05.03.16, 20:44

Matka Kurka: To był zamach i nic innego…

Nie mogło być dzisiaj felietonu na inny temat, po prostu nie mogło. Najważniejsze ze wszystkich ważnych rzeczy jest to, żeby znów się nie dać zaszczuć „spiskiem”. W krajach, gdzie ludzie traktują się poważnie procedury zabraniają durnym „dowcipnisiom” kpić z takich wypadków, jak ten Prezydenta Andrzeja Dudy. Jeśli na grzywkę prezydenta USA narobi gołąb to połowa ochrony łapie bydlaka i odwozi do koronera, aby przebadał go na obecność toksyn, a druga połowa wiezie prezydenta USA do kliniki. W zrusyfikowanej i zgermanizowanej kolonii nadwiślańskiej proporcje są w zasadzie te same, tylko reakcje odmienne. Połowa narodu to tłuszcza, która rży i puka się w czoło, bo przecież „to normalne, że opony pękają”. 

 

<<< 10 PORAD JAK ŻYĆ W CZASACH OSTATECZNYCH >>>

<<< HISTORIA JUDASZA - NOWE FAKTY - ZOBACZ !!! >>>

<<< CHCESZ ŻYĆ SZCZĘŚLIWIE? PRZECZYTAJ TO! >>>

<<< MOC MODLITWY JABESA - BÓG NAPRAWDĘ CI POMOŻE! >>>

Pozostali nawet jeśli czują smród, zapobiegliwie apelują, aby głośno nie mówić o zamachu i nie narażać się na drwiny. A takiego! Drwiną to jest głupkowate stwierdzenie, że normą w przyrodzie są wybuchające opony w limuzynach prezydentów. Ile razy to się zdarzyło na świecie i jakiemu prezydentowi? Przy takich wypadkach służby specjalne z definicji i na pierwszym miejscu podejrzewają zamach, co jest najbardziej logicznym wyjaśnieniem. Co jeśli nie planowana akcja może spowodować, że prezydent kraju, nie kolonii, ledwie uchodzi z życiem po detonacji opony? No co innego? Bieżnikowane kapcie? Spawana felga? Przypadek jeden na milion? To wszystko właśnie są najgłupsze z możliwych spiski, ale tak wytresowano i zaszczuto Polaków, że największe brednie stają się nauką, a nauka brednią. Złożyło się wyjątkowo, ponieważ sprzedażą opon i felg zajmowałem się zawodowo, przez 15 lat, w tym przez 10 lat prowadziłem własną firmę. Nikt mi żadnego kitu i „dowcipu” o „pancernej oponie” nie wciśnie, choćby dlatego, że pancerne opony jak najbardziej istnieją, na dodatek sprzedawane są w ramach seryjnego wyposażenia. 

Wiedza techniczna jest bezużyteczna, jeśli nie znamy konkretnych okoliczności zdarzenia i tak jest z wypadkiem Prezydenta Andrzeja Dudy. Nie wiemy co się stało, ale dysponując podstawowymi danymi możemy z całą pewnością powiedzieć, co się mogło stać. W BMW, którym jechał Prezydent Andrzej Duda dało się zamontować tylko trzy rodzaje opon: niewłaściwą, homologowaną i zamiennik. Jeśli chodzi o oponę niewłaściwą to sprawa jest prosta. Detonacja, którą można zobaczyć na filmie nagranym przez przypadkowego kierowcę, jest wręcz modelowa dla opony przeciążonej. Tak się zachowuje ogumienie, które ma niedostosowany indeks prędkości i nośności do mocy i wagi samochodu. Problem polega jednak na tym, że w rozmiarze 19 cali chińskich „zimówek” się nie spotyka, praktycznie wszystkie opony są produktami z najwyższej półki, ale niekoniecznie dostosowanymi do wymogów konkretnego i bardzo specyficznego auta. W tym miejscu przechodzimy do opony homologowanej. Według specyfikacji BMW 760 security, auto powinno mieć oponę typu Pax.

est to unikalny produkt na rynku, ale dostępny w normalnej sprzedaży, przez Internet można sobie zamówić http://serwis-opon.net/pl-opony,nowe,opona,18406, sam też sprzedałem parę takich opon. Opony te wymagają specjalnej felgi, na którą nie sposób założyć nic innego. Patrząc na poniższe zdjęcie i film, laik pojmie w lot, że coś podobnego może detonować tylko pod miną czołgową.

Opona ma wewnątrz specjalną „twardą” konstrukcję, jakby koło w kole, które pozwala utrzymać przyczepność i jechać z prędkością do 100 km/h przez kilkadziesiąt kilometrów. Między bajki i spiski można włożyć brednie, że taka opona detonuje, bo „to normalne”. Nie, ta opona sama z siebie na strzępy nawet w teorii się nie rozsypie, trzeba jej pomóc i to niemałą siłą. 

Ostatni wariant, czyli zamiennik jak sama nazwa wskazuje nie jest ideałem, ale nie jest też jakimś rażącym błędem, o ile nie mówimy o bezpieczeństwie głowy państwa. Załóżmy jednak, że „oszczędzamy” i zakładamy oponę typu run flat

Ogumienie ma słabsze rozwiązanie niż Pax i cała rzecz opiera się na wzmocnieniu kordu, szczególnie profilu, na którym wylewa się tak grubą warstwę gumy, aby po przebiciu można było jechać na wzmocnionych bokach. Run flat też może się rozerwać na strzępy, dajmy na to po najechaniu na pług czteroskibowy, ale opona nadal zachowuje przyczepność i nie ma mowy o kręceniu piruetów na drodze. Na „kapciu” również można przejechać kilkadziesiąt kilometrów z maksymalną prędkością 80 km/h. Dysponując tylko tak skondensowaną wiedzą łatwo sobie odpowiedzieć, co się mogło stać. Na pewno doszło do detencji opony i przy niewłaściwym ogumieniu to nic nadzwyczajnego, wręcz naturalna kolej rzeczy. Przy zamienniku run flat, rozerwanie opony jest możliwe, ale nie na takie strzępy jak było widać i auto nie wpada w takie tarapaty, w jakie wpadło. Przy oponie Pax ani detonacja, ani tak gwałtowne obrócenie auta nie chodzi w grę, bo po to te opony zostały wynalezione, aby zapobiegać podobnym zdarzeniom. Nie ulega zatem wątpliwości, że we wszystkich trzech przypadkach mieliśmy do czynienia z zamachem na Prezydenta Andrzeja Dudę. W pierwszym to było zaniedbanie i pewny kryminał dla osoby odpowiedzialnej, w dwóch pozostałych oponom musiał ktoś pomóc wybuchnąć i nie mógł to być pocisk z kałasznikowa, bo i run flat i Pax to wytrzymują. Do run flat wystarczy granat zaczepny, do Paxa potrzebna jest mina przeciwczołgowa. Rozwiązanie zagadki jest banalne. Powiedzcie mi jaką oponę założono do BMW Prezydenta Andrzeja Dudy, a ja Wam powiem jak i kto chciał Prezydenta zabić.

Matka Kurka

kontrowersje.net

Komentarze

anonim2016.03.5 21:06
Od co najmniej 10-04 -2010 PAX u nas jest w zawieszeniu, wybuch tego prezydenckiego PAX-a tylko to potwierdza....
anonim2016.03.5 21:12
Przypadkowo może Kowalskiemu w 20 letnim BMW wystrzelić opona... od pewnego poziomu "przypadki" mają swoich sponsorów... trzeba być kompletnym lemingiem, by wierzyć w przypadki... ale trochę czasu było do zlemingowania tłumów...
anonim2016.03.5 21:43
No i się zaczyna, nic nie wiadomo, ale niektórzy już wszystko wiedzą, ech...
anonim2016.03.5 22:11
Jarosław K. chciał się pozbyć niepotrzebnego pionka ?
anonim2016.03.5 22:30
radek do 997 zadzwon kretynie
anonim2016.03.5 22:31
@radek997 masz rację albo.. ...Żeby zatuszować problem z Komisja Wenecką z którym to problemem na 100 % rząd sobie nie poradzi, potem upadnie a notowania PIS-u spadna ponizej 10 % i nigdy już nie wzrosną, podstępny i nienawistyny Jarosław Kaczyński obmyślił plan. Kazał ochroniarzowi-kierowcy zasymulować wypadek samochodowy. Nastepnie zastraszona przez PIS prokuratura ogłosi że w oponie był ładunek wybuchowy. Potem nastapią aresztowania, najpierw "Alimenciarz" potem Petru nastepnie Schetyna oraz inni zostana aresztowani i w koncu rozstrzelani. Zaraz po tym wypowiemy wojnę Rosji oraz Niemcom zamieszanym w ten zamach. Te wszystkie wydarzenia spowoduja że oczy opinii publicznej skierowane bedą na inne sprawy i takim to sposobem problem Komisji Weneckiej zostanie brutalnie rozwiazany przez tego straszneeeeego Kaczora
anonim2016.03.5 23:10
Moim zdaniem doszło do zwykłego zaniedbania a nie zamachu. Zanim się zamierzało wozić prezydenta, to najpierw trzeba sprawdzić czy wszystko gra i zawczasu usunąć usterkę. Prawdopodobnie coś przeoczono.
anonim2016.03.5 23:31
kurka, dlaczego tak bardzo nienawidzisz Polski i Polaków? Ile ci płaci Władimir za wpis?
anonim2016.03.5 23:33
Ta matka kurka to się normalnie na wszystkim zna
anonim2016.03.5 23:57
@[email protected] Jesteś moją ulubioną komentatorką na frondzie:) "Oczywiście, że był to zamach na Prezydenta. Tak jak nie ma seryjnych samobójców, tak i nie ma seryjnych śmiertelnych wypadków lokomocyjnych." Uwaga, uświadomię Cię - właśnie są seryjne śmiertelne wypadki lokomocyjne ;)
anonim2016.03.6 6:41
Chcecie znać prawdę? Wiec zobaczcie sami kto za tym stoi: https://m.youtube.com/watch?v=S1NkLnqQGOU
anonim2016.03.6 7:18
"Uwaga, uświadomię Cię - właśnie są seryjne śmiertelne wypadki lokomocyjne ;)" Są. Szczególnie w III RP; "Casia" w Mirosławcu, " Tutka" w Smoleńsku, a teraz.........
anonim2016.03.6 8:14
Masz kurak rację, to był zamach. Tyle, że nie wmówisz mi, że Tusk albo Putin grzebał przy samochodzie Dudy. Zatem - który pisior się zamachnął na prezydenta?
anonim2016.03.6 9:01
Wow nowe miesięcznice pewni tez beda
anonim2016.03.6 14:22
czy was kompletnie powaliło? zamach to można urządzić na kogoś ważnego, nie na bezwolną, pozbawioną honoru pacynkę o twarzy wiejskiego głupka. gdybym był służbami wrażego kraju i myślał nad jakimś zamachem, to raczej na Kaczora. i raczej pękł bym przednie koło... ale to ja, znawca technik zamachowych, nie to, co kretyni ze służb specjalnych, którzy na niczym się nie znają.
anonim2016.03.6 21:52
Aby wysunąć wnioski potrzebna jest baza przesłanek na podstawie których można wysunąć dany wniosek. Co do katastrofy smoleńskiej dla mnie jest jasne, że był to zamach. Ludzie, którzy udaremnili przeprowadzenie śledztwa byli współwinnymi dokonania zamachu.Kto stoi za zamachem smoleńskim? W Rosji rządzi Putin i to w jego gestii było doprowadzenie do wyjaśnienia katastrofy skoro się jej podjął. Nie wyjaśnił, wskazał tym samym, że to rosyjskie władze dopuściły się tej zbrodni zbrodnia tak samo jak rosyjskie władze dopuściły się zbrodni ludobójstwa w Katyniu. Po stronie polskiej za zamachem stał rząd Donalda Tuska współodpowiedzialny za zamach. Wskazują na to przesłanki ,które dokumentują mataczenie przy dochodzeniu po stronie polskiej. Czy na prezydenta dr. Andrzeja Dudę zorganizowany został zamach? Tego dowiemy się poprzez szczegółowe dochodzenie w zakresie metod jakie daje kryminalistyka. Tego na obecnym etapie wykluczyć nie można. Z analizy wielu zabójstw na tle politycznym jakie miały miejsce za rządów Platformy Obywatelskiej nie można wykluczyć, że mógł to być zamach. Czy państwo polskie poradzi sobie z wypowiedzianą mu wojną? Tego nie wiem, ale być może ,że poradzi sobie a winni rozlicznych zbrodni jakie miały miejsce za czasu rządów Donalda Tuska staną przed obliczem Temidy.
anonim2016.03.10 12:50
Dzisiaj, po raz kolejny, okazało się, że Matka Kurka w kwestii wypadku prezydenta bredzi: http://www.fronda.pl/a/wypadek-dudy-sa-wstepne-wyniki-ekspertyzy,67516.html