02.01.16, 18:31

Matka Kurka zdradza nowe fakty na temat Jerzego Owsiaka

W najbliższych daniach do Wojewódzkiego Sadu Administracyjnego w Warszawie wpłynie kolejna skarga na bezczynność Fundacji WOŚP, w związku z zadanymi pytaniami w trybie ustawy o dostępie do informacji publicznej. Nie wszyscy wiedzą, ale WOŚP oprócz tego, że jest fundacją, posiada również status Organizacji Pożytku Publicznego i co za tym idzie ma prawny obowiązek odpowiedzieć na każde pytanie związane z finansowaniem fundacji i co więcej z finansowaniem „Złotego Melona”, który jest spółką powiązaną i w całości należy do WOŚP.W praktyce oznacza to, że każdy dokument finansowy, który zażyczy sobie do wglądu dowolny obywatel, WOŚP ma obowiązek doręczyć. Jak jest naprawdę wszyscy wiemy, żadnego dokumentu finansowego szczegółowo rozliczającego zakupy i usługi świadczone na rzecz WOŚP, nikt nigdy od fundacji nie wyrwał. Szczytem arogancji ze strony Jerzego O. było odmówienie dostarczenia do sądu rozliczeń ze „Złotym Melonem” i prywatnymi firmami należącymi do rodziny Owsiaków. I tak jest za każdym razem, WOŚP i Jerzy O., nie opowiadają na najbardziej podstawowe pytania, notorycznie przy tym łamiąc prawo. Przy okazji wyjaśnię też, że Skarga wniesiona do WSA w Warszawie wcale nie dotyczy zarobków Jerzego O., czy faktur „Złotego Melona”. Fundacja WOŚP odmawia udostępnienia dokumentów, które potwierdziłby napompowany kreacjami księgowymi „rekord” z 2015 roku i wyłącznie o to pytałem. Po blamażu w Sądzie Rejonowym w Złotoryi prawnicy pana O. wymyślili bajeczkę, że tylko biegli mogą mieć dostęp do dokumentacji finansowej WOŚP.

Wbrew kłamstwom i propagandzie rozprowadzanej przez samego Jerzego O. i jego współpracowników WSA nie pozostawia wątpliwości, czy WOŚP ma obowiązek udzielać informacji, każdemu, kto wystąpi z pytaniem w trybie ustawy. Oto fragment prawomocnego postanowienia WSA w Warszawie, sygn. akt II SAB/Wa 811/15:

W ocenie Sądu, sprawa niniejsza mieści się zarówno w zakresie podmiotowym, jak i przedmiotowym u.d.i.p. (…)

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy jako organizacja pożytku publicznego wykonuje zadania publiczne. Jest zatem podmiotem zobowiązanym w rozumieniu u.d.i.p. (…)

Jednocześnie, W ocenie Sądu, informacje żądane we wniosku z dnia kwietnia 20 kwietnia 2015 r. dotyczące kwestii finansowych tak w zakresie pozyskania środków, jak i ich rozdysponowywania przez Fundację stanowią informację publiczną.

Koniec głupich tłumaczeń i kluczenia, sprawa jest jasna, fundacja WOŚP ma prawny obowiązek odpowiadać na pytanie w trybie ustawy o dostępności do informacji publicznej, a pozyskanie środków, jak i ich rozdysponowywanie przez Fundację stanowią informację publiczną. Ponieważ Jerzy O. i jego fundacja nic sobie nie robią z postanowień i zarządzeń sądów, postanowiłem publicznie zadać inne pytanie, tak, żeby każdy mógł zobaczyć arogancję „filantropów”. Dotarły do mnie sygnały, nie potwierdzone informacje, że Jerzy O. ma podpisany komercyjny kontrakt z siecią Play Polska i otrzymuje wynagrodzenie za reklamowanie tej firmy, nie wyłączając kampanii związanej z 24 Finałem WOŚP. By potwierdzić, czy tak rzeczywiście jest i zapytałem na Twitterze Play i WOŚP i tak wygląda odpowiedź Play, przy całkowitym milczeniu fundacji i Jerzego O.:

Klasyczne kabotyństwo w stylu samego „Jurka” i jednocześnie klasyczne „nie zaprzeczamy”. Normalna transparentna fundacja natychmiast wydałaby oficjalne oświadczenie, że Jerzy O. żadnej kasy od Play nie bierze, ale to jest WOŚP, która od lat kpi z prawa i transparentności. Pytanie jest proste do Jerzy O., Play i WOŚP. Robicie wspólny biznes na dzieciach, czy nie? Jest kontrakt komercyjny z Jerzym O., czy go nie ma? Gdzie tu jest problem z udzieleniem jednoznacznej odpowiedzi? Otóż tam gdzie zawsze, o kasie po prostu się w WOŚP nie mówi, tylko „hejterzy” o to pytają i plują żółcią. Ludzie dają się na te prymitywne marketingowe cyrki nabierać, bo nie mają podstawowej wiedzy na temat organizacji Finału WOŚP, choćby takiej, że żaden z 1460 sztabów nie dostaje nawet pudełka herbaty, z którym Jerzy O. biega po telewizji, lokując produkt. Samorządy organizują dla zziębniętych dzieciaków ciepłe napoje i posiłki regeneracyjne. Jedynymi w całym Finale WOŚP, którzy biorą kasę za organizację są sami pracownicy fundacji, nie wyłączając jej szefa i prezesa „Złotego Melona”. W tym roku w zgłoszeniu zbiórki przewidzieli dla siebie 200 tysięcy na wypłaty. O takich, którzy biorą kasę za udział WOŚP, wielki przyjaciel fundacji Zbigniew Hołdys powiedział:

zdemoralizowane ch..e

Pana Hołdysa cenię mniej więcej tak, jak samego „Jurka” i te kwestie pozostawiam do wyjaśnienia w „orkiestrowej” rodzinie, ale coś jest na rzeczy. WOŚP nie robi żadnej łaski, do końca świata i jeden dzień dłużej będą pytał pana „filantropa” o każdy grosz, pytam i teraz. Jerzy O., wziąłeś kasę z Play za reklamy, czy nie wziąłeś? A jeśli wziąłeś to wrzucisz do puszki?

Matka Kurka

Źródło: Kontrowersje.net

Komentarze

anonim2016.01.2 18:36
POwinno być: Złoty cielec, zresztą i tak prawda wcześniej czy później wyjdzie na jaw :-(
anonim2016.01.2 18:55
Imperia się kończą razem z III RP - ich "bohaterowie" również
anonim2016.01.2 19:06
@blookerss: Prawda wyjdzie na jaw, fundacja zostanie zamknięta, dzieci będą czekały w coraz dłuższych kolejkach na zabiegi i operacje, część z nich umrze, ale najważniejsze że zapanuje prawo i sprawiedliwość.
anonim2016.01.2 19:11
@login27: No dramat, jak się organizuje przedsięwzięcia charytatywne, to niestety trzeba dawać dobry przykład...
anonim2016.01.2 19:18
@login Dla ciebie piosenka: "Baw się zamiast bać, śpiewaj zamiast brać!"
anonim2016.01.2 19:55
Zbliża dzień złotego interesu dla Owsiaka, za 1 dzień pracy zarobi na cały rok dla siebie i wielu innych osób.
anonim2016.01.2 20:02
Dzięki WOŚP żyje synek mojej przyjaciółki. Dziękuję Owsiakowi za WOŚP. Dzięki jego inicjatywie uratowano nie tylko to jedno życie.
anonim2016.01.2 20:36
Widać,że temat znowu jest poruszany. Ja myślę ,że niech jak każdy robi jak uważa czy ktoś chce dać WOŚP czy nie. Mamy wolną wolę.
anonim2016.01.2 20:51
@der zgodzę się z Tobą że jeżeli poświęca się cały swój czas na jakąś akcję chociażby charytatywną to powinno się z tego godnie żyć. Tylko jest jedno ale, powinno to być podane do wiadomości publicznej ile kasy idzie na niego, ile kasy jest przeznaczone na sprawy fundacji a ile kasy idzie na jakieś inne rzeczy. Wtedy nikt do nikogo nie miałby prawa się czepiać. A jak się udaje przed wszystkimi że robi się to charytatywnie a odstawia się przy tym takie szopki jakie robi Owsiak to nic dziwnego że jest nagonka na Jego osobę.
anonim2016.01.2 21:37
nostaaka a uchodźcy topią dzieci by im współczuć?
anonim2016.01.2 21:50
[email protected]: Prawda wyjdzie na jaw, fundacja zostanie zamknięta, dzieci będą czekały w coraz dłuższych kolejkach na zabiegi i operacje, część z nich umrze, ale najważniejsze że zapanuje prawo i sprawiedliwość........... ..............Dzięki WOŚP żyje synek mojej przyjaciółki. Dziękuję Owsiakowi za WOŚP. Dzięki jego inicjatywie uratowano nie tylko to jedno życie................. Parę lat temu (kiedy WOŚP zarobiła ok. 36 melonów) obliczono, że łączne koszty organizacji imprezy (TV, samorządy, inne) to ok 200 melonów. Gdy tą kwotę przeznaczyć na tzw. "służbę zdrowia" to ani dzieci nie musiałyby czekać w dłuższych kolejkach na zabiegi (część z nich by pewno nie umarła). Podobnie byłoby z synkiem przyjaciółki. Trzeba tylko nauczyć się liczyć i myśleć
anonim2016.01.2 22:15
Camino Po pierwsze pomyliłeś adres @, po drugie demagogia, po trzecie- najważniejsze: ludziska pamiętajcie: życie zawsze zawdzięczacie Stwórcy !
anonim2016.01.2 22:21
Nie wymagajcie myślenia od lemingów. Leming ma to do siebie, że wyłącza myślenie i plecie jak POwiedzieli w GW i TVN, a tam mają Owsiaka za boga ratującego dzieci. A Owsiak to POspolity oszust
anonim2016.01.2 22:26
http://www.deon.pl/religia/kosciol-i-swiat/komentarze/art,2263,spojrzmy-inaczej-na-wosp.html
anonim2016.01.2 23:09
Alex, co za lemingobzdety osoby duchownej ! Zamykamy oczy na zło i upajamy się dobrem, przez co cała ta analiza jest po prostu fałszywa, bo WOŚP nie jest jedyna drogą realizacji oficjalnego celu. Nieumiejętność poradzenia sobie z sytuacją użycia dobra dla uzasadnienia i ukrycia zła dyskwalifikuje tego duchownego.
anonim2016.01.2 23:31
Dla informacji Pan nasz Jezus Chrystus powiedział, że katolicy nie powinni w żaden sposób wspierać J Owsiaka i jego tzw Orkiestrę świąteczną !
anonim2016.01.3 0:35
Radzi zmień proszki bo ci nie służą. Jezus ci powiedział? No popatrz ty popatrz ojcowie kościoła przez stulecia trwali w pokorze bo bali się czy nie błądzą, a ty masz pewność - prorok z ciebie widać największy w dziejach.
anonim2016.01.3 10:05
Owsiak nie wie na co zbiera kasę w tym roku. Pediatria nie zajmuje się starymi ludźmi! https://wobroniewiaryitradycji.wordpress.com/2016/01/03/owsiak-nie-wie-na-co-zbiera-kase-w-tym-roku-pediatria-nie-zajmuje-sie-starymi-ludzmi/
anonim2016.01.3 11:18
Ludzie miejcie jakąś godność, zamiast pisać tutaj na forum jakieś bzdety, napiszcie deklaracje że nie zgadzacie się aby Was i kogokolwiek z Waszej rodziny leczono, lub diagnozowano przy pomocy sprzętu zakupionego przez WOŚP. Zawsze noście ją przy sobie. Wtedy Wy będziecie mieć czyste sumienie, a i kolejki do lekarzy się zmniejszą. W Polsce raczej nie znajdziecie szpitala bez urządzeń z serduszkiem, ale mamy otwarte granice, zawsze możecie leczyć się poza krajem, lub zdać się na siłę modlitwy i Bożą Opatrzność
anonim2016.01.3 11:49
Drogi loginku, szpitale do ratowania potrzebują nie tylko sprzętu z serduszkiem ale tez ludzi, murów, leków itd. opłacanych z naszych składek (przymusowych) na tzw. ochronę zdrowia. Rozumiesz ?
anonim2016.01.3 11:53
Drogi der, te rozliczenia możesz sobie ... powiesić nad łóżkiem, skoro "Jurek" nie dostarczył rozliczeń żądanych przez sąd.
anonim2016.01.3 12:56
@der co do tych rozliczeń to możesz sobie je spokojnie wyrzucić do kosza tak jak to zrobił sąd podczas procesu w sprawie matki kuki. Podczas którego zażądał pełnej dokumentacji finansowej której to Owsiak nie podał chociaż taki nakaz miał wydany przez sąd. @login tak się zastanawiam ile pieniędzy idzie na tę imprezę tak zwanego finału wielkiej orkiestry świątecznej pomocy? Ile płacą aktorom (można o tym znaleść w internecie że płacą), ile wykładają samorządy, ile idzie na czas antenowy, na policję, karetki? Zapraszam do wyliczeń matki kurki. napisałem tak zwanego finałem WOŚP bo tak na prawdę ta zbiórka nie kończy się tylko na jednym dniu. Mógłbym się zgodzić z tym terminem gdyby aukcje allegro kończyły się w tym dniu, a tak się nie dzieje. I jak to ujął kurka pieniądze z tych aukcji nigdzie nie są rejestrowane w tych zestawieniach jakie są podawane do opinii publicznej. Tak więc co się dzieje z tymi pieniędzmi?
anonim2016.01.3 15:44
Drogi der, a skąd wiesz, że nie sprawdzam ? Zawsze sprawdzam organizacje, które działają charytatywnie, ale tutaj tematem jest WOŚP. Poszukaj sobie w sieci tekstów z procesu Owsiaka z Piotrem Wielguckim, a zrozumiesz, na czym polega wyjątkowa szkodliwość WOŚP i działalności "Jurka". Patrząc na kwoty jakie skręca Owsiak z WOŚP odnoszę wrażenie, że on przede wszystkim robi to dla pieniędzy, sławy i możliwości mieszania młodym ludziom w głowach, a dopiero potem, ewentualnie aby pomóc szpitalom, co zresztą jest robione w absurdalnie rozrzutny sposób. A ta wiadomość o wykorzystywaniu okazji na zarabianie na reklamie Play bez wyjaśnień z jego strony, dalej go ośmiesza i pogrąża.
anonim2016.01.3 15:49
Drogi der, http://www.wykop.pl/i/artykul/1819096/zestawienie-zarzutow-wobec-wosp-i-ich-konfrontacja-z-faktami/ Przemyśl sobie te fakty. :-)
anonim2016.01.3 16:37
Drogi der, błędne ?! To dlaczego Owsiak nie pokazał tych kwitów, których zażądał sąd tylko błaznował i straszył ??
anonim2016.01.3 18:42
Drogi der, żądane dokumenty były w oczywisty, bezpośredni sposób związane ze sprawą, bo "Jurek" skarżył Wielguckiego o oszczercze wątpliwości, które można było rozwiac TYLKO w oparciu o te dokumenty. Co gorsza dla ciebie, Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie podzielił to rzekome "widzimisię" - czy Ty w ogóle czytałeś z uwagą powyższa wiadomość Matki Kurki, o której tutaj dyskutujemy ??
anonim2016.01.4 20:06
der czy ty wiesz o czym piszesz? To nie była wytoczona sprawa matki kurki przeciwko owsiakowi tylko owsiak wytoczył mate kurce. Żeby kogoś posadzić do więzienia to musi mu być założona sprawa w sądzie i dopiero po tym fakcie można kogoś posadzić. Chyba już matka kurka złożył do prokuratury zawiadomienie o podejrzeniu składania fałszywych zeznań na procesie sądowym. Ale żeby to cokolwiek ruszyło to prokuratura musi to zbadać i wszcząć postępowanie. Poza tym czytałeś może wyrok sądu w złotoryi? Chyba nie skoro wyciągasz takie wnioski. Gdyby te jak nazywasz kalumnie sąd nie uznał to by kazał za nie odpowiedzieć. Niestety sąd z dostarczonych materiałów potwierdził to o mówił matka kurka, jedynie kazał przeprosić za nazwanie hieną cmentarną ale w związku z tym że podczas przebiegu rozprawy sądowej od strony Owsiaka leciały przeróżne chamskie odzywki w stronę matki kurki top uznał że nie musi kurka przepraszać publicznie Owsiaka. Odnośnie pełnej dokumentacji to Owsiak nie podał jej bo wiedział że po jej ujawnieniu to by poległ bo by top ujawniło pełną skalę machlojek jakie prowadzi. Co też po części potwierdziły świstki jakie przedstawił sądowi.
anonim2016.01.4 22:37
tu masz pełne uzasadnienie wyroku ze złotoryi http://kontrowersje.net/foto/uzasadnie3.pdf
anonim2016.01.5 12:41
@der: nie ma rozliczeń Caritasu. Jak mi dasz link do bilansu księgowego za jakiś rok, będę wdzięczny. Jeszcze raz powtarzam: do bilansu księgowego zrobionego przez biegłego zgodnie z obowiązującą ustawą o rachunkowości :-D
anonim2016.01.6 14:20
@nostakaa Niech przyjaciółka podziękuje Polakom, bo Owsiak więcej bierze a niżeli daje. --- Wdzięcznymi są też osoby, którymi pomagają mafiozi prowadząc działalność charytatywną.
anonim2016.01.7 14:42
Nie znudziło się wam atakowanie Owsiaka? Może by z kolei zrobić coś pożytecznego?
anonim2016.01.8 13:08
Tu coś o świeckim ,,świętym" Jurasie i WOŚP https://www.youtube.com/watch?v=MPF5HmDGKnw
anonim2016.01.10 9:58
@der tylko jeżeli sąd na podstawie danych które udało się zebrać matce kurce nie mógł wyegzekwować całej dokumentacji, po tym jak te świstki papieru które przedstawił w sądzie ukazały te zależności pomiędzy WOŚP, mrówka całą i złoty melon. To na jakiej podstawie ja mógłbym to robić?
anonim2016.01.10 10:27
@der dobrze by było jakbyś sobie to obejrzał https://www.youtube.com/watch?v=vNKqYecaU2s