Michał Dworczyk: Lewactwo w PE ma alergię na konserwatyzm Beaty Szydło - zdjęcie
16.07.19, 10:02zdj. screen Youtube/Polskie Radio

Michał Dworczyk: Lewactwo w PE ma alergię na konserwatyzm Beaty Szydło

9

"Niestety doszło do złamania umów i ustaleń, które wcześniej były uczynione i w ramach pewnej, trzeba dzisiaj już to tak nazwać, wojny ideologicznej, pani Szydło nie została wybrana"-w taki sposób minister Michał Dworczyk skomentował sytuację w Parlamencie Europejskim. 

Była premier RP, Beata Szydło, która w majowych wyborach do PE zdobyła nie tylko mandat europosła, ale najwyższy wynik w całej Polsce i jeden z najlepszych w Europie, po raz kolejny nie została wybrana na stanowisko przewodniczącej jednej z komisji Europarlamentu. Wszystko wskazuje na to, że mieliśmy do czynienia z zemstą frakcji socjalistów za zablokowanie kandydatury Fransa Timmermansa. 

"Uważamy że pani Beata Szydło jest bardzo kompetentnym i doświadczonym politykiem i dobrze realizowałaby swoją misję na tym stanowisku"-skomentował minister Dworczyk w rozmowie z TVN24.

"Niestety doszło do złamania umów i ustaleń, które wcześniej były uczynione i w ramach pewnej, trzeba dzisiaj już to tak nazwać, wojny ideologicznej, pani Szydło nie została wybrana"-podkreślił polityk. Jak wskazał Michał Dworczyk, niektórzy europosłowie nie akceptują konserwatywnych poglądów byłej premier RP. 

"Jest duża grupa posłów w obecnym Parlamencie Europejskim, która alergicznie reaguje na polityków, których programy zbudowane są na fundamencie wartości chrześcijańskich. Pani Szydło do takich polityków się zalicza. Lewicowi bądź lewaccy politycy, pomimo ustaleń z szefami ich partii, rządów nie chcą oddać swojego głosu na polityka, który reprezentuje właśnie taki konserwatywny, chrześcijański nurt"-podkreślił gość TVN24.

yenn/TVN24, Fronda.pl

Komentarze (9):

twitter:@PromocjaPWS2019.07.16 16:14
Proszę zapoznać się z esejem komunisty (ex - Związek Spartakusa) Herberta Marcuse'go z 1965 r. pt. "Tolerancja represywna" - wygłoszony na Brandise University. Przedstawia on wykładnię pojęcia tolerancja we współczesnym znaczeniu, które lansują ośrodki lewicowo-liberalne. Cyt. ze strony historiasztuki com pl : "Jego myśl jest prostym rozwinięciem teorii krytycznej. Tradycyjna tolerancja dominującej większości dla mniejszości wymusza tolerancję tych mniejszości dla dominacji większości, a tym samym utrwala status quo, które jest genetycznie wadliwe. Tradycyjna tolerancja jest więc sprzeczna z ideą postępu i nie może być tolerowana. Musi ją zastąpić nowa tolerancja - tolerancja represywna, która toleruje postępową lewicę, ale nie toleruje reakcyjnej prawicy. Postawa konserwatywna jest faszystowską psychopatologią, nie zasługuje więc na tolerancję. Teoria Marcusego jest w ostatecznej perspektywie teoretycznym uzasadnieniem fizycznej eksterminacji prawicy, a przynajmniej jej eliminacji z życia publicznego. W perspektywie bliższej uzasadnia prawo mniejszości do narzucania reguł życia społecznego większości - a więc jest uzasadnieniem rządów totalitarnych i likwidacji demokracji. Problemem technicznym, którego Marcuse nie rozwiązał było znalezienie metody, dzięki której mniejszość mogłaby zmusić większość do posłuszeństwa. Na rozwiązanie tego problemu antykultura potrzebowała dziesięciu lat". Akapit ETAP VI historiasztuki com pl/strony/021-00-00-ANTYKULTURA.html
qwerty2019.07.16 11:55
Otwórz oczy ! Tam na stanowiska powołuje się ludzi kompetentnych i wykształconych ludzi na poziomie. A co ta miernota sobą reprezentuje : brak znajomości angielskiego. To jak ona miałaby kierować tą komisją, jak wydawać polecenia, wysłuchiwać raportów ? No niestety za wysokie progi dla prostactwa i nieuctwa tam buta i broszka nie wystarczą. Wracaj baranie do zagrody nie dla ciebie europejskie przygody
T2019.07.16 11:48
Dziwne, bo prawactwo w PE tez ma na nia alergie, podobnie jak wszyscy Polacy, ktorym odbiera sie prawa czlowieka. POLSKO WSTAN I WALCZ
Dżęder2019.07.16 11:27
Lewactwo nie ma za to alergii na poprawnie sporządzone oświadczenia majątkowe. Polecam.
anonim2019.07.16 11:27
Dworczyk, tu nie o konserwatyzm Szydło chodzi. To co Szydło wyprawiała do tej pory zostało w unii dobrze zapamiętane.
Młot na katolicyzm2019.07.16 11:16
Polscy europosłowie to dzikusy.
Foster2019.07.16 10:43
Przed chwilą Ursula von der Layen powiedziała, ze nie pozwoli na łamanie praworządności. To już koniec mrzonki PIS o sukcesie polegającym na utrąceniu Timmermansa. Będzie jeszcze gorzej.
pat2019.07.16 10:29
P. Beato, spokojnie, przynajmniej trochę odpoczniesz, co Ci się należy po tym politycznym maratonie.
Dżęder2019.07.16 11:28
No i po ciężkiej pracy na stanowisku wicepremiera ds społecznych.