Min. Niedzielski wprost: Testujemy granice służby zdrowia - zdjęcie
15.10.20, 18:29Fot. screenshot - TVP Info

Min. Niedzielski wprost: Testujemy granice służby zdrowia

26

Na dzisiejszej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki poinformował o nowych obostrzeniach, jakie zaczną obowiązywać od 17. października. Minister zdrowia Adam Niedzielski przekazał natomiast, że tzw. czerwoną strefą zostaną objęte 152 powiaty. W tych miejscach zakazane będzie m.in. organizowanie wesel i innych imprez okolicznościowych, a szkoły wyższe i ponadpodstawowe będzie pracować zdalne.

- „Wciskamy hamulec, ale nie w trybie delikatnym, lecz z całej siły. To konieczne, aby ochronić wydolność systemu opieki zdrowotnej. Pandemia przyspiesza” – powiedział na dzisiejszej konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski.

Minister zapewnił, że cały czas wzrasta wydolność służby zdrowia, „ale musimy mieć świadomość, że testujemy jej granice”.

- „Mamy do czynienia, że w strefie czerwonej są 152 powiaty, czyli połowa Polski. W strefie czerwonej są powiaty gęsto zaludnione. Liczba ludności przekracza połowę ludności Polski” – mówił.

W strefie czerwonej znajdą się następujące powiaty.

- W woj. dolnośląskim czerwonym obszarem objęte będą powiaty: głogowski, kamiennogórski, legnicki, lubiński, milicki i polkowicki.

- W woj. kujawsko-pomorskim powiaty: aleksandrowski, bydgoski, grudziądzki, inowrocławski, mogileński, nakielski, radziejowski, toruński, tucholski, włocławski, żniński i miasta na prawach powiatu: Bydgoszcz, Grudziądz, Toruń i Włocławek.

- W woj. lubelskim powiaty: janowski, lubelski, łęczyński, łukowski, puławski, rycki, świdnicki, włodawski i miasta na prawach powiatu: Chełm, Lublin i Zamość.

- W woj. lubuskim powiaty: gorzowski, krośnieński, międzyrzecki i żarski.

- W woj. łódzkim powiaty: bełchatowski, łowicki, łódzki wschodni, pabianicki, pajęczański, piotrkowski, radomszczański, wieluński, brzeziński i miasta na prawach powiatu: Łódź, Piotrków Trybunalski i Skierniewice.

- W woj. małopolskim powiaty: bocheński, chrzanowski, gorlicki, krakowski, limanowski, miechowski, myślenicki, nowosądecki, nowotarski, olkuski, oświęcimski, suski, tatrzański, wadowicki, wielicki i miasta na prawach powiatu: Kraków, Nowy Sącz i Tarnów.

- W woj. mazowieckim powiaty: garwoliński, legionowski, makowski, otwocki, przasnyski, radomski, szydłowiecki i miasta na prawach powiatu: Siedlce i Warszawa.

- W woj. opolskim: głubczycki, kędzierzyńsko-kozielski, krapkowicki, namysłowski, nyski, oleski, prudnicki i strzelecki.

- W woj. podkarpackim powiaty: brzozowski, dębicki, jarosławski, kolbuszowski, leżajski, łańcucki, mielecki, przemyski, przeworski, ropczycko-sędziszowski, rzeszowski, sanocki, strzyżowski, leski i miasta na prawach powiatu: Przemyśl i Rzeszów.

- W woj. podlaskim powiaty: białostocki, bielski, hajnowski, sokólski, wysokomazowiecki, zambrowski i miasta na prawach powiatu: Białystok i Suwałki.

- W woj. pomorskim powiaty: chojnicki, gdański, kartuski, kościerski, kwidzyński, lęborski, pucki, słupski, starogardzki, tczewski, wejherowski i miasta na prawach powiatu: Gdańsk, Gdynia, Słupsk i Sopot.

- W woj. śląskim powiaty: cieszyński, częstochowski, kłobucki, żywiecki i miasta na prawach powiatu: Częstochowa i Ruda Śląska.

- W woj. świętokrzyskim powiaty: buski, jędrzejowski, kielecki, pińczowski, skarżyski, włoszczowski i i miasto na prawach powiatu – Kielce.

- W woj. warmińsko-mazurskim powiaty: działdowski, iławski, nowomiejski i Olsztyn.

- W woj. wielkopolskim powiaty: gostyński, jarociński, krotoszyński, międzychodzki, ostrowski, poznański, rawicki, słupecki, wolsztyński i Poznań.

- W woj. zachodniopomorskim powiaty: sławieński, szczecinecki i miasto na prawach powiatu – Koszalin.

kak/polsatnews.pl

Komentarze (26):

Janek2020.10.16 13:35
ludzie umierają nagminnie na rozmaite choroby i nie otrzymują pomocy w szpitalach i przychodniach!!! a premier, prezydent rżną głupa i zajmują się tylko covid 19 !!! SKANDAL !!
verizanus2020.10.16 9:54
No cóż testują. Każdy eksperyment na coś się przyda ;)
Michał Jan2020.10.16 9:38
Koniecznie! Jeszcze byśmy to rach ciach przechorowali do końca roku, jak sugerował w jednym z tutejszych artykułów lekarz i szczepionki byłyby niepotrzebne. A takiej okazji, jak szczepionki, co to, to nie. Na przepuszczenie takiej okazji, jak masowe szczepionki nas nie stać.
gracz2020.10.16 6:41
Nie szanowny ministrze, wy testujecie cierpliwość i wytrzymałość Polaków na waszą niekompetencję i brednie o Covid 19,którymi ich okłamujecie.
Jerzy2020.10.16 4:09
giertycha zamknęli za jakieś drobniaki, a ten tu doktor "mengele" niedzielski współodpowiedzialny za śmierć tysięcy chorych Polaków którym odmówiono pomocy medycznej - bo katar jest najważniejszy, na wolności. On i reszta nazistów, którzy postawili sobie za punkt honoru eksterminację narodu polskiego. Najgorsze jest to, że to bydło będzie nami pomiatać przez 3 lata...
x2020.10.15 23:46
PiS wykonuje plan eksterminacji Polaków. Mordercy.
Po 11 ...2020.10.15 23:39
Testujemy granice służby zdrowia? Nuda. Polacy czekają na testowanie firm pogrzebowych.
Józia2020.10.15 22:58
Testować można sprawność maszyny, a nie systemu zdrowia! Testowanie prowadzi do przemiany w SYSTEM CHOROBY, BÓLU, CIERPIENIA, AGONII i ŚMIERCI. To jest BESTIALSTWO I BARBARZYŃSTWO! ZWRÓĆCIE SKŁADKI ZDROWOTNE, BO NIE MAMY DOSTĘPU DO LEKARZY, LECZENIA, REHABILITACJI!!! HAŃBA!
Jan Radziszewski2020.10.15 22:59
𝐃𝐀𝐑𝐎𝐆𝐈𝐉 𝐍𝐀𝐒𝐙 𝐋𝐈𝐃𝐄𝐑 𝐏𝐔𝐓𝐈𝐍 - 𝐌𝐘 𝐉𝐄𝐇𝐎𝐖𝐄 𝐊𝐀𝐓𝐎𝐋𝐈𝐊𝐈 𝐖𝐀𝐋𝐂𝐙𝐘𝐌𝐘 𝐓𝐎𝐖𝐀𝐑𝐈𝐒𝐙𝐂𝐙 𝐏𝐔𝐓𝐈𝐍 𝐙 𝐊𝐀𝐓𝐎𝐋𝐀𝐌𝐈 𝐖 𝐏𝐎𝐋𝐒𝐙𝐔 𝐙𝐀 𝐖𝐀𝐒𝐙𝐄 𝐊𝐎𝐏𝐈𝐄𝐉𝐊𝐈 - 𝐉𝐀𝐊 𝐃𝐔𝐌𝐍𝐈 𝐊𝐎𝐌𝐒𝐎𝐌𝐎𝐋𝐂𝐘 !
Ja Radziszewski2020.10.15 23:16
Chazarze krótki czas a was NIE BUDIET _"22.08.2020 + Część ludzi, która jest oddana diabłu będzie jemu wierna, a część się nawróci, jednak wielu ogarniętych działaniem demona, zgładzi działanie Aniołów Bożej Sprawiedliwości. +++ Ludzi zatwardziałym w złu, w tym wielu Chazarów, zostanie wtrącona do piekła. +++ Część z tych, która umarła z wrażenia, nawróci się nim umrze, tych Święty Michał Archanioł zaprowadzi do miejsca czasowej pokuty, do czyśćca. Będzie to dla tych osób bardzo wielka Łaska Boża, możliwa tylko dlatego, że znalazło się dostatecznie wiele osób, które oddały wszystko do Bożego Skarbca, do Bożego działania.
Jan Radziszewski2020.10.15 22:54
+ Wtorek, 25 sierpnia 2020 Klątwa Boża rzucona na ministra zdrowia Adama Niedzielskiego Wtorek, 25 sierpnia 15.22 +++ Zapisz dziecko - Rzucisz klątwę w godzinie Miłosierdzia. - Tak Panie Jezu. ++ Ja, Krzysztof Michałowski (Cyprian Polak) rzucam klątwę Bożą na nowego ministra zdrowia Adama Niedzielskiego za wrogie Polsce i Prawdzie, którą jest Chrystus, rozporządzenie dające wysokie nagrody pracownikom sanepidu za wykonywanie kontroli podczas epidemii. + Nie ma to innego celu jak sztuczne utrzymywanie epidemii i premiowanie za karanie, czyli prześladowanie Polaków. ++ Co do maseczek (pomijając inne kwestie) to po kilku minutach noszenia tzw. maseczki ilość dwutlenku węgla między nią a nosem i ustami noszącego ją wzrasta trzykrotnie (trzykrotnie przekracza normę). +Robione było też banalnie proste doświadczenie polegające na tym, że pod maseczkę wkładana była końcówka czujnika dwutlenku węgla, takiego jakiego używa się w prywatnych domach aby uchronić się od zatrucia. Po krótkim czasie noszenia maseczki czujnik taki reaguje alarmem.+++ Nadwyrężony system immunologiczny osób noszących maseczkę sprawi, że na jesieni będą [ Polacy] chorować w większej niż dotąd ilości, a to wobec fałszowania wyników i bazowania na powszechnie znanych już błędach testów, (o czym mówił nawet poprzedni minister zdrowia) będzie przypisywane coronawirusowi COVID –19.+Bezczelność wrogów Polski zwiększa się.+++ O ile Szumowski mógł jeszcze uchodzić za Polaka to Ty kryptożydzie z przybranym kiedyś nazwiskiem „niedzielski” za takiego z wyglądu uchodzić nie możesz i nie chcesz. Wobec tych, wrogich wobec Polski i Polaków zamiarów, które pokazałeś kryptożydzie już na samym początku: + Przeklina Cię Bóg, Amen! + Przeklina Cię Bóg, Amen! + Przeklina Cię Bóg, Amen! +- I tak się stanie. + Potwierdzam to Ja, Jezus Chrystus Król Polski, intronizowany przez Boga Ojca 20 lutego 2020 roku.+++ Strzeż się kryptożydzie szkodzić umiłowanemu przeze Mnie narodowi polskiemu. + Od 1 lipca, Moja Moc sprawiła, że nie chorują na COVID- 19 Polacy i nie będą chorować i umierać. Ale chorują obcokrajowcy, przede wszystkim Ukraińcy. Są najliczebniejsi. ++Twój poprzednik odszedł z ministerstwa w mniej niż miesiąc po rzuceniu klątwy przez mego syna, który jest gniewem Ojca w tym narodzie. +++++ Ty zaś spotkasz się z Bogiem na Sądzie w takim samym czasie. + Jeszcze wcześniej zobaczysz Krzyż na Niebie, który jest głupstwem dla świata a zgorszeniem dla Żydów. + Amen
Jan Radziszewski2020.10.15 22:53
+ niedługo żydzi i lewacy LGBT się nacieszą swym purysowym zwycięstwem!!! +++ Pouczenia Pan i Król nasz!! 22/ 23 VIII 2020 Oświecenie Sumień - ostatki ++ - Pytasz dziecko ( w duchu) ile umrze osób w Polsce podczas Prześwietlenia Sumień:) - Tak Panie Jezu. + Dużo, dziecko. - To i na świecie pewnie będzie dużo. +++ - Będzie to dużo w każdym kraju i narodzie chrześcijańskim:) (smutny uśmiech Pana Jezusa). Sługa, który zna wolę swego pana otrzyma większą chłostę. ++ Inaczej mówiąc ochrzczeni, którzy zostali wszczepieni w Mój Kościół a zlekceważyli Boże dary odpowiedzą za to surowiej niż muzułmanie czy inni innowiercy, poza tymi, którzy prześladują chrześcijan. Lecz i tam jest masoneria. + Ci zaprzedani szatanowi a wysoko umocowani nie umrą wtedy. ++ - Czy będzie tak, Panie Jezu, że będę szedł i widział zmarłych podczas Sądu na próbę? - Tak będzie, dziecko. Skupisz się na swoich grzechach i winach i Mej Miłosiernej Miłości, ale będziesz to wszystko widział i oglądał. ++++ - Ciekawi Cię, jednak, dziecko, ile osób umrze podczas Prześwietlenia Sumień. ++ Ludzie się będą bali wobec podanej liczby. Niech tak zostanie. Każdy Polak, który chodzi regularnie do Spowiedzi i do Komunii i ani jedna ani druga nie jest świętokradcza < tu w mniejszej części nieczytelny zapis „ 95 procent ma szansę na powrót do życia, ponowną szansę po Prześwietleniu Sumień”. 95 procent z wyżej wymienionych C.P>. Ale tak, będziesz i widział młode, ładne dziewczyny martwe bo własne ich grzechy wywołają w nich taki wstręt, że umrą. ++++ I cóż i będzie widać marność, młode ciała sposobne do rozkoszy cielesnej, do niczego już nieprzydatne:). ++ - Ludzie się będą bali, że nastąpi koniec świata. ++ Czy mam wyprowadzać ich z błędu? - Poniekąd. ++ Będziesz mówił aby przygotowali się na spotkanie z Panem bo chwila jest bliska. I by nie lękali się, ale uniżyli serca. Niech czynią pokutę i żałują za grzechy z całego swego życia a zwłaszcza za zatajone przed spowiednikiem. Niech przepraszają za wszystkie uchybienia wobec Mnie w Przenajświętszym Sakramencie i w Komunii Świętej:) ++ Módlcie się teraz za tych co znajdą się w Prześwietleniu Sumień a nie będą wedle Mej Woli. Może umrzeć wielu młodych ludzi, którzy wzgardzili Bogiem/ piątek, 4 września 2020 30 VIII 2020 - Kończymy przekazy. Dokonasz jeszcze wpisu gdy będzie Krzyż na Niebie. Dam jeszcze Swoje Słowo, chociaż przede wszystkim będzie mówił Krzyż
Anonim2020.10.15 22:46
Od pornografii po adrenochrom, ujawnienia aktywistow swiata... https://www.youtube.com/watch?v=zDwFun2nWB4
Suweren2020.10.15 22:19
Cieszę się, że coraz mniej obawiamy się tego wirusa, tej epidemii. I to jest dobre podejście, bo wirus jest w odwrocie. Już teraz nie trzeba się go bać.
Krakus2020.10.15 22:39
"I chodźmy na wybory" - to cytat z Pinokia Morawieckiego :)
Anonim2020.10.15 22:57
No i miał rację, nikt się na wyborach nie zaraził. Inne kraje robiły to samo - wracały do życia po domowej izolacji. Wszyscy wiedzieli że wirus wróci jesienią, premier też wielokrotnie o tym mówił
Krakus2020.10.15 23:11
Czemu kłamiesz człowieku? Wybory były 28 czerwca. Liczba zarażeń 193, 3 zgony. Łatwo i szybko można takich kłamców jak ty sprawdzić https://www.medexpress.pl/28-czerwca-193-nowe-przypadki-3-zgony-liczba-aktywnych-zakazen-zmniejszyla-sie-o-386/78178
Foster2020.10.15 21:23
Dalej już przepaść ?. Czy My jeszcze jesteśmy bezpieczni ?
Anonim2020.10.15 21:18
cala rzecz w tym ze test na ludziach trwa juz pol roku, rachunek - zniszczona gospodarka i zakmniete szpitale
Krakus2020.10.15 20:38
No PiS ma problem, bo lekarzy i pielęgniarek nie da sie dodrukować jak pieniędzy. Jeszcze Sasin dał zoelone światło na atak na kadrę medyczną... PiS zaczyna się sypać, dlatego tak dramatyczne ruchy wykonuje. Plus zatrzymanie Giertycha, jak na Białorusi...
Anonim2020.10.15 19:38
te obłąkane qrwy pisowskie należy powywieszać zanim zrobią z nas nędzarzy i niewolników
Krakus2020.10.15 19:35
Podsumujmy - po ZMARNOWYNYM pół roku trwania koronawirusa rząd PiS uważa, że winnymi zaistniałej sytuacji (ponad 8 000 zachorowań dziennie!) są: a) leniwi lekarze, b) nieprzyjaźni dziennikarze, c) szyderczy artyśc, d) sędzia Morawiec, e) UE, f) oczywiście Donald Tusk :P
Anonim2020.10.15 22:47
Rząd, Morawiecki, i inni, nie są idiotami i nigdy czegoś takiego nie sugerowali, za to opozycja tak już skretyniała że obwinia rząd za epidemię. Jak by ślepa i głupia była. Nikt na świecie nie poradził sobie z tym i nie poradzi jeśli nie będzie skutecznego leku. Nasza służba zdrowia nie jest z gumy, pęknie, jak pękała w o wiele bogatszych krajach. Jedynym ratunkiem przed wirusem jest całkowita izolacja, zatrzymanie gospodarki ale wtedy służba zdrowia padnie z głodu, razem z nami.
Krakus2020.10.15 23:08
I dlatego mamy więcej dziennie zakażeń niż np. w Niemczech, gdzie żyje 83 000 000 ludzi? Człowieku, czy Ty masz JAKĄKOLWIEK wiedzę? Inne rzady robiły co mogły. U nas tylko kolesiostwo, wybory i przekręty. Podziękuj za opieke medyczną Szumowskiemu. Nawet Covida chcial przepisać (jak majątek) na żonę, tylko mu sie nie udało. I deraz ledwo dyszy w szpitalu.
Polak2020.10.15 19:33
Taką instrukcję dostali i taką realizują . Czy to polski rząd ,NIE
taro2020.10.15 19:27
testowac baranie to mozesz swoje wydmuszki,macajac krocze.