Minister Ziobro ostro o orzeczeniu TSUE: Polityczny wyrok, wydany na polityczne zamówienie KE - zdjęcie
15.07.21, 12:05Fot. screenshot - YouTube (Prawicowyinternet)

Minister Ziobro ostro o orzeczeniu TSUE: Polityczny wyrok, wydany na polityczne zamówienie KE

79

W bardzo mocnych słowach szef resortu sprawiedliwości Zbigniew Ziobro skomentował dzisiejszy wyrok TSUE ws. polskiego sądownictwa. Stwierdził, że jest to polityczny wyrok, wydany na polityczne zamówienie KE.

- „Komentując dzisiejszy wyrok TSUE, mogę powiedzieć jedno, że mamy do czynienia z wyrokiem politycznym wydanym na polityczne zamówienie KE, u którego podstaw leży segregacja państw na lepsze i gorsze, a także kryje się, jak sądzę, kolonialne myślenie pozwalające na tego typu poza prawną segregację państw i obywateli UE”

- powiedział minister sprawiedliwości.

Zbigniew Ziobro wskazał, że głównym zarzutem wobec Polski było rzekome upolitycznienie systemu powołania sędziów. Tymczasem system ten jest identyczny jak w Hiszpani, gdzie zarówno według KE, jak i według TSUE, nie stwarza on żadnych zagrożeń.

- „Kolejnym dowodem, który w sposób w ostateczny rozprawia się z argumentacją KE i TSUE, i obnaża polityczny charakter i kolonialne segregowanie państw jest przykład Niemiec. Otóż w Niemczech mamy system powoływania sędziów, który jest najbardziej politycznym z możliwych, bo tam w odróżnieniu od Hiszpanii i Polski, sędziów federalnych powołują wyłącznie gremia polityczne”

- mówił.

- „I okazało się, że TSUE uznał, że ten system wyboru sędziów w Niemczech daje gwarancję ich niezawisłości oraz praworządności działania. Nie ma, nie było i nie będzie zgody ze strony Polski na segregowanie państw według kryteriów poza prawnych, kryteriów politycznych, według kryteriów, które jawnie przywołują na pierwszy rzut oka kryteria kolonialne”

- podkreślił.

Dodał, że nie będzie zgody na sytuację, w której głos Polaka znaczy w Unii Europejskiej mniej niż głos Niemca.

kak/wPolityce.pl

Komentarze (79):

Anonim2021.07.19 21:05
Ciekawą inicjatywą społeczną jest Ustawa Zakrzewskich. Interesujący artykuł w tym temacie: https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/550552-prof-karski-o-edukacji-domowej-i-ustawie-zakrzewskich
Filip2021.07.16 8:26
Trybunał Konstytucyjny orzekł o niezgodności z konstytucją zapisów traktatów dających TSUE możliwość narzucania na Polskę zobowiązań w zakresie sądownictwa. Na reakcję z Unii nie trzeba było długo czekać. KE wyraziła "głębokie zaniepokojenie" orzeczeniem TK. Jakie skutki polityczne i prawne może mieć wspomniany wyrok? O tym w programie "Newsroom WP" mówił europoseł Radosław Sikorski. - To tak, jakby sąd okręgowy stwierdził, że będzie się słuchał i szedł zgodnie z linią wykładniczą Sądu Najwyższego wtedy, gdy ten będzie się z nim zgadzał - skomentował były minister spraw zagranicznych. W opinii Sikorskiego Jarosław Kaczyński nie zdaje sobie sprawy z poparcia dla obecności Polski w UE wśród rodaków. - Jest nacjonalistą i uważa, że "wolnoć Tomku w swoim domu", że na tym polega suwerenność (…). Traktat Lizboński ratyfikował prezydent Lech Kaczyński i on przewiduje łączenie aspektów suwerenności. To co? Teraz dla PiS Lech Kaczyński jest zdrajcą? - zaznaczył Radosław Sikorski. Jak dodał, przez orzeczenie TK na Polskę mogą zostać nałożone olbrzymie kary. Zagrożone są też środki z Funduszu Odbudowy.
Alojzy Cedzidło2021.07.16 4:23
Wisi na nami , nad Polską , trzecia okupacja . O ile w pierwszej Hitler nie pytał o naszą zgodę i na tygrysach wjechał do Polski , o ile Stalin dostał Polskę w Jałcie w prezencie bez naszej zgody ,o tyle dziś , 'część mieszkańców tych ziem , zwanych jeszcze Polską prosi o trzeci zabór . I to prawie przez potomków , pierwszego zaborcy.. Jak to zrozumieć . Przeżyłem dwa poprzednie zabory czy okupacje . Teraz się pogubiłem . Kto jest Polak a kto kapuś . Nie wiem..... .
Żydek Po11 ... srający ze strachu na dachu2021.07.15 18:07
z bojaźnią rozgląda się po niebie boi się petardy hamasu że mu dupsko rozyebie.
Po 11 ...2021.07.15 16:56
Boże, Ziobro gada jak Łukaszenka. PiS ciągnie nas do putinowskiego piekła.
Skrzypek na dachu2021.07.15 15:26
Brawo Pan Minister Zbigniew Ziobro , masz 100% racje .
Wg2021.07.15 15:15
o. Klimuszki, Polsce będą się kłaniać wszystkie kraje Europy. Czyli Ziobro ma racje - my się nie będziemy kłaniać. My będziemy leżeć i błagać.
Darek2021.07.15 15:15
Czemu Zero tak krytykuje wygraną Polski z Niemcami w TSUE w sprawie Nord Stream II? Po co w takim razie ogromne pieniądze zmarnowaliśmy na postępowanie przed TSUE gdzie ostatecznie udało nam się doczekać sprawiedliwego i korzystnego dla nas wyroku, jeśli teraz twierdzimy że nie uznajemy TSUE i jego wyroków?
Skrzypek na dachu2021.07.15 15:05
Brawo Pan Minister Zbigniew Ziobro . Dosc juz tego Unijnego prostowania bananow i ogorkow , a dla tych obrzydliwych demoralizatorow publicznych ktorzy prostuje tencze , to tez bedzie straszna kara za profanacje .
Tylko pisowskie półgłówki w to wierzą2021.07.15 14:57
Buhaha co za hipokryzja. Przecież to pisowskie TK wydaje wyroki na polityczne zamówienie. Kogo zioberek próbuje oszukać?
No i teraz Zioberko miękiszonem2021.07.15 14:48
się okaże?
Hue2021.07.15 14:45
Jak to mało trzeba, aby przekonać wyborce pis. Bez arguementow, tylko, że coś jest polityczne, lewakowe, tuskowe, przeciw polsce. Ale chyba tylko tyle dociera to prostych umysłów.
dred2021.07.15 19:09
Przy codziennych popisach głupoty, pisz "Polska" z dużej litery.
Smutny2021.07.15 14:32
Polski dziś nikt nie musi napadać. Zabijamy się sami nawzajem. Putinowskie trolle wiedzą jak nas skłócić i skutecznie to robią. Skłócili Polaków przeciwko sobie nawzajem, skłócają Polskę z UE, skłócają Polskę z USA. Osamotniona Polska zginie. To jest Targowica bis. Wówczas kilku sprzedawczyków w tym biskupów bało się utracić wpływy. Namówili ówczesnego nuncjusza w Polsce, aby doniósł Papieżowi Piusowi VI, że w Polsce po uchwaleniu Konstytucji 3-go Maja może być to co we Francji. A Papież Pius VI poprosił Carycę Katarzynę o interwencję w Polsce. Teraz też jest kilu takich, którzy proszą Putina o interwencję w Polsce. Jeśli ktokolwiek jest coś winien Polsce za krzywdy, to Watykan. Przez Watykan mieliśmy ponad 150 lat zaborów. Ale Kościół nie utracił wpływów w Polsce. Putin, też nie będzie przeszkadzał Watykanowi w "nowej" Polsce po Polexicie.
Skrzypek na dachu2021.07.15 15:24
Mylisz sie bardzo Smutcio bo nie znasz sie na tym , ze trzeba wysluchac przeciwnika aby tam racje przyznac gdzie mowi prawde i odrzucic bezwzglednie klamstwa jego , inaczej zgoda jest niemozliwa . Kobiety sa podatne na slabe argumenty polityczne ktore sa emocjonalne klamstwa , takie jak PiS nie pozwala zabijac zwierzantka futerkowate ktore maja sliczne duze oczka , az sie mozna rozplakac takie sliczne i niewinne , ale menszczyzner to moze ulegac grozby przemocy albo kary pienieznej , na przyklad mandat za nie noszenia maseczki , ale nawet jak wszystkich sie oszuka przez jakis czas to nie da rady zawsze oszukac kazdego , dlatego nawet u kitaja komuna padnie predzej niz pozniej bo to zjawisko demograficzne a nie sprawa wiary . Pomylony biskup czy zdrajca Tusk nie wygra , USA nie wydaje juz rozkazy i UE sie sypie , a dnie Putina na Kremlu sa policzone niby kolos na glinianych nogach . Polska rosnie w silach a Polacy nie dadza sie nabrac .
Jawny2021.07.15 14:30
Cytat: "postępowania przeciwnaruszeniowe wobec Polski oraz Węgier w związku z sytuacją społeczności LGBT+". Już samo słowo "przeciwnaruszeniowe" budzi przerażenie. Cóż to za idiotyzm? Dalej nie czytam. Spłukuję w kiblu.
Skrzypek na dachu2021.07.15 14:57
Pan Adolf na podstawie klamstwa ze Polska RP II maltretuje mniejszosc niemiecka , zrobil wojne , ale ciekawe co te cioty z Brukseli z piorkami w tylku zrobi teraz , bo w RP III trzeba zabronic ideologie LKGBPQZ . Publicznych deprawatorow sorosowskich takich jak Pani Jolanta Gontarczyk z Ratusza Warszawskiego naduzywajac pieniadze podatnika trzeba aresztowac , niczym tenczowe Al Capone mafioso i do wiezienia na dozywocie .
Ma kabra!2021.07.15 14:25
Powiedzenie, że to polityczny wyrok na polityczne zamówienie KE to ZA MAŁO! Gdyby państwo Izrael wprowadziło przepisy prawne analogiczne do przepisów hiszpańskich czy francuskich, a wiceprzewodnicząca TSUE, Hiszpanka powiedziała, że Żydzi złamali prawo UE, to by usłyszała, że to...no co by usłyszala? Że to ANTYSEMITYZM! Dokładnie to samo zastosowało TSUE do Polski. To jest RASIZM, łamanie prawa przez TSUE, bo nie może być tak, żeby Polska była traktowana jak kolonia unijna, która nie ma prawa do wprowadzenia przepisów, które mają rozwinięte kraje Unii. To jest antypolonizm i rasizm. Należy wysłać zdecydowany protest nie tylko do TSUE ale i KE i Parlamentu Europejskiego. Dość poniewierania Polską!
robaczek2021.07.15 14:19
DAJCIE IM KILKA DNI ;] .................................... OGŁOSZĄ SUKCES ZGADZAJĄC SIE Z UNIĄ ;] ................................. tylko trosczke kłamstewkami mariuszek doprawi ;] ................................................... i tak skończą na kolanach ............................................. NIEUDACZNICY ;]
Ziomal2021.07.15 14:18
PISiory mogą gadać co chcą, ale wcześniej czy później i tak się podporządkują bo kasa z UE ważniejsza. Założę się o każdą sumę pieniędzy. Honor i godność PISiorów nie ma dużej ceny.
Marek2021.07.15 14:14
Zero ciągle swoje. Bijo nas niemce i wszyskie inne. Ino my są mondre.
Skrzypek na dachu2021.07.15 14:13
Brawo Pan Minister Zbigniew Ziobro , bo Unia naklada podatki i VATy na dochody , zarobki , nieruchomosci , wlasnosc , uslugi , towary , czas pracy , wydajnosc pracy , paliwo , gaz , wode , prad i powietrze , ale teraz przez to ze przepuscili fundusze oszukane Unijne to juz od tego czasu musza nakladac podatki na rzeczy ktore nie istnieje , jak na przyklad genderowski podatek tenczowojednorozcowy albo przedburzowy podatek klimatyczno ociepleniowy , albo podatek antyrasistowski albo kastracijne podatki dla normalnych rodzinbo inaczej dla Brukseli zbraknie zrodla dochodow na te wszystkie szalone lewicowe pomysly prostowania bananow i ogorkow . Dziekuje za uwage , bo Unia niedlugo sie rozsypie , nawet przez klamstwa o grypie i wirusach .
Filip2021.07.15 14:12
Trybunał Konstytucyjny zdecydował ws. środków tymczasowych zastosowanych przez TSUE. Tymczasem w czwartek Trybunał Sprawiedliwości stwierdził niezgodność polskich przepisów o Izbie Dyscyplinarnej z unijnym prawem. - To jest kolejny etap gry, która polega na tym, że do przepychanki pt. "Kto głośniej krzyczy?" włączono coś, co nigdy nie powinno być przedmiotem tej przepychanki. Są to problemy związane z polską konstytucją, suwerennością, pierwszeństwem prawa europejskiego, nadrzędnym miejscem Konstytucji w Polsce. To wszystko to element bardzo niepotrzebnej, bardzo złej gry. Jesteśmy świadkami sytuacji, w której to, jak być powinno i to, jak jest w rzeczywistości, drastycznie nam się rozeszło. Wczoraj polski Trybunał Konstytucyjny w składzie pięcioosobowym powiedział, że sprawy związane ze standardem europejskim, którym powinien odpowiadać sędzia, to nie są sprawy, które należą do kompetencji TSUE, a TSUE powiedziało, że wręcz przeciwnie. I to wynika z Konstytucji. Sprawy standardu europejskiego rozpatrują organy europejskie - komentowała w programie "Newsroom WP" prof. Ewa Łętowska, była Rzeczniczka Praw Obywatelskich, sędzia Trybunału Konstytucyjnego w stanie spoczynku. - To wczorajsze rozstrzygnięcie TK nie ma znaczenia. Ani polski Trybunał Konstytucyjny nie może orzekać o skuteczności zabezpieczenia udzielonego przez TSUE, ani nie może orzekać o standardach europejskich. Natomiast to, co TK wczoraj powiedział, że Traktat o UE nie może być sprzeczny z Konstytucją, to już było powiedziane. I to jest oczywiste - dodała prawniczka. Prowadzący Mateusz Ratajczak dopytywał, jakie skutki może mieć wczorajsza decyzja TK. - Zrobiliśmy krok w kierunku prawnego polexitu. Nie na poziomie konstytucyjnym, ale na poziomie aplikacyjnym, wykonawczym. Supremacja prawa europejskiego jest zafiksowana w polskiej Konstytucji. (...) Traktat o UE i Konstytucja nie są ze sobą sprzeczne, to już dawno zostało wyjaśnione. Tylko interpretacja, którą usiłuje się w tej chwili nadać, rzeczywiście taką sprzeczność wykazuje. To wszystko jest podlane sosem obrony polskiej suwerenności, która akurat w tym wypadku nie ma naprawdę nic do rzeczy. (...) Ten skład TK celowo zasiał chaos w tym wszystkim - skonkludowała prof. Łętowska.
Skrzypek na dachu2021.07.15 14:42
Nawet Traktat Lizbonski nie ma mocy aby zmieniac Polskie Konstytucje , ktora , pomimo ewidentne wady , glosowalem za to aby przyjac , chyba w roku 1997 , w Piotrkowie Trybunalskim . Teraz kazdy widzi i wie ze Unia juz nie jest ta sama bezkonstytucyjna strefa wolnego handlu do ktorej Polska RP III dolaczyla w roku 2005 , ale strefa autorytarnego zcentralizowanego socjalizmu zielonogenderowskorasistowskiego korporacijnonakazowego globalizmu . gdzie nikt nie bedzie mial zadne wolnosc wlasnosc , ani waluty , a kazdemu bedzie sie mowic co ma robic i co ma myslic , a to bedzie decydowane w gosplanie w Brukseli . Kazdy kto zostaje w Unii bedzie musial doplacac do ratowania eurostrefy bo wiarygodnosc eurowaluty juz jest nadwyrezona i chyba tak samo jak wartosc dolara , nie wytrzyma dwa lata bez rewaluacji takiej jak przeszla zlotowka PRL przez redemominacje w latach 90tych . Kazdy teraz musi kombinowac bo PiS Lewica i PO klamie na kazdym kroku aby oszukac biednych uczciwych wyborcow .
jle_ffm2021.07.15 13:56
Czy min. Zero ma na myśli ten wyrok gdzie Polska wygrała z Niemcami w TSUE ws. Nord Stream a który frondel nazwał ',,Współczesną bitwą pod Grunwaldem’’'?
Stęka żydek Skrzypek na dachu2021.07.15 13:44
siedząc na nocniku ta obrzezana niedojda bo w dupsku ma żydek po ch uju wielkiego hemoroida.
Topek2021.07.15 13:41
Po wypowiedziach pana zero widać że był za głupi by zrobić aplikacje sędziowskie
Ziomal2021.07.15 14:21
Był za głupi na zrobienie jakiejkolwiek aplikacji, dlatego jako prawnik nie ma prawa wykonywania zawodu.
Skrzypek na dachu2021.07.15 13:40
Brawo Pan Minister Zbigniew Ziobro , masz 100% racje bo TSUE to produkuje dorazne interpretacje koszmarnego unijnego prawa na szczeblu federacijnym w sprawach , ktore nie maja jednolity wymiar ustawodawczy w UE na szczeblu panstwowym , dlatego czesto prawa krajow Unijnych sa odrzucane jako sprzeczne z prawem Unijnym przez TSUE bo taki jest mechanizm do celu tworzenia superfederacji ktorej nikt naprawde nie chce .
Art2021.07.15 13:49
ha ha ha o matko! Czlowieku mityguj sie troche. Ty sie tak znasz prawie europejskim, jak swinia na gwiazdach. wow
Skrzypek na dachu2021.07.15 15:58
Artciu , daj spokoj bo jak nie wiesz o co chodzi , to chodzi tylko o wladze i pieniadze dla skrajnej bezboznej postempowej lewicy . Traktaty Unijne o wolnym handlu stopniowo zamienialy sie w monolit federacijnego zcentralizowanego kolosa ktory przywlaszcza sobie coraz to bardziej szerokie kompetencje w sprawach ktore byly domena panstw czlonkowskich . Po wprowadzeniu eurowaluty i eurostrefy , to nie przypadek ze budzet Unijny jest od roku 1999 , wbrew prawa Unijnego , ani razu zatwierdzony przez Unijnych ksiegowych , ktorzy nie moga wyrazic akceptacje bo to by bylo wbrew prawa . Podobnie od 2014 decyzje polityczne sa podejmowane w waskim gronie na warunkach doraznych , tez wbrew prawa , a KE podejmuje decyzje w sprawach prawodawstwa wedlug potrzeb . Wybory i referenda w Unii , od czasu odrzucenia Unijnej Konstytucji w 2002 sa jak najbardziej ograniczone i ustawione po to aby wyborcy nie mieli zadnej mozliwosci decydujacej w jakichkolwiek sprawach , niczym sowieckie wybory ale po Czernobylu nikt tego panstwa nie chcial bronic . Podobnie dzisiaj przez Plandemie juz kazdy ma dosc nieudolnosci i klamstw Pani Urszuli Von Der Lejden i Pana Jakoba Martens dosc tez .
JPIII2021.07.15 13:39
Zdanie "zera" jest bez znaczenia. Zero wszędzie widzi politykę tylko u siebie jest ślepy.
Skrzypek na dachu2021.07.15 13:41
Twoje wysmary JPciu 111 sa warte mniej niz zero .
Tomek2021.07.15 13:36
Kiedys na sztandarach mieli hakenkretz i God mit uns teraz mają tęcze i nieograniczoną miłość
...2021.07.15 13:35
Dlaczego piśdzielce się tak bardzo chcą pozbyć tvnu? https://tvn24.pl/biznes/z-kraju/podwyzki-na-prowadzenie-biur-poselskich-ponadpartyjne-porozumienie-5148904 Bo z frondy, niezaleznej czy tvp o tym się nie dowiecie.
Darek2021.07.15 13:33
Czemu Zero tak krytykuje wygraną Polski z Niemcami w TSUE w sprawie Nord Stream II ? Po co w takim razie ogromne pieniądze zmarnowaliśmy na postępowanie przed TSUE gdzie ostatecznie udało nam się doczekać sprawiedliwego i korzystnego dla nas wyroku, jeśli teraz twierdzimy że nie uznajemy TSUE i jego wyroków?
Maciej Piwowar2021.07.15 13:32
Min.Zbigniewie Ziobro NIE RESPEKTOWAĆ WYPOCIN TSUE. Polska KONSTYTUCJA--PRAWO PONAD BZDETAMI. Niemcy ,Francja ,Rumunia ,Polska Tych Krajów Trybunały Pokazały Prawo Narodowe> Narodowa Konstytucja ponad TSUE.Polska Kraj WOLNY ,a NIE WASAL UE.
JPIII2021.07.15 13:43
Ty durniu piwowar, polska nie powinna słuchać TSUE gdzie wygraliśmy z Niemcami w/s Nord Stream. Widzisz durniu co twoja opinia znaczy.
Art2021.07.15 13:53
Moze doczytaj troche o tych sprawach i chociaz zerknij do Traktatu. To nie jest takie trudne. Dasz rade i przestaniesz sie osmieszac publicznie. Te "wypociny" to jest orzeczenie, ktore Polska, jak kazde inne panstwo, wykona. Zdanie Kaczynskiego czy Ziobry naprawde nie ma tu znaczenia. To jest tylko kwestia czasu, nic wiecej. Takze nie unos sie i przede wszstykim doucz sie choc troche.
Skrzypek na dachu2021.07.15 16:07
Nie spiesz sie Artciu , poczekajmy na wyrok .
Anonim2021.07.15 13:29
„ostro o orzeczeniu TSUE”. Ziobro, nie rób z siebie idioty, bo z nas to nie zrobisz. Z TK komunista Piotrowicz przemówił i ty domagasz się od nas szacunku dla ciebie? Zejdź nam z ekranu dopóki odrobinę litości dla was jeszcze mamy.
Maciej Piwowar2021.07.15 13:34
@ Anonim to TY z SIEBIE ROBISZ ZERO MORALNO--PATRIOTYCZNE VEL ŚMIEĆ.
robaczek2021.07.15 13:29
spokojnie spokojnie............................................ JUZ W NIEDZIELE DOSTANIECIE INSTRUKCJE W KOSCIELE KOGO GRYŹĆ W ZAISTNIALEJ SYTACJI....................... cierpliwości owieczki ;]
Inwazja żydków.2021.07.15 13:27
Oj giwałt!
Skrzypek na dachu2021.07.15 13:53
Gdzie jest sprawiedliwosc in Polin . Margot , Tusk i Pani Jolanda Gontarczyk na wolnosci i Ciaston na Powazkach a sprawa Pana Nowaka odwlekana w nieskonczonosc .
Topek2021.07.15 13:20
Każdy przestępca uważa że jest niewinny a wyrok niesprawiedliwy, dlatego to oczywiste że takiego zdania jest zbrodniczy pis, świadczy tylko to o przestępczym działaniu pisu. Panie zero należy się cela dla cwela
Kaczka basta!2021.07.15 13:18
Jeśli władzuchna idzie na Polexit, niech liczy się z mobilizacją społeczną, przy której ze łzami w oczach będzie wspominać Strajk Kobiet.
Foster2021.07.15 13:17
Hiszpanie mają swoją Konstytucję i ją przestrzegają, Niemcy swoją i ją przestrzegają a My nie przestrzegamy. Jak Ziobro chce żeby polska Konstytucja była taka jak w Hiszpanii to ją zmieńcie. Jak nie potraficie, bo nie macie wymaganej większości parlamentarnej to nie zmieniajcie zwykłymi ustawami i fałszywą interpretacją. Europejczycy chcą tylko tego byście przestrzegali prawa, nic Wam nie narzucają.
M.2021.07.15 13:15
Z całą rzeszą lemingów w naszym nieszczęśliwym kraju, niestety nie damy rady opuścić SODOMY i GOMORY. Zagubiona młodzież pod wpływem ideologi tęczowych rewolucjonistów również nie rozumie obecnej sytuacji w świecie i konsekwencji, które najbardziej dotkną ich samych..
PiotrS2021.07.15 13:15
Widzę, że pan Ziobro czytał "W pustyni i w puszczy" Jak ktoś Kalemu zabrać krowy, to jest zły uczynek. Jak Kali komuś zabrać krowy, to jest dobry uczynek.
Ziobro powiedział prawdę2021.07.15 13:08
...i jak widzę mnóstwo troli poniżej nie może ścierpieć prawdy. Typowe dla kozojebców.
Anonim2021.07.15 13:08
no wlasnie... czemu Polska latala ma skarge do TSUE z Nord Sreamem skoro ten wydaje nielegalne wyroki? Zeby uprawomocnic wydawane przez nich orzeczenie?... Zero przyzwala PISowi na wszystko. Wszystkie zbrodnicze lockdowny, przekrety na respiratorach, maskach i sam dorzucal swoja cegielke faszyzmu gdy badano (zapnijcie pasy) przypadek 1 zgonu w warszawskim DPS
ZIOBRO ŚCIEMNIASZ!2021.07.15 13:06
ZIOBRO DLACZEGO KŁAMIESZ, ŻE IDENTYCZNE PROCEDURY CO W POLSCE MAJĄ MIEJSCE W NIEMCZECH I HISZPANII. "W Hiszpanii sędziowie są wybierani przez Radę Główną Władzy Sądowniczej, której przewodniczącym jest prezes SN. Pozostałych 20 członków tej Rady powołuje parlament (większością 60 proc.), wyłącznie spośród doświadczonych sędziów i prawników rekomendowanych przez komisję wyborczą, działającą przy Sądzie Najwyższym. Komisja jest niezależnym organem sędziowskim. W Niemczech kwestie związane z funkcjonowaniem Komisji ds. Wyboru Sędziów działającej na szczeblu federalnym reguluje Ustawa Zasadnicza RFN. Kandydatów na sędziów może proponować federalny minister sprawiedliwości albo członkowie komisji rekrutacyjnej. Po zaopiniowaniu kandydata lub kandydatki przez tzw. radę prezydialną danego sądu komisja rekrutacyjna zwykłą większością głosów dokonuje wyboru na drodze tajnego głosowania. Po zatwierdzeniu wyboru przez rząd federalny sędziego mianuje prezydent RFN."
robaczek2021.07.15 13:00
BEDZIE JAK Z TVN ;] ........................................... NIC NIE POTRAFIĄ NIEUDACZNICY ;] ............. takie DNA ;]
Wycieraj pupcie Polskich Panów, wycieraj!2021.07.15 13:03
Szabes jutro może więc trafi ci się schabowy.
gracz2021.07.15 12:53
Panie Zbyszku, dlaczego pańska partia wobec tych wszystkich szykan ze strony UE nie zaproponuje Polakom referendum POLEXSITU?.
Anonim2021.07.15 13:32
Bo PiS wczoraj zrobił PolExit bez referendum i be z poparcia nawet połowy Polaków, nie wspominając o większości. Pozostało tylko opublikować ten PolExit w dzienniku ustaw - Putin już czeka z kwiatami.
Filip & matis89 kurwa kremlowska2021.07.15 12:52
Gloryfikowali zbrodniarza i terrorystę Eric Rudolph, potem Shelley Shannon. NIE WYSZŁO! Chca zdyskwalifikować szczepionki ratujące życie. - - - NIE WYSZŁO! - - - - Pierrdolą o JAKIŚ WYIMAGINOWANYCH statystykach! - - - NIE WYSZŁO! - - - - Teraz te K U R W Y ŁUKASZENKI z "gorzowa, lubinia", pierrdolą o WOLNOŚCI SŁOWA, PIS-ie, PO, tylko ANI słowa o ŻYDACH z KONFEDERACJI na usługach PUTINA! - - - JAKIE TO WSZYSTKO PRYMITYWNE! - - - Nie dość, że piszą kremlowską "polszczyzną", powtarzają brednie PIESKOWA - PUTINA szczekaczka!
Foster2021.07.15 12:51
Lepiej żeby się nie wypowiadał na ten temat.
Filip2021.07.15 12:49
Zbigniew Ziobro powiedział, że Konstytucja jest aktem najwyższej rangi! Andrzej Duda dokonał następujących deliktów konstytucyjnych, złamał art. 7, 10, 32, 42, 126, 144, 173, 178, 179, 180, 183, 187, 190, 193, co wypomniał mu nawet jego były promotor prof. Jan Zimmermann z Uniwersytetu Jagiellońskiego. Zbigniew Ziobro również dokonał wielu deliktów konstytucyjnych, łamiąc konstytucyjnie określony trójpodział władzy i niezawisłość sądów. Konstytucja jest zgodna z prawem europejskim. Skoro Zbigniew Ziobro twierdzi, że Konstytucja jest aktem najwyższej rangi, to dlaczego ją wielokrotnie złamał?
Suweren2021.07.15 12:44
Żałosny partyjniak zarzuca policzność organowi UE. Kosmos!
Anonim2021.07.15 12:36
Ziobro, mściwy tłumoku, ty nam niczego nie tłumacz, bo to nie my, tylko oni kasę trzymają.
Portofino2021.07.15 12:43
Ty za kasę to pewnie wyruch***al byś się dał.
Anonim2021.07.15 12:50
A ty jak naprawdę kasy nie lubisz to przyjdź do mnie do pracy. Ja uwielbiam patrzeć na ciemniaków z łopatą w garści którzy mają obrzydzenie do mamony.
Portofino2021.07.15 12:56
Do łopaty to ja mogę ciebie wziąć. Golasie z pięcioma zerami.
Anonim2021.07.15 13:08
Ty możesz mnie przyjąć na etat? No, to wygląda na to, że jesteś oszustem, bo mamonę to ty jednak lubisz, a jedynie tu wierzącym ściemniasz. Oj, za to możesz załapać się do radzieckiego piekła.
Portofino2021.07.15 13:24
Mam tylko wolny etat do ciągnięcia pługa. Kuń mi padł.
@ Portofino2021.07.15 12:51
Ty już się dałeś - i to za marne 500
jerzy2021.07.15 12:35
To jest nie do zniesienia żena tym forum dopuszczacie tylu zdrajców. Jesli za to że polska ma prawo wybierać sędziów polskę się kaze? i nie pozwoli na samorzadzenie to naprawde!. Czy myśmy przegrali wojnę? Opuśćmy tęn kołchoz pod niemieckim butem. Polacy miejscie do cholery honor! co się stalo z tym dumnym narodem? a od Szwabów żadajmy 10 bilionów odszkodowania [to za samą Warszawę!... niech potomkowie niemieckich mordrców płaca!!!!.
grzgorz2021.07.15 13:44
Jerzy litości. Jesteś człowiekiem oderwanym od rzeczywistości. Najpierw miej pieniądze a potem zasady.
Anonim2021.07.15 12:28
TSUE to rasiści .!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Polak2021.07.15 12:27
Czy pan ZERO równie ostro wypowiada się o obrońcach pedofili w sutannach ?
Anonim2021.07.15 12:53
Nie wolno, bo to głównie homoseksualiści.
Darek2021.07.15 12:19
Czemu Zero tak krytykuje wygraną polski z Niemcami w TSUE w sprawie Nord Stream II ? Po co w takim razie ogromne pieniądze zmarnowaliśmy na postępowanie przed TSUE gdzie ostatecznie udało nam się doczekać sprawiedliwego i korzystnego dla nas wyroku, jeśli teraz twierdzimy że nie uznajemy TSUE i jego wyroków?
Anonim2021.07.15 12:18
Ekspert od wyroków na zamówienie polityczne....
robaczek2021.07.15 12:10
POTĘGA POLSKIEJ DYPLOMACJI ;] ............................ CYRK dla mało rozgarniętych prawiczkuf ;] ............................. PLEBAN ICH W NIEDZIELE POINSTRUUJE JAK MYSLEC ;] ................ teraz troszke zagubieni ;] ........... za dużo kopniaków
Pamiętaj,2021.07.15 12:16
że tylko wypucowane pupcie Polskich Panów zapewnią ci zatrudnienie. I raz na tydzień schabowego. A o USA to nawet nie masz co marzyć.
Anonim2021.07.15 12:08
Trybunał stwierdził że prawo polskie jest ważniejsze od watykańskiego i żaden konkordat nie ma żadnego znaczenia.
robaczek2021.07.15 12:09
KONIEC OKUPACJI POLSKI PRZEZ CZARNA ZARAZE .......................... PASOŻYTY