Minister Maląg: Nie ma zgody na filozofię gender oraz ideologię LGBT w szkołach! - zdjęcie
16.06.20, 12:20Fot. via Pixabay

Minister Maląg: Nie ma zgody na filozofię gender oraz ideologię LGBT w szkołach!

141

Ostatnie 5 lat to było budowanie Polski plus, Polski przyjaznej rodzinom, bo rodzina jest fundamentem i na nim budujemy stabilny dom” – podkreśliła dziś minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg.

W rozmowie na antenie TVP 1 podkreśliła też, że właśnie dlatego:

[…] nie pozwolimy tego fundamentu osłabić w żaden sposób przez wprowadzanie różnych ideologii, m.in. LGBT do szkół czy filozofii genderyzmu”.

Jak zaznaczyła – to rodzina, rodzice wychowują dzieci, zaś przedszkola czy szkoły mają za zadanie ów proces wychowawczy wspomagać, a nie wykonywać go poza rodziną.

Minister podkreśliła też, że to rodzina jest w centrum uwagi i wzmacniana w ostatnim czasie. Dodała:

Nie dopuścimy do tego, aby wypaczać jej tradycyjny model”.

Jednoznacznie wskazała tu na model, który znajdujemy w konstytucji, gdzie małżeństwo jest związkiem mężczyzny i kobiety. Dodała, że właśnie taki model rząd PiS będzie wspierać i pokazywać, że tak postrzega rodzinę.

[…] wokół tych tradycyjnych wartości będziemy budowali naszą rzeczywistość”

- mówiła Maląg.

dam/PAP,TVP

Komentarze (141):

xxx2020.06.17 6:58
Zgody może nie być ale LGBT w szkołach jest . Bo wiele dzieciaków jest lgbt . Ile ja widzę przypinek tęczowych na plecakach itd co druga osoba w szkole jest bi lub homo wśród uczniów i nauczycieli .
leszczyna2020.06.17 9:25
O uczennicach i nauczycielkach zapomniałeś czy publikujesz świadomie post seksitowski, wykluczający płeć niemęską ze społeczności szkolnej?
Eugeniusz_Pomorze_2020.06.16 23:05
Dla agentów tęczy o 666-ciu kolorach Polska, to tylko miejsce w którym jeszcze nie rządzą, dla nas Polska to nasz Dom.
Szybka Randka sex2020.06.16 19:18
Nowa strona ero,tyczna na której znajdziesz sasiadke. Ponad milion ofert z całego świata! www.lexlale.eu Szybka i bezpieczna rejestracja, Zupełna anonimowość, Setki osób z całego świata.
Arabella2020.06.16 18:43
Pani Minister Marleno Maląg! Jaka rodzina?! Czy w Polsce są jeszcze jakieś rodziny? Na każdym kroku rozwody, zdrady, pijaństwo, przemoc, choroby psychiczne, kłamstwa, oszustwa, bieda, brud. Zahukane, bite, trzęsące się ze strachu przed mężami żony. Dzieci, głodne, zaniedbane, nad którymi znęca się pijany ojciec, a często i matka. Dzieci gwałcone przez ojca... Pani Minister, rozejrzyj się Pani wokół siebie. I niech Pani nie udaje, że problem nie istnieje. Jaka rodzina???
Foster2020.06.16 17:59
Jak nie ma dla nich miejsca w szkołach to gdzie te nieszczęsne dzieci będą się uczyć ?. Przecież to nie ich, ani ich rodziców wina, że urodzili się gejami czy lesbijkami.
leszczyna2020.06.16 23:20
Wszystkie dzieci mają miejsce w szkole, także te, które urodziły się ułomne z winy rodziców, np. matek pijących alkohol podczas ciąży.
Janka2020.06.17 4:02
Ale dla gejów już nie.
leszczyna2020.06.17 9:21
Znasz prawo zabraniające gejom uczęszczania do szkoły w Polsce? Jeśli tak, nie ukrywaj tego i zgłoś problem do Rzecznika Praw Obywatelskich.
Maria Blaszczyk2020.06.18 20:19
Jeszcze go nie ma - tego prawa. Ale stanowi ono zupełnie możliwą konsekswencję twierdzenia, że Polska bez LGBT jest piękniejsza - no więc szkoła bez LGBT, jak sądzę, również. Albo że LGBT nie są równi normalnym ludziom. Poza tym, to niekoniecznie musi być prawo explicite zabraniające tym dzieciom chodzenia do szkoły. PiS utrudnia to kolejnym grupom, nie zabraniając tego wprost. Tylko gotując żabę po troszeczku. Wiesz, a to zabronią nauczania indywidualnego w szkole, a to likwidując możliwośc zatrudnienia asystenta nauczyciela. Trudno mi przewidzieć, w jaki sposób będą gnoić dzieci nieheteronrmatywne, ale skoro mogą to robić dzieciom z fobią szkolną albo ZSA, to nie wiem, skąd pewność, że to się nie stanie. Wiem na pewno, że zdarzają się problemy z używaniem deadname'ów. Oczywiście, to nie to samo, co zakaz chodzenia do szkoły, ale jest niesłychanie krzywdzące i może powodować problemy w funkcjonowaniu, również w szkole.
brent2020.06.16 15:44
Szkoda, że nie ma zdjęcia ślicznej pani minister
Jaki2020.06.16 15:25
Pewnie już się zboczeńcy ślinią na nieświadome i pozbawione edukacji,łatwe cele w postacie dzieci. Naprawdę nie chcecie by dzieci się dowiedziały jakie zachowania seksualne dorosłych wobec dziecka są nieakceptowalne, na co zwracać uwagę, czym się niepokoić, jak reagować na dziwne zachowanie zboczeńców i komu zgłaszać przypadki nadużyć? Serio?
Krzysztof 2020.06.16 15:24
A jest zgoda na ideologie katolicką w szkołach? Czy takie wybiórcze działanie jak robi pewna gazeta z Czerskiej nie jest dyskryminacją?
anonim2020.06.16 14:26
A za propagowanie antynaukowych bredni, powinniśmy przestać opłacać WHO!
anonim2020.06.16 14:25
Nie może być zgody, bo to zbrodnia dokonywana na maluczkich. Nikt ich z takiej traumy nigdy nie wyciągnie!
Janka2020.06.17 4:05
Twierdzisz, że jak ograniczymy o 95% pedofilię w naszym kraju to dzieciom tego będzie brakowało i oddzielanie dzieci od pedofilów barierą rzetelnej edukacji seksualnej to zbrodnia? Z punktu widzenia pedofila może, ale dzieci raczej nic nie stracą jak ich nikt nie zgwałci chyba.
Darek2020.06.16 14:10
Księża bronią się rękami i nogami przed edukacją seksualną w szkołach, bo wszystkie badania na całym świecie dowodzą, że edukacja seksualna zapobiega w około 95% przestępstwom seksualnym wobec dzieci. Po prostu pedofile bronią dostępu do swoich ofiar i swojej bezkarności.
Brutus2020.06.16 14:26
Wszelkie badania dowodzą czego innego - tego, że wśród dzieci instytucjonalnie gwałconych pod płaszczykiem seksedukacji liczba zboczeńców wzrasta do nawet 25% Z dziecka któremu lewaki wciskają w rączkę gumowego fallusa, można zrobić wszystko. Nawet wmówić mu, że "zabawa" z prezerwatywami i pluszowymi waginami to nie molestowanie i nie pedofilia. Potem, gdy już się zastraszy rodziców gwałconych 7-latków odbieraniem praw rodzicielskich, można oblizując się pisać o "spadku pedofilii".
Klejnot Nilu2020.06.16 14:36
Jakieś źródła tych rewelacji? Czy jak zwykle u prawactwa niezawodny Instytut Danych z D*py?
Darek2020.06.16 15:11
Prosiłem o źródło, niekolejne bajki. https://fdds.pl/wp-content/uploads/2016/05/Wlodarczyk_J_Sajkowska_M_2013_Wykorzystywanie_seksualne_dzieci_Wyniki_Ogolnopolskiej.pdf http://www.childmolestationprevention.org/pages/tell_others_the_facts.html
Brutus2020.06.16 16:37
to co pokazałeś to właśnie bajki, gdzie "wykorzystywaniem seksualnym dzieci" jest zawołanie za koleżanką z podwórka: "czy bolało jak spadłaś z nieba?" i sąsiaduje z opisywaniem małoletnich cichodajek za pieniążki potrzebne na kosmetyki. Jesteście pokręceni, jak słoik jamu.
Nesse2020.06.16 16:50
Nie wiem, czy jesteś bardziej żenujący, czy ograniczony umysłowo? Właśnie przez takich jak ty, kultura gwałtu jest w Polsce akceptowalna, a zaszczute ofiary jeszcze czują się winne, a tak być nie powinno!
Maria Blaszczyk2020.06.16 22:36
Obawiam się, że właśnie kolega Brutus uznał, że otrzymał komplement. On uważa, że gwałcenie zasadniczo jest w porządku - chyba że polega na ywjaśnieniu dziecku, jak zbudowane jest jego ciało. Wtedy to nie, to jest zupełnie niedopuszczalne.
Darek2020.06.17 4:00
poziom wrażliwości jaki reprezentujesz przypomina mi "dowcip" Leppera o gwałcie na prostytutce. Żenada. W dodatku nie doczytałeś, bo dokładnie badania systematyzują jaki rodzaj molestowania miał miejsce i w jakim odsetku. czekamy na źródło Twoich rewelacji, którego nadal nie pokazałeś? Chyba nie chcesz powiedzieć że sobie to sam uroiłeś i liczyłeś że nikt nie sprawdzi?
Brutus2020.06.17 8:54
Źródło mam, ale po co je pokazywać ideologicznym wrogom? Jakie dobro może wyniknąć z tego, że cię uświadomię? Jako osoby skrajnie dogmatyczne odrzucacie wszelkie dowody. Fakty nie maja znaczenia, bo macie własne fakty. Jakbyś sam poszukał, co może i nie jest łatwe, ale i nie jest bardzo trudne, to byś znalazł. Skoro nie szukasz to znaczy że nie chcesz znaleźć, a nie ma osoby bardziej ślepej od tej, która nie chce patrzeć.
M.a2020.06.16 13:57
Tylko Pan Andrzej Duda gwarantuje nam, że nie będzie wprowadzał tylnymi drzwiami nauki lewactwa do naszego życia do naszych szkół, do naszych domów.
Wiesław Kaloryfer2020.06.16 13:48
https://twitter.com/_Hopeoppe/status/1272626709502836736 xD
Asss2020.06.16 13:36
LGBT dotyczy SEKSUALNOŚCI a konkretnie równego postrzegania orientacji seksualnych, co rzeczywiście może budzić kontrowersje, gdyż w Biblia afirmuje orientację heteroseksualną, a neguje zdecydowanie pożycie mężczyzn, pozostając mniej krytyczną wobec podobnych praktyk kobiet, Konstytucja natomiast nie pozwala na takie rozróżnienia. Natomiast gender dotyczy płciowej roli SPOŁECZNEJ i tu znów Biblia dokonuje wyraźnego rozróżnienia - nakazując kobietom wychowanie do zwierzchności mężom i uświęcanie się przez rodzenie, natomiast program polski szkół od dekad już to kwestionuje i wdraża ideologię roli społecznej, niezależnej od płci (gender), zanim to słowo w ogóle trafiło do użycia. Na wychowaniu seksualnym w Kolumbii dziewczynki uczą się jak karmić i przewijać a ich marzeniem jest pięknie wyglądać i mieć kochającego męża. W Polsce przyuczane są do niezależności i nierozrodczości.
Maria Blaszczyk2020.06.16 20:51
Ale Biblia to święta książka niektórych religii. Ja, nie szukając daleko, nie wyznaję żadnej z nich. Jak i większość ludzi na tym świecie. Oczywiście, rodzice mają prawo do uczenia dzieci, co w tej książce jest napisane, ale szkole nic do tego. Szkoła ma za zadanie edukację - czyli nauczyć dzieci czytać i pisać, nawet jeśli są dziewczynkami, poinformować je, że również są ludźmi i dlatego lepiej, by nie nasladowały modelu kolumbijskiego, gdzie wskaźnik zabójstw kobiet jest drugi najwyższy na świecie, po Salwadorze. Ma też uczyć paru innych rzeczy stojących w jawnej sprzeczności z Biblią - o sferyczności Ziemi i wszechświecie z miliardami gwiazd, bynajmniej nieprzyklejonych do kopuły nad Ziemią, teorii ewolucji, tego, że wielbłądy mają racice i wielu, wielu innych rzeczy... Szkoły mają za cel eduokwać w taki sposób, by ludzie byli świadomymi i rozsądnymi członkami społeczeństwa. Rodzice mają prawo wsadzać tu kij w szprychy, choć oczywiście szkoda, że tak się dzieje...
leszczyna2020.06.16 23:16
Nie wychodzisz poza ateistyczny fundamentalizm. Szkoda, że tak się dzieje.
Maria Blaszczyk2020.06.18 23:21
A na czym polega mój "ateistyczny fundamentalizm"? Fundamentalizm to <<rygorystyczne trzymanie się zasad i norm wyznaczonych przez dane coś>>, w moim przypadku ateizm, jak rozumiem... Tylko że ateizm nie zawiera żadnych zasad ani norm. Ateizm to twierdzenie - w moim wypadku - że nie dsotarczono mi żadnego racjonalnego argumentu, że jacyś bogowie, w tym bóg Jahwe - istnieli. Istnieją jeszcze twardzi ateiści, którzy uważają, że istnieją racjonalne powody, by uważać, że bogowie nie istnieją, ja akurat do nich się nie zaliczam. Ale ateizm nie zawiera w sobie zasad. On nie jest "czymś". Oznacza tylko, że się nie wierzy w boga. Nie ma swoich zasad, nie ma swojego zestawu wierzeń - będąc ateistką, możesz być buddystką, panteistką, materialistką, solipsystką - nie wierzę w istnienie prawdziwych, szczerych solipsystów, ale oni najwyraźniej wierzą w swoje i wieloma innymi rzeczami. Możesz wyznawać zasady moralne dowolnego rodzaju, w tym chrześcijańskie. Taoistyczne. Humanistyczne. Albo tak jak ja być utylitarystką. Albo setkami innych rzeczy. Nie mam pojęcia, jak z twierdzenia, że dzieci należy edukować na świadomych i rozsądnych członków społeczeństwa, a rodzice mają prawo ten proces sabotować, wnioskujesz o jakimkolwiek fundamentalizmie.
Wartek2020.06.17 1:25
Nie postuluję, by w szkołach wykładano Biblię, martwi mnie jednak, kiedy Ci, którzy za naukami tejże się opowiadają jednocześnie afirmują bezpłciowość społęczną (gender) a słowem gender nazywaja... homeseksualisów. Nie jestem też pewien, czy szkoła prócz wskazanych odkryć, powinna nauczać, jakie hormony brać, by przypakować, albo nie zajść w ciążę. PS. W Polsce z rąk kobiet ginie kilkudziesieciu mężczyzn rocznie, ciakewe czemu trudno znaleźć statystyki i porównania dla tej kategorii.
Brutus2020.06.17 11:30
To co wymuszacie, z edukacją nie ma nic wspólnego. Co widać po celowo psutym programie nauczania. Wasza szkoła rewolucyjna służy indoktrynacji, oraz hamowaniu naturalnego rozwoju inteligencji dzieci, aby które przypadkiem nie było za mądre i etyczne i nie wycelowało RGPP w stronę Komitetu Centralnego PZPZ ZSRE, gdy dorośnie i pozna bezmiar zbrodni władz rewolucyjnych, i przejdzie po Polach Śmierci.
mika2020.06.16 13:28
Pierwszy raz o tych projektach LGBT wobec dzieci słyszałam już przeszło 23 lata temu. To jest dowód na to, że to jest ideologia i że oni nie odpuszczą. Szkoda tylko, że nie chcą zaakceptować swojej inności tylko wmawiają wszystkim, że mieszczą się w normie. (Na pewno nie w fizjologicznej). Trochę, jak alkoholicy.
Brutus2020.06.16 13:37
Nie odpuszczą, bo nie sa karani Mogą zrobić wszystko, ale nigdy nie muszą się wycofywać. To jest droga jednokierunkowa z winy władz państwowych. Aż dojdziemy do ściany, jak szczur zagoniony do kąta, i wtedy zmuszą społeczeństwo aby skoczyło im do gardła albo zginęło jak szczur zabity szpadlem. Oni chcą naszej zagłady i leją rozpryskowo na tolerancję. Tolerancja ich nie zadowala, chcą władzy.
Janka2020.06.16 14:08
Pierwszy raz o DNA i mitochondriach słyszałam już przeszło 23 lata temu. To jest dowód na to, że to jest ideologia i że oni nie odpuszczą.
Brutus2020.06.16 14:22
Jeśli coś chodzi jak ideologia, kwacze jak ideologia i wygląda jak ideologia, to jest ideologią. choćby tuzin lewakoidalnych kwakało inaczej
Maria Blaszczyk2020.06.16 22:27
A w jakiej konkretnie "normie fizjologicznej" się nie mieszczą? I w jaki sposób to, że o projektach LGBT usłyszałaś już przeszło 23 lata temu dowodzi tego, że jest to ideologia?
Darek2020.06.16 13:20
Andrzej Duda właśnie zrobił coming out i przyznał, że też jest gejem: https://demotywatory.pl/5005272/Prezydent-Andrzej-Duda-chyba-cos-przed-nami-ukrywal
PrawyCzłowiek2020.06.16 13:18
Katoliccy pedofile bronią się bo wiedzą, że edukacja seksualna odkryje ich przestępstwa popełnione na dzieciach.
Brutus2020.06.16 13:16
Nie obawiacie się Człowieków LGBT? 31% molestowanych homoseksualnie 12-latków staje się homo 22% molestowanych 15-latków i 15% molestowanych 18-latków Teraz pytanie na podstawowym poziomie trudności - jak to się stało, że w każdym kraju, gdzie pozwolono na "prawa LGBT" i zaakceptowano "homomałżeństwa" liczba Człowieków LGBT dynamicznie wzrasta, najpierw do 7%, potem 15, potem 20 a w przodujących w postępie miastach przekracza 25% Badania sugerują, że górna granica dzisiejszej hodowli zboczeń to 1/3 chłopców i połowa dziewcząt. Bo tyle osiąga się punktowo, wśród dzieci adoptowanych przez człowieków LGBT. Jak to się stało, że w ubiegłej dekadzie liczba zmiennopłciowców wzrosła kilkanaście, 12 albo 15 razy, a w UK rekordowe 26 razy? Tylko osoby zaślepione nie dostrzegą ścisłego związku.
Darek2020.06.16 14:06
Po pierwsze prosiłbym o źródło danych, jakie niby badanie pokazuje 25% homoseksualistów gdziekolwiek? Chyba na jakimś gejowskim statku wycieczkowym. Podaj źródło. Po drugie niewielki wzrost statystyk jest oczywisty, statystyk a nie ludzi homoseksualnych, bot ten się nie zmieni. Po prostu w krajach tolerancyjnych ludzie nie boją się przyznać do swojego homoseksualizmu nic więcej. To po prostu odkłamywanie rzeczywistości. Podaj proszę źródło swoich rewelacji z, jak twierdzisz, ponad 25% populacją homoseksualistów.
Brutus2020.06.16 14:31
A jak podam to co, zaczniesz gonić Sektę LGBT jak wściekłe kundle?
Po 11 NIE BADZ OBOJETNY2020.06.16 15:14
Coś tak jak w Polsce. W latach 70-tych była garstka antykomunistów, tak na oko tysiąc. Potem nagle w 1980 roku sama Solidarność ma 10 milionów członków. Jak to się mogło stać, że ilość antykomunistów nagle wzrosła 10 tysięcy razy? Cud? A może, ci ludzie cały czas byli przeciw komunie, ale prawo tego zabraniało, były represje i bali się ujawnić? Już rozumiesz?
Brutus2020.06.16 16:31
acha, stare i głupie lewackie wykręty a ta pani miała już te sińce, i nie ma to nic wspólnego z tym że ten pan bił pięścią. Ona sie po prostu bała ujawnić z tym że ma sińce. misiu puszysty, naukowcy od wielu dekad mają sposoby jak wykazywać odsetek zboczeńców, bez względu na teoretyczne "ukrywanie". Faktem jest, że 31% molestowanych 12-latków "odkrywa" w sobie zboczenie, oczywiście po molestowaniu. Reszta to tuszowanie, ukrywanie i zaprzeczanie masowym atakom pederastów (miłośników chłopców)
Maria Blaszczyk2020.06.16 20:39
Po pierwsze nie ma nic złego w byciu homo. Tym niemniej najwyższy odsetek osób tak sie identyfikujących jest w Niemczech, coś koło 4% z hakiem. Bycie osobą LGBT to trochę inna historia. Bo ludzie są różni. Np. w dużej części biseksualni, zawsze tak było, tylko dawniej się tak nie identyfikowali - ot, zdarzyła się przygoda z kolegą, kuzynką czy kimśtam, ale trwały związek, z różnych względów, tworzono z osobą innej płci. Obecnie ludzie, którym kiedyś się coś takiego przytrafiło, po prostu częściej nie identyfikują się jako hetero, tylko jako "biseksualni", "panseksualni", "poliseksualni" czy po prostu "niehetero". Do tego dawniej nie istniala dość liczna kategoria asów, na przykład. Albo osoby transgender - one istniały zawsze, tylko dawniej była to rzecz wstydliwa. Tylko najsilniejsze jednostki potrafiły być otwarte w tym zakresie. A przeciez i tak było to zjawisko na tyle powszechne, że da się znaleźć jego opisy we właściwie każdej epoce. Obecnie zaś maja prawo do życia jak im sie podoba i nie jest to powód do odbierania im godności czy przemocy. To się nazywa postęp. Świat staje się coraz lepszym miejscem do życia, kolejne grupy się emancypują i żyją w zgodzie ze sobą - z korzyścią dla wszystkich... Ale molestować nie należy. I tyle. Ale to już do zboków zalecenie. Co prawda edukacja seksualna może zmniejszyć skalę zjawiska, ale nie przesadzajmy - dzieci nie będą wykorzystywane, jak przemocowe gnoje będą trzymać łapy przy sobie.
Brutus2020.06.16 22:46
Oczywiście że zboczeńcy seksualni istnieją "od zawsze". W starożytnej Grecji główną przyczyną ich istnienia byli tzw pederaści. W dzisiejszym świecie podobnie, plus pedofile seksedukatorzy plus massmedia pełne lewaków i zboczeńców, bo przecież dla nich utworzone. Ale wytłumacz, jak można "osobom transgender" odebrać godność? Jak odebrać komuś coś, czego on nie posiada? Co do postępu - własnie widać ślicznie, jak spedalone i otwarte na wszelkie zboczenia postspołeczeństwa "zachodu" zapadają się w sobie i zaraz już ich nie będzie. I to jest ostateczny wyznacznik, co jest dobre a co jest złe - przetrwanie kultury, cywilizacji, ludności, oraz zdolność wypracowywania sobie przyszłości. Bo do przetrwania, każdy organizm, również organizm złożony jak społeczeństwo, potrzebuje homeostatu, a wy go swoją ideologią promowania zboczeń skutecznie wyłączyliście. Wasza wizja świata to zło w stanie czystym. czeka was z tego powodu ocean cierpienia. I słusznie. Będziemy kibicować z bezpiecznej odległości.
Maria Blaszczyk2020.06.17 0:42
Człowiekowi ma godność. Ot tak, po prostu. Odbieranie mu jej, bo Ci się nie podoba jego czy jej ubranie albo fryzura, świadczy tylko o jakichś problemach odbierającego. A społeczeństwa Zachodu mają się wcale nieźle. Ich członkowie żyją długo, w dobrym zdrowiu, bezpieczeństwie, zamożności. Do tego żadna kultura ani cywilizacja "nie trwa". Cywilizacje i kultury to proces, nie mam pojecia, jakiego homeostatu potrzebuje... Dąży do homeostazy, jak każdy żywy twór, ale to oznacza też kolejne fazy. A póki co to cierpienia przysparzają nienawistni przemocowcy...
Brutus2020.06.17 8:49
Społeczeństwa zachodu nie mają się wcale tak dobrze. Po pierwsze, ich materialny dobrobyt został wypracowany zanim zostały przeorane przez ideologię LGBT** Po drugie, ich obecny**** dobrobyt nie wynika z pracy, tylko z wyzysku pozostałego świata. Z produkcji pieniędzy z pieniędzy. Po trzecie, liczy się wektor zmian, a nie życie na gigantyczny kredyt. Zachodowi pozostało nie więcej jak dekada, może dwie, i zmiany pod koniec choroby gwałtownie przyspieszą. W zasadzie wasze śmieszne państwa są nie do uratowania, a końcem będzie krótka ale jakże intensywna jatka. ** nie wiem dlaczego tak się ciskacie na to słowo. Ideologia to dowód człowieczeństwa. Zwierzęta nie tworzą ideologii. **** fikcyjny. Szczytowy dochód rozporządzalny zachód miał 40 lat temu, i spada odkąd zaczęto homoseksualizować dzieci.
Maria Blaszczyk2020.06.17 13:43
Ideologia to kłamstwo. Zawsze, z definicji. Nie ma takiego zbioru spójnych poglądów, który wyjaśniałby całe życie społeczne. Bo ono jest złożone w sposób nie do opisania za pomocą ogarnialnego zbioru poglądów. Zawsze więc stanowii uproszczenie. A człowiek to zwierzę. Serio. Zwierzę, które odniosło sukces ewolucyjny dzięki kilku wyjątkowym dość cechom. Ale zwierzę, i nic więcej. Fetysz dochodu rozporządzalnego nie ma sensu. On zresztą nie spada, tylko rośnie, choć prawie niezauważalnie. Ale wiąże się to z jednoczesną poprawą warunków życia, dzięki usługom świadczonym przez państwo. Jak nie rozumiesz, że sam sobie nie wybudujesz autostrady albo nie zapłacisz za usługę medyczną wartą miliony euro, to ja nie wiem, jak Ci to wytłumaczyć. Ludzie mają wystarczająco dużo pieniędzy. Człowiek nie potrafi zjeść wiecej niż jednego dobrego steku dziennie - a na to wystarcza ten nierosnący dochód rozporządzalny.
Eru Iluvatar2020.06.16 13:12
śmierć ideologii LGBT
zenio2020.06.16 13:09
A co z ludźmi, którzy nie chcą waszego modelu? Będziecie im siła go narzucać?
Leszek2020.06.16 13:07
Żeby was, zboczeńcy tolerować i uznawać za równych ze mną, proszę rozwjać moje wątpliwości i odpowiedzieć na nurtujące mnie pytania: - co robi dwóch homosów, żeby podczas ich seksu nie śmierdziało ze stolca ? - po jakim okresie czasu mięsień zwieracza (atakowanego, czyli homocioty) jest tak rozregulowany, że przestaje spełniać jego funkcję zaworu. Czy wtedy taki zboczeniec musi permanentnie używać pampersów ? - po co zboczeńcy noszą weginy na patykach podczas ich marszów równości, skoro akurat tych części ciała nie używają ani lesbijki ani geje podczas uprawiania seksu ? - jak lesbijki uprawiają seks bez panisa ? Czekam na odpowiedzi.
Pracownik2020.06.16 13:10
Oho, kolejny prawak ze swoimi fiksacjami analno-fekalnymi.
Brutus2020.06.16 13:38
Jakie fiksacje mają człowieki lgbt paradujące z waginami na patyku?
Pracownik2020.06.16 13:58
Zapytaj się ich, nie mnie.
Brutus2020.06.16 14:21
Pytam się ciebie, bo jak głupi zaprzeczasz i wmawiasz fiksacje tym, którzy zauważają twoje fiksacje. A więc zmodyfikuję pytanie: Jakie fiksacje mają człowieki uważające zauważanie ich fiksacji za fiksację? Poza oczywiście rznięciem głupa i zoofilnego odwracania kota ogonem.
Pracownik2020.06.16 14:31
Po 1: "którzy zauważają twoje fiksacje" - Po raz kolejny ktoś zalicza mnie do homoseksualistów tylko dlatego, że w przyciasnym łebku nie mieści się że nie bycie homofobem =/= bycie homoseksualistą. Po 2: "człowieki" - Jaka ładna dehumanizacja. Brawo towarzyszu, partia jest z was dumna! Po 3: Artykuł jest o czym innym, część osób stara się prowadzić jako-tako rzeczową dyskusję, na co wchodzi Leszek z pytaniem o gównie i odbytach. No to chyba nie ze mną jest coś nie tak, nie uważasz?
Brutus2020.06.16 15:11
Przecież ciągle piszę, że Sekta LGBT i wyznawcy Ideologii LGBT to w większości osoby "hetero". Co jest dowodem na to, ze to sekta i że ideologia, a nie żadni tam "ludzie". Fiksacja to fiksacja, a nie homosiowanie.
Nesse2020.06.16 15:51
Wow, nie wiedziałam, że powiedzenie sobie, że homoseksualizm jest ok, tak samo jak powiedzenie sobie, że heteroseksualizm jest ok, automatycznie wpycha człowieka w jakąś sektę?! Uwierz mi, że są po prostu ludzie, którzy nie zaglądają innym do łóżka i po prostu akceptują ich takimi jakimi są - patrzą na osobowość, a nie na orientację seksualną.
Pracownik2020.06.16 16:00
No to napisałem że Leszek ma fiksację, czego nie rozumiesz? xD Ma fiksację na punkcie spraw, które normalnego człowieka nie obchodzą, a już na pewno nie na tyle, żeby pytać o to na publicznym forum. Tym bardziej, że ten jego kretyński tekst widuję co chwila pod artykułami dotyczącymi LGBT.
Brutus2020.06.17 12:16
Nie pytałem o jakiegoś "Leszka" i jego domniemane fiksacje. Pytałem o twoje fiksacje, zapewne nieco innego rodzaju, ale nie pytam o różnicę między tobą a Leszkiem.
Maria Blaszczyk2020.06.18 23:33
Ale dlaczego fiksacje? Wagina to symbol, a konkretniej znak używany dla oznaczenia kobiecości. PRzedstawienia waginy stanowią edne z najwcześniejszych dzieł sztuki prehistorycznej, niktóre mają kilkadziesiąt tysięcy lat. Poglądu, że kobiecość jest czymś fajnym i godnym celebrowania nie sposób uznać za żadną fiksację. PRzyjmuję do wiadomości, że Ty tak nie uważasz, ale wciąż nie spełnia ten poglad warunków, by uznać go za fiksację. Fiksacja to bowiem uczepienie się jakiejś mysli zachowania czy zbioru myśli i zachowań, które pozwalają uniknąć jakiejś refleksji bolesnej dla danej jednostki. Np. te fiksacje analno-fekalne wielu prawaków pozwalają im nie myśleć o tym, jak się czują ludzie, którym odmawia się praw przyznanych wszystkim innym.
...2020.06.16 14:03
Wiele osób nie wie że istnieje taka choroba jak zespół jelita gejowskiego.
Gość2020.06.16 14:09
Ważne że ty wiesz. Widocznie ta wiedza była ci potrzebna.
Polak Ateista Durny Gej2020.06.16 13:06
Hej zboczeńcy ! Daczego wy, zamiast promować waszą ideoogię LGBTQ+, zamiast organizować punkty zapisów nowych członków do waszej organizacji, przynajmniej w dużych miastach, lub zapisów online, zamiast drukować waszą prasę, ulotki, prospekty, zamiast chwalić i zachęcać młodych do waszej ideologii, zamiast pokazywać jak piękna jest miłość gejów i lesbijek .................................................... rozpoczęliście waszą działalność w Polsce od nienawiści do innej organizacji – do Kościoła i wiary katoliciej – Dlaczego ?!? Kościół powiedział wyraźnie, że wy jesteście zarazą – nie wrogiem, ale zarazem jesteście barankami bożymi jak inni ludzie ! Dlaczego łazicie po ulicach, profanując symbole religijne katolików , i włazicie w waszych śmierdzących buciorach do kościoła skoro jesteście niewiernymi ! Tęcza jest dla was czymś pozytywnym, dobrze możecie sobie szyć tęczowe majtki, możecie sobie tą waszą tęczą du-py podcierać – to mnie nie interesuje, ale jeśli ubieracie w nią naszą Matkę Boską Częstochowską lub wyśmiewacie się z mszy świętej, to to jest profanacja !! Domagacie się równości i tolerancji, będąc nierównymi i nietolerancyjnymi ?! Przecież tym co wy wyprawiacie, utwierdzacie nas normalnych ludzi w przekonaniu, że jesteście nie tylko zboczeńcami, ale również tęczową zarazą nie do zaakceptowania !!! Wygląda na to, ze wasz ruch testuje, na ile może się posunąć (sic) w deptaniu symboliki grupy przeciwnej, bo stanęliście jako wrogowie wobec Boga, Kościoła i wiary, i sprawdzaniu reakcji drugiej strony. Uznajecie, jako wynaturzeńcy, tylko własne ustanowione samemu zasady. LGBTQ+ , tutaj znak plus oznacza np zoofili. Ci zboczeńcy dup-czą samice zwierząt – nazywając to seksem . Boże co za smród !!! Wy macie totalnie przestawiony system wartości, a jednocześnie wykazujecie potężne zaburzenia osobowości - co widać po koszmarach(!) na tzw paradach, które obiektywnie są obrzydliwe! Nie macie poczucia gustu i jakiejkolwiek estetyki, że faceci prowadzący się jak psy, ludzie traktujący się jak bydło itp. są w porządku?? Gdzie wasza godność.? Do tego nie trzeba wroga, żebyście się sami upadlali jak zwierzaki. Jesteście za aborcją na życzenie, czyli za mordowaniem nienarodzonych dzieci ! Takich zajobów nikt normalny nie zaakceptuje !!! Przecież dobrze wiecie, że tak samo jak wy robili komuniści po wojnie nienawidząc ludzi o innych poglądach i ludzi przeciwnych komunizmowi ! Czy wy będąc zboczeńcami seksualnymi jesteście również homowirusami i komunistami ?!?
Piotr Nowak2020.06.16 13:04
Boże, jak im nasz Kościół przeszkadza, jak ich uwiera, jak go nienawidzą i nim gardzą ! Ostatnio Hołownia pochwalił się, że jest katolikiem, i dlatego ma moralny obowiązek zabrania się za rozdział Kościoła od Państwa, jeśli go katolicy wybiorą na prezydenta ?! A przecież obywatel RP nie ma żadnych obowiązków wobec Kościoła – żadnych ! Jeśli Trzaskowski nie posyła synka do Komunii Świętej i dzieci na religię to jest to jego prywatną sprawą i nam nic do tego. Jeśli jednak kandyduje na prezydenta Polski, to my wyborcy chcemy wiedzieć jaki jest jego stosunek do Kościoła, a ja jako katolik nie chcę na ateistycznego zajoba głosować ! Zboczeńcy nienawidzą Kościoła, bo ten nazwał ich po imieniu tęczową zarazą. Z kampanijnej paplaniny Hołowni wynikło to, że chodzi mu nie tak o Kościół, jak o nienawiść do Ojca Rydzyka i chorobliwą zazdrość tego co ten człowiek zrobił da Kościoła i wiernych. Polacy, nie wybierajmy ateistów, bo to źli ludzie !!!
xxx2020.06.17 7:12
Ja chce głosować na ateistę
ladychapel2020.06.16 12:59
Zarodek płci męskiej staje się człowiekiem po 40 dniach, zarodek żeński po 80. Dziewczynki powstają z uszkodzonego nasienia lub też w następstwie wilgotnych wiatrów.” (św. Tomasz z Akwinu) „Kobiety są przeznaczone głównie do zaspokajania żądzy mężczyzn.” (Jan Chryzostom, 349-407, gr.) „Kobieta jest istotą pośrednią, która nie została stworzona na obraz i podobieństwo Boga. To naturalny porządek rzeczy, że kobieta ma służyć mężczyznie.” (św. Augustyn 354-430 – jeden z najznakomitszych ojców Kościoła) „Wartość kobiety polega na jej zdolnościach rozrodczych i możliwości wykorzystania do prac domowych” (św. Tomasz z Akwinu, mędrzec Kościoła, 1225-1275) „Kobieta winna zasłaniać oblicze, bowiem nie zostało ono stworzone na obraz Boga.” (Ambroży, mędrzec Kościoła, 339-397) „Kiedy widzisz kobietę, pamiętaj, to diabeł! Ona jest swoistym piekłem!” (Papież Pius II, 1405-1464) „Kobiety ze swej natury są przeznaczone do wspólnych uciech.” (Kapokrates, założyciel klasztoru) „Kobiety są błędem natury... z tym ich nadmiarem wilgoci i ich temperaturą ciała świadczącą o cielesnym i duchowym upośledzeniu... są rodzajem kalekiego, chybionego, nieudanego mężczyzny... Pełnym urzeczywistnieniem rodzaju ludzkiego jest mężczyzna.” (św. Tomasz z Akwinu) „Dziewczęta noszące spódniczki mini, pójdą do piekła.” (Wild, SJ, XX w.) „Kobiecie przystoi jedynie szata żałobna. Skoro tylko przekroczy próg wieku dojrzałego, winna zasłonić swe gorszące oblicze, by nie utracić szczęśliwości wiecznej.” (Tertulian, pisarz chrześcijański) „W miejscu, w którym zatrzyma się ksiądz, nie powinna przebywać żadna kobieta” (Synod Paryski, 846) „Kobiecie nie wolno mieszkać w pobliżu kościoła.” (Synod w Coyaca, 1050) „Księża, którzy udzielają noclegu kobietom i doznają przy tym z podniety, muszą zostać ukarani. Kobiety natomiast mają zostać sprzedane przez biskupa jako niewolnice.” (2. Synod w Toledo) „U kobiety sama świadomość jej istnienia powinna wywoływać wstyd.” (Clemens Alexandrinus, 215) „Kobietom nie wolno we własnym imieniu pisać ni otrzymywać listów” (Synod w Ewirze, IV w. n.e.) „Cała płeć żeńska jest słaba i lekkomyślna. Uświęcona zostaje jedynie poprzez macierzyństwo.” (św. Jan Chryzostom, 349-407) „Kobietom nie wolno śpiewać w kościele.” (św. Bonifacy, misjonarz benedyktyński, 657-754)
Brutus2020.06.16 13:07
Jakaś ty głupia Większość rozwodników, czyli miliony facetów, potwierdzi ci, że "pamiętaj, to diabeł! Ona jest swoistym piekłem!"
Styki2020.06.16 17:56
Zarodek płci męskiej staje się człowiekiem po 40 dniach, zarodek żeński po 80. Dziewczynki powstają z uszkodzonego nasienia lub też w następstwie wilgotnych wiatrów.” (św. Tomasz z Akwinu)-----------Mieli juz wtedy ultrasonograf?
Styki2020.06.16 18:08
Kobieta nie mniej niż mężczyzna jest potrzebna do postępu społeczeństwa, zwłaszcza we wszystkich tych dziedzinach, które wymagają taktu, delikatności i matczynej intuicji. (Jan XXIII)
Suweren2020.06.16 18:31
O, super. I wpadli na to już po 2000 lat!
Brutus2020.06.17 12:00
Wpadli na to 2000 lat temu
Piotr Nowak2020.06.16 12:57
:) Gender i LGBT nas atakuje!!! Koniec jest bliski!. Przejmuje władzę nad światem.i nad ciasnymi umysłami Polek i Polaków :) Jakim trzeba przychlastem żeby wszędzie widzieć obce gendery i LGBT a do tego tak panicznie się ich bać? Wy naprawdę łykacie ten toporny przekaz? Ktoś realnie czuje się zagrożony? Albo zna kogoś kogo zaatakowały lotne jednostki LGBT wyposażone w dziala genderowe? :) Hahaha
Brutus2020.06.16 13:05
No wiesz, skoro w NY do homoseksualizmu udało się (naukowo opracowanymi technikami psychomanipulacji) przymusić 25,3% młodzieży, to faktycznie koniec jest bliski. Neomaltuzjaniści jak Bill Gates nazywają to depopulacją. Ty może nie czujesz się zagrożony,ale normalni rodzice posiadający dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym, powinni czuć się bardzo zagrożeni. Jeden atak człowieka LGBT i zamiast dziecka w domu masz kalekę. Tobie to nie grozi, ale nie ty jesteś celem.
Piotr Nowak2020.06.16 13:28
Niezły bełkot :) Wydrukuję to i dam mojemu ośmiolatkowi, jak dorośnie będzie mógł się pośmiać z ciemności Polaków roku 202. Dzięki :)
Brutus2020.06.16 14:00
Szukacie od dekad genów lgbt i efektów brak. Może z tego powodu, że nie ma takich genów? Nie wiem też na jakiej podstawie podważasz wyniki badań naukowych nad skutkami molestowania homoseksualnego. uwiedzenie przed: 12,15,18 r.ż kontakty homoseksualne w tych grupach obecnie: 31%, 22%, 15% A ponieważ w państwach gdzie człowieki LGBT robią co chcą bo "mają prawo", odsetek zboczków zawsze przekracza 15%, masz spore szanse aby wspierać swojego 8-latka na tej trudnej drodze życia. Wasz wybór. Uprzedzałem, ostrzegałem.
Piotr Nowak2020.06.16 14:22
No jasne oczywiście. :) Miłego dnia
leszczyna2020.06.16 22:59
https://dorzeczy.pl/swiat/143600/dzieci-nie-naleza-juz-do-rodzicow-czyli-hiszpania-pod-panowaniem-ideologow-z-lgbt.html O zwolnieniu dzieci z tych lekcji nie ma jednak mowy. Za nieprzestrzeganie obowiązku szkolnego grożą rodzicom wysokie grzywny. Kilka lat temu głośnym echem odbił się protest rodziców – baptystów z Salzkotten w Nadrenii Północnej-Westfalii. Odmówili oni udzialu swoich dzieci w lekcjach wychowania seksualnego, bo uznali podręcznik za zbyt „pornograficzny” i „niechrześcijański”. Nie podobało im się też, że dzieci mają uczestniczyć w projekcie „Moje ciało należy do mnie”. Sprawa trafiła do sądów, a rodzice, którzy nie chcieli płacić grzywny, odsiedzieli do 43 dni w więzieniu. Sprawa miała swój finał przed Europejskim Trybunałem Praw Człowieka, który orzekł, że rodzice nie mogą z powodu swoich religijnych przekonań zwalniać dzieci z lekcji i trzymać ich z dala od opinii, jeśli te nie odpowiadają ich własnym przekonaniom. Niemcy: lekcje wychowania seksualnego obowiązkowe i ... https://www.dw.com/pl/niemcy-lekcje-wychowania...
Izydor2020.06.16 23:59
Jak wszyscy wiemy ciało dziecka należy do proboszcza. Lekcje wychowania seksualnego są obowiązkowe tak samo jak biologi, matematyki czy historii. O tym czego w państwowych szkołach uczymy dzieci nie będzie decydować biblia, koran ani baśnie tysiąca i jednej nocy.
leszczyna2020.06.17 8:58
Ja nie wiem, że ciało dziecko należy do proboszcza. Jeżeli Ty wiesz, którego dziecka ciało należy do proboszcza, to zgłoś to na policję, bo przemoc cielesna, zwłaszcza na tle seksualnych, jest przestępstwem ściganym z urzędu i nie dołączaj do tuszujących pedofilię, zresztą nie tylko w Kościele Katolickim.
Maria Blaszczyk2020.06.17 0:50
No i? Jak rodzice postanowią, że nie będą pozwalać dzieciom uczyć się o budowie Wszechświata, bo ich religia opisuje go inaczej, to społeczeństwa mają się na to zgadzać? Wiedza to najlepsze, co możemy dać dzieciom. Serio. Odmawianie dostępu do niej jest krzywdą. Z tego samego powodu ogranicza się prawa rodzicielskie osobom odmawiającym transfuzji krwi dla dziecka, gdy zagraża to jego zdrowiu lub życiu. Po prostu jako ludzie nie zgadzamy się na krzywdzenie bezbronnych dzieci w imię religii. Bo dzieci nie należą do rodziców, jak bardzo by "Do rzeczy" nad tym nie ubolewało. Dzieci to ludzie i nie wolno im robić krzywdy. Zresztą nikomu, dlatego, choć "Do Rzeczy" również tu strasznie płakusia, nie wolno prowadzić terapii konwersyjnych - tak jak nie wolno już leczyć ludzi metodą pieczenia ich w piecu chlebowym.
leszczyna2020.06.17 9:15
Pod szyldem dbałości o dobro dzieci prowadzi się w szkołach indoktrynację, od której uchylanie się sankcjonowane jest prawem karnym. I nie chodzi o "płakusia" "Do Rzeczy", ale o fakty w hiszpańskim szkolnictwie. Dziecko nie należy też do państwa, chyba że już należy, ale jeśli tak, to właśnie zrealizowano w Hiszpanii czy Niemczech ideologię LGBT, wg której ludzi dzieli się na heteronormatywnych i nieheteronormatywnych, zgodnie z wprowadzonym językiem pojęć tej ideologii. Jej dalszym skutkiem jest prawna zmiana pojęć cywilizacyjnych, jak małżeństwa choćby: pojęciu wymienia się konotację i denotaty. W Polsce jak na razie żyjemy, gdzie obowiązuje konstytucja gwarantująca rodzicom prawo wychowania dziecka w wartościach, które wyznają oni sami, czy to osoby religijne czy nie, co niedawno przypomniał w TVN były prezydent Bronisław Komorowski. Uzasadniał tym zbędność wystąpień prezydenta Dudy odnośnie postulatów LGBT, ale wykazał też niewłaściwość postulatu Rafała Trzaskowskiego co do ślubów gejowskich. I tak powinno być, jak powiedział B. Komorowski: powinno się przestrzegać polskiej konstytucji w Polsce.
Maria Blaszczyk2020.06.17 13:35
Zapewnianie dostępu do wiedzy nie jest "indoktrynacją". Poważnie. Dziecko nie należy do nikogo. Ale wszyscy są zobowiązani o nie dbać. Prawo rodziców nie stoi w sprzeczności z obowiązkami państwa. Państwo ma swoje obowiązki, jak zapewnienie edukacji. Rodzice. oczywiście, mają prawo do indoktrynacji. Weźmy mój przypadek. Uważam za glęboko nieetyczną hodowlę przemysłową. Mogę to nawet dość dobrze uzasadnić, ale nie w tym rzecz, przyjmijmy, że twierdzenie "hodowla przemysłowa jest złem" za twierdzenie o charakterze moralnym. Wychowuję moje dzieci przekazując im ten pogląd. Co prawda, mając wiedzę o psychologii rozwojowej, nie posuwam się do krzywdzenia ich np. zdjęciami z ubojni, ale im tłumaczę kwestię ekonomizacji produkcji, możliwości doświadczania cierpienia przez zwierzęta, dewastacji srodowiska, gazów cieplarnianych itd. To możesz nazwać "indoktrynacją". Ale nie domagam się, by ich nie uczono o tym, że większość ludzi je mięso, że to mięso dostarczając dużej ilości kalorii pozwoliło naszemu gatunkowi na rozwinięcie potwornie energożernego mózgu czy o wartościach odżywczych mięsa. To jest nauka. Moje dzieci mają do niej prawo. Art. 48 nie ma charakteru nadrzędnego. Istnieje wiele innych, które mają tę samą rangę. Np. prawo do nauki, prawo do nauczania, czy prawo do ochrony zdrowia. Do tego sama pisałaś, że w Twoim przedszkolu dzieci miały religię i wszyscy żyją. Twoje podwójne standardy są doprawdy szokujące. Jeśli mowa o indoktrynacji religijnej cudzych dzieci - nie widzisz problemu. Bo religia to właśnie "doktryna", dlatego święta inkwizycja obecnie nosi nazwę Congregatio pro Doctrina Fidei, w przeciwieństwie do nauki - która z definicji nie ma charakteru doktryny. Ale wciąż pozostaje najlepszym sposobem poznawania świata i dostarczycielką najbardziej rzetelnej o nim wiedzy. Co do kwestii pojęć - osobiście nie wierzę w heteronormatywność. Uważam ją za twór sztuczny, a ludzi spełniających jej wymagania - za mniejszość. Ale znaczenie tu ma to, że większość się tak identyfikuje, a nie moja wiara w to, czy rzeczywiście są tak heteronormatywni jak im się wydaje. Wolałabym zniesienie tej dychotomii, bo to jest tworzenie szufladek, w których dobrze się odnajdują tylko ci, którzy mają prostokątne tyłki. Ale moje osobiste upodobania nie mają tu nic do rzeczy.
leszczyna2020.06.17 15:07
Wyraz "doctrina" znaczy "nauka", w języku łacińskim, "doctor" to "uczony, nauczyciel", "docere" - uczyć. Zatem "nauka" z definicji jest "doktryną". Są nawet specjalistyczne określenia, np. doktryna prawa cywilnego czy doktryna Trumana w polityce amerykańskiej. Sądzę, że chodzi Ci, Mario, o manipulację, czyli podstępne urabianie umysłów młodzieży prowadzone w danym celu. Z tym na ogół kojarzy się słowo "indoktrynacja". Ale to różnych treści może dotyczyć, np. rusyfikacji polskiej młodzieży opisanej w "Syzyfowych pracach". Podwójnych standardów się dopatrzyłaś u mnie, to Ci nadmienię, że nikt nie uczył religii żadnego dziecka bez zgody jego rodziców, tym bardziej pod przymusem. Takie nauczanie jest niechrześcijańskie - Jezus nikomu nie wciskał swoich nauk i nie przymuszał do pozostania chcących od Niego odejść. Inkwizycja jako instytucja karna do ścigania odstępstw w wierze jest radykalnym zaprzeczeniem Ewangelii.
Maria Blaszczyk2020.06.18 19:30
No nie. Doktryna nie oznacza nauki. Oznacza rzeczy przyjęte za pewnik, czyli tak naprawdę przeciwieństwo nauki. W nauce NIC nie jest przyjęte za pewnik. A jedynie za lepsze lub gorsze przybliżenie, nad którym należy dalej pracować... Tylko że nauka w dzisiejszym rozumieniu, czyli wiedza ustalona za pomocą metody naukowej jest nowym pojęciem. W momerncie jego pojawienia się jej drogo z doktryną rozeszły sie w identyczny sposób, jak drogi alchemii i chemii. A w przedszkolu siłą rzeczy uczy się dzieci religii wbrew woli rodziców, bo nie można z nimi zrobić nic, by ich nie uczyć. Przedszkola nie mają biblioteki, gdzie dzieci mogłyby spędzić ten czas ani lekcji etyki w tym samym czasie. Więc jeśli tylko nie ma jednogłosnej prośby WSZYSTKICH rodziców o taką lekcję, co graniczy z nieprawdopodobiestwem, średnia grupa przedszkolna ma ponad 20 dzieci - oznacza to, że sie dzieciom pierze mózg wbrew ich woli. W Polsce więcej niż co siódme dziecko jest nieochrzczone, co możemy przyjąć jako dość jasną deklarację w tym zakresie. Zastraszanie dzieci piekłem, jak dla mnie, jest indoktrynacją. Podobnie jak - tu się zgodzi większość psychologów zapewne - najbardziej szkodliwy z biblijnych nakazów, czyli ten wymagający czczenia matki i ojca. Serio, to jest przyczyna chyba większości zła na tym świecie. A to jeszcze, dość absurdalnie, wbrew faktom oczywistym dla osoby dorosłej, ale nie dla dziecka, połączone z groźbą, że jak nie będziesz czcić tatusia, to długo nie pożyjesz... Itd... Indoktrynacja jest oczywiście podstępna. Ale ja osobiścię uważam kościół za korporację zorientowaną po prostu na zysk i w tym celu prowadzącą swoją działalność. Oczywiście, jest ona wielka i sa małe wyjątki ludzi, którzy w tej organizacji zajmują się czymś innym niż zarabianiem pieniędzy, niekiedy naprawdę wspaniałymi rzeczami, ale chodzi mi o istotę tej organizacji. A tego nie mówi się dzieciom na lekkcjach w przedszkolu. Ani ich rodzicom. cele edukacji seksualnej sa zupełnie jawne. Chodzi o: ograniczenie zjawiska przemocy seksualnej, dbałość o zdrowie, na co składa się znajomość budowy i działania organizmu, rozumienie znaczenia asertywności i jasnej komunikacji w sferze seksualnej, rozumienie, czym jest a czym nie jest pornografia, zmniejszenie liczby niechcianych ciąż i zakażeń chorobami przenoszonymi drogą płciową. To wszystko jest jasno napisane, a w czasie takich zajęć zupełnie jasno się wyjasnia, do czego służy policja, gdy ktoś Cię napadnie, do czego prezerwatywa, a do czego seksuolog. Tu nie ma żadnej tajemnicy. Swoją drogą, szkoda, że Cię nie było, jak chciałam dokonać aktu apostazji. Pogląd o nic nie wciskaniu doprawdy nijak się miał do zachowania tej zakonnicy.
Brutus2020.06.17 11:23
Atak "prawami lgbt" to nie jest żadna "wiedza", tylko formacja i wychowywanie w duchu rewolucyjnym. A oszołomów zakazujących terapii konwersyjnych postawimy przed sądem i jestem głęboko przekonany, że zapadną liczne wyroki jak za zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem. Tylko potem nie szlochajcie jak dzieci.
legrandbleu2020.06.17 10:43
Nie no...zapomniałeś o Hello Kitty, Harrym Potterze i masonach czy innych Iluminatach :)) Wszyscy czyhają na strachliwe owieczki z Wielkiej Polski Katolickiej :))
CQaqdee2020.06.16 12:54
Wszystko pięknie i ładnie, ładne słowa, ale zanim Covid odstawił dzieci od szkoły cały 2019 słyszało się ze w szkołach zboczeńcy mają lekcje z dziećmi i nikt z Ministerstwa ani PISnął !!! Słowa możecie sobie wsadzić, czyny się liczą. Dzieci Nienarodzone również "odstawiliście" i okazuje się że zabija się ich 1000 - tysiąc rocznie w Polsce. Gdzie macie sumienie Państwo Politycy przy władzy?
Jacek2020.06.16 12:46
Kolory w tęczy przechodzą stopniowo jeden w drugi. Zależy od wrażliwości oka i możliwości rozróżniania barw ile widzisz kolorów. Jeden zobaczy 5, inny 7, a geniusz nawet 10 barw.
katolicka kretynizacja polski2020.06.16 12:45
tradycyjny model rodziny... dobrym przykładem jest familia Kałczyńskich! dziad z kotem i jego bratanica potrójna rozwódka z bandą dzieciaków spłodzonych każde z innym gachem!
Polak Ateista Dumny Gej2020.06.16 12:43
Nie ma ideologii LGBT. Są ludzie LGBT, którzy uczą się w szkołach i mają prawo do rzetelnej edukacji seksualnej. Podobnie zresztą jak młodzież hetero.
anonim2020.06.16 12:49
Deprawacja nie jest żadną edukacją. Jak Cię rajcuje odbyt to idź do obory. Tam będziesz miał wielkie dziury. Każdy zootechnik to potwierdzi.
Pracownik2020.06.16 12:57
90% komentarzy o odbytach i kale piszą zaciekli przeciwnicy homoseksualizmu. Lewak: "Uważam, że należy rzetelnie nauczać dzieci w kwestiach seksualności, to w końcu ważna część życia" Prawak: "REE ODBYT RUCH*NIE SEKS ANALNY GÓWNO OBORA KAŁ REE". Za każdym je*nym razem.
Nesse2020.06.16 12:59
Czemu z największą obscenicznością w sferach seksualnych spotykam się zawsze w komentarzach katolickich fanatyków? Przykro mi, że jesteście tak bardzo sfrustowani seksualnie, ale czy musicie od razu uzwenętrzniać się z waszymi zoofilskimi albo koprofilskimi fantazjami?
Polak Ateista Dumny Gej2020.06.16 14:08
deprawację to ci sukienkowy funduje w każdą niedzielę i nie myśl tyle o męskich odbytach, poproś ładnie żonę to może ci da
Brutus2020.06.16 13:00
Jest ideologia LGBT, a jej wyznawcami w większości nie są żadni tam "geje" tylko osoby hetero. Nie wiem na jakiej podstawie nazywasz przymus pouczania o "prawach gejów" jako "rzetelną edukację seksualną".
Maria Blaszczyk2020.06.17 0:36
No tak. Bo osób hetero jest więcej niż gejów. To dość prosta konsekwencja tego faktu. Cała bowiem ideologia LGBT da się zawrzeć w słowach "Osoby nieheteronormatywne to też ludzie". Trochę mało, jak na ideologię, wiem, ale tam naprawdę nie ma nic więcej. Dlatego ja to wolę nazywać "faktem": A gej to też człowiek, a skoro tak, to przysługują mu prawa człowieka. Stąd nauczanie o prawach gejów stanowi rzetelną edukację, choć nie wiem, czy seksualną.
Brutus2020.06.17 8:39
Ideologię bolszewicką też w największym możliwym skrócie sprowadzano do "robotnicy też maja prawa". Istotą ideologii LGBT (i analogicznie marksizmu) nie jest konstatacja, że "maja prawa" tylko to, co z tego wynika na gruncie praktyki rewolucyjnej. Wachlarz zmian, jakich żąda rewolucja jest bardzo szeroki. I to, wraz z uzasadnieniem, jest istotą ideologii rewolucyjnej.
głupcze…2020.06.16 12:43
Sodoma i Gomora to tylko semicka legenda.
Jacek2020.06.16 12:42
Hmm.. na zdejciu jest tecza (7 kolorow), a nie flaga LGBT (6 kolorow)
Krzysztof 2020.06.16 15:22
Ważne że tęczowa ,a czy ma 4 kolory czy 10 to bez znaczenia dla ciemnego ludu.
Brutus2020.06.17 8:33
Ciemny sam jesteś. Sekciarze LGBT bardzo dokładnie opisali kolory, i każdy ma znaczenie.
ww.662020.06.16 12:41
Ostatnie pięć lat to było łamanie konstytucyjnych praw rodziców, wpuszczanie bez pisemnej zgody rodziców faszystów czy osoby dla przyjemności zabijających zwierzęta. Pozbawianie zainteresowanych możliwości prowadzenia edukacji seksualnej a więc w efekcie ograniczana liczby aborcji i gwałtów (zabawne, co którzy mają gęby pełne frazesów o ochronie płodów przyczyniają się do zwiększenia liczby aborcji). To stała nachalna indoktrynacja fundamentalistyczna spod znaku Świętej Inkwizycji.
naPiSał jakiś głupek2020.06.16 12:34
«Pan Bóg niedługo już pokaże ci przy przy pomocy rozwiązania sodomskiego v. 2.0 "o co chodzi w tym całym LGBT". Będziesz tęsknił i to bardzo za "ojcem troglotydą". Pamiętaj: ten się śmieje kto się śmieje ostatni. Zwłaszcza w wieczności.»
anonim2020.06.16 12:37
A co? Pan Bóg już nie istnieje?
Pracownik2020.06.16 12:40
Jeżeli dla Ciebie istnieje to spoko, mi nic do tego. Ale wyobraź sobie, że nie wszyscy w niego wierzą, i straszenie ateistów piekłem, jest w tym przypadku co najmniej humorystyczne.
anonim2020.06.16 12:47
A czy ja Ci karzę w wierzyć w Pana Boga czy - poprawniej - Panu Bogu. Możesz nawet uznać, że różowe jednorożce są kwintesencją wieczności. Nie słyszałeś: róbta co chceta. Tylko potem nie mów, że Cię nie ostrzegano. Noego też wyśmiewano. Potem było za późno. Tak samo mieszkańcy Sodomy i Gomory byli bardzo zadowoleni z siebie. Interesujące jest to, że ze dwa lata temu dwóch brytyjskich archeologów odnalazło pozostałości po kataklizmie pasującym do biblijnego opisu co do miejsca i przebiegu opisanych w Biblii. Rób co chcesz. Ja nad Tobą stać nie będę.
Et Si Tu N'existais Pas2020.06.16 12:49
Ustalcie między sobą, teiści, czy jest to Elohim, Allah, Dzeus czy może Śiwa.
anonim2020.06.16 12:52
"Nie rżnij głupa" masonie.
zdumiony głupotą anonimowego trola2020.06.16 14:17
Nie pajacuj, pajacu.
Panie Czarnek z KUL-u2020.06.16 12:32
Lesbijski Geje Biseksualni Transpłciowi
Matka Polka2020.06.16 15:51
Wszystkich ich łączy jedno - wspólna IDEOLOGIA przeciw Panu Bogu i rodzinie.
Maria Blaszczyk2020.06.17 2:35
Ale jaka ideologia? Człowiek rodzi się hetero, lesbijką, gejem, osobą biseksualną czy transpłciową. Może też być aseksualny, niebinarny, queer itd. W żaden sposób nie wiąże się to z żadną ideologią czy czymkolwiek. Nikt chyba nie sądzi, że np. Joseph Ratzinger jest hetero. Jednocześnie był katoliickim papieżem i skrajnym homofobem - co akurat gejom zdarza się dość często. I jeszcze, na dokładkę, takim... no... jakby to grzecznie... Niezbyt męskim. Do tego ja osobiście wierzę, że on naprawdę żył w tym celibacie w takim potocznym rozumieniu. Jakoś to mi do niego pasuje.
Brutus2020.06.17 8:36
Ależ człowiek się nie rodzi zboczeńcem. Z badań wynika jednoznacznie, że czynnik środowiskowy (molestowanie lub wychowanie) jest absolutnie dominujący. Ideologia LGBT nie jest ideologią "gejów" czy "lesbijek", tylko w większości osób heteroseksualnych, tak samo jak bolszewizm nie był ideologią robotników.
leszczyna2020.06.17 8:49
Masz jakieś informacje co do upodobań seksualnych Josefa Ratzingera? Skąd twierdzenie, że to "skrajny homofob"? I nie "był" - jeszcze żyje ten człowiek. To znany chwyt przypisywać gejostwo osobie nie zgadzającej się z postulatami LGBT, ale to już mało "odkrywcze".
Maria Blaszczyk2020.06.18 21:03
Ja nie przypisuję mu gejostwa z powodu homofobii. Ja tylko piszę, że homofobia u geja nie jest czymś wyjątkowym. To trochę tak, jakbym stwierdziła, że ona ma 180 cm wzrostu, ale to się kobietom całkiem często zdarza. To nie znaczy, że uważam, że jak ktoś ma 180 cm wzrostu, to koniecznie jest kobietą... A o gejostwie Josepha Ratzingera wnioskuję na podstawie zupełnie innych przesłanek, które częśiowo wymieniłam. Ale jeszcze raz: -> jego queerowy wizerunek, te wszystkie kapelusiki, różowe sukienki, gronostaje, RayBany, geoxy, czerwoniutkie mokasyny od Prady itd. -> Jego częste nawiązania do François Mauriaca i Jacques’a Maritaina -> jego niejasne wzmianki o wielkiej „słabości”, o swoim fundamentalnym „niedostosowaniu”, przy zawsze dodawanym zastrzeżeniu, że nie chciałby wchodzić w szeczególy ->no i najważniejsze: ten cyrk z biskupem Gänsweinem... Żadna z tych przesłanek nie jest dowodem na homoseksualność expapieża. Ale wszystkie razem sprawiają, że trudno podejrzewać, że jest hetero. Przy czym, jeszcze raz: uważam go za człowieka uczciwego. On naprawdę w tę maritainowską "czystość" chyba wierzy i ją praktykuje, razem z iscie matitainowską homofobią. No a chyba nie jest już papieżem? Tzn. teraz papież jest inny, a on jest już byłym papieżem? A skrajna homofobia polega na różnych rzeczach, ale takie najbardziej uderzające i skandaliczne, to łączenie pedofilii z homoseksualnością, do czego wrócił np. w zesżłym roku w swoim eseju https://www.pch24.pl/benedykt-xvi-o-przyczynach-kryzysu-kosciola--pelny-tekst-po-polsku-,67491,i.html
taro2020.06.17 9:59
a tacy jak ty rodza sie bez mozgu.
anonim2020.06.16 12:29
"USA: Orientacja seksualna jako cecha chroniona. Prawica alarmuje - to koniec wolności religijnej" https://gloria.tv/post/twRqmX4KAiuk1F9YBxYne6BLG
xxx2020.06.17 6:59
I bardzo dobrze precz ze religią
Pracownik2020.06.16 12:28
Nie rozumiem co jest złego w pokazywaniu dzieciom otaczającego ich świata. Dzieci widzą co się wokół nich dzieje, temat jest bez przerwy grillowany, więc skąd mają się dowiedzieć, o co chodzi z tym całym LGBT? Od ojca troglodyty mają słuchać o "pedałach" i "zboczeńcach"? Czy może jednak warto byłoby przekazać to w jakiś neutralny, cywilizowany sposób?
anonim2020.06.16 12:32
Pan Bóg niedługo już pokaże ci przy przy pomocy rozwiązania sodomskiego v. 2.0 "o co chodzi w tym całym LGBT". Będziesz tęsknił i to bardzo za "ojcem troglotydą". Pamiętaj: ten się śmieje kto się śmieje ostatni. Zwłaszcza w wieczności.
Pracownik2020.06.16 12:36
Czy ta treść w jakikolwiek sposób odnosi się do mojego komentarza?
anonim2020.06.16 12:41
He, he, he... Możesz albo afirmować homoseksualizm albo go potępić. Innych możliwości nie ma. W każdym razie Pan Bóg nazywa tę skłonność obrzydliwością. Sprawdź sobie. I jest to zarówno w Starym Testamencie jak i w Nowym Testamencie, z tym że u św. Pawła jest to napisane delikatniej, ale sens jest taki sam: afirmacja homoseksualizmu - pot. pedalstwa - prowadzi do piekła.
Polak Ateista Dumny Gej2020.06.16 12:46
Wsadź se w tyłek tego swojego bożka zwyrola, albo jak wolisz w PiSdę
Pracownik2020.06.16 12:48
Jak napisałem poniżej, nie musisz mi grozić piekłem, bo równie dobrze mógłbyś mi grozić, że Zeus mnie strąci do Tartaru. "Możesz albo afirmować homoseksualizm albo go potępić" A może mi być po prostu obojętny, czy tego mi nie wolno?
anonim2020.06.16 12:50
Nie da rady być obojętnym wobec homoseksualizmu. To jest postawa 0-1. Reszta jest złudzeniem.
Pracownik2020.06.16 12:53
Świat nie jest czarno-biały. Równie dobrze mógłbyś powiedzieć, że nie można być obojętnym wobec czarnoskórych. Albo całujesz ich po butach jak świry z BLM, albo gonisz z pochodniami jak KKK. Ten sam poziom absurdu w rozumowaniu.
mika2020.06.16 13:22
To nie jest naturalny sposób!!! Trzeba pamiętać, że homoseksualizm został uznany przez WHO tylko dzięki naciskom właśnie LGBT
taro2020.06.17 9:44
to jest cos naturalne,ze ojciec przekazuje dziecku,co jest szkodliwe w otaczajacym swiecie, a co musi wytepic. W taki sposob spolecznosci pozbywaly sie leni i zlodzieji,mordercow ze swego otoczenia,jak rowniez zle psy,czy wilki,niedzwiedzia. Twoim zdaniem takie dziecko powinno walic neutralnie konia zboczencowi, bo sa duzo gorsze wydarzenia ? Zlo sie tepi w jadrze.
Andrzej 2020.06.16 12:28
Musimy bronić nasze dzieci przed dewiacją seksualną serwowana przez LGBT.
ww.662020.06.16 12:44
Dzieci o pornografii i masturbacji dowiadują się od katechetów, najczęściej księży podczas przygotowań do pierwszej komunii. Nie jest przypadkiem, że w roku po tej imprezie skokowo rośnie procent dzieci korzystających z pornografii.
Brutus2020.06.16 13:49
Dzieci o pornografii i masturbacji dowiadują się od smartfonów, a wzrost liczby korzystających wynika bezpośrednio z lewackiej maniery zamiany święta religijnego na imprezę świecką z dużą liczbą prezentów jak laptopy z dostępem do stron porno.
Suweren2020.06.16 17:56
Zapomniał wół jak cielęciem był.
Maria Blaszczyk2020.06.17 2:29
Ale jakiego święta religijnego? I oczywiście w laptopie dziecka możesz zablokować strony porno. Każdy lewak to robi. Ale lewak nie ma złudzeń. W szkole mojej córki jest 1300 osób, w szkole mojego syna - 1700. Do tego, oni sie znają też z osobami z innych szkół. Szansa, że nigdy nie spotkają kogoś, kto dorwał się do urządzenia bez tych blokad albo umie je zdjąć - podejrzewam, że mój syn zresztą umie, bo on umie robić takie rzeczy z dziwnymi znaczkami na ciemnym tle - jest minimalna. Aha, ich urządzenia akurat formalnie należą do szkół, choć nie sądzę, by po 6 latach użytkowania szkoła zamierzała je odzyskiwać, podejrzewam, że będą je mogli sobie za jakieś małe pieniądze wykupić. Nie bardzo wiem, jak ochronić dziecko przed posiadaniem laptopa - czy innego tabletu, mój syn używa tabletu... To by oznaczało chyba całkowitą reezygnację z edukacji.
Brutus2020.06.17 11:18
Jeśli skokowo wzrasta odsetek małolatów posiadających swój WŁASNY laptop z dostępem do pornografii, musi wzrastać odsetek oglądających na własnym, a nie przez ramię na lapku "kolegi". Czego nie rozumiesz? Osobliwe jest też łączenie braku tabletu z całkowitą rezygnacją z edukacji. W istocie jest odwrotnie - korzystanie z komputerów dewastuje cały proces edukacji. Poziom faktycznego wykształcenia dzisiejszych małolatów to dno i dwa metry mułu, no ale jak może być inaczej, skoro non stop mają protezy i podpórki i zamiast myśleć i zapamiętywać podpinają się do googla. IQ spada bez litości. Maniakalne szczepienia to nie jedyna przyczyna.
Maria Blaszczyk2020.06.17 13:15
Bo jak Ty się chcesz czegoś dowiedzieć, to co robisz? Pytasz mądrzejszych od siebie? Bo ja używam laptopa... Na tym polega edukacja. Na dowiadywaniu się rzeczy. Rozumieniu ich. Internet jest tu świetnym źródłem, choć oczywiście nie dla wszystkch. Na szczęście moje dzieci mają w szkole od maleńkości zajęcia jak rozpoznać informacje prawdziwe od fałszywych. Mogą sobie sprawdzić, jak to jest z tymi szczepieniami. Do tego mają matkę, która akurat wie, co to jest IQ. I na czym polega jego "spadanie". Wiedzę tę ich matka nabyła jeszcze w czasach dość przedinternetowych, gdzieś na początku lat dwutysięcznych, więc nie możesz o to winić laptopa...
Urszula2020.06.16 18:48
No i sporym źródłem wiedzy jest ksiądz w konfesjonale. Jak się jaki albo jaka zapomni i powie, że coś tam dotykała co wg KK nie powinna bo to grzech, to taki księżulo najczęściej z detalami wypytuje co dokładnie spowiadany robił. No i poucza.
Brutus2020.06.17 12:13
Nie wiem dlaczego wyśmiewasz nazywani czynów noszących znamiona pedofilii grzechem. Na policji nazywają to przestępstwem i wypytują znacznie dokładniej. No, ale jak widać, dla lewaków dziecko ma pełne prawo na wydanie świadomej zgody na seks pedofilowi. Po to lewactwo poucza w szkołach 12-latki w temacie prezerwatyw i wydawania zgody, aby 12-latki korzystały z prezerwatyw jak już się zgodzą na seks. Wg lewaków ma te kontakty (z prezerwatywą - bezpieczeństwo przede wszystkim) ukrywać, jeszcze by się policjant dowiedział i nie uznał zgody wydanej pedofilowi za legalną.
anonim2020.06.16 12:26
"Hańba i upadek brytyjskiej policji. Ma klękać przed bandami BLM" https://gloria.tv/post/iF8NkabiNXN91XPZmCmjFbx1d