Matka Kurka: Dobić PRL w togach siłą i strachem - zdjęcie
18.12.19, 15:30

Matka Kurka: Dobić PRL w togach siłą i strachem

46

Minęło 30 lat od porozumienia przy stole, gdzie sekretarze PZPR, ubecy i ich kapusie, z udziałem kilku naiwnych z „Solidarności”, dogadali się jak na nowo zniewolić i ograbić Polskę. W tym czasie widzieliśmy takie rzeczy, jakich nie było widać choćby w Czechach o „krajach starej demokracji” nie wspomnę. Zabito w biały dzień komendanta Policji, potem zleceniodawca poszedł na raut organizowany przez ówczesną władzę. Ba! Widzieliśmy syna producenta kiełbasy i kaszanki, który został porwany, zamordowany, następnie wycięto w więzieniu prawie wszystkich świadków i do dziś nie wiadomo kto to zrobił - pisze Matka Kurka (Piotr Wielgucki) na łamach portalu Kontrowersje.net.

 

Słyszeliśmy także niesamowicie „interesujące” wypowiedzi, na przykład agenta alkoholika szkolonego w Moskwie, wysokiego funkcjonariusza PZPR, Kwaśniewskiego, jak rozprawiał o demokracji, która do niedawna nazywał ludową. Widzieliśmy najpodlejszego gatunku kapusia, sprzedającego kolegów za pralkę i telewizor i tenże uchodził za legendę „Solidarności” oraz budowniczego „naszej wolności”. Prawie wszystko widzieliśmy i słyszeliśmy, co się widzi i słyszy w republikach bananowych, ale na ekranach telewizorów i na szpaltach gazet ten ponury obraz nabierał ciepłych barw albo w ogóle nie był obecny. Wszelkie próby racjonalnego układania naszych polskich spraw, desperackie apele, aby przywrócić elementarny porządek aksjologiczny, oparty na prawdzie historycznej, spotykały się z jednym wielkim rechotem niepodzielnych panów i władców nowej PRL.

Pierwszy raz coś drgnęło w machinie zła, gdy pojawiła się afera Rywina, ale to jeszcze był teatr, to jeszcze wojna puławian z Natolinem. Dopiero wygrana PiS w 2005 roku, najpierw w wyborach prezydenckich, potem w parlamentarnych, pokazała całą skalę patologii tego systemu, który uruchomił wszystkie siły, aby wrócić do sprawowania władzy. Działania były tak zmasowane, że część z nich została przeprowadzona na widoku, przy otwartej kurtynie, czego dotąd unikano jak ognia. Siła patologii była tak duża, że w dwa lata zmiotła epizod polityczny, bo za taki epizod należy uznać rząd PiS z lat 2005-2007. Potem nastąpił powrót do starego, a właściwie nastały jeszcze gorsze czasy niż za rządów SLD i AWS. Tak się dzieje zawsze, gdy z patologia próbuje się walczyć po rycersku, nigdy się to nikomu nie udało i nie uda. W 2015 roku po PRL-u bis przejechał rozpędzony walec i dopiero to dało pierwsze zauważalne efekty, dopiero to osłabiło i co więcej zdemaskowało do końca całą patologię.

Dziś mammy kolejny odcinek rajdu walcem przed sobą i gdy znów słyszę ciężkich frajerów, którzy proponują porozumienie z „kastą”, ostrożne działania i dyplomację, to chce mi się wyć, momentami nawet strzelać i to seriami z „kałacha”. Nie ma żadnej dyskusji ze złem, zło się tępi wszelkimi dostępnymi środkami. Na to towarzystwo wyrosłe z peerelowskich, a w wielu przypadkach bolszewickich korzeni, nie zadziała rozum, obiektywizm, racjonalizm, ale tylko to, czego zawsze się bali, czyli siła, bat trzymany w bezlitosnej dłoni. Do nich przemawia wyłącznie argument siły i strach, z reszty się śmieją i wykorzystują bezwzględnie do realizacji swoich brudnych biznesów. Każde poluzowanie smyczy i kagańca, każde zatrzymanie bata w połowie drogi, jest okazją do kontrataku. Najgorsze jednak, co można zrobić, to pokazać własny strach i wycofać się, takich błędów patologia PRL nie wybacza.
Z rąk pogrobowców PRL-u trzeba wyrwać wszystkie narzędzie władzy, co do jednego i przy tym procesie nie powinno być żadnych sentymentów. Prosta zasada, każdy urząd, każde wysokie stanowisko nie może mieć nic wspólnego z patologią dawnego układu i na „nawróconych” też bym uważał. Oczywiście można się na tę brutalną receptę oburzać, pisać traktaty moralne i nawoływać do nowotestamentowej miłości bliźniego, ale to już było, jak śpiewa Maryla Rodowicz i mam nadzieję, że nie wróci więcej. Jakkolwiek mało elegancko i dyplomatycznie to brzmi, jedyną metodą na oczyszczenie sądownictwa w Polsce jest argument siły, nie siła argumentu i wywołanie strachu, a nie nadstawianie drugiego policzka. I wszystko wskazuje, że tak właśnie się stanie. Amen!

Matka Kurka

Kontrowersje.net

Komentarze (46):

otto2019.12.19 10:49
"Nadstawianie drugiego policzka" w niektórych sytuacjach jest wręcz flirtem ze złem, a jak autor doskonale pamięta, największymi ekspertami od nauk Pisma Świętego są manipulanci, którzy naukę Boga najzacieklej zwalczają. Ileż to już słyszeliśmy kazań z diabelskiej Czerskiej ambony o przebaczenia ludziom honoru, ile apeli do chrześcijańskich sumień Polaków, ile harówy, by dziedzictwo komunizmu w Polsce nie umarło. A równocześni ile kubeł pomyj wylali i nadal wylewają ci sami medialni rozbójnicy na wierzących, Kościół katolicki, księży.. Wszystko po to, by obalić w narodzie autorytet Kościoła i w to miejsce wykreować nowe "autorytety". Dziś byle babsztyl, który umie sprawnie pisać po polsku, ale nie umie po polsku myśleć i czuć, babsztyl zakłamany i perfidny, jest przedstawiany jako Źródło Nowego Objawienia, tylko dlatego, że banda lewaków z jakiegoś komitetu, przyznała mu kompletnie skompromitowaną nagrodę, po to, by mącenie w głowach gawiedzi przez Wybitną Pisarkę było jeszcze bardziej skuteczne. W ten sposób "nagrodzono" osobę lokującą się swoimi kłamstwami jednoznacznie po stronie postkomunistycznego totalitaryzmu, kontynuującą jego tradycję walki z tysiącletnią tożsamością, kulturą, historią i aspiracjami Narodu Polskiego.
Tylko prawda sie liczy.2019.12.19 9:35
Kazdy lewak to jest dawny komunista, dawny bandyta przesladujacy Polakow. Raz na zawsze nalezy skonczyc z ta gangrena komunistyczna, ktora w dalszym ciagu glowe podnosi i swe chore dazenia do trwania swego istnienia i znaczenia demonstruje. Komorowski naprzyklad powinien z portretem Jaruzelskiego chodzic i po demnstracjach paradowac a nie opinie wyglaszac. A lbo jeszcze lepiej , zamiast czas marnowac, powinnien otworzyc szkole gramatyki i pouczac swych lewakow jak sie zachowywac w sytuacjach dyplomatycznych .Polacy pamietac nalezy, ze trzeba tepic lewactwo na kazdym kroku.
skok2019.12.19 6:11
Wielgucki w chcecie do tego wrócić, jesteście czerwonymi szmatami.
Maggy2019.12.19 8:50
to ty jestes taka szmata,skoro nie widzisz ze to wlasnie te czerwone szmaty chca trzymac za morde caly narod "by bylo jak bylo". Niektorzy tacy "sedziowie" zmienili mundury i waciaki na toge sedziowska,ale ich mentalnosc zostala. Ignoruja prawo tworzone przez ustawodawce (wybranego prze SUWERENA w demokratycznych wyborach) lamia swiadomie "ich KONSTYTUCJE", bo im nie pasuje. Zawisli od rozkazow "swoich przelozonych" staja sie niezawisli ale od porzadku prawnego. STOP tej anarchii i sedziokracji!
Antek z Czerniakowa2019.12.18 23:35
Pozbawić imunitetów i telefonów, pałą pogonić cwaniaków i zdrajców do roboty. Uprzywilejowane sprzedajne dranie utrzymywane przez naród, który mają w wielkiej pogardzie. A nowymi ustawami zmusić do rzetelnej i zgodnej z prawem obsługi narodu, dzięki któremu maja się nieźle.
Dr Nobody2019.12.18 23:32
Zmieść to bydło z powierzchni ziemi!!
AAAtomek2019.12.18 22:39
Rotmistrz Pilecki Wyrok i śmierć 15 marca 1948 rotmistrz został skazany na karę śmierci. W drugiej instancji, 3 maja 1948, Najwyższy Sąd Wojskowy wyrok ten utrzymał w mocy. W składzie sędziowskim NSW zasiadali pułkownik Kazimierz Drohomirecki, podpułkownik ---- Roman KRYŻE, ---- major Leo Hochberg, porucznik Jerzy Kwiatkowski i major Rubin Szwajg[39]. Wyrok wykonano dnia 25 maja w więzieniu mokotowskim na Rakowieckiej, poprzez strzał w tył głowy. Wykonawcą wyroku był Piotr Śmietański[40] zwany „Katem z Mokotowa”. Słowa kluczowe: mord Pileckiego, Kryże, Pis
Dr Nobody2019.12.18 23:33
Tam jeszcze był Bolek i Lolek i Myszka Miki:):)
anonim2019.12.18 20:54
Myślę, że są już gotowi do pożegnania. Zbyszek Cybulski zapalał świeczki, oni wieszają banieczki.
Tymjanek2019.12.18 19:38
Posłużenie się do ilustracji tego paszkwila zdjęciem z procesu rtm. Pileckiego jest samo w sobie karygodną manipulacją.
AAAtomek2019.12.18 22:35
Wyrok i śmierć 15 marca 1948 rotmistrz został skazany na karę śmierci. W drugiej instancji, 3 maja 1948, Najwyższy Sąd Wojskowy wyrok ten utrzymał w mocy. W składzie sędziowskim NSW zasiadali pułkownik Kazimierz Drohomirecki, podpułkownik Roman KRYŻE, major Leo Hochberg, porucznik Jerzy Kwiatkowski i major Rubin Szwajg[39]. Wyrok wykonano dnia 25 maja w więzieniu mokotowskim na Rakowieckiej, poprzez strzał w tył głowy. Wykonawcą wyroku był Piotr Śmietański[40] zwany „Katem z Mokotowa”.
mm2019.12.18 19:08
BRAWO BRAWO BRAWO -poluzowanie..kolejne ..to koniec PIS
Gumowy Żuk2019.12.18 18:51
Ciekawe, co na zawarte w tym tekście postulaty powie elastyczny jak guma od majtek PiS, którego szef jest tak wyuzdanym strategiem, że brzydzi się wszelkiej siły, nawet siły prawa nie używa!? Kaczyńscy chcieli tą bolszewicką patologię zagłaskać na śmierć, a oni? No cóż, śmiali się i nadal się śmieją z rocznic Smoleńskich. Pamiętam, kiedy to Orban przyjeżdżał po nauki do Polski, dziś się role odwróciły, ale PiS jest niereformowalny i ani myśli się uczyć. Ma świadomość, że my wyborcy zawsze załatwimy im drugą szansę, którą oni znowu mniej lub bardziej, na nasz koszt oczywiście, zmarnują, bo jak wspomniał Kurka "Tak się dzieje zawsze, gdy z patologia próbuje się walczyć po rycersku, nigdy się to nikomu nie udało i nie uda." Mnie pozostaje tylko jeszcze wznieść toast za Orbana: vivat Hungaria, vivat Orban! Wieczorkiem wypiję duszkiem za ich zdrowie :)
Ja m2019.12.18 18:41
Daj Boże, żeby tak było!!!! Kasta zrobiła sobie z Polski Eldorado!!!!! I jak PIS teraz się wycofa, albo złagodzi, już i tak za łagodną!!!!!!!!! ustawę, to PiS i POLSKI NIE MA!!!!
Gumowy Żuk2019.12.18 18:38
Dobrze prawi, lubię go czytać!
AAAtomek2019.12.18 17:37
Ci ubecy i ich kapusie, to PZPR i Kaczyńscy? O nich piszecie towarzyszu Wielgucki (tak się chyba zwracacie w swoim gronie?)?
BieS2019.12.18 19:57
Łajdactwo i przekręcanie znaczeń to wasza domena.
AAAtomek2019.12.18 22:33
Towarzysz Piotrowicz, towarzysz Kryże to w waszych szeregach towarzyszu.
Jack Em2019.12.18 17:23
Ten obóz szkodzący Polsce, zwany PO lub POKO musi jak najszybciej opuścić scenę polityczną w naszym kraju, a wielu z nich z zarzutami zdrady stanu stanąć przed TS. Członkowie tej zarazy tak zagalopowali się w anty-PIS-ie, że dla nich ratunku już nie ma, bo ich demokracja polega na manipulacji. To co oni uprawiają to żadna polityka, a kłamstwa, nienawiść, zło i zdrada, którą posługują się w UE . I jak do tego dodać ich złodziejstwo i korupcję na skalę niebotyczną, bo w wysokości setek MLD zł i brak zdolności rządzenia państwem, to wyłania się obraz antypolskiej mafii politycznej ! To wrogowie Polski ! W dużych miastach mafiozi z PO są stowarzyszeni ze starym układem esbecko-postpeerelowskim. Ci ludzie zmienili język polityki na język nienawiści. Oni chcą Polaków patroszyć, dorzynać, strząsać z drzew, taplać w błocie ... Jeśli chcemy mieć Polskę jako strefę wolną od nienawiści, to oni muszą odejść prędzej czy później w zapomnienie obłożeni anatemą do trzech pokoleń !
Maggy2019.12.19 8:38
100/100
Zyg2019.12.18 17:22
Opozycja mówi, że nowy projekt ustawy o ustroju sądów – to koniec demokracji ! Otóż PO-je-by i inne lewackie świry: My Polacy (We nation !) nie chcemy więcej waszej demokracji Mieliśmy ją przez 8 lat, kiedy kłamaliście, kradliście i zdradzaliście naszą ojczyznę – a teraz mówimy wam WON !!! Teraz my Polacy budujemy prawawdziwą demokrację i polską wspólnotę bez łajdaków ! Wasz obcy element i obóz przestępczy nie ma już prawa zajmować się Polską.
Antek2019.12.18 19:22
Ostro, ale...tys prowda
Ja2019.12.18 17:16
Oby! Amen.
JanP2019.12.18 16:44
No i z Kurki wyszedł faszysta w najczystszej postaci. Co to się z tym lebiegą porobiło? Za dużo chyba chleje, że wszystko mu się popierd.liło. Nawet z Kaczyńskich zrobił kapusi, popapraniec.
aniolki2019.12.19 10:55
ale z ciebie popapraniec bez odrobiny rozumu
TAK Z INNEJ BECZKI.....2019.12.18 16:20
...gdzie sekretarze PZPR, ubecy i ich kapusie, z udziałem kilku naiwnych z „Solidarności”, dogadali się jak na nowo zniewolić i ograbić Polskę. W obradach Okrągłego Stołu brał udział śp Lech Kaczyński. Którym był?? Kapusiem czy naiwniakiem??
kieliszek2019.12.19 10:54
pieprzysz od rzeczy, oni go przecież zabili
RHQQ22019.12.18 16:15
Zacznijcie od zbrodniarza, prokuratora stany wojennego odznaczonego za zasługi dla ZSRR, PRL, członka i dysydenta PZPR Stanisława Piotrowicza!!!!
Grizzly2019.12.18 22:22
Za "zbrodniarza" może czekać cię sąd - po reformie!
Darek2019.12.19 12:49
Zbrodnia komunistyczna w jakiej ochoczo uczestniczył Piotrowicz jest powszechnie znanym faktem, i żadna reforma tego nie zredefiniuje, bez obaw.
Albert extra VERIGIN oil głównie do odbytnic2019.12.18 16:05
- "Matka Kurva prosty cham, nałogowy onanista z wiochy Biskupin.!" - Doskonały autoportret, ale pamiętaj o interpunkcji, jak wykrzyknik to nie kropka, matole. Gratuluje ci "marynarzu" znad Jeziora Zemborzyckiego. A może by tak kilka słów po "duńsku, hiszpańsku czy włosku"?
Albert2019.12.18 16:58
Nie jestem tobą. Nie popełniam błędów językowych. Przyjrzyj się swojej interpunkcji lepiej, katoćwoku. Wiem jednak doskonale, że nie jesteś w stanie nawet tego ogarnąć, więc cudów nie oczekuję.
Albert extra VERIGIN oil głównie do odbytnic 2019.12.18 21:05
wiochy Biskupin.!"
Albert2019.12.19 14:44
Owszem, to błąd. Tyle tylko, że nie ja pisałem ten komentarz. Oczywiście nie jesteś na tyle rozgarnięty, by to rozpoznać, więc muszę ci to wyłożyć jak krowie na rowie.
Bogo2019.12.18 15:56
10000% racji. Panie Sakiewicz ty śpisz , a ja gore. Czas wyjść na ulicę i pogonić tych zaprzańców i zdrajców.
B522019.12.18 15:50
PISiory łamią konstytucje co to znaczy żeby gościu sobie nie mógł czegoś ukraść
and1232019.12.18 18:23
założę się , że nigdy konstytucji nie czytałeś/ czytałaś.
B522019.12.18 19:42
nie a sędzia może kraść
Antek z Czerniakowa.2019.12.18 15:39
Matka Kurva prosty cham, nałogowy onanista z wiochy Biskupin.!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ian2019.12.18 19:59
antek z czernikowa peowskie ścierwo zleciało się batogiem ścierwo po grzbiecie i kop
kieliszek2019.12.19 10:52
świetny artykuł, a tobie brak rozumu
T.2019.12.18 15:37
A dlaczego tylko strachem a nie 9 gramami ołowiu? PIS i wkrótce do tego dojdzie. Przy urnach zamienił stryjek siekierkę na kijek. PISPO jedno zło.
robaczek 2.02019.12.18 15:33
matka kurka......... i dalej nie trzeba czytac ; ] co wy kuzwa za dzieniikarzy??? autorytety????? macie ;] kto to kuzwa jest? ;] no ale... zbraku laku,,,,,,,,, trza brac co jest, nie?? ;]
BieS2019.12.18 19:48
No i co robaczku, zacząłeś się bać.
Grizzly2019.12.18 22:20
... nie wiesz kto to jest? To tak jak Bronek nie wiedział kto to jest Duda!
kieliszek2019.12.19 10:51
świetny artykuł, tak trzeba ich wyciąć