Minister kultury do dymisji! - zdjęcie
27.11.13, 10:44Fot. Wikimedia Commons

Minister kultury do dymisji!

8

Wzywamy do odwołania ze stanowiska ministra kultury Bogdana Zdrojewskiego. Minister Zdrojewski ponosi pełną odpowiedzialność za działalność dyrektora Teatru Starego w Krakowie, którego powołał i któremu udziela mocnego urzędowego wsparcia. Sytuacja w warszawskim Centrum Sztuki Współczesnej wyraźnie wskazuje, że sprawa Teatru Starego nie jest jednostkowym błędem, ale elementem polityki realizowanej przez ministra. Ta polityka to przyzwolenie na destrukcję kultury narodowej i europejskiej.

Jednocześnie wyrażamy najwyższe uznanie krakowskim artystom, którzy nawiązując do najlepszych tradycji nonkonformizmu polskiego świata kultury, osobiście przeciwstawili się działalności dyrektora Klaty i wystąpili w obronie tradycji i godności swego Teatru.

Marek Jurek - Prezes Prawicy Rzeczypospolitej

Komentarze (8):

anonim2013.11.27 10:50
Doprawdy, nie ma paragrafów, aby tego degenerata postawić przed Sądem lub Trybunałem Stanu ?
anonim2013.11.27 10:53
Już dawno zasłużył na dymisję! Ale czy ten, który miałby go odwoływać, nie zasłużył?
anonim2013.11.27 12:45
Nie ma to, jak komentarze ...mędrków, którzy wprawdzie nie wiedzą, co czyni Klata, i o co chodzi, ale wypowiedzieć się muszą. Sprowadzając wszystko, oczywiście , do poziomu...hmm....poniżej kolan. Jakoś im nie przychodzi do głów, że cześć człowieka wznosi się ( o zgrozo) od kolan w górę. Może o to chodzi artystom przeciwstawiającym się poczynaniom Klaty?Co? ? Żeby nie sprowadzał wszystkiego do tematyki ( i stylistyki) , jakby tu niekolokwialnie rzec....no....parterowej, że nie powiem piwnicznej, kloacznej nawet.
anonim2013.11.27 14:03
@AirWolf A ty człowieku nie wprowadzaj tu AirWolfizmu czy arbitralizmu. A może by tak na temat? @ Tzeeenth O jakiej Ty synku mówisz rzeczywistości, tej w mniemaniu Leona Chwistka czy innej? A możne chłopcze to Ty się oderwałeś i spadasz w jakieś trzęsawisko.
anonim2013.11.27 14:51
@AirWolf >>Osobiście Marka Jurka szanuję ale przeraża mnie jego dążenie do wprowadzenia w Polsce katolitaryzmu.<< Masz dobry sen, przespałeś ponad 1000 lat !
anonim2013.11.27 15:40
"Sytuacja w warszawskim Centrum Sztuki Współczesnej wyraźnie wskazuje, że sprawa Teatru Starego nie jest jednostkowym błędem, ale elementem polityki realizowanej przez ministra. Ta polityka to przyzwolenie na destrukcję kultury narodowej i europejskiej." No to pojechał... Bo akurat minister jest od tego by oglądać każdą wystawę i ją opiniować. Wielkiego cenzora się zachciało, czy co? Minister jest od podpisywania papierków a nie od łażenia po każdej wystawie (tak, wiem - czasem pojawia się na jednej czy drugiej, ale nie po to by oglądać sztukę, ale by poznawać ludzi, którzy "w kulturze" pracują i ich zdanie o pracy ministerstwa). Pan Marek Jurek nie nadaje sie nawet na ministra, jeżeli tak poważne oskarżenia przechodzą mu przez gardło bez najmniejszego oporu.
anonim2013.11.27 16:27
Jak to miło głos mądrego człowieka usłyszeć. Pan Marek Jurek mówi rzeczy oczywiste a nikt z osób ,o głosie przebijającym się przez media, od czasu awantury w Krakowie ( nie mówię o wcześniejszym jeszcze harcowaniu pana K. we Wrocławiu) nie zajął tak nasuwającego się automatycznie stanowiska. Rozmawiajmy o decydentach a nie o wykonawcach woli decydentów.
anonim2013.11.28 8:52
@arbier: NORMALNY człowiek robi to z zachowaniem intymności. I nie opowiada o tym ze szczegółami na lewo i prawo. Tak samo, jak z przeproszeniem puszczaniem wiatrów. Też każdy to robi ale to nie jest powód aby o tym publicznie rozprawiać ani tym bardziej demonstrować. Dotyczy to NORMALNYCH ludzi. Np ludzie z zaburzeniami psychicznymi nie mają ośrodków hamujących i robią to publicznie. Seks, czy się to komuś podoba czy nie jest z natury rzeczą intymną. Człowiek ma przyrodzone poczucie wsytdu. A osobnicy pokroju Klaty ubzdurali sobie że odzierając człowieka ze wsytydu spełniają jakąś misję. Jest to oczywiście jeden z przykładów kulturowego marksizmu który normalnym ludziom usiłują zaszczepić oszalali z nienawiści lewacy.