Matka Kurka dla Frondy: Polityk Jerzy Owsiak donosi na Polskę - zdjęcie
18.10.17, 08:45fot. Ralf Lotys (Sicherlich), lic. CC BY-SA 4.0 via Wikipedia

Matka Kurka dla Frondy: Polityk Jerzy Owsiak donosi na Polskę

Mamy kolejnego, co to nie może dłużej żyć „w tym kraju” i chyba żadnego zaskoczenia być nie może. Jerzy Owsiakto jeden z najbardziejrozpoznawalnych lewackich doktrynerów i biznesmenów, który od progu i po nieuchronnie zbliżający się kres kariery publicznej, zawsze zajmował się polityką. Przyciśnięty prawnymi kłopotami, w jakie sam się wpakował (5 procesów na koniec roku), zmajstrował charakterystyczną dla siebie prowokację. Na Facebooku zamieścił wpis o takiej treści, że jako specjalista od bredni i manipulacji Owsiaka nie podejmę się zważenia czy więcej tu bezczelności, czy komedii, oddaję to pod indywidualną ocenę:

Nie ma żadnego logicznego powodu, aby o 26. Finale na antenie TVP w Wiadomościach nic nie mówić. Nie ma żadnego zrozumiałego wytłumaczenia dla takiego stanu rzeczy. Także zgodnie z ustawą o telewizji jest ona nasza, tak jak w moim przypadku, abonenta. Ja abonament płacę i domagam się, aby taka informacja zaistniała na antenie telewizji. Nie raz zwracałem się z tym do Prezesa. Tym razem, Panie Prezesie, w tej sprawie zwrócę się zgodnie z kolejnością, bo tak mi się wydaje: do Pani Premier, potem do Pana Prezydenta, a następnie do Parlamentu Unii Europejskiej.  

Źródło: https://www.facebook.com/jerzyowsiak/posts/1488709311208056

Otwarte listy Owsiaka i wypowiedzi publiczne zawsze bazują na takim samym topornym schemacie. Najpierw wrzuca rzewne zdanie o pomocy dzieciom, leczeniu i tak dalej, żeby zatkać usta oponentom, potem ciska serią kłamstw, żeby ubić własny interes. Zacznijmy od początku. Owsiak po 24 latach sponsorowania fundacji WOŚP z pieniędzy podatnika, w lipcu 2016 roku na Przystanku Woodstock oznajmił, że nie widzi możliwości dalszej współpracy z TVP. O dziwo nie rzucał wówczas „ku..i”, za co już w 23 października odpowie przed sądem, ale w wywiadzie dla „Wyborczej”, gdzie potwierdził swoją decyzję, „chu..m” rzucił jak najbardziej:

Siłą rzeczy narodowej telewizji nie ma. Drugim Programem TVP rządzi gostek, który nazwał mnie publicznie ludzką glistą, więc trudno, żebym miał ochotę cokolwiek robić z takim człowiekiem.

Pamiętam, jak wiele lat temu ten pan prowadził audycję w „Trójce” i bardzo go wtedy ceniłem. To jeszcze były czasy, że władcy Polski potrafili się z siebie śmiać, była Szopka Noworoczna i ten pan w tym brylował. Gdy mnie nazwał ludzką glistą, powiedziałem w „Trójce”, że wolałbym, by mnie nazwał po prostu ch*jem.

Źródło: http://weekend.gazeta.pl/weekend/1,152121,20451354,owsiak-na-woodstocku-kochamy-polske-jestesmy-patriotami-ale.html

Kłamstwo, że to TVP zerwała umowę z Owsiakiem i WOŚP, zostało zdemaskowane przez samego Owsiaka i to dwukrotnie. Nikt inny tylko Owsiak dwa razy powtórzył, że nie widzi możliwości współpracy z TVP i w tym samym czasie sprzedawał WOŚP komercyjnej stacji TVN. Po 24 latach darmowej promocji WOŚP w publicznej telewizji, Owsiak po prostu strzelił focha i poszedł do innej telewizji, w dodatku komercyjnej. Sprzedał WOŚP TVN i teraz ma czelność zapowiadać produkcję donosów na Polskę, ponieważ telewizja publiczna nie chce darmowo reklamować jego komercyjnego „szoł”. Z Owsiakiem, jak z każdym prowokatorem i szantażystą można rozmawiać tylko w jeden sposób. Czas najwyższy wystawić fakturę za 24 lata darmowej reklamy i obsługi tego biznesu, który z charytatywnością ma tyle wspólnego, co ja z abstynencją.

Polityk Owsiak bierze udział w politycznej debacie, używa politycznych argumentów i brudnych chwytów, do czego ma święte prawo, ale jednocześnie ciążą na nim obowiązki. Udawanie filantropa przy działalności stricte politycznej i biznesowej jest bardzo wygodne i na tym patencie Owsiak zyskuje. Pytanie jak długo można tolerować taką hipokryzję? Polityk Owsiak powinien być traktowany, jak polityk i rozliczany jak polityk, czyli z pełną surowością. Na pytanie kiedy TVP poinformuje o 26 Finale WOŚP, odpowiedź jest tylko jedna, jak Owsiak zapłaci za poprzednie 24 lata i wykupi reklamę dla komercyjnego „szoł”.  

Matka Kurka (Piotr Wielgucki)