Matka Kurka: ,Wy Tuska sie nie bójta'. To dziurawy balon - zdjęcie
05.06.19, 14:15fot. EPP, lic. CC BY-SA 2.0 via Flickr

Matka Kurka: ,Wy Tuska sie nie bójta'. To dziurawy balon

24

"Prawdy ludowe i polityczne bardzo często są przestrogą i wyznacznikiem działania, ale równie często robią wielką krzywdę tym, którzy nazbyt dosłownie biorą to do siebie. Poszedłbym nawet dalej, bardzo często prawdy ludowe są po prostu kłamstwem, mnie na przykład zdarzyło się coś dwa i więcej razy, chociaż ponoć nic dwa razy się nie zdarza. I z drugiej strony próbowałem do trzech razy i sztuka się nie udała. W Tusku nie ma cienia prawdy i te wszystkie porzekadła, które się do niego przykleiły, na funt kłaków bym nie wycenił" - pisze Matka Kurka (Piotr Wielgucki) na łamach bloga Kontrowersje.net.

"Tak z 2345 razy słyszałem, jakim to Tusk jest wybitnym mówcą i „tego mu nie można odmówić”. W odpowiedzi ze 123 razy odpowiadałem, że od 1989 roku śledzę karierę Tuska i aż do 2005 nikt Tuska o jakąkolwiek wybitność nie podejrzewał. Gdy w wyborach prezydenckich III RP szukała następcy Kwaśniewskiego, to Tusk wypadał przy starym komuniście, jak polityczny przedszkolak. „Elity” zobaczyły Donalda i natychmiast poszukały alternatywy w postaci Cimoszewicza, którego ostatecznie w wyniku peerelowskiej wojny na górze odstrzelono, ale to pokazuje prawdziwy potencjał Tuska. W wieku 50 lat bardzo trudno się czegoś nowego nauczyć, rzecz jasna nie mam na myśli gry w tenisa, czy jazdy samochodem, na to nigdy nie jest za późno. Nie da się natomiast zmienić całego kodu zapisanego w charakterze człowieka i potencjale człowieka. Jakieś korekty zawsze uda się wprowadzić, ale nie zrobisz z niemoty geniusza" - wskazuje autor.

"Do Tuska przyklejono cechy i wybitne umiejętności, których on najzwyczajniej w świecie nie posiada. Przeszedł przed lustrem trening kłamania jak z nut i tutaj rzeczywiście ujawnił swój wielki talent. Druga umiejętność to prowokacja i trollowanie, co nie wiedzieć czemu jest nazywane refleksem, tymczasem ten „refleks” nie wychodzi poza pyskówkę w stylu internetowym: „Ajatollah Kaczyński”, „jest jak za PRL-u i na Białorusi”. I co się dzieje z tym fałszywym wizerunkiem politycznego trolla? Dzieje się to, że każde pustosłowie Tuska w komentarzach publicystów i polityków, nie wyłączając niektórych polityków PiS, traktowane są ludowymi prawdami: „talentu oratorskiego nie można mu odmówić”, „Tusk jest w formie”, „to sprawny mówca”, „nie wolno tego polityka lekceważyć”. Większość wymienionych komplementów demaskuję konsekwentnie od lat, ale dziś uwagę poświęcę lekceważeniu" - zaznacza Piotr Wielgucki.

,,Czy Tuska wolno, czy nie wolno lekceważyć? Na to pytanie precyzyjnie dopowiadają spontaniczne wydarzenia z politycznego życia „sprawnego mówcy”. Wczoraj, w czasie wiecu, zemdlała jedna z zanudzonych na śmierć osób. Ludzie obok od razu zareagowali, jak większość normalnych ludzi, zaczęli głośno wzywać pomocy i nie bacząc na paplaninę Tuska zrobili aferę na cały Gdańsk. Jak się zachował Tusk? Potrzebował dłuższej chwili, aby w ogóle wydobyć z siebie jedno słowo, a gdy już wydobył, to wybrzmiało beznamiętne: „Potrzebna pomoc”. Dwie inne sytuacje wpisują się to samo beztalencie Tuska. Pierwszą jest sławetne „jak żyć”, wypowiedziane przez „Paprykarza”. Drugą „dlaczego Pan nie jest patriotą”, o co zapytała siedemnastoletnia Marysia. We wszystkich trzech okolicznościach Tuskowi odebrało mowę i pokazał się takim, jakim naprawdę jest"' - kontynuuje autor.

"Przeciętniaka można nauczyć pewnych zachowań, tak jak się tresuje psa. Będzie robił przeróżne sztuczki, wykute na blachę, ale przy pierwszej okazji wychodzącej poza ramy schematu zachowań, podwinie ogon, skuli się w sobie i po… Tusku. Lekceważenie wytresowanego pieska, a dokładnie takim politykiem jest Tusk, to żadna „pycha krocząca przed upadkiem”, ale koniecznie odmitologizowanie beztalencia. Tusk poza odtworzenie wbitych do łaba gotowych wypowiedzi i „ripost”, nigdy nie wyjdzie. Nie znaczy to jednak, że ma się kogo bać i lekceważyć też nie należy. Mocodawcy i zaplecze Tuska, to jest towarzystwo, którego zlekceważyć nie wolno! Jeśli z taką konsekwencja promują niemotę Tuska, to w sposób wyjątkowo bezczelny okazują swoją siłę. Sam Tusk jest dawno odczarowany, wystarczyło zaledwie 4 występy w krótkim czasie i ludzie zaczęli ziewać. Inna i bardzo poważna sprawa, to mecenasi i interesy, które za Tuskiem stoją, na tę potęgę zawsze i wszędzie trzeba uważać!" - kończy publicysta.

 

Komentarze (24):

Polonium 2019.06.7 17:27
Tusk jest po kursach neurolingwistycznego programowania, a Erystykę Schopenhauera (pięćdziesiąt kilka sposobów wygrywania dyskusji nawet bez racji) przeczytał pewnie ze 20 razy. Zgadzam się z Matką Kurka, Tusk to wyuczony manipulant, z b. dobrym zapleczem
Prezes z Żoliborza2019.06.5 23:03
Matka Kurka bredzi jak kaczor po wypiciu wódki w Magdalence. Amen
Prorok2019.06.6 7:25
Prezesa to ty mozesz cmoknac w pompe az zassie.
Ustawa przeciw Polsce 4472019.06.5 21:49
https://www.youtube.com/watch?v=fM1iTKgtdXc&feature=youtu.be&fbclid=IwAR2wXbdakZOVzNV_rp3kJ72pvzgaPvcZL22anvvwsvXWfK5NQCuDmA5rTx0
Liryk2019.06.5 21:20
Tym bandziorom z opozycji maski opadły!!!Dobry Boże zeby przegrali z kretesem wybory do Sejmu
Polak2019.06.5 17:16
To ten psychol kurka nie siedzi w zakładzie?
Laura2019.06.5 21:13
Kurka nie siedzi dalej pisze celne komentarzy na temat głupkowatej opozycji.
Alojzy Cedzidło2019.06.5 22:01
Kto to towarzyszowi ,, Polakowowi " zalatwił polskie papiery ?
Ryszard Olejniczak2019.06.5 16:19
Sprawa jest znacznie prostsza. Ten naród od zawsze już tak ma, że czym mniej się boi tym większa ogarnia go buta, a czym boi się bardziej tym bardziej psieje. Czyli zupełnie odwrotnie jak w przypadku Polaków. Warto (a nawet trzeba) to rozumieć.
Prorok2019.06.5 16:16
Dziurawy balon i bez nasienia.
Paula2019.06.5 15:52
Cześć! :) Poszukuję do badania osób zadeklarowanych jako katolicy, pomyślałam, że na tej grupie mogłabym sporo takich osób znaleźć. Wypełnienie ankiety nie powinno Wam zająć dłużej niż 10 min, a dla mnie będzie to ogromna pomoc. Brakuje mi ponad 150 osób, które deklarowałyby, że są katolikami. :( Badanie ma na celu sprawdzenie jak różne zmienne psychologiczne wpływają na postrzeganie ludzi. Zależy mi, aby zebrać możliwie dużą grupę osób badanych oraz aby grupy badane były równe pod względem stosunku do religii. Badanie jest w pełni anonimowe a wyniki analizowane zbiorczo. Wszystkim zainteresowanym prześlę wyniki mailem. Będę bardzo wdzięczna za pomoc! :) Link do ankiety: https://warsawpsy.eu.qualtrics.com/jfe/form/SV_cYcGGk7shuyU2fX
Alojzy Cedzidło2019.06.5 15:40
A ja tylko w sprawie tytułu strony . Ten strach przed Tuskiem to duża przesada .Pan Donaldzik jest takim Pikusiem prowadzonym na smyczy przez froilain Merkel.. Bez niej to on by tylko salon po gościach zamiatał. Jeśli po wyborach w Brukseli nic sie nie zmieni , to her Donald dalej badzie udawał ważnego.. Taka v-ce Szefowa Ludowcow w Brukseli ( podobno) pani doktor Kopacz , zawsze będzie przy nim. Jak w Smoleńsku przy kopaniu lotniska .
Hi, hi ....2019.06.5 15:32
Obywatel Tusk był premierem 8 lat, no prawie. Musiał zmykać do Brukseli i uczyć się angielskiego (i wielkie guano mu z tego wyszło). Teraz chce byc prezydentem, na conajmniej 10 lat. Czyli jak jego koleś na Kremlu (na molu w Sopocie się dogadali), dożywotni wódz. Hip, hip... Huraaaa !
OTO 2019.06.5 15:30
A jednak PO/KE mony już się nie kryją , że chcą rozwalić Polskę i zniszczyć wiarę katolicką . Robią to na zlecenie neohitlerów i masonów niemieckich.
polak2019.06.5 15:24
chcesz mieć więcej w polsce niemca i ruska to głosuj na tuSSka
nikt2019.06.5 15:06
:):):):):):):):):):):) Dobre rzeczowe porównanie .
R2019.06.5 14:47
A jakby powrócił do władzy to Piotr Wielgucki aka Matka Kurka znowu będzie przed nim klękał, jak za starych dobrych czasów? W nadziei, że spadnie coś z pańskiego stołu, by się nasycić. Jak się ma miękki tak kręgosłup to chyba ciężko się wyprostować i stanąć z podniesioną głową.
Alojzy Cedzidło2019.06.5 15:46
A to ciekawe . Rad bym o tym ,,klękaniu' coś więcej poczytać . Ew. Ripostę Matuchny też .
Realista2019.06.5 14:38
Bezmozga kokos ka jak zwykle bez sensu ale miało być dowcipnie ale jest wiesniacko
Prezes z Żoliborza, developer ze Srebrnej, 2019.06.5 14:23
Boicie się Ryżego Donka, oj boicie. Jak wystartuje z wyborach to może nawet kurwizja nie pomóc i te hektolitry szamba wylewanego na niego
Mrs mrs2019.06.5 15:23
Tłumy nie zagłosują, raczej tłumoki
Alojzy Cedzidło2019.06.5 15:49
A pan Prezes to tak na trzeżwo pisze ? Czy po denaturacie ?
Prezes z Żoliborza2019.06.5 22:59
Po denaturacie pisze Matka Kurka i inne "redachtory" z tego zakłamanego portaliku
michu2019.06.5 14:17
Go to się nigdy nikt przytomny nigdy nie bał, co najwyżej tych co za nim stoją ;). Ci mogą być groźni ;)