Mocne! Anita Gargas ujawnia nowe fakty ws. ,,Czajki'' - zdjęcie
10.10.19, 10:10

Mocne! Anita Gargas ujawnia nowe fakty ws. ,,Czajki''

40

Nowe fakty ws. awarii „Czajki”. Zepsuta spalarnia, pęknięty kolektor, za mała przepustowość, czyli dlaczego najdroższa oczyszczalnia ścieków w Europie była skazana na porażkę już na etapie projektu. Kulisy inwestycji i prawdziwe przyczyny zdarzenia, w wyniku którego do Wisły dostały się miliony metrów sześciennych ścieków. Co byłe władze Warszawy (Hanna Gronkiewicz-Waltz) i obecne (Rafał Trzaskowski) starają się ukryć przed obywatelami? Kto podjął decyzję o rozbudowie oczyszczalni „Czajka”, tak aby obsługiwała także lewobrzeżną Warszawę? Jakie błędy popełniono przy przeprowadzaniu przetargu i realizacji inwestycji? Jakie nieprawidłowości miały miejsce przy wywożeniu i składowaniu odpadów z oczyszczalni? Skok na kasę przy budowie za prawie 4 miliardy oczyszczalni-bubla w „Magazynie śledczym Anity Gargas” w czwartek o 23:00 w TVP1.

Komentarze (40):

Nina2019.10.10 18:57
Czyli nie powinna się nazywać Czajka tylko Szachrajka bufetowej.
anonim2019.10.10 17:32
WYBORY 13 października w ROCZNICĘ CUDU SŁOŃCA w FATIMIE POLACY CHWYĆMY ZA RÓŻANIEC i DO URN, POGONIĆ CZERWONĄ i TĘCZOWĄ ZARAZĘ - JEZUS JEST PANEM POLSKI a MATKA BOŻA KRÓLOWĄ POLSKI !!! Polskę szczególnie umiłowałem, a jeżeli posłuszna będzie woli Mojej, wywyższę ją w potędze i świętości. Z niej wyjdzie iskra, która przygotuje świat na ostateczne przyjście Moje. (Dz. 1732)
Krzysztof2019.10.10 17:21
Chińska stal aby było taniej i drożej.
Jack Em2019.10.10 18:51
Typowy komentarz debila !
Ewa2019.10.10 17:19
Tylko PIS jest w stanie poprowadzić Polskę drogą rozwoju i praworządności.
Onegdaj2019.10.10 17:04
Sprawy prezydenta Warszawy zaszły za daleko ! LGBT, oczyszczalnia Czajka, zrzut fekalii i ścieków przemysłowych do Wisły, od listopada 2018 awaria spalarni a smród wywożony jest do Rembertowa i gminy Jezior Wielkich, zstrudnienie w ratuszu szefa mafii burakowej ...... itd.....itp ! Panie Czaskowski pana czas się już zakończył – teraz czas na dymisję ! WON z Warszawy za Don !!! „Zarząd komisaryczny ustanawiany jest w razie nierokującego nadziei na szybką poprawę i przedłużającego się braku skuteczności w wykonywaniu zadań publicznych przez gminę, powiat, czy województwo”. Na zarządcę komisarycznego proponuję Antoniego Macierewicza, który powinien zrobić tam porządek w krótkim czasie !
KKK2019.10.10 17:02
IPN - dla ciekawostki ! Matka Rafała Trzaskowskiego, obecnego prezydenta Warszawy, była tajnym współpracownikiem SB o pseudonimie Justyna. Głównie meldowała SB o kontaktach muzyków polskich z dyplomatami USA Jej pierwsza teściowa była kapitanem UB, teść płk LWP, a inni z bliskich działali na wyższych szczeblach PZPR.
Po2019.10.10 16:59
Co to za partia polityczna ?! Krzysiu Brejza z Człapką pojechali z „silnirazem” do Inowrocławia, Nitrasowi zamknięto pysk, Niesiołowskiego przeznaczono do rozpłodu, Kierwińskiego prawie nie widać, Szczerba się schował, Budkę podpalono, Neumann zrezygnował sam, ........................ a tu wybory, i zamiast wyjść do ludu i opowiadać co dobrego zrobili przez 8 lat ich rządów – to się pochowali ?! I oni chcą rządzić krajem ?!!! Sketyna: Dzięki ci Panie za tych idiotów, którzy nas jeszcze popierają ! Podnieśliśmy im wiek emerytalny, podatki, ukradliśmy ich pieniądze z OFE i z WAT, a oni i tak wolą nas od PIS-u. Gzesiu jest prorokiem ! Ten żulik przepowiedział, że Wojciechowski nie nadaje się na komisarza i w drugiej turze przesłuchań spakuje swoje rzeczy i wypad. Ludzie, ten fircyk potrafi nawet przepowiadać ! Mimo to Grzesiu jest sprytny. Wyasygnował Kidawę na kandydatkę na premiera, ta baba kłapie sztuczną szczęką i czyta zawzięcie z promptera, a nie wie jeszcze tego, że Grzesiu robi sobie ciepłe gniazdko na tylnym siedzieniu, skąd będzie kierował pracami przyszłej premiery. Ja pie-rdolę, ale patologia !
dzielnicowy2019.10.10 16:58
Ja na pewno nie będę głosował na przedstawicieli obozu szkodzącego Polsce (...) Nie będę głosował na SLD, bo to ideowi potomkowie zdrajców, namiestników stalinowskich, sowieckich, ruskich. To potomkowie Rzewuskich, Branickich, Targowicy.W tym wielowiekowym obozie Targowicy sytuuję także PSL, które tylko się przemalowało, udaje partię centrową, chłopską. Bzdura, to nieprawda. To najbardziej prorosyjska partia w Polsce.(...) Nie będę głosował na Pawlaka i kolegów powiązanych z Rosją. Nie będę głosował na Platformę Obywatelską i wszystkie jej przybudówki, bo to siły ancien regime'u, siły republiki okrągłego stołu (...) Ja będę głosował na Prawo i Sprawiedliwość. Dlaczego? Bo chcę złamać kark PSL-owi, SLD, Platformie Obywatelskiej (...) Teraz trzeba złamać całkowicie kark temu instytucjonalnemu PRL-owi, który tu jeszcze tkwi.
Krzysztof muszka2019.10.10 14:49
Przetarg na rozbudowe ogloszono z tak krotkim terminem złożenia ofert że wiele firm musiało sie wycofać.Pozostały 2 Warbud i konsorcjum kilku firm.Rożnica w ofertach ogromna bo prawie 180 mln.euro.Nie trudno zgadnąć że wybrali oferte droższą ,a Warbud miał sprawy o łapowki.Efekt widać dzisiaj.
Tomasz2019.10.10 18:45
Ale wg Ustawy o zamówieniach publicznych, powinni wybrać tańszą!
rower bez pedałów2019.10.10 13:58
Chcecie dopaść CZAJKE? łapcie Adama Chwieduka, byłego MAO - uciekł z MPO do Białegostocku na nową posadkę prezesa
Dam2019.10.10 12:51
Tak dam dla równowagi w przyrodzie Pułkownik Grzegorz Małecki, były szef Agencji Wywiadu, podkreślił, że "prawidłowo zastosowana procedura w tym przypadku nie miała prawa nie wychwycić tych wszystkich rzeczy". - Ona jest bardzo drobiazgowa - dodał. - Czy służby o tym wiedziały? Sądzę, że tak. Myślę, że prowadząc postępowanie sprawdzające, ABW uzyskało takie informacje, sprawdziło te osoby - powiedział pułkownik Białek. Wychodzi, że burdel Banasia był koncesjonowany przez służby. Na odpowiedź "a za PO" opowiadam "nawet za PO takie rzeczy się nie odwalały"
Jack Em2019.10.10 18:50
Mówisz lewacki szczochu, że nie - za PO nie ?! No to sobie przypomnij burdel Gawłowskiego ! Myślę, że twoja mamusia też tam "pracowała" - bo z ciebie jest niezły sku-rwy-syn !!!
Ryszard Olejniczak2019.10.10 12:28
Bezradność intelektualna "prezydenta" lemingów i jego poprzedniczki, to materialny dowód do jakiego stopnia liberalne myślenie jest zdolne zlasować mózgi wyznawcom. Przecież ich wyborczym zawołaniem jest powtarzany już bez ogródek stary (znany w nieco innej, bolkowskiej, wersji) slogan - "Władza nasza duba wasza" .
anonim2019.10.10 12:04
Zlodzieje z najwyzszej polki.
PiotrS2019.10.10 11:51
Jestem ciekaw, czy ktoś z Komentujących ten artykuł mieszka w Warszawie. Sądząc po treściach, stawiam tezę, że nie :) Czajka jest tematem stricte przedwyborczym. Sama awaria oczywiście jest i należy wyciągnąć konsekwencję wobec osób odpowiedzialnych (nie "upomnienie ustne"), ale na pewno osoba odpowiedzialną za awarię nie jest mister Trzaskowski :) No niestety Panie i Panowie, ale trzeba spojrzeć merytorycznie na problem. A określenia typu: "Czarnobyl" "zatruwanie Bałtyku" (co jest kompletną bzdurą - zapewne widzieliście zmanipulowane stare popowodziowe zdjęcia podpisane jako "awaria Czajki") są retoryką czysto przedwyborczą. Nie ma w tym nic merytorycznego. Czysta polityka. Dość paskudna zresztą. Nawet to wszystko rozumiem, aczkolwiek nie mogę się przyzwyczaić do takiej agresywnej wali przedwyborczej, kiedyś coś takiego działo się w USA, u nas było zdecydowanie bardziej kulturalnie.
stop idiotom z platformy2019.10.10 12:10
Nie pouczaj tu ludzi myślących i nie zmanipulowanych przez TVN! A prawda jest taka ze czego nie tkna platfonsy z góry wrózy katastrofe
PiotrS2019.10.10 12:31
Wyjątkowo niemerytoryczna odpowiedź.
stop idiotom z platformy2019.10.10 12:48
Bardzo merytoryczna nastepna "inwestycja" tzw. autostrady olbrzymie fundusze rozkradzione a autostrady gremialnie do remontu!
Alojzy Cedzidło2019.10.10 16:37
A CZYM TO PAN ,,PIOTR S . mierzy tą ,,MERYTORYCZNOŚĆ" Czym ? Swoimi przekonaniami ? Błąd ! ! To takie Pełowskie.
PiotrS2019.10.10 16:46
:)))) Mierze tym, czy się pisze w temacie, czy tez nie. Tak rozumiem merytoryczną dyskusję. A powyższa wypowiedź nr 1 jest o niczym, przekazuje jedynie emocje piszącego, (żeby nie było, każdy ma prawo do emocji, ale emocje nalezy rozgraniczyć od wypowiedzi na temat), a wypowiedź nr 2 dotyczy autostrad... Artykuł jest o Czajce.
Tomasz2019.10.10 18:39
Piotr S. Jesteś tu na forum pierwszy raz, czy nie? To fakt chwilowo było nie na temat ! ALE CZY NIE WIDZISZ INNYCH WPISÓW?? Obojętnie jaki by nie był atykuł wstawiony, to zawsze, ale to zawsze daje swój wpis nie na temat "pseudo- słynny" Lech Keller, pisząc pod wieloma nickami sam ze sobą. U niego żelazny temat, to obrażanie Katolików i naszą Wiarę! Bluźniac perfidnie i wyzywając Boga i Maryję! Więc dlaczego jemu nie zwracasz uwagi !? Nie widzisz, nie przeszkadza ci to? Niech sobie nie wierzy, jego sprawa, ale niech zostawi naszą Wiarę w spokoju! Nie sądzisz?
Przeciw kretynom2019.10.10 15:39
Nie wiem czy z Warszawy, ale spod Warszawy, dokąd wywrotki z osadem przyjeżdżają. Konwój ciągnącego się smrodu, który kapiąc zostaje na asfalcie. Pomądrzysz się trochę na ten temat? Za to też nie odpowiada Trzaskowski? To za co on odpowiada?
StanPio2019.10.10 11:45
Polityka to roztropne dbanie o dobro wspólne! Politycznie zorganizowane bandy to demokratyczne łupiestwo. Czy warszawiacy to polscy patrioci??? Na pewno w większości nie! Kukiz przeszedł z jednomandatowego okręgu wybieralnego herszta do obozu politycznie zorganizowanej kombandy PSL, sPO KO. Może Kukiz i naiwni dogmatycy JOW się jeszcze czegoś nauczą? Szkoda też tych szczerych, naiwnych patriotów, tej części naiwnej, szczerej narodowców, że dała się omotać cwaniakowi Korwinowi i jego hasła wolnego rynku łupiestwa dla maluczkich, a golenia do gojej skóry przez banksterów, loże i służby jak pisze szczery, ale też naiwny Braun.
edward2019.10.10 11:36
50 000 tys warszawiaków na bruk to było za mało, w końcu na oczyszczalni "Szajka" się wyłoży.
stop idiotom z platformy2019.10.10 11:18
To są najgorsze uje!!!
Alojzy Cedzidło2019.10.10 16:30
To hasło powinno wisieć przed każdym lokalem wyborczym . A nie będzie . , bo Sąd ,,niezalezny " dowalił by Ci siedzonko.Dla ścisłości . NIEZALEŻNY, nie ma nic wspólnego z niezależnością Znaczy to: NIEZALEŻNIE OD PRAWDY .
Andrzej 2019.10.10 11:08
To że ścieki się leją to jedno. Ale dlaczego osad ściekowy jest taki uciążliwy ? Widocznie proces stabilizacji tego osadu jest niewłaściwy. Dobrze ustabilizowany osad nie śmierdzi !!
Glaudiusman2019.10.10 10:57
Taki przetarg to olbrzymie łowisko dla skorumpowanych elit. A elektoratowi Warszawy to ogromna hańba, że wybiera ciągle lewaków, złodziei i oszustów. Potworny elektorat, co ma gdzieś wartości i prawdę.
StanPio2019.10.10 11:42
Stolicę Polski trzeba ustanowić w innym miejscu! Ten elektorat, który oddał 200 tys. głosów na syna sowieckiego pułkownika NKWD to nie są patrioci polscy.
Alojzy Cedzidło2019.10.10 16:24
Miałem okazję w życiu poznać Warszawę w latach 52 -56 . Wówczas Warszawa zamieszkana była , w tych jeszcze ruinach , przez Warszawiaków . Dziś prawdziwych warszawiaków już nie ma . Gdyby byli , to na tronie nie siedzieliby Trzaskowski z Rabiejem . ,,Siedzieliby " razem z panią Walc w całkiem innym miejscu..
Alojzy Cedzidło2019.10.10 16:13
Obyśmy 13,X. nie zobaczyli jacy ślepi są Polacy. . A wszystko jest możliwe . Wystarczy poczytać tw nasze ,,komentarze " Tu dużo widać i głupotę i sprzedajność i ślepotę , i brak kultury ..... Wszystko Stąd moja niepewność o 13,X ..
Tomasz2019.10.10 18:21
To przecież płatni trolle, na ich usługach ! Nie daj się nabrać na to! W realu jest lepiej !
Mirek2019.10.10 10:35
Jeżeli Bufetowa nie chce teraz rozmawiać to może w obecności prokuratora powie gdzie podziało się prawie 4 miliardy złotych a bubel jak był bublem tak jest . Czaskoski ma teraz problem bo sralnia pękła , kozy wyzdychały . Jednym słowem jak coś nie idzie to nie idzie .
Matka Polka2019.10.10 10:58
Ta pani jest ponad prawem, Nie przychodzi na wezwania prokuratury, a nakładane kary płaci z kieszeni podatnika. Można? Można.
Tomasz2019.10.10 18:16
Matka P. Masz rację, ale ja myślę, że to do czasu ! A nawet do bardzo krótkiego czasu, nikt dłużej nie będzie się z nią bawił!
Alojzy Cedzidło2019.10.10 16:05
Chociaż z Panem ( Mirkierm) całkowicie się zgadzam , to twierdzę ,że to co napisał , to tylko Jego pobożne życzenie. Prokurator owszem . A dalej Sąd po wyrok . Ha ha ha ha ha ..Wyrok ? Chyba uniewinniający . Timmermajster juz działa aby było jak było . Dopóki tej ,,Kasty" nie wyczyszczą . Ostatni ,,proces " Budki , najlepszym uzasadnieniem mojego hahaha .
Tomasz2019.10.10 18:19
Alojzy C. Wyczyścimy co trzeba i kogo trzeba, a potem osadzimy! Przecież nie będziemy pouczać kogo trzeba !
Nina2019.10.10 18:59
Bufetowa nadal skrywa się za immonitetem teraz UE.