Min. Niedzielski: Teleporady lekarskie przestają być normą dla seniorów i dzieci - zdjęcie
09.02.21, 12:50fot. yt/kprm

Min. Niedzielski: Teleporady lekarskie przestają być normą dla seniorów i dzieci

18

- Teleporada nie będzie normą w przypadku dzieci do lat 6 i osób powyżej 65. roku życia; wizyty dzieci i seniorów mają odbywać się w gabinetach – powiedział we wtorek minister zdrowia Adam Niedzielski.

Jak dodał, teleporada może być dalej stosowana m.in. przy przedłużaniu recept.

- Wyjątkiem będzie teleporada związana przedłużeniem przyjmowanych leków czy wydaniem zlecenia na wyroby medyczne. Musimy szczególnie chronić dzieci i seniorów – poinformował szef MZ.

Jak dalej wskazał minister zdrowia, warunki epidemii pokazują, że teleporady mogą być nadużywane, co w konsekwencji może powodować negatywne skutki dla osób starszych i dzieci.

Projekt rozporządzenia w tej sprawie ma jeszcze dzisiaj trafić do konsultacji – poinformował minister zdrowia. 


mp/pap/tysol.pl

Komentarze (18):

A może zamiast "lockdownu" model szwedzki?2021.02.10 3:15
ONI IDĄ PO REKORD! JUŻ NIEMAL 60 tyś.! Jak do tej pory mają ponad 50 tyś. zmarłych NIEPOTRZEBNIE! Ale oczyścili domy starości i różne wariatkowa. Budżet szwedzki będzie bez deficytu.
Masowa zbrodnia w Szwecji2021.02.10 3:16
ONI IDĄ PO REKORD! JUŻ NIEMAL 60 tyś.! Jak podają nieoficjalne statystki z domów pogrzebowych w Szwecji, zgonów mogło nawet być ponad 50 tyś.! Rząd Stefana Löfven może stanąć przed sądem dlatego ukrywa prawdziwe dane. Prof. epidemiologii Joacim Rocklöv określił działania rządowe jako masowa zbrodnia.
pomnik ofiar locdownu2021.02.9 23:01
Polacy zasługują na pomnik ofiar locdownu w kształcie telewizora, w rogu słoneczko polsatu tyle że bez nazwy, w tle tęcza, z boku leżąca zabójcza koperta z trupią czaszką lub logiem platformy a na głownym planie podobizna Szumowskiego. Praktycznie cała Europa ma wyraźnie więcej proporcjonalnie śmierci od Szwecji i nawet Sztoholmu (wyjątki malych państewek na palcach jednej ręki) a Polska najwięcej
katolik2021.02.10 5:46
rządzący zdrajcy Narodu biorą kasę z unii, to są lojalni wobec rozkazów unijnych masonów i nazistów oraz tych światowych, gatessa sorosa
Mat2021.02.9 15:05
Łaskawca, czy przestępca? Zmieniając organizację służby zdrowia, wyekspediował już na tamten świat kilkadziesiąt tysięcy osób
katolik2021.02.10 5:47
Polacy musza sobie to uświadomić i nie moze to być im obojętne!
Radziszewski-Walter-matis chuj nie "katolik"!2021.02.9 13:58
Gloryfikowali zbrodniarza i terrorystę Eric Rudolph, potem Shelley Shannon. NIE WYSZŁO! Teraz chcą zdyskwalifikować szczepionki ratujące życie. - - - NIE WYSZŁO! - - - - Pierrdolą o JAKIŚ WYIMAGINOWANYCH statystykach! - - - NIE WYSZŁO! - - - - Teraz te K U R W Y ŁUKASZENKI z "Gorzowa", pierrdolą o USA, PIS-ie, PO, tylko ANI słowa o ŻYDACH z KONFEDERACJI na usługach PUTINA! - - - JAKIE TO WSZYSTKO PRYMITYWNE! - - - Nie dość, że piszą kremlowską "polszczyzną", powtarzają brednie PIESKOWA - PUTINA szczekaczka!
katolik2021.02.9 13:09
Wy chorzy ludzie, zdrajcy Narodu stosujecie sie do rozkazów masonów i nazistó, gatesaz i sorosa, a ze boicie się o wybory, to starsi i dzieci do doktora, co za łaska, reszta zdychac. W wyborach i tak po was!
podatnik2021.02.9 13:19
Oni słuchają tylko Rydzyka i Jędraszewskiego a nie żadnych amerykanów. Zobacz na co idą pieniądze. Na prywatne zachcianki ubogiego zakonnika w Toruniu tylko 300 milionów. Skromniutko. Z moich podatków!!!
katolik2021.02.9 13:25
Myślę o ukladzie masońsko- nazistowskim i ogloszeniu Nowego porządku. Rydzyk to kasowy uklad Kościoła z PIS, niestety, dlatego Episkopat poparł szczepionki, za dopływ kasy niestety, dlatego Episkopatowi w sprawie szczepionek już nie chodzi o prawdę która powinna wypływać z nauczania Koscioła
KATOLIK SZCZERY DO BOLU2021.02.9 16:35
Rydzyk wlasnie nie popiera szczepionek i Gatesa - natomiast lewacy HOLOWNIA i SZUSTAK - jak najbardziej!!
katolik2021.02.9 17:59
mowiąc o Rydzyku ,mówie o kasie przez którą Kościół jest powiązany z PIS i przez to o Episkopacie jako popierającym szczepionki
Radziszewski-Walter-matis chuj nie "katolik"!2021.02.9 13:59
𝐉𝐄𝐒𝐓𝐄𝐌 𝐊𝐎𝐍𝐅𝐈𝐄𝐃𝐈𝐄𝐑𝐀𝐂𝐉𝐀 𝐢 𝐖 𝐊𝐎𝐋𝐊𝐎 𝐏𝐈𝐄𝐑𝐑𝐃𝐎𝐋𝐄 𝐓𝐄 𝐒𝐀𝐌𝐄 𝐆𝐋𝐎𝐃𝐍𝐄 𝐊𝐀𝐖𝐀𝐋𝐊𝐈 𝐨 𝐌𝐈𝐓𝐘𝐂𝐙𝐍𝐄𝐉 𝐒𝐙𝐖𝐄𝐂𝐉𝐈! - - - - 𝐍𝐈𝐆𝐃𝐘 𝐰 𝐒𝐙𝐖𝐄𝐂𝐉𝐈 𝐍𝐈𝐄 𝐁𝐘𝐋𝐄𝐌 𝐨 𝐈𝐂𝐇 𝐉𝐄𝐙𝐘𝐊𝐔 𝐍𝐈𝐄 𝐌𝐀𝐌 𝐏𝐎𝐉𝐄𝐂𝐈𝐀 𝐀𝐋𝐄 𝐓𝐎𝐖𝐀𝐑𝐙𝐘𝐒𝐙𝐄 𝐳 𝐊𝐎𝐍𝐅𝐈𝐄𝐃𝐈𝐄𝐑𝐂𝐉𝐈 𝐧𝐚 𝐊𝐑𝐄𝐌𝐋𝐔 𝐓𝐀𝐊 𝐑𝐎𝐙𝐊𝐀𝐙𝐔𝐉𝐀!
Agnieszka2021.02.9 13:04
No oroszę. Jak Gretkowska powiadomiła społeczenatwo, że matce-starowince chirurg leczył zakażoną ranę za pomocą teleporady aż musiała ją do DPS oddać, to do szkodliwej, zakutej pały w końcu dotarło. Ale jak pani doktor Martynowska publikowała najróżniejsze absurdy zarządzeń, które musiała obchodzić i łamać (np. gdy za pomocą teleporady kazano jej metalowe szwy z chorego po ciężkiej operacji wyciągać, bo chirurg nie chciał przyjąć go ani w szpitalu ani na wizycie domowej), to została bez możliwości wyjaśnień pozbawiona praw wykonywania zawodu, choć swoim rozsądkiem i odwagą \uratowała życie wielu pacjentów skazanych na śmierć przez Niedzielskiego i zakute pały, które go słuchają, żeby z zawodu lekarskiego nie wylecieć.
Podatnik2021.02.9 13:20
Oj tam oj tak. W Szpitalu NARODOWYM 50 pacjentów. Wałek na respiratorach zrobiony. Wybory wygrane. A ty się pierdołami zajmujesz.
Agnieszka2021.02.9 14:40
No fakt.. ech.. :( Może jakaś Gretkowska się pochoruje, to jej posłuchają, żeby się ktoś nie wściekł i przewałów im nie skończył. Ale z tym Stadionem Narodowym, to jest 50 osób uratowanych od śmierci, bo by ich żaden szpital nie przyjął. Co prawda wystarczyłoby zamiast ustawy o bezkarności, to właśnie w końcu pociągnąć do odpowiedzialności karnej i pozbawić praw wykonywania zawodu tych lekarzy, którzy odmawiają pomocy, no ale komuś się opłacało...
Marek2021.02.9 12:55
Ten co wymyślił teleporady w tej formie która obecnie istnieje będzie odpowiadał przed sądem za nie udzielenia pomocy.To jest przyczyna śmierci tysięcy Polaków. A lekarze którzy tak leczż złamali wszelkie zasady moralne.
Agnieszka2021.02.9 13:11
Ale zanim to nastąpi, to póki co pani Martynowska, co dla ratowania pacjentów o tych skandalicznych zarządzeniach informowała, nie zamykała drzwi przed chorymi, to przez tych morderców została pozbawiona praw wykonywania zawodu. A w >kolejce do pozbawienia" tych praw stoją lekarze (też profesorowie), którzy w oparciu o wiedzę medyczną apelowali, żeby nie robić eksperymentów na ludziach z nieprzebadanymi szczepionkami albo przynajmniej nie w tej formie - żeby ich przynajmniej rzetelnie informować o niebezpieczeństwie, na które się decydują i nie nakłaniać, nie przymuszać