Min. Czaputowicz wspiera Olega Sencowa - zdjęcie
24.09.18, 19:54zdj. screen Youtube/Release Oleg Sentsov

Min. Czaputowicz wspiera Olega Sencowa

Szef polskiej dyplomacji, Jacek Czaputowicz znalazł się wśród osób wspierających Olega Sencowa, ukraińskiego reżysera przetrzymywanego w Rosji. 

 

Profesor Czaputowicz uczestniczył dziś w CEPA Forum w Waszyngtonie. Polski minister spraw zagranicznych podkreślił w swoim wystąpieniu, że sojusznicy oraz państwa członkowskie Unii Europejskiej nie mogą obierać różnych kierunków, a w obliczu Brexitu Wspólnota powinna utrzymywać z Wielką Brytanią partnerstwo tak silne, jak to tylko możliwe, aby móc reagować na rosnące zagrożenia bezpieczeństwa. 

"Polska podziela cele polityki zagranicznej z innymi członkami UE, lecz stara się przekonywać, że musimy pamiętać o znaczeniu stosunków transatlantyckich"- wskazał Jacek Czaputowicz. Minister, wraz z innymi politykami uczestniczącymi w CEPA Forum, udzielił poparcia ukraińskiemu reżyserowi, Olegowi Sencowowi. 

Przypomnijmy, że przed trzema laty Sencow, w procesie politycznym, został skazany na 20 lat kolonii karnej. Sąd zarzucał mu planowanie zamachów terrorystycznych na Krymie, jak również podpalenie prorosyjskich instytucji. 

Reżyser, który domaga się uwolnienia 64 ukraińskich więźniów politycznych z rosyjskich więzień, od 14 maja b.r. prowadzi protest głodowy. 

yenn/Twitter, Fronda.pl