiast inwektyw, które obniżają wartość pisma!
anonim2016.01.25 12:24
@Tom661 wyzywaj sam siebie imbecylem niedorozwiniety owladniety nienawiscia chamie .
anonim2016.01.25 12:34
I jeszcze jedno poważne ludobójstwo Polaków...Rozkaz Jeżowa 1937-38...O "niemieckiej" Namibii nie chce mi się pisać, płakać mi się chce.
anonim2016.01.25 12:36
Każdy śmiertelnik myśli, że walczy z ludźmi a problem ma ze swoją duszą. :)
anonim2016.01.25 12:41
Tom661. Ten "dowód" to istnieje w pańskiej wyobraźni.W tekście nie ma też nic o "łamaniu Konstytucji", która pana nie obchodziła, kiedy rządziły inne ugrupowania. Gdyby pan Vierhofstadt rozczulał się na bezrobociem w Polsce, na rażąco niższymi stawkami za godzinę pracy niż w jego kraju, czy w Niemczech. Czy też chciał łaskawie zauważyć kradzież pieniędzy Polaków z OFE, tudzież inne działania poprzednich władz, mógłbym to jeszcze zrozumieć. Jak widać są równi i równiejsi , słuszni i mniej słuszni, jednym wolno więcej,innym mniej. A tak w ogóle to kiepskich mamy komisarzy i przywódców w tej UE, widać powolny jej upadek.Wypowiedzi takiego Verhostadta i jemu podobnych tzw.obrońców demokracji tylko przysparzają nowych zwolenników secesji.
anonim2016.01.25 12:58
pewnikiem nie pojmie lewak zaczadzony.
anonim2016.01.25 13:39
Świetny tekst. Obawiam się jednak, że ten fanatyk wcale się nim nie przejmie. To sympatyk koncepcji w rodzaju Stanów Zjednoczonych Europy, gdzie rządzi jedna władza, a nie istnieją poszczególne państwa. Jako że PiS chce zachować władzę państwową w Polsce sprzeciwiając się cedowania całej władzy na rzecz obcych, musi być dla takich Verhofstadt'ów wrzodem na tyłku.
anonim2016.01.25 15:46
pajac na usługach Sorosa albo mason.
anonim2016.01.25 20:57
Rozchochraniec po kontakcie z drugim szaleńcem nabrał przekonania,że razem mogą naród polski pozbawić przyszłości.O nie..hola hola dziadu
anonim2016.01.25 23:25
Ja bym mu jeszcze plunął w mordę.Fakt że za daleko,ale nie ma rzeczy niemożliwych,jak się bardzo chce.
anonim2016.01.26 0:11
Wyjatkowo parszywy charakter: Verhofstadt oskarza Polski rzad o podwazanie demokracji, a tymczasem moi Panstwo ja musialam na Facebooku juz 2 razy zmieniac profil, aby w ogole byc w stanie zostawiac komentarze na jego stronie.Moje komentarze nie byly wulgarne-ale mialy jedna, powazna wade-mowily prawde I domagaly sie od Velhorfstandta uczciwej I klarownej odpowiedzi, ktorej on nie byl w stanie dac-wobec czego bezceremonialnie denucjowal mnie I blokowal moj profil. Taka jest jego demokracja! Ze innym nie daje sie wypowiedziec. On komentarze tylko ktore sa jemu przychylne, badz wlasnie wulgarne (bo one same za swoj poziom przemawiaja) zostawia. Wyjatkowa lewacka kreatura-ktora krew spija, zagryzajac chlebem oplacanym przez Sorosa I jego oblesnych lajdakow
anonim2016.01.26 7:40
Szczerze gratuluję Pani. Nosi Pani Szanowna spódnicę ale "ma Pani jaja".
anonim2016.01.26 15:59
Dyskusja nad rzekomym łamaniem demokracji w Polsce to nic innego jak ryk ryjów odciętych od koryta. Dyskusji takiej nie było, gdy z mieszkań w Polsce usuwano ludzi na bruk w ramach tussistowskiej polityki wypędzeń w latach 2007 2014. Nie było. I nie było również żadnych odszkodowań wypłaconych dla osób poszkodowanych, ani jak dotąd nikt z winnych tego rodzaju zbrodniczych tussisstowskich akcji nie poniósł jakichkolwiek konsekwencji.
anonim2016.01.26 22:09
Nie prościej było napisać, że Belgia i Belgowie to ch%% i nie powinni się odzywać? Skoro od razu wjeżdżać na cały naród, to po co te zahamowania?
anonim2016.01.28 8:06
I na tymże Soborze w Konstancji, Paweł Włodkowic wraz grupą światłych sprzymierzeńców Polski, wygrali proces przeciwko państwu krzyżackiemu, którego przedstawiciele jeździli po całym ówczesnym zachodnim świecie, i gdzie tylko mogli, kłamliwie oczerniali Polskę i Polaków (zupełnie, jak dzisiaj przez swe media i europolitykierów!! ), a także umniejszali rolę zwycięstwa Polaków (i sprzymierzonych) - pod Grunwaldem - nad zakonem krzyżackim. I to jest nauka dla nas dzisiaj, że trzeba twardo i rzeczowo walczyć o swoje, a nie stać, jak (nie)rząd Tuska i Kopaczowej . A zdrajców, traktować, jak zdrajców. Nie można temu pobłażać !