Minister rolnictwa odchodzi z PiS? - zdjęcie
17.09.20, 18:23Fot. screenshot - YouTube (Prawo i Sprawiedliwość), Twitter (Wojciech Dąbrowski)

Minister rolnictwa odchodzi z PiS?

16

Wiele kontrowersji wzbudza przedstawiony przez Prawo i Sprawiedliwość projekt nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt. Wątpliwości wobec projektu ma mieć m.in. minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski. Dziennikarz Polsat News poinformował na Twitterze, że z tego powodu postanowił on odejść z partii. To jednak fake news, który sam minister szybko sprostował.

- „Nieoficjalnie dowiedziałem się, że rezygnację z członkostwa PiS złożył Jan Krzysztof Ardanowski, minister rolnictwa. Powodem jest projekt ustawy "piątki dla zwierząt"” – przekazał reporter Polsat News Wojciech Dąbrowski.

Informacje te szybko zdementował w mediach społecznościowych sam minister Ardanowski, oświadczając, że jest to kłamstwo i nie ma takich planów:

- „W związku z informacjami Polsat News, że złożyłem rezygnację z członkostwa w PiS oświadczam, że to kłamstwo, i nie mam takich planów” – napisał polityk.

Kilka dni temu minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski napisał list do polityków Prawa i Sprawiedliwości, w którym przestrzegał przed wprowadzeniem kontrowersyjnej w jego ocenie nowelizacji o ochronie zwierząt. W swoim liście stwierdza, że „Piątka dla zwierząt” jest sprzeczna z interesami polskich rolników, a to dzięki nim Zjednoczona Prawica wygrała wybory parlamentarne a prezydent Andrzej Duda wybory prezydenckie.

kak/Polsat News, DoRzeczy.pl, Twitter

Komentarze (16):

Jerzy2020.09.26 7:53
Prezes chyba zaczął cierpieć na demencję albo jakąś inną chorobę starczą, bo pozbywa się z PiS-u Polaków, i stawia na obrzezane ubeckie bydło typu morawiecki czy szumowski.... Zawsze głosowałem na PiS, ale jak widzę kogo się teraz promuje, jak się walczy o bezkarność, jak się włazi w zadek pedofilom zwanym szumnie LGBT, jak się klęka przed byle przygłupem z Brukseli no to Jaro wybacz, ale na mój głos już nie możesz liczyć....
noemi2020.09.18 19:41
kaczka już go wypierd......ił, hahahaha
Nic dodac2020.09.18 16:47
W PISdu. Paszol won.
west2020.09.18 13:56
Jeszcze się w pełni nie rozwinęły efekty zagrywek z rolnikami, a szykują się kolejne z górnikami. Ostatnie wybory pokazały na kogo tam głosowano. Tyle górnikom obiecywano. Wszystkie kopalnie w pogotowiu strajkowym...
Jerzy2020.09.26 7:55
a od czego covid felczera szumowskiego? wymaże się chłopaków i po problemie - będą siedzieć miesiącami w domu, albo w areszcie jak ta biedna kobieta...
Suweren2020.09.18 9:50
I nie zawiodłem się na p. Ardanowskim. To najlepszy (jeśli nie jedyny dobry) minister PiS. Szacunek!
Japa2020.09.17 23:05
A mnie by nie zdziwiło to zniechęcenie ministra Ardanowskiego . Od początku tej rzekomej afery z ochroną zwierząt ., przebijał się jeden problem jakoś dziwnie pomijany Co to jest ROLNICTWO . Oficjalnie stawiano znak równania pomiędzy uprawą np. ziemniaków , uprawą zboża , a zabijaniem zwierząt do celów ozdobnych . Takim modelowym przykładem stawiania znaku równania było dzisiejsze przemówienie w Sejmie , niedoszłego Prezydenta pana Kamysza . To mówił lekarz , a nie szef rolników . 14 państw UE . wprowadziło podobne do naszych usiłowań zasady opieki nad zwierzętami . A u nas wojna . Ile w tym polityki a ile człowieczeństwa. Albo jego braku.
Jerzy2020.09.26 8:00
to co, że w jakimś lewackim kraju ktoś takie debilne ustawy wprowadził? tak samo jak z pandemią szumowskiego - kraje gdzie jej nie ogłoszono, ni wprowadzono obostrzeń nie mają żadnego z nią problemu. Wygląda na to, że wirus sprawdza gdzie się znajduje, czyta lokalne gazety i wtedy: są obostrzenia to atakuje i zabija, brak obostrzeń - wędruje do następnego kraju... A co do zwierząt - to nasza własność, możemy je więc traktować jak nam się żywnie podoba, pewnie, że nie należy ich katować i to powinno być karalne, ale hodowla? No bez jaj, bez jaj....
Antek z Czerniakowa2020.09.17 22:22
Histeria z powodu likwidacji kilkunastu ferm futrzarskich to śmiech na sali, dlaczego nikt nie protestował, nie płakał i nie oburzał się gdy na początku lat 90-tych likwidowano PGR-y, gdzie zatrudnionych było ponad pół miliona ludzi. Z dnia na dzień bez pracy została armia ludzi, całe rodziny zostały bez środków do życia, a potem długie lata żyli w skrajnej nędzy. Rozgrabiono też cały majątek popegerowski a lepsze i bardziej opłacalne gospodarstwa poprzez Agencję Własności Rolnej Skarbu Państwa przejęli za bezcen bardziej "zorientowani" i "operatywni"
Alojzy Cedzidło2020.09.17 22:49
Nie wiem na ile był Pan ,panie " Antku ", blisko tych spraw , czyli czy wiek Pana na to pozwalał , ale o PGR -ch pisze Pan prawdę . Tak było . Pegieery zlikwidowano pozostawiając ludzi w skrajnej biedzie .Uniemożliwiono przejęci gruntów Polakom Większość gruntów przejęły słupy na usługach sąsiada . A to , podobnie jak prywatyzacja w Warszawie, warta zbadania .Ale też i podobnie jak Warszawie , "Trzaskowskich" i gdzie indziej nie brakuje.
Anonim2020.09.17 19:34
Jeśli odejdzie to z dużą częścią i poparciem WYBORCÓW . Polacy mają już dosyć NIERÓWNOWAŻONYCH pomysłów / ustaw pis.
Łagodny2020.09.17 19:26
Minister TO zdrajca wsi I Rolnika.Za koryto NAPLUŁ ROLNIKOM W twarz.
Henry2020.09.18 8:34
Co ty bredzisz. W porównaniu z poprzednimi ministrami z PSL od 30 lat rolnicy nie mieli takiego zaangażowanego i profesjonalnego ministra.
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.09.17 18:39
"Zaznaczam też, że mam wśród mych bliskich osoby uważane obecnie w Izraelu za Żydów.” -------- ""Jestem gejem, a więc niczego nie muszę udowadniać!"
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.09.17 18:33
jeszcze się ta parchata PiSdowata świnia nie nachapała przy korycie żeby teraz rezygnować...
katolicka deratyzacja Polski2020.09.17 18:49
Komunisci sx ordynxrni.