Minister Ziobro wyjaśnia sprawę okien życia - zdjęcie
23.12.19, 15:00

Minister Ziobro wyjaśnia sprawę okien życia

7

Minister sprawiedliwości i prokurator generalny Zbigniew Ziobro zalecił prokuratorom, by NIE wszczynali postępowań karnych ws. pozostawienia dziecka w oknie życia.

 

Jak powiedział Ziobro, taki czyn nie jest aktem porzucenia, a matka pozostawiająca dziecko w oknie życia nie może czuć się osobą ściganą. Ziobro podkreślił, że matki korzystają z okien życia jeżeli wiedzą, że nikt nie będzie miał o to do nich pretensji. Niestety, zdarza się, że sprawa staje się początkiem postępowań karnych pod kątem porzucenia.

Minister powiedział, że jest poruszony takimi przypadkami, a w tym roku miały miejsce co najmniej trzy takie wydarzenia. Według Ziobry takie postępowanie prokuratury może skłonić matki do rezygnacji z wykorzystania okna życia oraz do aktów desperackich. Ziobro powiedział, że wszczynanie postępowania w przypadku pozostawienia dziecka w oknie życia jest "niedopuszczalne".


"Zalecam, aby nie były czynione działania związane z poszukiwaniem matki. Jest to niedopuszczalne w takich sytuacjach" - stwierdził dosłownie. "Pozostawienie dziecka w oknie życia nie jest aktem porzucenia" - dodał.


Ziobro podkreślił, że postępowanie nie powinno być prowadzone, o ile tylko nie ma podejrzeń popełnienia jakiegoś przestępstwa wobec dziecka.

Samo pozostawienie go w oknie życia nie jest powodem do wszczęcia postępowania.

bsw/apap, fronda.pl

Komentarze (7):

Tak do zobaczenia. 2019.12.23 15:59
@stalker nerwowe te "buhaha..." martw się starcze o swoje hemoroidy Ty nie jesteś "osobą" - jesteś worem wypełnionym goownem. Wesołych, ty qrwo pełna nienawiści, "świąt" i ostatniego nowego roku.
widziane wprost2019.12.23 15:34
@stalker Ty nie jesteś "osobą" - jesteś worem wypełnionym goownem. Wesołych, ty qrwo pełna nienawiści, "świąt" i ostatniego nowego roku. Tak do zobaczenia.
Katolicka Kretynizacja Polski2019.12.23 15:40
oj... się idiota zezłościł! spokojnie bo ci żyłka w pupie pęknie i nie będziesz mógł się kochać ze swoim księdzem , a pasterka tuż tuż... buhaha... pa pa 🖐
hihi haha2019.12.23 15:30
No proszę, wczorajszy Żigolak Onanista Dumny Cwel to dziś Stalker.
Katolicka Kretynizacja Polski2019.12.23 15:12
Panie Ziobro! a co do dzieci... kiedy zaczniecie stawiać przed sądy sutannowych gwałcicieli dzieci i kiedy ruszy komisja do sprawy pedofilii w kościele?
ZERR02019.12.23 15:54
Nie ma żadnych szczególnych "sutannowych" gwałcicieli, w szczególności sprawcy nie są - wbrew lewackim oszczerstwom - chronieni. Jedynymi chronionymi - w tym przez tajne służby o PRLowskim rodowodzie - pedofilami są wysoko postawione osoby ze społeczności LGBT, jak wykazano w filmach Latkowoskiego i tego drugiego "łowcy"
John2019.12.23 19:41
Won gnido gdzie pieprz rosnie