Matka Kurka: Arystokracja dała głos - chłopi folwarczni nie mają TVN i dlatego głosują na PiS - zdjęcie
01.10.19, 19:00

Matka Kurka: Arystokracja dała głos - chłopi folwarczni nie mają TVN i dlatego głosują na PiS

94

"Powinienem założyć taki cykl felietonów, według znanej wojskowej tradycji, codziennie odcinać centymetr z metra krawieckiego i wrzucać nie do zupy, ale na ekran komputera. Byłoby to odliczanie końca obłędu, chociaż nie, końca na pewno nie będzie, ale przynajmniej zamknięcie pewnego etapu obłędu. Do wyborów zostało 12 dni, kampania medialna nadal nie istnieje i jedynie PiS jeździ od gminy do gminy, prezentując swój program. Widzą to wszystko starzy peerelowscy obrońcy demokracji ludowej i nieco młodsi uczniowie tych obrońców, no i dostają na głowę. Dostają albo i nie, chyba trafniejsza interpretacja jest taka, że pokazują swoją prawdziwą gębę, żeby było tak bardziej artystycznie i po gombrowiczowsku" - pisze na łamach Kontrowersji.net Matka Kurka (Piotr Wielgucki).

Według Wielguckiego pierwszy skompromitował się Bogdan Zdrojewski.

"Pierwszy gębę pokazał Zdrojewski, z wykształcenia filozof kulturoznawca, co jest szczególnie zabawne w kontekście jego diagnoz społecznych. Otóż Bogdan, który w czasie powodzi nie miał czasu się ogolić, opublikował na Twitterze krótką analizę przekroju społecznego. Tezą tej wiekopomnej pracy naukowej jest: „Posiadanie anteny satelitarnej, a preferencja wyborcza”. Dalej naukowiec wywiódł taką oto prawidłowość, że właściciele anten satelitarnych głosują na POKO, natomiast ci bez anten są ciemnogrodem z PiS. Prawda, że powiało klasyką z lat 2005-2007? Byłem święcie przekonany, że „oni” już do tak zgranej propagandy nie wrócą, ale strach i ta legendarna frustracja odbiera resztki rozumu. Ludzie się straszliwie zbulwersowali i znów krzyczano o dzieleniu Polaków, ale mnie uderzyło coś zupełnie innego – ignorancja" - pisze Wielgucki.

"Jak wielokrotnie podkreślałem, jestem prowincjuszem z krwi i kości, dumnym potomkiem chłopów folwarcznych, o czym jeszcze będzie, co pozwala mi z pełną swobodą mówić o prowincjonalnych obyczajach. Panie Zdrojewski pan nie masz pojęcia o posiadaniu anten satelitarnych, kto kiedykolwiek mieszkał w „ciemnogrodzie” ten wie, że w chałupie mogło chleba zabraknąć, z dachu mogło się litrami lać, ale antena do największej rudery zawsze była przykręcona. Próba dokopania zacofanym „pisowcom” pokazała, jak bardzo to „lepsze towarzycho” nie ma pojęcia o życiu, ludziach i co za tym idzie o polityce. Jeśli nie potrafisz ocenić najbardziej podstawowych zachowań przeciwnika, to nie masz szans z nim wygrać. Pana filozofa i kulturoznawcę nie było stać na nic więcej, poza dawno wyśmianym stereotypem, który zresztą działa dokładnie odwrotnie niż to się filozofowi śniło" - dodaje.

Następnie przechodzi do casusu Macieja Stuhra seniora.

"Za Zdrojewskim poszedł Stuhr, ten starszy i mimo wszystko mniej rozgarnięty od młodszego. Stary Stuhr, potomek stalinowskiego prokuratora i księgowej, poczuł się arystokratą. Z takiej pozycji nazwał wyborców PiS potomkami chłopów folwarcznych, którzy teraz się mszczą na „elicie”. I znów ludzie się zdenerwowali, a mnie się gębą uśmiechnęła, gdy zobaczyłem jak Stuhr ciska kamieniami do ogródka „arystokracji” III RP. Dość powiedzieć, że chłopskimi potomkami byli: Rzepliński, czy Bralczyk i cała plejada aktorów, artystów oraz celebrytów postępowych, zazwyczaj głosujących na POKO. Zbigniew Zamachowski z Brzezin, Bożena Dykiel z Grabowa, Marcin Dobrociński z Kłudzienka, Edyta Górniak z Ziębic, Monika Brodka z Twardorzeczki, Jarosław Kuźniar z Bielawy. Nie jestem w stanie sprawdzić, która gwiazda miała na chałupie antenę satelitarną, ale tym się zajmie Zdrojewski" - pisze Kurka.

Kolejną obłędą wypowiedź odnotował Matka Kurka u Andrzeja Morozowskiego.

"Wreszcie kot Prezesa. Kojarzycie temat, prawda? Nie ma nic bardziej śmiesznego i „obciachowego” na świecie, niż fakt, że Jarosław Kaczyński mieszka z kotem, co wczoraj przypomniał inny potomek stalinowskiego funkcjonariusza, Andrzej „Mordka” Morozowski. Kim jest Kaczyński wszyscy wiedzą, ale kim jest kot? Proszę Państwa przedstawiam absolutną gwiazdę i numer jeden Internetu. Nie ma, nie było i chyba nie będzie większego gwiazdora sieci, niepodzielny lider, tysiące zdjęć, blogów, filmików, memów, internetowy król zwierząt, pieszczoch elit i prostych ludzi. I tylko w jednym przypadku kot jest symbolem obciachu, nieudolności życiowej i faszyzmu. Mściwi ci potomkowie chłopów folwarcznych, jak cholera, może gdyby mieli w chałupie antenę satelitarną albo chociaż Internet, to by wyszli z ciemnogrodu" - stwierdza Piotr Wielgucki na łamach Kontrowersji.net.

bsw/Kontrowersje.net

Komentarze (94):

dzielnicowy2019.10.2 22:21
Przodkowie Jerzego Stuhra byli rodowitymi Niemcami. Ich nazwiska rodowe to „Thill I Sthur”. Pochodzili z małej wsi w powiecie Mistelbach, w dolnej Austrii, skąd pod koniec XIX wieku przybyli za chlebem do Polski, osiedlając się w okolicach Krakowa. Tam osiągnęli szczyty powodzenia, jednak rodzina ta po II wojnie światowej uległa degeneracji. Najpierw ojciec Jerzego został stalinowskim prokuratorem, a sam Jerzy i jego syn Maciej – antypolakami popierającymi ideę tworzenia „Mitteleuropy” (Europy środkowej) pod hegemonią Niemiec !
PO........PRL.............2019.10.2 19:18
SZANOWNI POLITYCY RZĄDZĄCY PROSZĘ ....... O LIKWIDACJĘ TVN .................. ZDELEGALIZOWAĆ NIEMIECKICH LEWAKÓW
lexa2019.10.3 4:46
Ciemnogrodzianie TVN to TV USA a TVP to stacja PIS bolszewików.
Zibi442019.10.2 17:13
No kto go wypuścił z tego "archeo" tam był dobry, śmieszny. Teraz to stary stetryczały gość który pewnie tęskni za komuną, może żydo komuną? . No i syna wychował na pożal się Boże człowieka.
Tadeusz2019.10.2 14:53
„Tygodnika Solidarność” z 14 maja 1993 roku Stuhr uskarżał się na nasze społeczeństwo, w którym „panoszy się polactwo” „Newsweek” z 10 listopada 2011 r. Stuhr powiedział: „Antysemityzm, płytki katolicyzm…i histeryczny patriotyzm. Z tego składa się polskość (…)”
anonim2019.10.2 14:49
„Tygodnika Solidarność” z 14 maja 1993 roku Stuhr uskarżał się na nasze społeczeństwo, w którym „panoszy się polactwo”
skuter2019.10.2 14:40
Żeby tylko PIS wygrał bo już nie mogę znieść tej gnojówki co się rozlewa wokół
Contral2019.10.2 14:04
Matka Kurka coś pokręcił. Nie chodzi artykuł. Artykuł jest w porządku. Tylko drobiazg. Starszy Stuhr ma na imię Jerzy nie Maciej. Ale można się pomylić, bo obaj plotą te same głupoty.
He Ko2019.10.2 12:42
Oczywiście błąd..że są potomkami..itd..przepraszam..
He Ko2019.10.2 12:39
On pisze prawdę..Rzeczywiście tak jest, bo osoby które oglądają tę szczujnię tvnowską nie mają zielonego pojęcia jak jest w kraju, oni nie wiedzą jakie reformy PiS wprowadza, co zmienia, że obniża podatki, proszę mi wierzyć jak wchodęe na znany portal, gdzie są ludzie juz przeważnie na emeryturach to większość twierdzi, że nic dobrego w naszym kraju się nie dzieje, a o przekrętach PO dowiadują sie ode mnie, to jest przerażające, same złe rzeczy dowiadują się z tej stacji, wszystkie negatywne o Polsce i partii rządzącej nie mówiąc już o aktualnym najlepszym rządzie. Tam jest sporo osób żyjących w obłudzie i fałszywej informacji płynącej z TVn, należy z tym coś zrobić..jakoś dotrzeć do tych zmanipulowanych ludzi, aż ich mi żal że ich umysły kształtują zagraniczne media i manipulują zręcznie ku uciesz POwskiej gawiedzi. A ten aktorzyna Szczur to obraził 70 % Polaków, którzy nie są potomkami Polskich Patriotów, zacnych rodzin szlacheckich, ziemskich itp..to jest żenujące jak taki śmieć możę nas obrażać.
He Ko2019.10.2 12:40
oczywiście błąd że są potomkami itd..
Zenon2019.10.2 12:29
Austriak, zaraz Austriak. Ordynarny żyd galicyjski, to wszystko!
Michał Pasierb 2019.10.2 11:51
Mały dodatek do tego co powyżej... https://wpolityce.pl/polityka/466233-stuhr-dowiedzial-sie-ze-pochodzi-od-uprawcow-winorosli
Jan2019.10.2 11:48
Ale, przyznaj Matko Kurko, że w okularach Zdrojewski wygląda nobliwie i wreszcie inteligentnie.
anky2019.10.2 11:44
Wodzirej celebryckich błaznów dał głos. Wydaje mu się że jest "elyta", a to szambo i pijaństwo.
Wyrazy szacunku dla Ludzi ze wsi2019.10.2 8:30
Panie Stuhr gdyby Pan miał choć odrobinę takiej mądrości jaką mają chłopi to by Pan takich głupstw nie gadał. No cóż Pan wywodzi się ze służby folwarcznej i liznął Pan trochę z Pańskiego stołu.
J.P2019.10.2 9:14
Analogia jest zastosowana do wyborców PiSu, Stuhr nie jest wyborcą PiSu więc czemu miałyby go cieszyć te okruchy. Przecież te okruchy to w czystej postaci pińcet plusy po które wyciągają ręce do władzy właśnie poddani jak chłopi folwarczni.
refleksja2019.10.2 9:45
Ja nie korzystam z 500+ , ale popieram , bo niby dlaczego nasze Polskie dzieci miały by być gorsze niż z innych Państw. Lepiej by dzieci dostały i nie chodziły głodne, jak złodzieje by mieli kiesy napchać .
J.P2019.10.2 11:30
Lepiej zdecydowanie by było gdyby rodzice polskich dzieci nie musieli wyciągać dłoni po 500+ a zarobili wystarczająco. Inaczej tworzy nam się społeczeństwo żebraków materialnie i mentalnie.
Toni2019.10.2 7:54
Chłopi polscy zawsze byli mądrymi patriotami i wiedzieli kto jest zdrajcą i z obcej nacji, a kto prawdziwym Polakiem. Dlatego wiedzą,że stacja tvn to obca telewizja,która sieje propagandę,aby obcym było lepiej i żeby mogli wykorzystywać Polaków jak najemników.
Jan Bydlaczek2019.10.2 7:33
pis to dno dna tylko konfederacja
anonim2019.10.2 9:40
Dno to wy putinowcy
Zenon2019.10.2 12:30
Konfabulacja to ostatnia Platforma Ratunkowa Platformy Wyborczej, albo raczej jej macherów.
baba2019.10.2 7:04
Ile Pełowcy i Peselowcy musieli nakraść przez te lata, że ciągle mają pieniądze na wystawne życie i na szczucie na Pis.
anonim2019.10.2 6:53
A co do polskich chłopów, jak ich znam, zdrowi fizycznie i moralnie, niezwykle zdolni i inteligentni ludzie. Pisano o tym już przed wojną, jak polski chłop w ciągu miesiąca stawał się znakomitym murarzem, czy innego rodzaju fachowcem. Tak że przestańcie pluć na własne gniazdo, bo to hańba!
anonim2019.10.2 18:40
Brawo.
Ja2019.10.2 6:27
Szkoda, że mam tylko jeden głos. Bo zaglosowałabym na PIS miliony razy!!! A wielu, którzy głosują na PIS, nie mają czasu na internet i sondaże, bo pracują. Przy urnach się okaże prawda. A takie szczury, to, żeby szło zabrać Polskie paszporty i wysłać np. na Antarktyde.Tu "kochaj bliźniego swego jak siebie samego" za Chiny nie chce działać. Obrzydliwe kreatury.
bk2019.10.2 9:40
Moja cała rodzinka na Pis
Ja2019.10.2 10:40
Moja też.
anonim2019.10.2 6:09
Chłopi folwarczni zawsze byli uzależnieni od swojego pana, tak jak wyborcy PiSu od PISu. Oj boli ten Stuhr, boli.
xxxx2019.10.2 9:38
Tak jak czerwone pachołki od onucy . Boli was boli że Pis nad wami , kanalie
KKK2019.10.2 11:12
Nie boli lewacki szczochu ! Jestem dumny z mojego pochodzenia !!! "Bóg - Honor - Ojczyzna !!!"
anonim2019.10.2 5:17
Młodzież nie "konsumuje" TelAvizji tvn ani też TVPis. I dlatego tak dużo młodych popiera Konfederację. Także za granicą poparcie jest większe bo i tam siła rażenia mediów głównego ścieku jest mniejsza ...
xxxx2019.10.2 9:36
Konfederacja , wolne żarty kim wy jesteście jak koalicje nawet z pełowcami byście zawiązali , zdrajcy , tylko wszyscy ujadacie na Pis to ciekawe , musicie mieć nie zle za pazurami ,putinowcy
Cool2019.10.2 12:27
To prawda młodzież głosuje na Konfederacje bo ma już dośc dualizmu POPiSowego! i dzielenia Polaków!
Ela2019.10.2 4:32
Swietny artykuł ,nic dodac nic ujać.
hehe2019.10.2 4:23
Widziałem ten wywiad ze Szturem i uważam, że lis w sposób hańbiący wykorzystał niesprawnego umysłowo starego człowieka po wylewie. Nawet mówił w zwolnionym tempie żeby Sztur był w stanie ogarnąć dyskusję i zdążyć potakiwać wnioskom rzucanym przez tamtego cwaniaka. Strasznie to było żenujące.
Witek2019.10.2 3:47
Co tam u pasterzy kóz słychać ?
KKK2019.10.2 11:10
Pasterze kóz z PO mówią, że wygrają wybory, a wtedy przywiozą z Kazachstanu 1000 kóz, a te nie będą już zdychać !
lexa2019.10.2 3:43
Wyznawcy PISlamu nie świrujcie nie idźcie na wybory!
KKK2019.10.2 11:08
Apel do wszystkich przeciwników PIS !!! Ja, Jerzy Owsiak, apeluję do wszystkich przeciwników PIS-u o niekorzystanie z programów socjalnych i samorządowych ! Kochani, zrezygnujcie z pobierania 500 zł miesięcznie na dziecko i 300 zł rocznie na wyprawkę do szkoły. Rezygnujcie z 13-tki, albo przekazujcie te pieniądze na orkiestrę świątecznej pomocy lub moje prywatne konto, niepełnosprawni niech rezygnują z 500 zł pomocy comiesięcznej, bojkotujcie transport autobusowy w małych miejscowościach i bojkotujcie remonty dróg gminnych, nie zgadzajcie się na wyższą PIS-owską płacę minimalną tylko pracujcie dalej na stawce PO 1750 zł, nie zgadzajcie się rolnicy na pełne dopłaty z UE – i nie bądźcie frajerami, nie zgadzajcie się biznesmeni na obniżki PIT-u i ZUS-u i płaćcie jak dotychczas. I na koniec, gdyby PIS przegłosował ustawę o obowiązkowym wycieraniu odbytu papirem toaletowym, to nie róbcie tego, choćbyście byli osrani po pachy ! Wasz Jurek https://www.facebook.com/photo.php?fbid=139995300534393&set=a.100883917778865&type=3&eid=ARBcJwCh6Hj8-mXbXbMTYgB3H7FjjtphLghZ1w-AcDCV1R2_mB8p3xWk8Em-ioZvh1rXnW8RbeNBRY6D
Tom.2019.10.2 3:16
Wyborcy PO chodzą w beretach z antenką. Aby być cały czas w łączności z TVNem.
Tadeusz2019.10.1 23:04
Nie ma obozu politycznego, opozycji. Jest nicość ! Trup który od jakiegoś czasu gnije, i zasmradza nam kraj. W Polsce nie ma opozycji. To coś co się pałęta w społecznym obiegu jest komunistycznym kożuchem brudu, bełtu i mętów wszelkiej maści i rodzaju. To jest pozaprawne i pozapaństwowe zjawisko, które wymaga eliminacji z wpływu na politykę i państwo jako takie. Prawdziwa scena polityki powinna dopiero powstać na gruncie reformy prawa, w tym prawa konstytucyjnego, reformy państwa i urzędów państwowych. Również poprzez stworzenie wymagalności wobec aspirujących do polityki, wymagalności prawnej, określającej ściśle kto może być urzędnikiem państwowym i politykiem.
Przeciw kretynom2019.10.2 10:27
Święte słowa!
Grizzly2019.10.1 21:24
Woda do kawy? To ci dopiero austriacki wynalazek, Cyklon B również? Wodę to ty we łbie masz, pieszczochu Jaruzela!
Urszula2019.10.1 21:14
Wojciechowski nie przeszedł przesłuchania w Parlamencie Europejskim. poległ na problematyce rolnictwa. a miał tym rolnictwem tam rządzić. http://wyborcza.pl/7,75399,25258951,wojciechowski-nie-przeszedl-przesluchania-w-parlamencie-europejskim.html#S.DT-K.C-B.1-L.1.duzy
Zenon2019.10.2 12:28
Ale timmermans przeszedł wszystkie przesłuchania zwycięsko! Coś mi się wydaje, że komisja jest szemrana.
katolik2019.10.1 20:47
szatan w Polsce -dno mor-społ-polit popslsldwiosnanowoczesna ob. rp wlazł i szerzy się przez tvn
wicek2019.10.1 20:08
Faktycznie ludzie się już uodpornili na to chamstwo. Tym nie mniej sukcesy PiSu tylko utwierdziły wyborców, ze dobrze zrobili oddając głos na partię Kaczyńskiego. Oczywiście żadnemu zwolennikowi PO nie przejdzie przez gardło jakakolwiek rzeczowa opinia na temat rządu i partii rządzącej.
Spoko2019.10.1 21:22
To jest świetny komentarz, wicek ! Krótki a wszystko jest w nim zawarte ! Gratuluję !
Zosia2019.10.1 19:56
Akt rozpaczy ?! Byli „prezydenci” piszą list do „przedstawicieli demokratycznej opozycji kandydujących do Senatu spoza wspólnej listy trzech opozycyjnych ugrupowań”. Wałęsa, Kwaśniewski i Komorowski namawiają kandydatów do Senatu, którzy startują spoza wspólnej listy opozycyjnej do tego, aby ci wsparli opozycję i zrezygnowali z walki o mandat senatorski. Pod listem otwartym, poza trzema byłymi przygłup-prezydentami, podpisali się również lewackie szczochy: Krystyna Janda, Maja Komorowska, Juliusz Machulski, Radosław Markowski, Adam Daniel Rotfeld, Wojciech Sadurski, Łukasz Turski, Ludwika Wujec, Henryk Wujec, Adam Zagajewski.
Tadeusz2019.10.1 22:40
Nie ma obozu politycznego, opozycji. Jest nicość ! Trup który od jakiegoś czasu gnije, i zasmradza nam kraj. W Polsce nie ma opozycji. To coś co się pałęta w społecznym obiegu jest komunistycznym kożuchem brudu, bełtu i mętów wszelkiej maści i rodzaju. To jest pozaprawne i pozapaństwowe zjawisko, które wymaga eliminacji z wpływu na politykę i państwo jako takie. Prawdziwa scena polityki powinna dopiero powstać na gruncie reformy prawa, w tym prawa konstytucyjnego, reformy państwa i urzędów państwowych. Również poprzez stworzenie wymagalności wobec aspirujących do polityki, wymagalności prawnej, określającej ściśle kto może być urzędnikiem państwowym i politykiem.
Polak Ateista Durny Gej2019.10.1 19:55
Spotykam się, szczególnie z niezdecydowanymi, z reakcjami typu „tylko nie Kaczyński”, zdziwiony zadaję pytanie „dlaczego ?” Zazwyczaj w odpowiedzi słyszę „no wiesz !”....... „No nie wiem !” stwierdzam wyrozumiale. „No co ty ?!” słyszę lekko zmieszany głos. Skoro tak, to proszę daj trzy argumenty dlaczego nie Kaczyński ? Zapada cisza „.....”, po dłuższej przerwie proponuję pojednywczym tonem: „Dobra, daj jeden argument, ale mocny” ! Cisza trwa „....”, przerywam milczenie spokojnie pytając: „Dlaczego ?” W oczach rozmówcy dostrzegam rozterkę spowodowaną rozdźwiękiem pomiędzy silnymi emocjami związanymi z niechęcią i brakiem rozumnego ich uzasadnienia. Za każdym razem mi smutno: „Jeszcze jeden/na zmanipulowany/na .
Artemida2019.10.1 21:06
..podoba mi się Twój komentarz, jeśli pozwolisz skopiuję i będę wklejać na forach...
Polak Ateista Durny Gej2019.10.1 21:24
Pozwalam jak najbardziej ! Dziękuję i pozdrawiam !
Tadeusz2019.10.1 22:38
Nie ma obozu politycznego, opozycji. Jest nicość ! Trup który od jakiegoś czasu gnije, i zasmradza nam kraj. W Polsce nie ma opozycji. To coś co się pałęta w społecznym obiegu jest komunistycznym kożuchem brudu, bełtu i mętów wszelkiej maści i rodzaju. To jest pozaprawne i pozapaństwowe zjawisko, które wymaga eliminacji z wpływu na politykę i państwo jako takie. Prawdziwa scena polityki powinna dopiero powstać na gruncie reformy prawa, w tym prawa konstytucyjnego, reformy państwa i urzędów państwowych. Również poprzez stworzenie wymagalności wobec aspirujących do polityki, wymagalności prawnej, określającej ściśle kto może być urzędnikiem państwowym i politykiem.To też kopiuj.
Asmo2019.10.1 21:26
To Ty pewnie tylko z chłopami na temat Kaczyńskiego gadasz. Zapytaj inteligenta, gwarantuję Ci, że nie będzie się jąkał... ;)))
omsA2019.10.2 9:55
Mylisz się te niby inteligentni nic więcej nie umieją powiedzieć prócz, bo nie lubię , bo pier. karakan, bo brata zabił,to są wasze argumenty, o jakiej inteligencji mówisz onuco
Daniel K2019.10.1 19:52
Jestem potomkiem chłopa pańszczyźnianego, jak nazwał mnie żyd Jerzy Stuhr,który twierdzi, że nie czuje się polakiem, podobnie zresztą jak Tusk, chociaż na jego wykształcenie Polska i my Polacy płaciliśmy z naszych podatków. Gdyby wyjechał do Izraela na stałe, razem z synusiem , Michnikiem i Holland, podarowalibyśmy mu te pieniądze. Moim hasłem życia jest „Bóg, Honor, Ojczyzna”, a celem życia jest program PIS-u „Polski Model Dobrobytu”. Ponadto jestem katolem, przeciwnym aborcji i adoptowania dzieci przez zboczków. Potomkowie zaś szlachty i innych sfer wyższych, to inaczej potomkowie „Targowicy”. Obecnie są to zdrajcy z PO i PSL, którzy szczuli i nadal szczują na Polskę w Brukseli, ale teraz z pomocą ludzi czerwonwj zarazy (Miller, Cimoszcze, Buzek, Huebner i inni), których przygłup Sketyna wprowadził do PE na własnych plecach. Jestem dumny z mojego pochodzenia !!!
Grizzly2019.10.1 21:07
Wszystko to OK ale matoły z PO i ZSL-u nie są żadnymi potomkami szlachty. Dużo w tym zwykłego oszustwa, mitomanii i bufonady - patrz na Brąka i in.
Daniel K2019.10.1 21:19
Ja i my wszyscy wiemy, że oni nie są ! Ale oni siebie tak nazywają ! No kapuj trochę : Skoro żyd Stuhr mówi, że ja głosujący na PIS jestem potomkiem chłopa pańszczyźnianego, to samo się rozumie, że on głosujący na POKO jest potomkiem żydowskiego chrabiego ! Kapito ?!
soulfly2019.10.1 19:40
jestem psim ujem
Polak Ateista Durny Gej2019.10.1 19:54
Potwierdzam: Jesteś !!!
2019.10.1 20:26
Ty jesteś jakiś bardzo chory. Żeby założyć konto tylko po to, żeby się pod kogoś podszyć, to trzeba być skurwiałą namiastką człowieka. Rodzina pewnie się wstydzi. A przyjaciół to na pewno nie masz... kurwiu.. :) Komiczny jesteś. Żenujący. Słodko. Pisso-czopku.
PePe2019.10.1 20:49
Bardzo skuteczna metoda na trolle, jak widać.
Alojzy Cedzidło2019.10.1 21:13
Ta reakcja pana Piotra Nowaka wszystko mówi . Mocno się zdenerwował ,. Ten ,,Durny " podszył sie pod Jego podwładnego i psuje mu opinię . Nie wszyscy bowiem mogą zauważyć zamianę tej jednej literki.
KONSTYTUCIA to ja = Bolek OTUA to nie ja2019.10.1 22:40
Pietrek to nie tak, ja go znam to byly dzielnicowy z PRL alem mu emeryture zanirzono. On cienszko pracowal wiec go nie wzywaj nadaremno. Nie wiem czemu ale jak stukam to mniem smierdzi uwnem moze przez te pary u ciebiem.
wyborca Pis-u2019.10.2 9:50
Aleś mnie rozbawił ,DURNIU
Zenon2019.10.2 12:08
Myślę, że jesteś jednak oślim.
Adam 2019.10.2 14:31
nie pochlebiaj sobie, jesteś po prostu zwykły ujem
lolek kremowka2019.10.1 19:29
Racja - chłopi nie mają TVNu - oglądają po orce TVPiS i mają zaorane mózki
Przeciw kretynom2019.10.2 10:22
Nie znam większych ciemniaków niż wyznawców POKO
faszysta2019.10.1 19:28
Skoro starozakonni wszelkiej rasy i zawodów -szczury,stolzmany,bermanny,michniki tak strasznie nienawidzą Polski i Polaków, tak okropnie się w Polsce czują, dlaczego nie emigrują już od dawna do Izraela? Kto ich tu na siłę trzyma? A może w swoim "ojczystym" kraju wreszcie spotkaliby się z "normalnym" traktowaniem im należnym? Czy tam mogliby przez lata bezkarnie pluć, klamać, podjudzać , napuszczać na drugich?
Asmo2019.10.1 19:23
I tak konieczne trzymać, bo gdyby tak chłopi zaczęli oglądać TVN, PiS znalazłby się z miejsca na śmietniku historii. To tak od średniowiecza idzie, aby chłopów trzymać w ciemnocie...
Leo2019.10.2 8:52
Chłopi to byli pańszczyźniani , teraz są świadomi coraz bardziej wykształceni rolnicy , którzy zachowali wiarę ojców . Trzeba być wiernym kulturze , tradycji a nie słuchać paplaniny ludzi bez czci i wiary homo saecularia
prawda 2019.10.2 9:28
W odróżnieniu od was czerwone kanalie , to chłopi dzisiejsi oglądają wszystkie programy, a między innymi TVN I Polsat żeby usłyszeć co wróg myśli .
katolik 2019.10.1 19:22
PiSiory wyrwały zdanie z kontekstu i ruszyła machina propagandy! Nikt pewnie nie słyszał całej wypowiedzi, nie mówiąc już o jej zrozumieniu, a krytykują i przekazują dalej! A wystarczy wspomnieć książkę "Rozdzióbią nas kruki, wrony" gdzie Żeromski ukazuje ten problem o którym mówił Stuhr. Tam chłopi okradali ciała powstańców styczniowych. Po 130 latach od wydania noweli pewna mentalność się nie zmieniła - ,,najważniejsze się nachapać" a potem wyspowiadać!
Zosia2019.10.1 21:14
No wyrwały z kontekstu - a tobie pewnie po wyborach wyrwią jaja z kontekstu !
anonim2019.10.2 6:05
Ale ty mądra jesteś, pełen podziw. Folwarczna babo.
Piotr2019.10.2 8:13
Ja wolę tych chlopow z insurekcji kosciuszkowskiej albo blizej nas Ulmów np.
Leo Messi2019.10.2 9:29
No to Pis wyrywając zdanie z kontekstu zachowało się dokładnie tak jak PO przez 8 lat swoich rządów
JD\"A2019.10.3 6:49
Niby ludzie wykształceni (pewnie się za takich uważają) ale nawet Polski Chłop wie że jak ktoś kogoś obraża to nie ma argumentów dla przeciwnej strony i tym sposobem chce zamaskować swoją ignorancję . Czy Polski Chłop zagłosuje na ludzi którzy wywodzą się z kręgu POlityków ciągle ich obrażających czy poniżających , nie szanujących ich źle opłacanej pracy . Jeszcze dziś ten Chłop Polski żyje jak pańszczyźniany i byłoby bardzo źle gdyby nie praca na emigracji ale wraca do Polski tu buduje dom unowocześnia swoje małe gospodarstwo bo chce żyć w Polsce i tu umierać . Jak panu nie wstyd tak pogardliwie się wypowiadać o polskiej wsi , niech sam spojrzy na siebie jak pan żyje a nie ocenia innych
anonim2019.10.1 19:10
Co ten zydowski klamca jeszcz robi w naszym pieknym kraju natychmiast wyslac tego osobnika do BACY
ASTOM2019.10.1 20:07
Tak się w realu zachowuje jak i filmowi bohaterowie których kreował - vide "Wodzirej"
lolek kremowka2019.10.2 8:10
Dariusz Matecki jest radnym PiS ze Szczecina. Jako kandydat Solidarnej Polski startuje z 15 miejsca listy PiS w tym okręgu. Prowadzi blog prawicowyinternet.pl. Razem z prawicowymi środowiskami promował pomysł, by miotłami "dezynfekować" ulice Szczecina po przejściu Marszu Równości. Zasłynął również hasłem o Donaldzie Tusku: sąd wojskowy i pod ścianę. Ot taka wasza PiSowska obłuda PiSie syny
Zenon2019.10.2 12:07
Myślę, że miotły to zamało. Trzeba by, żeby cysterny z Domestosem przejechały ze trzy razy przynajmniej i spryskały trasę po marszu. To powinno dać radę, Domestos to straszny zajzajer.
duchowny2019.10.1 19:04
Jako duchowny pamiętam, ze jak komuś seminarium nie "pasowało", "źle się czuł", "wszystko go denerwowało" to zabierał manatki i wracał do domu. Panie Sthur, jak w Polsce źle, wszystko obce, drażni - jest strefa Shengen - wolno się przemieszczać, szukać raju. Co masz czynić czyń prędzej.
Diabeł2019.10.1 19:41
Co ty robisz na takim portalu pseudo katolickim i pełnym nienawiści dla drugiego człowieka
Przeciw kretynom2019.10.2 10:20
Tonuje lewackich nienawistników.
katolik2019.10.1 19:47
dokładnie,niech się wyniesie całe dno mor-społ-polit popslsldwiosnanowoczesna,obyw rp
katolik2019.10.1 19:58
Porządny duchowny nie lewacki, jak ten Polak
kamila2019.10.2 5:21
MA JESZCZE JEDNA OPCJE ....EUTANAZJA ....CHETNIE ULZE MU W CIERPIENIACH...
Ewa B2019.10.2 6:25
TO NIE BĘDZIESZ OD NIEGO LEPSZA.
Ewa2019.10.2 21:18
A może kupimy mu bilet w jedna stronę.