Miller: Prezydenta powinno wybierać Zgromadzenie Narodowe - zdjęcie
19.05.20, 15:28Leszek MIller/YT/Sedno sprawy Radio Plus

Miller: Prezydenta powinno wybierać Zgromadzenie Narodowe

23

Dość nietypowy sposób wyborów prezydenta RP zaproponował były premier Leszek Miller. W wywiadzie dla Radia Plus powiedział w odniesieniu do formy wyborów opartych na głosowaniu, które są obecnie przeprowadzane:

- Powinno się zerwać z tą fikcją i ponieważ w każdych kampaniach prezydenckich kandydaci na prezydentów mówią o kompetencjach, których nie mają i tego się prawdopodobnie nie da wyplenić, to najlepiej byłoby, żeby w Polsce prezydenci byli wybierani przez Zgromadzenie Narodowe

Mówił też na kogo będzie głosował:

- Już wcześniej mówiłem, że będę głosował na Roberta Biedronia, chociażby dlatego że jest jedynym kandydatem wśród pozostałych, który ma jasno lewicowy program. To dlaczego mam na niego nie głosować? 

Robert Biedroń uzyskuje bardzo słabe wyniki w sondażach, stąd padło pytanie na temat możliwej podmiany kandydata wzorem PO. Miller stwierdził:

- Ludzie, którzy organizują tę kampanię i przywódcy formacji uznali, że nie ma potrzeby zmieniać kandydata i sprawa jest zamknięta. Ja nie słyszałem żadnych dyskusji wśród moich koleżanek i kolegów, która szłaby w kierunku zastanawia się, czy Roberta Biedronia trzeba skłaniać do rezygnacji

 

mp/300polityka.pl

 

Komentarze (23):

JONASZ KORAN-MEKKA2020.05.28 10:43
Przecież wiadomo, że prezydent powinien być wybierany i uroczyście błogosławiony przez Najczcigodniejszego, Najwspanialszego, Najcudowniejszego, Wszechmogącego i Wszechwiedzącego Prezesa Jarosława Kaczyńskiego
Jan Radziszewski2020.05.28 13:17
Muzułmaninie Allah Mahometa to wg Wójka pl i Wulgoty łc. Lucyfer ("Iz 14,12-15) szukam schronienia u Pana Jutrzenki /( Sura 113,1)
genus2020.05.28 10:29
Prezydenta panie czerwony Millerze winni wybierać byli członkowie Biura Politycznego KC PZPR Naród wybiera swojego prezydenta w wyborach bezpośrednich, Czy jest jeszcze województwo z którego Pan nie startował jako wielce zaslużony w rozkradaniu majątku polaków ????
Jan Radziszewski 2020.05.20 15:49
zboki Lucyfera pocieszę was kara wkrótce spadnie na Sekielskiego wtorek, 19 maja 2020 19 V 2020 Sekielski umrze dokładnie 10 października 2020 Wtorek, 19 maja Zapisz dziecko - Dobrze dziecko, skoro to Cię nie satysfakcjonuje do końca to Sekielski umrze niż będzie rocznica wyboru Jana Pawła II. - Dziękuję Panie Jezu, chwała Tobie Chryste. - Panie Jezu, nie gniewaj się, a jakby tak była dokładna data?, dokładny dzień? - A jaki byś chciał dzień, dziecko? - 10 października 2020. - Tak, dziecko:) Poważny tym razem uśmiech Pana Jezusa. - Dziękuję Panie Jezu, Chwała Tobie Chryste. Dziękuję. -:) Pan Jezus się ze mnie śmieje. - Panie Jezu, Ty się ze mnie śmiejesz, ale ów Sekielski umrze naprawdę 10 października tego roku? - Tak dziecko, 10 października 2020 nastąpi jego zgon. - Dziękuję Panie Jezu. Chwała Tobie Chryste Królu. Cześć i Uwielbienie Bogu Ojcu. -:) Otrzymał Cyprian Polak (Krzysztof Michałowski To cóż panie Sekielski, zostało Ci ponad cztery miesiące życia. Dokładnie cztery miesiące i dwadzieścia dni. Korzystaj z życia i ciesz się sukcesem intensywnie bo aż przez prawie pięć miesięcy. Nażyj się na całego kolego. Trzeba będzie umrzeć w smoleńską półrocznicę, w którym to Smoleńsku brało udział państwo Izrael, wielki wróg Polski i Polaków. Jak ktoś tak kocha Polskę genetycznie jak Ty to musi być i data dobra. Widzisz, nie jesteś zlekceważony jak kto podrzędny. Masz dobrą datę. Oszczędzono Ci też trudu bo człowiek na tej ziemi musi się trudzić, a Ty już nie będziesz musiał aby dorzucać paliwa na rocznicę wyboru Jana Pawła II w 100 lecie Jego urodzin. Może zaczniesz, ale nie skończysz. No, wszakże się tym pocieszysz, że nie wszystek umrzesz ( non omnis moriar) bo zostaną po Tobie Twe dzieła. W rzeczy samej to Cię mogę zapewnić, nie wszystek umrzesz. Tylko rzecz polega na tym iż raczej będziesz w miejscu gdzie będziesz chciał umrzeć i to jak najbardziej wszystek, ale nie będziesz mógł. Będziesz umierał nie mogąc umrzeć. I na tym polega problem. Ale póki co ciesz się życiem. Nie wiem czy życzyć Ci abyś się zdrowo odżywiał. Ciesz się swoją urodą, może będą tacy co w niej zagustują, w tym przede wszystkim niewiasty. Urodą, która przywodzi na myśl państwo Izrael, choć jest to jakaś odmiana arabska wręcz. Coś jak Saudowie?, kryptożydzi.
ciemny lud2020.05.20 9:05
Czy towarzysz Miller może zaproponować coś mądrego? Razem z towarzyszami z PZPR doprowadzili Polskę do nędzy. Tak rządził że 30 lat po wojnie ludzie kupowali cukier na kartki, proszek do prania na kartki, mleko dla dziecka na kartki, papier toaletowy był towarem niedostępnym i ten ma czelność coś proponować. Te zakute komunistyczne łby niczego się nie uczą nic do nich nie dociera tylko co zrobić żeby własne konta zapełnić ponad stan. Syn marnie skończył a do tego pustego komunistycznego łba dalej nic nie dotarło.
jula2020.05.20 8:58
PZPR-owskie zombi, zachciało się powrotu do wyborów prezydenckich w 1989. Hańba hańb w sejmie i wybór Jaruzela. Teraz co, jak przystało na zombi wykopią i aktywują. Dance macabre. Jaki udział PO/KO i Schetyny co rozpoczął ten proces w Europarlamencie? Polityczne truchła.
Jan Radziszewski 2020.05.20 8:40
+ Należy pamiętać, że porządek Boski ujawnia się także, w porządku ludzkim! + Czy prawdziwy Król - Kyrios - Pan Namaszczony przez Boga na władcę całego świata Jednorodzony Syn w swoich dwu naturach Boskiej i Ludzkiej „Słowo Wcielone” Jezus Chrystus tj. Namaszczony - nie jest może Panem i Bogiem, tak jak to wyznaje św. Tomasz ujrzawszy Pana naszego Jezusa Chrystusa, po Jego Chwalebnym Zmartwychpowstaniu w Wieczerniku. /J. 20.28) Także Dziedzic Izraela ma pełną władzę Boską i dlatego też ustanawiaj tj. deleguje swojego pomazanego „króla”! + I teraz ten wybraniec Boży, jak Dawid, jest Jego namiestnikiem - „królem” Panem narodu. I dlatego, też w czasie swego życia, rządzi ludem przez Boga mu powierzonym, bo jest przez to Namaszczenie, Pomazanie, wyżej wyniesiony nad lud! Dlatego objawia, zapowiada Adonai, Kyrios - Pan Bóg, nam polakom, że w RP, tj. w Polsce już za niedługi już czas, będzie rządził namaszczony przez Arcykapłana „Król narodu” a nie „królik” wybrany przez tzw. obywateli, jak jest obecnie, teraz w słowach „Już niedługo będę ogłoszony obok Mojej Matki Królowej - Królem. Wówczas wam dam prawdziwego monarchę, jak również Francji.”
Jan Radziszewski 2020.05.20 8:34
+ 10.05.2020r. Godzina 16:49 + Jezus: Dzieci moje umiłowane. Dziś czasy ostatnie i wiedzcie, że dzień Mego ponownego przyjścia zbliża się a sąd Mój odbędzie się nad każdą duszą. Wiele jest dróg co prowadzi do Boga i każda dusza ma swoją drogę. Lecz na te czasy Bóg dał wam drogę przez Maryję i przez Maryję najpewniej dojdziecie przez Jej wstawiennictwo i dzięki Jej opiece. Dziś wiele dusz utraciło wiarę i na sobie się opiera, dlatego teraz wielu straciło sens życia bo życie ich opierało się na posiadaniu. To, że wybory prezydenckie zostały przesunięte jest zasługą wielu modlitw. Lecz wiedzcie, że w swoim czasie wszystko się wypełni a wynik wyborów jest przesądzony. ++ Tak drogie dzieci, módlcie się za Rząd Polski by wszystkie złe plany zostały zniweczone. ++ Tak Premierze Morawiecki wkrótce twe rządy zostaną zakończone, lecz czas działania klątwy jeszcze dotkliwie odczujesz. Zaś Ministrze Szumowski wiedz, że zło któremu służysz zemści się na Tobie bo taki jest wyrok Boży. + Każdy kto teraz jest u sercu władzy niech wie i niech pamięta, że jeśli swej przysięgi nie dochowa by służyć Polsce i narodowi Polskiemu dla jego dobra zostanie dotknięty ręką Bożą, ręką Sprawiedliwości. +++ A ci co wiary nie mają i co się zaprzedali niech wiedzą, że jawne staną się ich uczynki i nie unikną kompromitacji. / a więc marny los czeka znanych żydów i aktywistów Masonerii) Tak dzieci moje w czasie gdy siły zła wzmogły swe działanie i szatan uderza ze zdwojoną siłą w modlitwie nie ustawajcie, i zło siłą modlitwy zwyciężajcie. Czas już bliski i ważą się losy waszego kraju. Módlcie się o pokój, gdyż będą się szerzyć prowokacje podsycające bunt i złość. Nie pozwólcie się sprowokować, nie ma silniejszej broni niż Różaniec. Czyż ta modlitwa nie zwycięży każde zło?
Jan Radziszewski 2020.05.20 8:33
poroniony pomysł!! - Niestety to błąd tzn nie istnieje taka możliwość - ponieważ istnieje w wyborach posłów do Sejmu RP tzw 5 % próg wyborczy uniemożliwiający reprezentatywny tzn 100% udział przedstawicieli całego społeczeństwa tzn Całego narodu Polskiego
hah2020.05.20 7:58
no , jeżeli Miller uczy jak wybierać.....cuuuudnie
M.a2020.05.20 6:12
Ciągle mamy problemy z " kastą sędziowską" a teraz dajmy jeszcze "władz" zgromadzeniu narodowemu" ale by się Putin ucieszył z prezentu.
Glaudiusman2020.05.19 21:17
Biedroń dostanie ok. 1% i nic więcej, skoro wystartował taki lewak z PO. Poza tym pozostali z opozycji to też lewacy, łącznie z dzieciakiem.
Leszek2020.05.19 17:21
https://jerzyzieba.com/polityka Tytuł w mediach : „Braun, Winnicki, Berkowicz w obronie polskich bogactw! Powołano 'Zespół ds. bogactw naturalnych Polski” Co ten zespół będzie robił? Czekam na KONKRETNE DATY(!!) nie debaty !! Daty PROGRAMU obejmującego : 1. Uruchomienia zgazowania polskiego węgla na cele energetyczne 2. Uruchomienia użycia wody i skał o wysokie temperaturze jako ENERGII dla Polski 3. Uruchomienia wydobycia gazu i ropy naftowej w celu UNIEZALEŻNIENIA Polski od ich zakupu z innych krajów 4. Uruchomienia polskich kopalń tytanu, molibdenu, ziem rzadkich itd… Słyszymy: „ten czy tamten ostro w Sejmie o….” Albo : „Zaorał tego czy tamtego,” Albo : „UJAWINIŁ w Sejmie.. to i tamto…” A co ujawnił w Sejmie Robert Majaka? Robił interpelacje za interpelacją, wszystkie wagi PAŃSTWOWEJ, czyli ważne dla WAS !!! I co??? Nic… „Masowe trucie Polaków, Glifosat…” Sumliński (Popiełuszko), Gadowski, Michalkiewicz, i inni… ujawniają AFERY za aferą, tylko CO Z TEGO? Co tych ich informacji wynika PRAKTYCZNEGO? Dobrze, że je mówią, że je ujawniają, ale… Co z tego? Brak działania… Gdzie jest rozliczenie tych złodziei, którzy ukradli Wam WASZE pieniądze? Rozliczenie złodziei z poprzednich lat, Gdzie jest Prawo? Gdzie jest sprawiedliwość dla wszystkich okradzionych w ten sposób Polaków. Który rząd tę sprawiedliwość Polakom DAŁ? Prawo w Polsce wielokrotnie nie jest używane do karania złodziei. Prawo w Polsce jest używane do tworzenia z kogoś złodzieja – ja jestem tego najlepszym przykładem. Polskie urzędy z sądami włącznie, łamią prawo, jedno po drugim tylko po to, żeby stworzyć złodzieja. Zadłużenie Polaków jest gigantyczne! Co to oznacza? Oznacza to, że jest źle, a będzie gorzej, mówiłem o tym, w 2018r. Powiedziałem wtedy „wykujcie moja słowa w kamieniu” : wzrosną opłaty za paliwo, energie, wodę, będą DODATKOWE opłaty, akcyzy itd… będzie drożyzna niszcząca najuboższych, wartość złotówki spadnie, inflacja będzie szaleć i 500 plus wystarczy na zakup przysłowiowych wacików. Ludzie wyjdą na ulicę. Przewiduję, że wyjdą… to tylko kwestia czasu, ale… jeśli wyjdą to co? Ma się polać krew? W skrajnym przypadku uruchomią ustawę 1066 – i po Was drodzy protestujący! Ta ustawa 1066 to naplujcie każdemu jednemu Polakowi w twarz. Przez kogo? Przez rządzących! Czyli przez grupkę tych czy tamtych, ale zawsze tych na, których Polacy – ZAGŁOSOWALI ! Policjant z Niemiec, Francji itd… będzie miał przeciwko WAM broń wyposażona w amunicję OSTRĄ ! Zrobią to : zgodnie z USTAWĄ wydana przez Waszych wybrańców !! Czy można taką ustawę usunąć? Oczywiście, ale… nie w Polsce!!
ASTOM2020.05.19 19:10
Spadaj na sympozjum z tymi tekstami. kto to będzie analizował. Tylko ołówek se wypisałeś.
Leszek2020.05.19 17:18
Prezydent ostatniej szansy Protesty : przeciw Cenzurze Prewencyjnej, 5G ☺ (napluli w Polakom w twarz), GMO, itd…. I co? Nic… Polacy w tej sprawie mają protestować? Polacy mają zadbać o interesy Polski? Czy czasami nie jest to OBOWIĄZEK rządu? Przecież między innymi po to ich wybieramy, a oni przysięgają mówiąc : Uroczyście ślubuję rzetelnie i sumiennie wykonywać obowiązki wobec Narodu, strzec suwerenności i interesów Państwa, czynić wszystko dla pomyślności Ojczyzny i dobra obywateli, przestrzegać Konstytucji i innych praw Rzeczypospolitej Polskiej. Chociażby na tym konkretnym przykładzie widzimy, że tą przysięgę i polski NARÓD, czyli Was Czytelnicy mają tam, gdzie Słońce nie dochodzi.. Protesty są PRZECIW konkretnym USTAWOM ! I co? Ci, którzy te ustawy stworzyli i wcisnęli je nam w gardło… oni te protesty mają gdzieś.. Mają ROZKAZY odgórne! Niekoniecznie z Polski. Niszczy się małe i średnie przedsiębiorstwa, a to dzięki nim macie pracę, dzięki nim może funkcjonować PAŃSTWO… Niszczy się gałąź, na której siedzi polskie Państwo, czyli … każdy jego obywatel. Czym to zatrzymacie ? Protestami? Co Polski Naród może? NIC ! Protesty? To takie pitu.. pitu… Tak, one są głośne, czasami szokujące, wzbudzają SENSACJE, ale efekt : .. pitu… pitu Bezustanne rozmowy w różnego rodzaju telewizjach o tym jak jest źle. Ja nie mam czasu na czcze gadanie, na nieustanne słuchanie „ogłaszanych rewelacji” bez konkretnego działania, żeby to zmienić, zatrzymać… Jeśli sam Premier polskiego rządu mówi, że Polska jest uzależniona od różnego rodzaju korporacji (NIE MOJE TO SŁOWA!) to w takiej sytuacji naiwnością dziecka we mgle jest myśleć, że Polska jest rządzona przez Polski rząd, skoro sam Premier rządu mówi, że ktoś mu wydaje rozkazy. A już naiwnością trudną do opisania jest to, że w takiej sytuacji, Polacy myślą, że obce Polsce korporacje zadbają o interes polskiego narodu, że o interes Polski zadba polski rząd, który NIE RZĄDZI - tylko wykonuje polecenia. Protesty za protestami, Po co? Dzisiaj one już nic nie dają, ani nie robią wrażenia na tych co powinny robić czyli na tzw. WŁADZY. Protesty, to działania SIŁOWE !! A z tym łatwo sobie poradzić! Nie… Nie strzelać… bo to by się rzeczywiście obróciło przeciw rządzącym. W jaki sposób najlepiej mogą przeciw takim protestom zadziałać? Mogą IGNOROWAĆ ! I… ignorują pokazując protestującym i całemu społeczeństwu środkowy palec… Ale… za 4 lata znowu na nich społeczeństwo zagłosuje i tak już od ok. 30 lat… Powiecie – chore… ale KTO to robi? Kto do tego dopuszcza, a potem narzeka? Spójrz w lustro. SKOK Wołomin, NAJWIĘKSZA polska afera?? Tylko ta? Jest ich cała masa i co? NIC! Kupujemy węgiel, a na hałdach są miliony ton! Węgla polskiego! Górnicy chcą protestować ! No i? Pan Krzysztof Tytko wzywa rząd, posłów, środowiska antysystemowe do debaty nt. polskich złóż
ciemny lud2020.05.20 9:09
siejesz propagandę karierowiczów Konfederacji.
Newsroom2020.05.19 16:01
Hej stary komunistyczny bandyto - może pozwólmy niech Moskwa i Berlin za nas wybierają prezydenta , co pięć lat ? Zresztą po co nam prezydent, skoro mamy kanclerza w Berlinie i Putina na Kremlu ??
Krzysztof2020.05.19 15:57
Miller... Facet, twój czas dawno minął, razem z PZPR-em, a twoje zardzewiałe "rady" naprawdę nikogo nie obchodzą! Chcesz mieć swoje 5 minut przy okazji nowej rzeczywistości, której nie tworzyłeś i której nie rozumiesz?
Micha\\305\\202 Jan2020.05.19 16:12
Po drodze jeszcze zdążył CIT z 27 do 19% obniżyć. Prawdziwy zbrodniarz komunistyczny!
Ziutek2020.05.19 15:47
Tak,a w zgromadzeniu same lewusy.
ASTOM2020.05.19 19:08
Tak by się millerkowi marzyło.
ASTOM2020.05.19 15:38
Ja byłbym za zerwaniem z dwuwładzą: system prezydencki i zero kłótni kto czym rządzi i za co odpowiada.
Micha\305\202 Jan2020.05.19 15:35
Jak gen. Jaruzelskiego? Ale już wcześniej pisałem, że można było spróbować w którejś z "tarczy" taką drogę przemycić za pomocą wrzuty.