Matka Kurka: Prymitywna zadyma Vegi- tu chodzi tylko o kasę - zdjęcie
17.06.19, 12:30

Matka Kurka: Prymitywna zadyma Vegi- tu chodzi tylko o kasę

35

"Czy w polityce nie bierze się jeńców? Oj głupi ty jeden z drugim! Pewnie, że się bierze i używa jako argumentu w walce. W sezonie ogórkowym mamy całą serię utopień przeplatanych z komunikatami, że trzeba dużo pić. Przerwy między tragicznymi wypadkami uzupełniają niesforne zwierzęta: łosie, dziki, cietrzewie i co się na kamerę nawinie. Trudny to czas dla polityków, nic się nie dzieje, a to znaczy, że jest problem. Pod coś się trzeba podczepić, gdzieś warto zrobić zadymę, w przeciwnym razie biznes nie będzie się kręcił. No i nagle na plaży pojawił się gniot reżysera od gniotów" - pisze na łamach bloga Kontrowersje.net Matka Kurka (Piotr Wielgucki).

 

"Na początku napięcie rosło, bo zgodnie ze sztuką promocji nikt nie wiedział, co „we filmie” będzie. Dalej pojawiły się „niespodziewane” przecieki i w końcu sam reżyser nie wytrzymał i pokazał fragment ramoty z udziałem Krystyny Pawłowicz. Obejrzałem sobie tę scenę od początku do końca i w pełni podzielam opinię elektoratu środka, że to strasznie słabe jest. Pomijając wszelkie aspekty politycznie, filmowo wygląda to jak bilbordy POKO z wykrzywionymi twarzami „pisowców”. Z braku laku i poważniejszych tematów, zaczęła się dyskusja, czy film jest zamówieniem politycznym i jaki będzie miał wpływ na wyniki wyborów" - wskazuje autor.

Według Wielguckiego minęły już jednak czasy, w których artyści mogli wpływać na wynik wyborów. "Jedno i drugie pytanie jest całkowicie bezsensowne i nieistotne, z bardzo prostego powodu. Czasy, w których celebryci i „artyści” zmieniali wyniki wyborów skończyły się w 2015 roku. Co więcej każdy kolejny wysiłek przynosi skutek odwrotny. Istnieje taka chybiona teoria, że „Kler” zmienił wynik wyborów samorządowych, ale głoszą tę teorie ludzie, do których ciągle nie dociera najprostszy fakt. PiS wybory samorządowe wygrał i to z rekordowym wynikiem, dodatkowo przejął władzę z 8 z 16 województw. Drugim „dziełem” zmieniającym polityczną rzeczywistość miała być propagandówka Sekielskich „Tylko nie mów nikomu”. I znów film spełnią swoją rolę, ale odwrotną do założonej. Gdy prawa strona sceny politycznej podniecała się 25 milionami odsłon i drżała przed 25 maja, spokojnie pisałem, że takie badziewie nie wywróci ponad 2000 lat kultu religijnego" - uznał.

W ocenie Matki Kurki "gniot Vegi nie ma żadnego potencjału". "Z filmem Vegi będzie jeszcze słabiej, bo gniot nie ma żadnego potencjału. Oryginalnych scen z sali sejmowej nie przebije żadna reżyseria, poza tym Polacy mają te atrakcje na co dzień. Skoro oryginalne wystąpienia polityków, do wyboru, do koloru, nie zmieniają preferencji politycznych, to tym bardziej nie zrobią tego marne inscenizacje. Swoją drogą nie widziałem jeszcze polskiego filmu, który oddawałby realia polityczne na poziomie powyżej żenującego. O ile za przykład miałaby robić scena z „Dnia Świra” ze sławetnym tekstem „moja prawda jest mojsza”, to uprzejmie donoszę, że mówimy o metaforze, które się rozchodzi po wszystkich politycznych kościach" - pisze.

Jak pisze publicysta, Vega po prostu chce zbić kasę na skandalu - i nic więcej.

"Cała prawda o ogórkowej zadymie wokół najnowszej produkcji Vegi zawiera się w kasie i na kasie się kończy. Vega robi taką samą reklamę, jak filmy: prymitywną, „sensacyjną”, „skandaliczną”. Pytanie po co politycy PiS podchwycili temat i nagłaśniają badziewie? Bardzo dobre pytanie, ale odpowiedź jest złożona. Z całym szacunkiem dla Krystyny Pawłowicz, Jej reakcja jest typowa dla Niej, co na wątrobie i na sercu, to na języku. Pełna spontaniczność i szczerość, za co właśnie Krystynę Pawłowicz szanuję. Inaczej trzeba spojrzeć na słowa Jarosława Kaczyńskiego, który jak nigdy posłużył się młodzieżowym słowem „hejt” i nazwał film Vegi początkiem wielkiego „hejtu”, który zostanie uruchomiony jesienią" - czytamy na łamach Kontrowersji.net.

Zdaniem autora Jarosław Kaczyński z filmu może się tylko śmiać, ale wykorzysta okazję, by zmobilizować elektorat i zdyscyplinować partię. "Jestem więcej niż przekonany, że Jarosław Kaczyński z Vegi się śmieje, a filmu nawet nie obejrzy, ale skorzystał z okazji, żeby upiec dwie pieczenie na jednym ogniu: zdyscyplinować partyjne szeregi i zmobilizować elektorat. Po spektakularnym zwycięstwie w wyborach europejskich jedynym zagrożeniem dla PiS, tradycyjnie jest sam PiS, to i każdy pretekst jest dobry, aby towarzystwo partyjne i euforycznie usposobiony elektorat sprowadzić na ziemię. I to wszystko jeśli chodzi o „Straszny polityczny film 3” Patryka Vegi" - zauważa Matka Kurka.

Kontrowersje.net

Komentarze (35):

Wapadenefortahu2019.06.18 2:07
Matka Kurka? Ten bardzo chcący coś znaczyć bloger? Coś tam słyszałem o typku, gdyby nie lokalne żarciki, to pewnie umarłbym nieświadomy jego istnienia. Tyle znaczyć!. Ale myślę - sprawdzę, co też ma takiego mądrego do przekazania. I (ależ zaskoczenie) nie było to zbyt wiele. Pseudo inteligentne teksty małego człowieczka, któremu wydaje się, że zaczerpnął ze źródła mądrości. I jakieś problemy emocjonalne, coś z nienawiścią? Człowieku, zluzuj, to niezdrowe... No i bardzo chciałem (skoro tak bardzo chciałby tego on) żeby znaczył dla mnie coś więcej niż np. taki wczorajszy, wyschnięty żyg, który omijałem idąc do sklepu... ale się nie udało.
Zenon2019.06.17 21:26
Jaski zadymiarz, taka zadyma! Poprzednie filmy - niby sensacyjne, za to sporo w nich chamstwa, grubiaństwa, które rzekomo jest cechą opisywanych środowisk. Kumulacja złych zachowań, które mają charakteryzować te środowiska, a tak naprawdę stanowią margines!!Cienkie i ordynarne opisy, które niby miały wstrząsnąć!? Zadymiarz szukający sensacji prymitywnymi chwytami!!
PePe2019.06.17 18:26
Kręćcie dalej te swoje durne filmiki, piszcie książki i artykuły jak najwięcej. Zorganizujcie jeszcze 100 pedalskich imprez, sprofanujcie kolejne kościoły, obrazy, wywalcie jeszcze parę pomników. A słupki rosną... rosną... rosną... Jak to pisał tutejszy kabotyn Durny Gej czy jakoś tak? Smuteczek...?
Oświecony w wierze Mega Węża 92019.06.17 20:52
To Ty pawelczyk?
Hi, hi ...2019.06.17 16:48
robaczek, nowaczek, asswipe, albercik .... Agnieszka, the twat hol is jor ynglysz mister alumnaj oksfordzki, kemprydzki, nowohucki you've disregarded my wise advice, I see, and you didn't shut up you'll, you'll...
Oloo2019.06.17 16:07
A co? Pis to święta krowa albo gów..no którego nie można ruszać?
Waldi2019.06.17 18:53
No może PiS to nie święta krowa, ale budowanie siły partii lewacko-liberalnych zrzeszonych w KE wyłącznie na poniżaniu i obrażania a także ciągłym szydzeniu ze wszystkich będących nie po słusznej stronie spowoduje, że Prawica na jesieni będzie miała większość Konstytucyjną. To że bijecie po twarzy krzycząc - biją nas, że dzielicie Naród krzycząc - dzielą nas, że latacie do obcych mocarstw z donosicielstwem krzycząc - Polski bronimy, to wszystko już znamy.
Jula2019.06.17 14:23
Wojna o Polskę trwa, uderzenie w Kościół to jeden z elementów tej strategii,film jako narzędzie o dużej sile oddziaływania zawsze był używany w docieraniu do mas.W III RP przećwiczono ten sposób skutecznie.Pamiętają państwo marszałka Kerna i projekt jego ustawy o przejęciu majątku PZPR przez państwo?Totalnie uderzono w autora ustawy: -wyprowadzono spod pieczy rodzicielskiej nieletnią córkę,którą odseparowano od kontaktów z rodzicami przy absolutnej bierności organów państwowych -otoczona przez zakochanego chłopaka z jego rodziną nastolatka mogła uwierzyć w to uczucie -powstaje wybitny film Uprowadzenie Agaty nakręcony w szatańskim tempie (bardzo ciekawy byłby wątek finansowania produkcji) przez reżysera z kontaktami z nieistniejącą SB o jednoznacznej wymowie o tyranie nie ojcu -duże zaangażowanie raczkujących celebrytów oraz dziennikarzy pokroju Urbana w epatowanie prawem do wolnej i prawdziwej miłości młodych.Wszystko na oczach rodziców dziewczyny -przeciągnięcie ukrywania młodocianej do osiągnięcia przez nią pełnoletności i urządzenie hucznego wesela z aparatem post PZPR-owskim w formie gości -nieustanna narracja o tyranie ojcu wykorzystującym swoją pozycję do przejęcia córki pod swoją pieczę. Marszałek Kern ustawy nie przeprowadził,złamana została Jego kariera polityczna -PZPR pozostała przy majątku -nikt nie odważył się dotknąć tematu.
Mnichu2019.06.17 19:11
Jak ci kiedyś wikary zgwałci dziecko, to odszczekasz to wszystko. (sprawdzić czy nie ksiądz)
rychu2019.06.19 11:21
reżyser Piwowski
ciekawy2019.06.17 14:14
Nic dodać nic ująć. Film Sekielskich to faktycznie wielkie badziewie i Kościół niepotrzebnie się tym podnieca zamiast naprawdę zrobić porządek choćby z księżmi homoseksualistami bo to oni są tykającą bombą. A pedofile do prokuratury, pod sąd i do więzienia. Podobnie Kler to wielka szmira o której już niewielu pamięta. Prawdziwe niebezpieczeństwo czyha gdzie indziej. IOtóż może dojść do prób wywołania chaosu poprzez zakłócenia dostaw wody, prądu itd i obarczenia tym partii rządzącej. Do dziś nie wyjaśniono alarmów bombowych przed maturami. Ataki cybernetyczne na sieci energetyczne, sieci komórkowe to również nie science fiction. Postkomuna jest totalnie zdołowana i zdesperowana i nie wiadomo co po wakacjach może im do tych durnych łbów wpaść.
Hi, hi ..2019.06.17 13:59
Nowaczek, robaczek, buziaczek, misiaczek - unemployed idiot. alumnaj z oksfordu i kembrydz, szpik ynglysz jak prawdziwy ze staten ajlend
robaczek 2019.06.17 15:26
jestes kiciu?! ;] juz sie martwilem ;] buziaczki i pisiuraczki moj osobisty fanie ;] moze jakis fanklub ? ;] słodko ;] doceniam. ;]
Agnieszka2019.06.17 15:56
Nie dość, że Twój osobisty fan, to jeszcze wkręcił sobie, że jesteś Piotr Nowak, co niezmiernie bawi Nowaka ;)
robaczek 2019.06.17 16:26
a kto to ten Piotr Nowak? bo nawet nie wiem ale fajny jest ten "hi hi" nie? takie potwierdzenie moich komentarzy. kurde jeszcze zaczna poidejrzewac ze ja to sam sobie komentuje :D heheheh fajnie tutaj na tej frondzie. niedawno odkrylem. czytam i czasmi nie wierze ;] pozdrówka ;] R
Agnieszka2019.06.17 16:57
Piotr Nowak pisze bardzo podobnie do Ciebie, szczerze mówiąc, ze dwa tygodnie temu byłam pewna, że mnie wkręca, w oczy wypierając się, że nie jest "robaczek" ;) A Fronda... Szambo, ściek, czasem portal satyryczny. Mocno uzależnia, uważaj ;) . Pozdrawiam :)
robaczek 2019.06.17 17:01
no nie NOWAK ;] nowy jetsem. przez lata nie chcnialem sie nigdzie wypowiadac ale nie wytrzymam z tymi idiotami;] zwyczajnie nie miesci mi sie w glowie ze mozna byc az tak glupi!!! ale poewnie za zpare dni dojde do wniosku ze szkoda czasu. zobaczymy ;] dzięki ;] MIŁEGO ;]
ja2019.06.17 17:42
Ja jestem Piotr Nowak :) I też tym debilom rozdaję często "buziaczki" i "buziory" ... I też mnie nie lubio :P Pzdr.
Lorneta2019.06.17 13:29
Chodzi tylko o kase!!! - dobry pomysł na tytuł filmu o politykach
Miss Konewka2019.06.17 13:28
Matce Kurce chodzi tylko o kasę. Produkuje się na zamówienie partii.
Alojzy Cedzidło2019.06.17 13:28
Ciągle nie mogę zrozumieć , dlaczego ta ,,opozycja " tak bez przerwy dokonuje to ,,sepuku na raty " . Co akcja to słupki na dół lecą . Wielgucki to dobrze zaobserwował . Dziwi mnie też ta pewność ,,totalnych " ,że wszystko co robią jest genialne i ich przekonanie ,że ten cały naród , z wyjątkiem , członków ich Parti i ew. tych co ich popierają to ciemna intelektualnie masa , która nic nie widzi i nic nie rozumie .A najbardziej mnie zaskakuje to ,że ci geniusze nie kapują ,że bez przerwy pracują na zwycięstwo jesienne PiS .
Urszula.2019.06.17 21:38
Nie oni pracują, nie oni, a pińcet plus. Od 1 lipca wszystkie dzieciaki dostaną pińcet. Jeśli zabierze im się tę kasiorę to zobaczymy jak słupki spadną. Dlaczego tak jest? Bo większość głosujących nie interesuje się polityką i nie zna kandydatów. Idą głosować na PiS bo PiS dał 13 emeryturę, daje 500+, 300+, emerytury dla matek z 4-ką dzieci. No więc jak na takich "dobroczyńców" nie głosować. To, że rośnie zadłużenie państwa to pikuś. -Nas już nie będzie jak trzeba będzie to spłacać więc czym się przejmować.
robaczek 2019.06.17 12:39
Krysia będzie Gfiazdą!!!!!!1 teraz cenzure chcecie wprowadzac bo wam PARTIE obrazają ;] hahahhahaha no PRL jak nic ;] moje kochane patokato ;] tępe to jak nie wiem co ;] ale nasze!! polskie!!! kochane patokatole
zatroskany2019.06.17 15:47
Idź do lekarza, niech ci da lekarstwo na twoje natręctwa zobaczysz będzie dobrze...
robaczek 2019.06.17 16:28
oj daj spokoj. tak tylko czasami dogryzam. ale sami sie podkladacie. redaktorzy z frondy to wieksi idioci niz na GW,!! a przyznam ze to wyczyn! ;] no ale pewnie tak jest przy konfrontacji wiary z faktami ;] fajnie tu!!;] zostaje na dluzej ;]
Waldi2019.06.17 18:43
Lepsze "patokato" niż robaczki w odbycie.
Saki faki2019.06.17 12:36
Fronda chwali Vegę, za naśladowanie pisu, nie spodziewałem się :-)
edi2019.06.17 12:34
oj VEGA wpisujesz się w kampanię wyborczą PO - poziom Sekielskiego - pytanie - kto płaci za takie "produkcje" - może ci z mafii VAT-owskiej bo PiS - POTĘŻNIE ZMNIEJSZYŁ IM DOCHODY !!
Francisco Franco to faszystowska szmata2019.06.17 14:52
Film Sekielskiego ci przeszkadza, bo prawdopodobnie sam jesteś kościelnym pedofilem lub świecką, kościółkową mendą ukrywająca precedens ruchania dzieci przez bandziorów w koloratkach. Dla mnie osobniki, których bardziej bulwersuje film niż fakt ukrywania pedofilii są ścierwami niegodnymi miana istoty ludzkiej.
robaczek 2019.06.17 16:14
kosmici placą/ kosmici sa agentami niemcow ruskich zydow i ..... rowerzystow. egzorcyzmy potrzeben!!!!! az sie lezko w oku kreci jak sie czyta wasze pelne milosci wypowiedzi. az czuc chrystusa w waszych sercach. widac ze wszyscy czytali biblie. no moze nie cala. w sumie to ksiadz czytal ;] kochane moje patokatole no ;] ******
zatroskany2019.06.17 12:26
Dwóch faryzeuszy... na raz
jozef2019.06.17 12:04
Czy to nie Fronda chwaliła Vegę za to że jest prawdziwym katolikiem?
Lennon2019.06.17 13:41
To raczej Vega chwalił się, że jest katolikiem na Frondzie.
Oloo2019.06.17 16:06
Chwaliła za walkę z aborcją i jako prawdziwy katolik był przedstawiany w świadectwach nawrócenia.
lolek kremowka2019.06.17 12:02
I bardzo dobrze - czekam na film