Minister Macierewicz: Wkrótce decyzje ws. wzmocnienia wschodniej flanki NATO. ZOBACZ NOWY SPOT NA SZCZYT NATO! - zdjęcie
07.05.16, 16:15

Minister Macierewicz: Wkrótce decyzje ws. wzmocnienia wschodniej flanki NATO. ZOBACZ NOWY SPOT NA SZCZYT NATO!

Podczas briefingu w Bąkowej Górze w województwie łódzkim minister obrony narodowej Antoni Macierewicz zapowiedział, że już w ciągu najbliższych kilku dni zapadną ostateczne decyzje w sprawie wzmocnienia wschodniej flanki NATO. Macierewicz poinformował, że obecnie dopracowywane są jeszcze szczegóły techniczne.

Zdaniem szefa MON podjęcie konkretnych decyzji może położyć kres rosyjskim prowokacjom, które nasilają się coraz bardziej przed lipcowym szczytem NATO.

"Żeby nigdy więcej Polska i cała Europa nie była zagrożona; żeby działania, które doprowadziły do naruszenia ładu pokojowego w Europie i okupacji części Ukrainy nigdy więcej nie miały miejsca. Czekamy na przełomowe zasadnicze decyzje, jakie zapadną na szczycie NATO, którego Wojsko Polskie będzie wkrótce gospodarzem".

Minister obrony narodowej w Bąkowej Górze wziął udział w uroczystościach upamiętniających 70. rocznicę zamordowania przez funkcjonariuszy UB dwunastu żołnierzy Konspiracyjnego Wojska Polskiego. MON podczas briefingu zaprezentowało także nowy, trzeci spot zapowiadający lipcowy szczyt NATO w Warszawie.

 

JJ/wp.pl/Youtube