Medjugorie - świadectwo księdza egzorcysty - zdjęcie
12.05.19, 11:20(fot. wikipedia/domena publiczna)

Medjugorie - świadectwo księdza egzorcysty

29

- Dzisiaj, jeżeli przyjdzie do mnie współbrat mówiąc, że ma kryzys kapłaństwa, to poproszę znajomych by wykupili mu bilet do Medjugorie, a jego samego poproszę, by wziął stułę i usiadł przy kościele, albo w konfesjonale i zaczął słuchać spowiedzi świętych. Tutaj samo niebo szuka człowieka, tutaj człowiek nie musi szukać nieba - mówi ks. Maciej Sarbinowski, egzorcysta

bz/YT

Komentarze (29):

Karolina C.2019.05.12 22:38
Ludzie! tak wam trudno zrozumieć ??? PISZCIE NA TEMAT ! Przecież TU JEST artykuł o Medjugorie ! Weszłam tu, a wy w kółko to samo! Nie znudziło się wam jeszcze !??
Grzesiek2019.05.12 16:53
Ksiądz opowiada o sakramencie pojednania i mówi, że tam w Medjugorie działa "żywy i prawdziwy Bóg". To w mojej parafii znaczy się działa Bóg nieżywy i nieprawdziwy? Bez wątpienia ludzie tam przyjeżdżający są dalecy od średniej parafialnej, więc i ich spowiedź wygląda inaczej. Potem powołuje się na manifestacje rzekomo szatana i argumentuje, że nawet ojciec kłamstwa twierdzi, że tam Maryja jest obecna. Naiwna demonologia. Każdy krzyk to od razu szatan. Sakrament spowiedzi na leżąco połączony ze "spoczynkiem" w bliżej nierozpoznanym jeszcze przez kościół duchu też oczywiście jest mocniejszy niż "zwykła" spowiedź. W parafii ludzie nie wiedzą, że tak można i się nie kładą, bo przez 2000 lat kościół nie znał takiej praktyki. O rzekomych objawieniach ani słowa. Widać to co mówi tam "Gospa" nie jest tak istotne, jak sam fakt, że dzieje się tam coś niezwykłego.
violencja2019.05.12 17:50
https://prawy.pl/8775-dowody-na-demonicznosc-zjawy-z-medjugorie/
Darek2019.05.12 18:07
ales prosty chlopie
DOROTA2019.05.12 22:46
Grzesiek, PYTAM CIĘ ! ODPOWIEDZ MI CZY BYŁEŚ W MEDJUGORIE ? PEWNIE NIE, GDYBYŚ BYŁ, TAK NIE BLUŹNIŁBYŚ! JA BYŁAM I BOLĄ MNIE TE TWOJE OSZYDERSTWA, CO PISZESZ ! TO BLUŹNIERSTWO Zwykle jest tak, że ten kto najmniej wie, ma najwięcej do powiedzenia! OPAMIĘTAJ SIĘ, ALBO ZAMILCZ I NIE OBRAŻAJ! Ja się z ciebie nie wyśmiewam, uszanuj to!
Grzesiek2019.05.13 15:24
Nie byłem. Nie wątpię, że jest tam niepowtarzalna atmosfera, wielu ludzi szczerze poszukujących Boga i znajdujących. Wątpię w prawdziwość objawień i komentuję świadectwo księdza powyżej. Nikogo nie wyśmiewam, ani nie szydzę. Wytykam jedynie logiczne niespójności i ukryte sugestie w wypowiedzi księdza, które zamiast budować wiarę podważają ważność sakramentów. To nie są dobre owoce. Doświadczyłem do czego prowadzi taka rozemocjonowana wiara bez zastanowienia we wspólnocie "charyzmatycznej". O wiele więcej z tego na dłuższą metę wynika problemów niż pożytku.
andrzejhahn32019.05.12 14:24
oto swiadectwo jak religia wypacza rozum i myslenie
+++2019.05.12 13:19
Alleluja Maryjo Królowo Polski, wspieraj Twym wstawiennictwem u Twego Syna naszych kapłanów, zwłaszcza młodych, zagubionych, by dźwigali ciężar powołania z czystym sercem, odważnie i mężnie, by nie upadali w wierze i skutecznie odpierali z pomocą Bożą ataki szatana i jego ziemskiej synagogi.
Tylko nie mow nikomu2019.05.12 13:15
@kata Nie wiem czy jesteś księdzem czy tylko owieczką, ale właśnie dzięki takim jak ty, nigdy nie uwierzę, że kościół sam się oczyści. Na łożu śmierci będziesz powtarzać tę brednię, że 80% pedofili to geje. Usiłujesz wyprzeć prawdę, ale to się nie uda. Zapamiętaj. Pedofilia to pociąg do osób nie rozwiniętych płciowo. Orientacja nie ma tu nic do rzeczy.
Jim2019.05.12 17:04
Na łożu śmierci wyznam, że Jezus Chrystus jest moim Panem, „Franciszku, idź i odbuduj mój Kościół, gdyż cały popada w ruinę" powiedział Pan Jezus do mojego brata Franciszka i mówi to dzisiaj do mnie 80%, to matematyka, nauka opisująca rzeczywistość
Ordo2019.05.12 17:52
To może jeszcze mała apologia homoseksualizmu, ze to inaczej kochający, bardzo wrażliwi...no i tak ogólnie wspaniali ludzie...ci homo. Problem to czarni, klechy etc. Za lawendowa mafia trzeba naprawdę zabrać i na to czekam, a nie dyrdymały o niedorozwiniętych płciowo, niedojrzałych emocjonalnie itp. To ona odpowiada za tuszowanie wszystkich przypadkowi pedofilii, przenoszenie księży pomiędzy parafiami i narażanie kolejnych dzieciaków na krzywdę. Gdyby nie próby dogadywania się i tuszowania KK mógłby stać się wzorem rozprawy z tymi nadużyciami i domagać się konsekwentnie od innych grup zawodowych i społecznych tego samego. Strach jest jednak tak dominujący w szeregach, ze skutecznie odbiera autorytet moralny i sprawia, ze zamiast zachować się wobec problemu po męsku, ogromna cześć środowiska przyjmuje postawę przysłowiowej "cioty". Zal patrzeć.
Tomek2019.05.12 11:45
Moim zdaniem takie spędy do miejsc słynnych to jest błąd. Dlatego, bo w każdym kościele i w każdym najbliższym naszego domu Sanktuarium jest ten sam Bóg, ta sama Matka Boża. To, że kościół blisko i nieznaczący, nie oznacza, że tam Bóg działa słabiej. Zadać trzeba sobie pytanie czy my chcemy sensacji, atmosfery czy szukamy Boga? Znajdźmy najbliższy kościół gdzie jest wystawiony Najświętszy Sakrament - nawet krótka adoracja da nam taki przypływa radości, że wychodząc z kościoła będziemy się czuli jak w Niebie.
Jozin z Bazin2019.05.12 12:58
Czy byłeś w tym miejscu? A wiesz co to jest pielgrzymka i trud? Jakie ma znaczenie dla duchowości każdego, kto chce pogłębić swoją wiarę poprzez doświadczenia mistyczne w tych miejscach szczególnych? Masz rację każda Msza Święta i Adoracja to spotkanie z żywym Bogiem i nic tego nie zastąpi. Jednak tak możesz myśleć Ty, inny człowiek ma inną potrzebę duchową, nie jesteśmy robotami i takimi samymi ale ludźmi wiary, którą kształtują między innymi pielgrzymki. To one wynoszą nas ku spotkaniu z Chrystusem w drugim człowieku. Kto wie kogo Pan postawi na naszej drodze pielgrzymiej i komu będziemy potrzebni? Do nieba nie idzie się w pojedynkę i samemu ale we wspólnocie KK, pozdrawiam i polecam tam pojechać :)
Tylko nie mow nikomu2019.05.12 13:21
Widziałem niejednokrotnie trud pielgrzymów, szczególnie notabli ze sfer rządowych. No i właśnie nie wiem, czy jak ktoś leci czarterowym samolotem do Rzymu, to też mu się liczy jako pielgrzymka?
Tomek2019.05.12 16:15
Jechać tak daleko o mnie nie stać finansowo - dlatego jadę do najbliższego Sanktuarium (26km) albo idę do najbliższego kościoła (15min).
DOROTA2019.05.12 22:59
Tomek, napewno będzie cie stać! Ja byłam tam, też tak myślałam jak ty! Jechaliśmy autokarem prawie 2 doby z noclegami, byliśmy 10 dni. Wyniosło nas w sumie po 1600-1800 zł. Uwierz warto, nie słuchaj tych co tak kraczą przeciw! Nie byli, nic nie wiedzą, jak zwykle szydzą! Są tu tacy, co mają za to płatne! W czasie II Wojny, też byli tacy, co za pieniądze swoich wydawali ! Judaszów za srebniki i teraz też nie brakuje! Jest ich bardzo dużo! Wystarczy tu poczytać!
Polak Ateista Dumny Gej2019.05.12 11:37
TYLKO NIE MÓW NIKOMU ---> 🔥 https://www.youtube.com/watch?v=BrUvQ3W3nV4 🔥 Dokument Sekielskiego pokazuje, że klechy sami się nie oczyszczą. Mało tego, nic sobie nie robią z kolejnych oficjalnych wytycznych i frazesów pełnych zapewnień o walce z pedofilią. To wszystko fikcja pod publiczkę. Największym problemem są biskupi, którzy kluczą, przenoszą, tuszują, nic sobie nie robią z wyroków sądowych, dalej pozwalając swoim podwładnym klero-pedofilom na kolejne kontakty z dziećmi. Do instytucji Kościoła musi wkroczyć policja z prokuratorem, dokument pokazał, że ryba psuje się od głowy to za biskupów należy się wziąć w pierwszej kolejności. Tylko zewnętrzne niezależne podmioty są w stanie ukręcić łeb tej hydrze.
kata2019.05.12 11:57
Gdybyś to mówił w trosce o KK i dzieci, to bym ci przyklasnęła. Niestety, twoja nazwa wskazuje na coś innego. P.S. 80% księży pedofilii to geje. Przypadek???
Polak Ateista Dumny Gej2019.05.12 12:42
Żaden przypadek, tylko kłamstwo. Geje nie interesują się dziećmi. Dziećmi interesują się osoby o preferencji wobec niedojrzałych cech płciowych. Gejów interesują dojrzałe cechy płciowe u facetów, a nie dzieci. Homoseksualizm w kościele to osobna sprawa, dla was również problematyczna, lecz z punktu widzenia prawa, społeczeństwa i nauki zachowania dorosłych ludzi za obopólną zgodą to nic złego. Troskę mam o dzieci, nie o kk i również powinnaś klaskać z tego powodu. Dobro i bezpieczeństwo najmłodszych stoi ponad interesem kościoła katolickiego. Ktoś kto tego nie rozumie, bądź uważa inaczej jest zwyrolem.
anonim2019.05.12 22:29
Ja i tak nie jestem w stanie zrozumieć upodobania pedałów do odbytu, który przecież służy do srania. Zapach kloaki was podnieca ?
Jozin z Bazin2019.05.12 12:47
A u nas dziś w Kościele było jeszcze więcej na Mszy Świętej wiernych niż zawsze, czy to przypadek? Pomodlę się za ciebie o łaskę wiary, pozdrawiam w Chrystusie.
PaniPozwoliŻeWRękęPocałuję2019.05.12 12:57
Nawet jednej niedzieli nie jesteś w stanie wytrzymać bez pójścia do kościołą? A śmiejecie się z nas lewaków, że płaczemy za niedzielami w centrach handlowych. A o ile było więcej? Konkrety proszę. Ile było poprzednio a ile dzisiaj?
Jozin z Bazin2019.05.12 13:05
Drogi przyjacielu, jestem na Eucharystii codziennie. Przed pracą jadę do Kościoła na Mszę i tak już od kilkunastu lat :) Jak Ci potrzebna statystyka to zapraszam do nas do Kościoła policzysz i zobaczysz, jak niewierny Tomasz :) Dużo przychodzi dzieci i młodzieży, to bardzo cieszy, no i za dwa tygodnie będzie u nas Msza Prymicyjna. Neoprezbiter parafianin odprawi swoją pierwszą Eucharystie, radość wielka, niech Pan Cię błogosławi bracie :)
Maria2019.05.12 13:10
Dumny geju, martw się o swoje grzechy, bo za nie na pewno odpowiesz przed Bogiem. Nie myśl , że jeżeli inni grzeszą, tobie będzie zapomniane i usprawiedliwione. Twoja duma, to pycha, praprzyczyna złych myśli i czynów. Nie sądzisz, nie będziesz sądzony .
Polak Ateista Dumny Gej2019.05.12 14:15
Jakie znowu grzechy? Jestem oazą świętości😇
PaniPozwoliŻeWRękęPocałuję2019.05.12 11:31
Czy medjugorski odpowiednik księdza Eugeniusza M. również wykorzystywał małoletnich?
kata2019.05.12 11:53
Procent księży pedofilów w stosunku do innych zawodów jest najmniejszy. Najwięcej pedofilii jest wśród trenerów. Czy twój trener też to robił? To jest twoja logika.
PaniPozwoliŻeWRękęPocałuję2019.05.12 12:55
A gdzie jest większy osetek pedofilów - wśród trenerów, czy wśród tych, którzy uważają że wczoraj zaprezentowany film to kolejny atak na Kościół?
Maria2019.05.12 16:30
zainteresuj się innymi środowiskami, jak aktorzy, nauczyciele etc .bezmyślna osobo!