Matka Boża ogłosiła się Królową Polski! Maryjo, Królowo Polski, módl się za nami! - zdjęcie
03.05.19, 08:30Obraz Maryi, fot. Robert Drózd, lic. CC BY-SA 3.0 via Wikipedia, zdj. edyt.

Matka Boża ogłosiła się Królową Polski! Maryjo, Królowo Polski, módl się za nami!

125

To nie Polacy wpadli na pomysł, aby obwołać Najświętszą Maryję Pannę Królową Polski. To sama Maryja osobiście poprosiła, żeby Ją tak nazywać. Stało się to w Neapolu we Włoszech, w 1608 roku. Takie przesłanie otrzymał w czasie objawienia Włoch Giulio Mancinelli, jezuita, który żył na przełomie XVI i XVII wieku. Odznaczał się on niezwykłą świętością życia, wielką czcią do Najświętszego Sakramentu i Matki Bożej, troską o dusze w czyśćcu cierpiące oraz nabożeństwem do świętych naszych rodaków - Stanisława Kostki i biskupa Stanisława. W swoich modlitwach  prosił Niepokalaną, by mu objawiła, jaki jeszcze tytuł chciałaby mieć w Litanii loretańskiej.

Prawdopodobnie miało to miejsce w klasztorze jezuitów Gesu Nuovo. W wigilię Wniebowzięcia 14 sierpnia 1608 roku, zatopiony w modlitwie Giulio zobaczył Matkę Bożą. Widział też klęczącego u stóp Maryi współbrata z nowicjatu św. Stanisława Kostkę, a przypadała wtedy jego czterdziesta rocznica śmierci. Na ten widok o. Mancinelli zawołał: "Królowo Wniebowzięta, módl się za nami", na co Matka Boża odpowiedziała: "Dlaczego nie nazywasz mnie Królową Polski? Ja to królestwo bardzo umiłowałam i wielkie rzeczy dla niego zamierzam, ponieważ osobliwą miłością do Mnie płoną jego synowie". Po tych słowach o. Giulio zakrzyknął: "Królowo Polski Wniebowzięta, módl się za Polskę!". Wówczas Maryja miłosiernie spojrzała na klęczącego przed Nią Stanisława Kostkę, potem na o. Mancinellego i powiedziała: "Jemu tę łaskę dzisiejszą zawdzięczasz, mój Giulio". Radość niezwykła napełniła serce zakonnika po tym widzeniu. Od tej chwili modlił się: "Królowo Polski, módl się za nami" i wielokrotnie powtarzał: "Matka Boża wielkie rzeczy dla Polaków zamierza".

O. Mancinelli o swoim widzeniu powiedział przełożonym zakonu oraz polskim jezuitom.  Pytał też współbraci, gdzie jest to królestwo, którego Matka Boża zechciała być Królową. Władze kościelne powołały komisję do zbadania objawienia. Po roku wydała ona orzeczenie - objawienie jest prawdziwe. Wówczas o. Giulio - mimo swoich 72 lat - rozpoczął pieszą pielgrzymkę do kraju, o którym mówiła Maryja. 8 maja 1610 r. przybył do Krakowa, witany przez króla Zygmunta III Wazę, biskupów i przedstawicieli wszystkich stanów. W ich asyście przekroczył próg Katedry Wawelskiej, by tam odprawić Mszę świętą. Wtedy objawienie powtórzyło się.

Sprawując Najświętszą Ofiarę przy grobie św. Stanisława Biskupa, zakonnik miał kolejne objawienie. Maryja stanęła przed nim w wielkim majestacie i po raz kolejny powiedziała: "Ja jestem Królową Polski. Jestem Matką tego narodu, który jest Mi bardzo drogi, wstawiaj się więc do Mnie za nim, o pomyślność tej ziemi błagaj nieustannie, a Ja ci będę zawsze, tak jak teraz, miłosierną".

Poprosiła również, aby w Krakowie, na znak, że jest Królową, ustanowić widzialny symbol Jej królowania. W 1628 r. mieszkańcy Krakowa spełnili tę prośbę, zdobiąc wieżę Bazyliki Mariackiej królewską koroną. W 1666 r. - w dziesiątą rocznicę ślubów Jana Kazimierza - założono nową, większą. Z Krakowa o. Giulio Mancinelli udał się jeszcze do Lwowa, by potem powrócić do Neapolu, gdzie zmarł 14 sierpnia 1618 r. Rok wcześniej ponownie objawiła mu się Matka Boża, zapowiadając, że zabierze go do siebie.

 

Słowa Mancinellego wywołały w Polsce potężny odzew. W kościele w wielkopolskim Rokitnie zawisł obraz Matki Bożej z polskim orłem na piersi. Malarze masowo ten obraz kopiowali. Do dziś kilkanaście takich obrazów wisi w maryjnych sanktuariach w całej Polsce. Najsłynniejsza kopia takiego właśnie obrazu wisi w Licheniu. Królową Polski zaczęli nazywać Maryję paulini z Jasnej Góry. Już w 1642 roku paulin Dionizy Łobżyński mówił, że Maryja jest „Królową Polski, Patronką bitnego narodu, Patronką naszą, Królową Jasnogórską, Królową niebieską, Panią naszą dziedziczną”.

W 1656 roku król Jan Kazimierz w lwowskiej katedrze uroczyście uznał Matkę Bożą za Królową Polski. Stało się to w czasie potopu, już po zwycięskiej obronie Jasnej Góry przed Szwedami. Jednak to nie Jan Kazimierz wymyślił, że Polskę należy oddać Maryi. Ten pomysł dojrzewał już wcześniej przez prawie pół wieku. A przekazał go Polakom włoski ksiądz, prawie zupełnie dzisiaj zapomniany w Polsce.

za: sanctus.pl

Komentarze (125):

Renata2020.06.8 16:35
Co za brednie
57KerenOr2019.05.5 14:43
KATOLICY – WY NIE KOCHACIE MARII! Maria była skromną wybraną kobietą. Nawet na myśl by jej nie przyszło by nazwać się królową jakiegokolwiek obszaru ziemskiego. Autor powyższego artykułu kompletnie nie zna Nauki Boga Ojca oraz Pana Jezusa. Bóg Ojciec tylko i wyłącznie Syna Swego dał rodzajowi ludzkiemu i Maria o tym bardzo dobrze wiedziała! Zresztą katolicy nie są Marii posłuszni. Nie słuchają jej. Ona prorokowała, że narody i języki zwać ją będą "szczęśliwą między niewiastami" a nie królową! Jednak katolicy zamykają jej usta. Sprzeczają się z tą którą tak wywyższają, choć zgodnie z Nauką Syna Bożego, Maria kiedyś, dawno temu umarła... Jednak pewnego dnia Syn Boży wzbudzi ją do życia wiecznego razem ze wszystkimi uczennicami i uczniami Pana i Boga Jezusa Chrystusa! Przyjdzie kiedyś taki moment... * [email protected]
dsa2019.05.4 7:54
Gdyby przełożeni tego włoskiego Jezuity czytali Biblię, to by wiedzieli, że "bogiem tego świata" jest Szatan (2 Koryntian 4:4 Biblia Tysiąclecia). Co więcej: sam Szatan oferował Chrystusowi "wszystkie królestwa świata" w zamian za jeden pokłon - ale Chrystus odrzucił zdecydowanie tą pokusę (Ewangelia Mateusza 4: 8-10 Biblia Tysiąclecia).
Jacek P.2019.05.5 0:35
" bozkiem twojego świata widać, że jest szatan"! No i jak skonczył!? Na dnie w piekle, zesłany przez Boga! Ty naprawdę, czytasz, co piszesz? To sie kupy nie trzyma! Czytałeś Biblię, więc wiesz, że Bóg jest Stwórcą Nieba i Ziemi, nie ma innej opcji przecież! Zlituj się na sobą!
Jacek P.2019.05.4 3:19
NASZA UKOCHANA KROLOWO POLSKI! PRZEPRASZAM CIE Z CAŁEGO SERCA ZA TE WSZYSTKIE BLUŹNIERSTWA! NIE OPUSZCZAJ NAS! WEŹ W OPIEKĘ NARÓD CAŁY ,KTÓRY ŻYJE DLA TWEJ CHWAŁY , NIECH POPŁYNIE HYMN WSPANIAŁY MARYJO! CZEŚĆ MARYI, CZEŚC I CHWAŁA! PANNIE ŚWIĘTEJ CZEŚC! SPIEWAJ, ŚPIEWAJ ZIEMIO CAŁA, HOŁD JEJ ŚPIESZ SIĘ NIEŚĆ! TEN CO STWORZYŁ ŚWIAT WSPANIAŁY, W NIEJ SWĄ MATKĘ CZCIŁ. JEJ GO RĘCE PIASTOWAŁY, GDY DZIECIĘCIEM BYŁ. ON JAK MATKĘ JĄ MIŁOWAŁ, W POSŁUSZENSTWIE ŻYŁ. KAZDE SŁOWO JEJ SZANOWAŁ,CHOCIAŻ BOGIEM BYŁ! Jest tu w pieśni podany przykład miłości i szcunku do Maryi. A wy bezbożnicy szanujecie kogoś?Czyżby swojego szatana? Zyczę wam nawrócenia! Boże i Maryjo przepraszam za nich! Jezu, proszę, ty się tym zajmij. Amen!
Mathilda2019.05.4 4:29
AMEN💕❣️
Realista2019.05.4 0:41
Dobra królowa powinna dbać o swoich poddanych. Biorąc pod uwagę rozbiory, morze krwi wylanej w powstaniach, potworności wojen, tragiczne dekady komuny, to królowa jakoś niespecjalnie się troszczyła o to swoje polskie królestwo.
Mathilda2019.05.4 2:00
Twój ... hmmm ... realizm, coś na bakier się wykrzywił. Tacy bluźniercy jakich i ty, niestety, jesteś reprezentantem, ściągają nieszczęścia. Sięgnij po Pismo Święte i ze zrozumieniem przestudiuj i choćby zajrzyj do historii Lichenia z objawieniami Kodeńskimi, aby zrozumieć. Może jeszcze poznaj wszystkie ❗️zwrotki pieśni „Boże coś Polskę” to coś do ciebie dojdzie.... tego życzę serdecznie. Mów co chcesz przeciwko mnie, Ale WARA OD MARYJI ‼️🤕🔨. Moją największą zemstą będzie jeśli: padniesz na kolana i doznasz przejrzenia, żalu i przemiany, przebaczenia: ratujących nieszczęśników ze szponów czorta. Jezu TY się tym zajmij💕
Realista2019.05.4 6:33
Co do zasady staram się nie komentować religijnych wierzeń. Czasem jednak trudno się powstrzymać, zwlaszcza kiedy religia próbuje podporządkować sobie rzeczywistość. Dochodzi to absurdów, a te zawsze warto pokazać. Tragiczna historia Polski z ostatnich wieków nie świadczy o tym, że nad Polską jako państwem czuwa jakiś nadprzyrodzony byt. Prosty wniosek, gdzie tu bluźnierstwo? Gdyby jakis europejski kraj mial wyglądać na taki, ktory znajduje się pod nadprzyrodzoną opieką to stawiałbym raczej na Szwajcarię. Samo to, że obwołuje się królową i czy królem Polski byt nadprzyrodzony
anonim2019.05.4 18:14
Sprawiedliwy żyje z wiary.
anonim2019.05.4 0:39
leczcie się z opętania demonem zwanym maryją maria to mama Jezusa
Mathilda2019.05.4 2:10
Co ty pleciesz ⁉️... co ma wspólnego Maryja z opętaniem .... ⁉️ Bluźnisz łącząc Jej Imię z demonem 🤕🔨🙏🏻 Chyba tylko to, ale ty NIE o tym mówisz, że na egzorcyzmach Imię i Obecność Maryji, kruszy moc szatańską i pękają okowy opętania. Maryja to staropolska pisownia i wersja Imienia, którą się używa, aby odróżnić od wielu niewiast noszących imię Maria. Opanuj złość i nieprzemyślany atak. Życzę przejrzenia i pokoju ducha. Jezu Ty sie tym zajmij💕
AB2019.05.3 23:46
Matko Przenajświętsza, przebacz tym niegodziwcom z piekła rodem, co Ciebie szargają na tym portalu!!! Przebacz Polsce, że ma niegodziwe dzieci!! Bądź zawsze Naszą Królową! Wspaniała, Wniebowzięta Boża Matko!
Mathilda2019.05.4 1:51
AMEN❣️
violencja2019.05.3 23:36
Piekło nienawidzi Maryi , boi się Jej , bo Ona niszczy diabły .Św. Jan Maria Vianney : „Jedno tylko Zdrowaś Maryjo dobrze powiedziane wstrząsa całym piekłem” . Ave, Maria, gratia plena, Dominus tecum; benedicta tu in mulieribus et benedictus fructus ventris tui, Iesus. Sancta Maria, mater Dei, ora pro nobis peccatoribus nunc et in hora mortis nostrae. Amen.
aaa_kotki_dwa2019.05.3 22:40
Najgorsza królowa Polski w historii.
Mathilda2019.05.4 2:15
Bluźnierco, z aaa od kota .. czy palikota, i tu się przylulałeś: Niech Pan Bóg da ci Łaski przejrzenia, przemiany, przebaczenia i śpiesz się zanim na cię spadnie kara na wieczność. 🤕🔨🙏🏻 Apage Satanas‼️ Jezu jest Panem❣️ Jezu, Maryjo Królowo Polski i Przenajświętsza Matko, Józefie Św przybrany Ojcze Jezusa i Patronie Rodzin : RATUJCIE DUSZE, RATUJCIE POLSKĘ ❣️Amen💕 Mów co chcesz przeciwko mnie, Ale WARA OD MARYJI ‼️🤕🔨. Moją największą zemstą będzie jeśli: padniesz na kolana i doznasz wspomnianego przejrzenia, przemiany, przebaczenia: ratujących cię nieszczęsna ze szponów czorta. Jezu TY się tym zajmij💕
aaa_kotki_dwa2019.05.4 2:55
Ale ja Mathildo do Ciebie nic nie mam. Życzę Tobie jak najlepiej. A największe nieszczęścia spadły na Polskę po jej intronizacji. Skoro taka przepotężna to jak dbała o swe Królestwo? Do pięt nie dorasta np. Królowej Jadwidze
Mathilda2019.05.4 3:18
Zupełnie taj jak : Koty za płoty ... czy ty udajesz, czy może NIE pojmujesz tego, że królowa Jadwiga do stóp Maryji padała i modląc się przez Jej ręce Hołd Bogu składała⁉️ Ja jestem tylko prochem i w proch się obrócę, a że i proch może wybuchnąć ... to i ja mogę wybuchnąć: żarem modlitwy, za Polskę i tych, którzy ściągają Boży gniew za obrazę Królowej Nieba i Ziemi i oczywiście Polski. Niech Pan Bóg da ci te wspomniane Łaski, abyś jak św.JPII był wiernym rycerzem Maryji i w hołdzie, nie tylko w ustach ale i w sercu, myśli i uczynku: wołając Totus Tuus (a jeśliś kobietą wołaj Totus Tua) Maryjo❣️ Jezu, Ty się tym zajmij❣️
aaa_kotki_dwa2019.05.4 11:22
Maryja nie jest godna Jadwidze butów czyścić. Jadwiga nie dopuściła, by za jej panowania Polskę spotkały rozbiory, zabory, przegrane powstania, Potopy szwedzkike, niemieckie i ruskie. Rzezie w Katyni, Palmirach i na Wołyniu. Okupacja nazistowska i koministyczna. Królowa Jadwiga dbała o powierzone Jej Królestwo i o ludzi, Maryja patrzyła se obojętnie na Katyń, zabory i Oświęcim i nie zrobiła NIC. Najgorsza królowa Polski
janusz2019.05.3 21:14
To jest CHORE!!!
Mathilda2019.05.4 2:34
Chyba❓ mówisz, o tej zgraji, która atakuje wszystko co na Frondzie Boże, w taki sposób jak bajkowa watacha kościotrupów z „Game of Thrones” ... ale i tam w końcu wszystkie te „kościste stwory” zginęły wraz z ich królem od jednego pchnięcia młodej dziewczyny. Maryjo słodka, niewinna i cicha a jakże potężna: Potężna Niebios Królowo i Pani Aniołów, Ty, któraś otrzymała od Boga posłannictwo i władzę, aby zetrzeć głowę szatana: rozkaż Hufcom Anielskim, aby ścigały sztanów, stłumiły ich zuchwałość, a zwalczając je wszędzie strąciły do piekła. Amen❣️ O Święci Aniołowie i Archaniołowie brońcie nas, strzeżcie nas. Amen❣️ Totus Tua Maryjo💕 dla Ciebie i wszystkich mężczyzn to: Totus Tuus Maryjo❣️
szmaltzownik2019.05.3 21:03
JPIII Jesteś synem garnizowej ku...y, zamiatacza klubu oficerskiego i towarzysza rabina.
anonim2019.05.3 19:58
biliony wymyślonych bajek zamiast zwrócić się bezpośrednio do Jezusa Chrystusa
anonim2019.05.3 21:42
Co komu.
Mathilda2019.05.4 3:28
Przez Maryję do Jezusa. O jakich to bajkach bajdurzysz⁉️Szkoda czasu na „pogaduszki”, bo to nie ma sensu rozmawiać z kimś, kto nienawidzi Maryji i nie widzi Jej Pomocy ani Mocy. Chrześcijanstwo to też cierpienie, które i ty zadajesz nawet tu na forum.
Mathilda2019.05.4 3:59
Blużnierco: Jesteś takim królem Polski jak z koziego podogonia flet. Juz niejaki hahnan dodał sobie numerek 3 więc jest już zaklepany ... ktoryś jakby z rozdwojenia jaźni raz jesteś JP a raz król vel Sról. Dla takich jak ty się zachowujących, dobry byłby kurort z rodzaju Kościan albo Tworki czy jakie Kulparkowo .. gdzie się kieruje biedaków mających problem z głową i to przymusowo. Niestety tylko nie można na siłę zaprowadzić do: ks.egzorcysty jeśli nie wyraziłeś nań uprzednio zgody ... Zamilknij bluźnierco i sługo czorta, nim cię do swoich czeluści porwie piekielna kohorta. Niech Pan Bóg da ci Łaski przejrzenia, przemiany, przebaczenia i śpiesz się zanim spadnie kara na wieczność. 🤕🔨🙏🏻 Apage Satanas‼️ Jezu jest Panem❣️ Jezu, Maryjo Królowo Polski i Przenajświętsza Matko, Józefie Św przybrany Ojcze Jezusa i Patronie Rodzin : RATUJCIE DUSZE, RATUJCIE POLSKĘ ❣️Amen💕 Mów co chcesz przeciwko mnie, Ale WARA OD MARYJI ‼️🤕🔨. Moją największą zemstą będzie jeśli: padniesz na kolana i doznasz wspomnianego przejrzenia, przemiany, przebaczenia: ratujących cię nieszczęsna ze szponów czorta. Jezu TY się tym zajmij💕
JPIII2019.05.3 18:59
A ja jestem królem Polski- powiadam wam. A co to za morda na tym obrazku, gdzie jest tęczowa aureola?
observer2019.05.3 20:13
jesteś tylko miętka rura ukryta za pseudo ukryta, taka śmierdząca ściera, nawet wiadro z fekaliami to dla ciebie za wiele wszo łonowa ze zdechłej świni
Urszula2019.05.3 21:24
Hej, katolik!
Mathilda2019.05.4 1:50
Urszulko, poburzonaś? a przecież to co TY o 11:50, ośmieliłaś się ropiejąco wypowiedzieć i Jezusie i Maryji a TO jest znacznie cięższe wykroczenie. Ktoś, kto nie umie powstrzymać emocji jakie wzbudziłaś, może uświadomi jaka ty jesteś „delikatna” w stosunku do Matki Najświętszej. Oj, TY nieszczęsna obłudo. Mów teraz co chcesz przeciwko mnie, i tylko przeciw mnie, Ale WARA OD MARYJI ‼️🤕🔨. Moją największą zemstą będzie jeśli: padniesz na kolana i doznasz przejrzenia, żalu serca i przemiany, przebaczenia oraz pokuty już tu na Ziemi: jako jedyny, sposobem ratunku dla cię nieszczęsna, ratunku ze szponów czorta. Jezu TY się tym zajmij💕
Antoni2019.05.3 18:40
"Dlaczego nie nazywasz mnie Królową Polski? Ja to królestwo bardzo umiłowałam i wielkie rzeczy dla niego zamierzam, ponieważ osobliwą miłością do Mnie płoną jego synowie". No i Maryja Matka Boża kłamała niestety bo królestwo to same klęski spotykały.
andrzejhahnberg2019.05.3 17:38
Cała moja rodzinka zmieściła się w jednej.... popielniczce i słoiku ze skwarkami.
Mathilda2019.05.4 1:34
Ze swoim ubliżaniem❗️ Maryji i ludowi Chrystusowemu ... jesteś NICZYM, tak że jeśli się nie zmienisz, to nie tylko pyłek ake nawet pamięć o tobie nie pozostanie, choćbyś w pałacach żył. Dlatego aby do tego nie doszło: niech Pan Bóg obdarzy cię Łaską przejrzenia, żalu i przemiany, przebaczenia oraz odprawienia pokuty tu na Ziemi. Apage Satanas❗️ Jezus JEST Panem❣️ Jezu TY się tym zajmij💕
andrzejhahn32019.05.3 17:30
ale beka dajka po 2000 latach po swojej smierci oglasza sie jako krolowa.....................katolicyzm to najbardziej idiotyczna sekta na swiecie
Mathilda2019.05.3 20:02
Zamilknij bluźnierco i sługo czorta, nim cię do swoich czeluści porwie piekielna kohorta. Niech Pan Bóg da ci Łaski przejrzenia, przemiany, przebaczenia i śpiesz się zanim spadnie kara na wieczność. 🤕🔨🙏🏻 Apage Satanas‼️ Jezu jest Panem❣️ Jezu, Maryjo Królowo Polski i Przenajświętsza Matko, Józefie Św przybrany Ojcze Jezusa i Patronie Rodzin : RATUJCIE DUSZE, RATUJCIE POLSKĘ ❣️Amen💕 Mów co chcesz przeciwko mnie, Ale WARA OD MARYJI ‼️🤕🔨. Moją największą zemstą będzie jeśli: padniesz na kolana i doznasz wspomnianego przejrzenia, przemiany, przebaczenia: ratujących cię nieszczęsna ze szponów czorta. Jezu TY się tym zajmij💕
violencja2019.05.4 0:13
Czy powiedziałbyś to publicznie?Miałbyś odwagę?Czy niekoniecznie?Tak sobie tylko poklikasz w tajemnicy...?Tak się wyżyjesz...? https://www.youtube.com/watch?v=hCUgkUUufBo
andrzejhahnberg2019.05.3 17:28
Podczas zwiedzania ośrodka w którym wypoczywali prawie wszyscy Hahnbergi widzialem napis na drzwiach do prysznica: Uprasza się zamykać drzwi bo gaz się ulatnia.
Mateusz2019.05.3 22:19
Ja również widziałem napis na głównej stronie tego zawszonego portalu. ''Wy******laj słowiczku poznański''
KKK 2019.05.4 2:58
A co byłeś może w komorze gazowej i wypuścili cie żywego?
andrzejhahn32019.05.3 17:25
przypominam ze maryjka nie zawsze dziewica to kobieta lekkich obyczajow ta co zdradzila swego meza po prostu dajka
Mathilda2019.05.4 3:37
A ja przypominam tobie hahnie the third i wbij to sobie do głowy, tak ! ... aby do serca doszło: Zamilknij bluźnierco i sługo czorta, nim cię do swoich czeluści porwie piekielna kohorta. Niech Pan Bóg da ci Łaski przejrzenia, przemiany, przebaczenia i śpiesz się zanim spadnie kara na wieczność. 🤕🔨🙏🏻 Apage Satanas‼️ Jezu jest Panem❣️ Jezu, Maryjo Królowo Polski i Przenajświętsza Matko, Józefie Św przybrany Ojcze Jezusa i Patronie Rodzin : RATUJCIE DUSZE, RATUJCIE POLSKĘ ❣️Amen💕 Mów co chcesz przeciwko mnie, Ale WARA OD MARYJI ‼️🤕🔨. Moją największą zemstą będzie jeśli: padniesz na kolana i doznasz wspomnianego przejrzenia, przemiany, przebaczenia: ratujących cię nieszczęsna ze szponów czorta. Jezu TY się tym zajmij💕
Mathilda2019.05.4 3:44
Uciekło słowo, do hahnana trzeciego, bo w przedostatnim zdaniu miało być na końcu nieszczęsna duszo (nie zamierzam imputować, że jak „Grodzka”tęczowa osoba), bo nieszczęsne to są wszystkie dusze, kiedy skazują się na wieczne katusze przez bezmyślną nienawiść do Maryji etc.
szmaltzownik2019.05.3 17:04
JPIII JPIII JPIII Jak zwykle skromny, mamuśkę jego, żydowska mać walił cały garnizon sowiecki, a tobie otwieraczem do tuszonki napletek ucięto i tak cię "ochrzczono".
Imię2019.05.5 3:22
duchowny katolicki2019.05.3 16:45
Jam niewolnik Twój Maryjo - d lat seminaryjnych - ks. Bogusław (wygnaniec)
JPIII2019.05.3 16:21
Ta qrva królową? Oczywiście w bur..delu.
anonim2019.05.3 18:09
Mathilda2019.05.3 19:26
Głodnemu chleb na myśli i w swej „restauracji” jada pod egida gada. Niech Pan Bóg da ci Łaski przejrzenia, przemiany, przebaczenia i śpiesz się zanim spadnie kara na wieczność. 🤕🔨🙏🏻 Apage Satanas‼️ Jezu jest Panem❣️ Jezu, Maryjo Królowo Polski i Przenajświętsza Matko, Józefie Św przybrany Ojcze Jezusa i Patronie Rodzin : RATUJCIE DUSZE, RATUJCIE POLSKĘ ❣️Amen💕 Mów co chcesz przeciwko mnie, Ale WARA OD MARYJI ‼️🤕🔨. Moją największą zemstą będzie jeśli: padniesz na kolana i doznasz wspomnianego przejrzenia, przemiany, przebaczenia: ratujących cię nieszczęsna ze szponów czorta. Jezu TY się tym zajmij💕
violencja2019.05.3 23:38
Amen.
violencja2019.05.3 23:24
Chamie, stul pysk!!!
Jestem w Kościele2019.05.3 15:56
Tymczasem w prawdziwym świecie: Słowacka policja zatrzymała 20-letniego Polaka, który uciekł z miejsca wypadku, do którego doszło w regionie orawskim. Mężczyzna nie zatrzymał się na polecenie funkcjonariuszy, w związku z czym musieli użyć broni.
anonim2019.05.3 17:53
He, he!!! Prawdziwy świat! Kilkadziesiąt lat! Czczenia też się trzeba uczyć. Z nosem w telewizorze. Współczuję. Tymczasem!
wicek2019.05.3 15:17
Najlepsza możliwa królowa.
anonim2019.05.3 14:24
Ogromny to zaszczyt, ale i zobowiązanie. Bo jak powiedział Abp. Gądecki " Królowanie to służba". Królestwo Boże nie jest z tego świata i inaczej mamy je pojmować, niż zwykle po ludzku rozumiemy, przypisując mu cechy naszych władców.
Viva! Regina Poloniae! Viva! Cristo Rey!2019.05.3 13:25
♔ Witajcie na dworze królewskim ♔ ⛪ Życzę szczęścia księżniczkom i książętom❗
Jestem w Kościele2019.05.3 15:58
Właśnie przypomniałeś mi "księżniczkę" z Wieśka 3
Mathilda2019.05.3 19:28
Niech cię Bóg broni od takiej ironii. Niech Pan Bóg da ci Łaski przejrzenia, przemiany, przebaczenia i śpiesz się zanim spadnie kara na wieczność. 🤕🔨🙏🏻 Apage Satanas‼️ Jezu jest Panem❣️ Jezu, Maryjo Królowo Polski i Przenajświętsza Matko, Józefie Św przybrany Ojcze Jezusa i Patronie Rodzin : RATUJCIE DUSZE, RATUJCIE POLSKĘ ❣️Amen💕 Mów co chcesz przeciwko mnie, Ale WARA OD MARYJI ‼️🤕🔨. Moją największą zemstą będzie jeśli: padniesz na kolana i doznasz wspomnianego przejrzenia, przemiany, przebaczenia: ratujących cię nieszczęsna ze szponów czorta. Jezu TY się tym zajmij💕
Viva!2019.05.3 21:46
Nie ironia. Jesteśmy ludem królewskim.
Mathilda2019.05.4 1:16
VIVA: Ale gdzie pokora i skromność dzieci ale jednocześnie poddanych kochającej Matce i Królowej Maryji? Jesteśmy kochani w Jej dworskim orszaku, wg zasług, ale nie jako książęta/księżniczki, choćby dlatego, że w Kościele i Niebie obowiązuje hierarchia.
Viva! Regina Poloniae! Vivat! Cristo Rey!2019.05.4 16:13
Całe stworzenie wielbi Boga Marie, Weroniki, Piotrowie, Pawłowie. ,,Marie", ,,Weroniki", ,,Piotrowie", ,,Pawłowie".
KlerKrólujeAKukłyNosząTytułyIKorony2019.05.3 12:00
Hehe, bozia królowa, panjezusek król, pambuk władca z siwą brodą. Tytuły porozdawane, kato-ciemnota zadowolona, aż klaszcze na klęczkach i szczerzy jednozębny uśmiech. Ale kto te tytuły tak hojnie nadaje? Oczywiście - kler katolicki, czyli kasta kapłanów. Bo kto tytułami królewskimi szafuje, ten stoi nad nimi wyżej w hierarchii. Ten ma rzeczywistą władzę nad masami i ich pieniędzmi.
Jestem w Kościele2019.05.3 12:45
Idź grzecznie swoją drogą.
athos2019.05.3 13:28
Nic się nie martw, po śmierci się wszystkiego dowiesz. A teraz, dopóki żyjesz, miej umysł otwarty i nie wierz tak bardzo w swoje przesądy, one cię zamykają na wiele prawdziwych rzeczy.
anonim2019.05.3 13:29
👑
anonim2019.05.3 14:28
Tu chodzi o inny rodzaj królowania niż ludzki. Tak mówi Pismo Święte wiele razy, kiedy jest opisana obietnica królowania z Chrystusem. Nie martw się, Maryja pragnie ci służyć. Proś za Jej wstawiennictwem o wszystko co potrzebujesz, a zobaczysz. Pozdrawiam
Urszula2019.05.3 16:42
Pismo Święte wyraźnie mówi, ze jedynym pośrednikiem miedzy Bogiem, a człowiekiem jest Jezus Chrystus. I nie ma innego. Próżno więc namawiasz i piszesz o jakimś wstawiennictwie Marii. To nic nie da. Do Boga sie modlimy za pośrednictwem Jezusa Chrystusa. Wzór takiej modlitwy Jezus dał w Ewangelii. Można nie przestrzegać tego co Bóg zalecił w Piśmie Świętym, ale wtedy będziesz poganinem, sekciarzem, a nie wyznawcą Jezusa. więcej Biblii, a mniej ludzkich wymysłów.
anonim2019.05.3 17:57
Właśnie z Biblii świętej. Tam są różne zwroty od Boga. Poza tym jest tradycja i in. Witaj Maryjo, któraś obok!
Mathilda2019.05.3 19:31
Bezmózgi bluźnierczy profanie. Wieki temu obserwując takich jak ty powiedziano: Gdzie ciemnoty nie ma cnoty. Szkoda cnoty dla ciemnoty. Szczęśliwy, kto mając cnotę przy rozumie jedno z drugim łączyć umie. Niech Pan Bóg da ci Łaski przejrzenia, przemiany, przebaczenia i śpiesz się zanim spadnie kara na wieczność. 🤕🔨🙏🏻 Apage Satanas‼️ Jezu jest Panem❣️ Jezu, Maryjo Królowo Polski i Przenajświętsza Matko, Józefie Św przybrany Ojcze Jezusa i Patronie Rodzin : RATUJCIE DUSZE, RATUJCIE POLSKĘ ❣️Amen💕 Mów co chcesz przeciwko mnie, Ale WARA OD MARYJI ‼️🤕🔨. Moją największą zemstą będzie jeśli: padniesz na kolana i doznasz wspomnianego przejrzenia, przemiany, przebaczenia: ratujących cię nieszczęsna ze szponów czorta. Jezu TY się tym zajmij💕
Urszula2019.05.3 11:50
"To nie Polacy wpadli na pomysł, aby obwołać Najświętszą Maryję Pannę Królową Polski. To sama Maryja osobiście poprosiła, żeby Ją tak nazywać. " Jezuita, a ćpun. Że też go ta Królowa Polski w zadek nie kopnęła za takie łgarstwa. A tak na marginesie to chciałam już dawno zapytać katolików o jedna sprawę. Głosicie, że Maryja została wzięta do nieba z ciałem fizycznym. Takie ciało potrzebuje pokarmu. To jeszcze pół biedy, ale takie ciało też musi się wypróżniać. Czy katolicy nie obawiają się, ze w którymś momencie na łeb im spadnie święto góóóóóówienko Maryi? :D No chyba, ze tam w niebie są szalety.
Inkwizytor2019.05.3 12:49
Czarownica jesteś!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Urszula2019.05.3 21:25
Pewnie, że tak. :D:D:D:D:D
JACEK P.2019.05.4 2:46
Jesteś z piekła rodem i tam wrócisz! Nawet gdybym nie wierzyła, to przez myśl nie mogłyby mi nawet przejśc tak wulgarne, blużniercze słowa jak twoje! W IMIĘ OJCA I SYNA I DUCHA ŚWIĘTEGO ! IDŻCIE PRECZ STĄD WSZYSTKIE ZŁE DUCHY ! AMEN.
anonim2019.05.4 11:59
Ale jesteś głupia. nic innego nie napisze bo i tak nie zrozumiesz. Za Biblię się weź, ciemnoto pisowska.
anonim2019.05.3 14:33
Myśli moje nie są myślami waszymi. Bóg jest ponad wszystkimi i wszystkim. Np. Marta Robin odżywiała się jedynie Komunia świętą. Co do opróżniania, nie wiem, ale Maryja to Maryja. Bóg na Rodzicielkę Jezusa (zniżając się w ten sposób do stworzenia) wybrał, najpierw stworzył, Kogoś odpowiedniego.
Mathilda2019.05.3 19:13
Teresa Neuman, Marta Robin, Luisa Piccarreta i jeszcze parę innych Świętych, żyło TYLKO ❗️Eucharystią przez DZIESIĄTKI LAT ‼️ Profanko Urszulo, tak ciebie omotało, że to twoje „g” i szaletowe waniaje z twych usteczek ziejąc siarką nienawiści. Niech Pan Bóg da ci Łaski przejrzenia, przemiany, przebaczenia i śpiesz się zanim spadnie kara na wieczność. 🤕🔨🙏🏻 Apage Satanas‼️ Jezu jest Panem❣️ Jezu, Maryjo Królowo Polski i Przenajświętsza Matko, Józefie Św przybrany Ojcze Jezusa i Patronie Rodzin : RATUJCIE DUSZE, RATUJCIE POLSKĘ ❣️Amen💕 Mów co chcesz przeciwko mnie, Ale WARA OD MARYJI ‼️🤕🔨. Moją największą zemstą będzie jeśli: padniesz na kolana i doznasz wspomnianego przejrzenia, przemiany, przebaczenia: ratujących cię nieszczęsna ze szponów czorta. Jezu TY się tym zajmij💕
Urszula2019.05.3 21:21
Moja wiara opiera sie na Biblii, twoja na wymysłach ludzi. Jezus powiedział o takich jak ty, że bardziej słuchają ludzi niż Boga. W przeciwieństwie do ciebie nie mówię o zemście, ale mam taką nadzieję, że może kiedyś zaufasz Bogu i będziesz czcić tylko Boga i kierować sie jego mądrością zawartą w Biblii.
Mathilda2019.05.4 2:59
Nie masz pojęcia Urszulko o tym, co mówisz nt Wiary i nie rozumiesz nawet tego w jakim kontekście znaczeniowym użyłam słowa „zemsta”. Doznałam łaski i wyprosiłam sama i jednocząc się w modlitwie z innymi i byłam świadkiem Cudów .. tak w licznie mnogiej CUDÓW i przez duże C. Co ty bluźniercza autorko słów o Maryji, wiesz ... zwłaszcza ❗️O MOIM ZAUFANIU Bogu ⁉️ Chybaś jakaś z sekty jehowych albo protestanckiej, nie uznającej Maryji i dlatego bezmyślnie bluźnisz i profanujesz. Idź z Bogiem i przejrzyj, bo żniwa wielkie i niedługo. Jezu, Maryjo, Józefie Św. Kocham Was, ufam Wam, RATU JCIE DUSZE, RATUJCIE POLSKĘ, AMEN❣️
anonim2019.05.4 12:09
Wzywaj wszystkich tzw. świętych, módl się do nich,. klękaj i czcij, byle nie Boga i nie do Boga. Oto szatanowi chodziło. Biblia mówi wyraźnie, że tylko Bogu należy się cześć. Co więcej, sam Bóg mówi, że jest Bogiem zazdrosnym i swojej chwały nie odda NIKOMU. Nie słuchasz Boga. Twoja wiara jest zero warta bo opiera się na ludzkich wymysłach. Dotrze to do ciebie kiedyś? Nawet tu, wykrzykując idiotycznie, wymieniasz Jezusa, Maryję, Józefa, ale nie Boga. Komu służysz? Szatanowi?
Jacek P.2019.05.5 0:17
A czy pamiętasz słowa P.Jezysa? " Nie sądźcie, byście nie byli sądzęni! Przecież osądzasz i poniżasz ! No i co powiesz?
Gnostyk2019.05.3 10:56
A Rosjanie wierzą, że to matka boża obroniła Moskwę i Rosję przed Polakami w czasach Dymitriad. Chrześcijaństwo straszliwie rozum zniewala.
Lolek2019.05.3 11:04
To propaganda Rosyjska tylko my mamy racje Matka Boska była Polką!
Gnostyk2019.05.3 11:07
To propaganda Polska tylko my mamy rację Matka Boska była Rosjanką.
Lolek2019.05.3 11:12
A więc trzeba wojny za prawdę wiary katolickiej
anonim2019.05.3 14:36
Są Polacy i Polacy, Rosjanie i Rosjanie.
Mathilda2019.05.3 19:59
Matka Boża jest Królową Ziemi i Nieba, więc Jej obywatelstwa w ludzkim pojęciu nie potrzeba. Ukochała Polskę, której hymnem „Bogarodzica Dziewica, Bogiem Sławiena Maryja”, Gnostyku. Zniewala rozum piekło i jego przedstawiciele oraz jego sługusy. Żal, bliźnich, których kuszą na wieczność piekielne „luksusy”. Niech Pan Bóg da ci Łaski przejrzenia, przemiany, przebaczenia i śpiesz się zanim spadnie kara na wieczność. 🤕🔨🙏🏻 Apage Satanas‼️ Jezu jest Panem❣️ Jezu, Maryjo Królowo Polski i Przenajświętsza Matko, Józefie Św przybrany Ojcze Jezusa i Patronie Rodzin : RATUJCIE DUSZE, RATUJCIE POLSKĘ ❣️Amen💕 Mów co chcesz przeciwko mnie, Ale WARA OD MARYJI ‼️🤕🔨. Moją największą zemstą będzie jeśli: padniesz na kolana i doznasz wspomnianego przejrzenia, przemiany, przebaczenia: ratujących cię nieszczęsna ze szponów czorta. Jezu TY się tym zajmij💕
Polak Ateista Dumny Gej2019.05.3 10:48
Ja się ogłaszam Królem frondy🤴🏻
...2019.05.3 11:07
Uważaj bo jeden też się ogłosił Królem Żydowskim i go ukrzyżowali.
Jestem w Kościele2019.05.3 15:59
Ale to był fałszywy król żydowski przecież.
Mathilda2019.05.3 19:20
Niech Pan Bóg da ci Łaski przejrzenia, przemiany, przebaczenia i śpiesz się zanim spadnie kara na wieczność. 🤕🔨🙏🏻 Apage Satanas‼️ Jezu jest Panem❣️ Jezu, Maryjo Królowo Polski i Przenajświętsza Matko, Józefie Św przybrany Ojcze Jezusa i Patronie Rodzin : RATUJCIE DUSZE, RATUJCIE POLSKĘ ❣️Amen💕 Mów co chcesz przeciwko mnie, Ale WARA OD MARYJI ‼️🤕🔨. Moją największą zemstą będzie jeśli: padniesz na kolana i doznasz wspomnianego przejrzenia, przemiany, przebaczenia: ratujących cię nieszczęsna ze szponów czorta. Jezu TY się tym zajmij💕
#Chrze\305\233cijanin2019.05.3 10:40
To jest przerażające, że niektórzy katolicy wierzą we wszystko co usłyszą. Tyle oszustów na świecie, tak dużo ludzi próbuje wykorzystać religię dla własnej sławy albo pieniędzy udając, że posiadają niezwykłe dary albo widzenia, a katolicy i tak stwierdzają, że akurat to co o Maryi i ich religii to wszystko prawda. Trochę krytycznego myślenia, ludzie. Jeśli nie chcecie być ignorantami to czytajcie Biblię, a nie wierzcie we wszystkie głupoty, jak wciskają wam oszuści
Mirek 2019.05.3 14:32
Wierzymy Bogu. A kiedy On przemawia przez ludzi, jak przemawiał kiedyś przez chodzącego po ziemi Jezusa, to pokora tylko rozpoznaje. Jeśli wiem, że jestem niepokorny, to pierwszym krokiem jest uwierzyć pokornym. A mamy wielu w historii świętych, nazwanych dziś doktorami Kościoła. Ich życie jest świadectwem prawdy. Pozdrawiam
anonim2019.05.3 14:38
Tyczy się wszystkich.
AB2019.05.3 23:41
Nie martw się o katolików; martw się o własna głupotę.
Dominik2019.05.3 9:56
Gadałem z Odynem i mówił że tak było ale w końcu ją obalili z Freyą, a w międzyczasie Hera została królową Polski. Nie zmyślam, tak było, musicie mi uwierzyć na słowo!
Mathilda2019.05.3 19:36
Bluźnierczy tumanie, otumaniony pleciesz jadem przesiąknięte ANDRONY. Niech Pan Bóg da ci Łaski przejrzenia, przemiany, przebaczenia i śpiesz się zanim spadnie kara na wieczność. 🤕🔨🙏🏻 Apage Satanas‼️ Jezu jest Panem❣️ Jezu, Maryjo Królowo Polski i Przenajświętsza Matko, Józefie Św przybrany Ojcze Jezusa i Patronie Rodzin : RATUJCIE DUSZE, RATUJCIE POLSKĘ ❣️Amen💕 Mów co chcesz przeciwko mnie, Ale WARA OD MARYJI ‼️🤕🔨. Moją największą zemstą będzie jeśli: padniesz na kolana i doznasz wspomnianego przejrzenia, przemiany, przebaczenia: ratujących cię nieszczęsna ze szponów czorta. Jezu TY się tym zajmij💕
lolek kremowka2019.05.3 9:34
Krolowa Polski jest wodka. Nawet Putin prowadzi polityke antyalkoholowa, na Litwie sprzedaz alkoholu od godz 10 do 20 a w niedziele do 15. A w katolickiej polsce non-stop. Jestesmy najwiekszym na swiecie producentem i eksporterem najciezszego narkotyku na swiecie - WODY. To jest nasza krolowa!
...2019.05.3 10:15
Katolicy mogą pić na umór, przecież Jezus zamienił wode w wino, gdyby był przeciwny piciu zamieniłby wino w wodę, ale wtedy może nie doczekałby nawet ukrzyżowania
anonim2019.05.3 14:40
Ludzie, hasacie, a ⏳.
Mathilda2019.05.3 20:04
Mów za siebie alkoholiku, który w delirium tremes plecie bzdury. Niech Pan Bóg da ci Łaski przejrzenia, przemiany, przebaczenia i śpiesz się zanim spadnie kara na wieczność. 🤕🔨🙏🏻 Apage Satanas‼️ Jezu jest Panem❣️ Jezu, Maryjo Królowo Polski i Przenajświętsza Matko, Józefie Św przybrany Ojcze Jezusa i Patronie Rodzin : RATUJCIE DUSZE, RATUJCIE POLSKĘ ❣️Amen💕 Mów co chcesz przeciwko mnie, Ale WARA OD MARYJI ‼️🤕🔨. Moją największą zemstą będzie jeśli: padniesz na kolana i doznasz wspomnianego przejrzenia, przemiany, przebaczenia: ratujących cię nieszczęsna ze szponów czorta. Jezu TY się tym zajmij💕
Angelus2019.05.3 9:32
To niezgodne z konstytucją.
To ja2019.05.3 9:28
Podobno Polacy mają tak wielkie szczęście że Matka Boska wybrała Polske pod opieke. Może w końcu ktoś wytłumaczy skąd wiadomo że Maryja została wniebowzięta
anonim2019.05.3 14:42
Wyszukaj.
Chrześcijanin2019.05.3 18:57
Polecam przeczytać Biblie lub posłuchać audio poczytaj może o objawieniach a przede wszystkim w Lourdes i wierzyć.
Chrześcijanin drugi2019.05.4 12:20
Polecam również przeczytać Biblię. Nie ma w niej NIC o wniebowzięciu Maryi. Nigdzie. Ani słowa
anonim2019.05.4 16:25
Maryja to Rodzicielka Boga, który wstąpił do Nieba. ... Wiele nie ma Biblii, a jest, oczyma zresztą mowa w Ewangelii.
nie2019.05.3 8:57
Ona się tak sama ogłosiła?
mr.light2019.05.3 13:58
NA OLX'IE :D
anonim2019.05.3 14:43
Artykuł.
Mathilda2019.05.3 19:51
To zaszczyt i wyróżnienie, kapuściany głąbie ... jeśli nie umiesz czytać i nie znasz logiki ... to wracaj do szkoły, bo nie ma miejsca tu na matoły. Niech Pan Bóg da ci Łaski przejrzenia, przemiany, przebaczenia i śpiesz się zanim spadnie kara na wieczność. 🤕🔨🙏🏻 Apage Satanas‼️ Jezu jest Panem❣️ Jezu, Maryjo Królowo Polski i Przenajświętsza Matko, Józefie Św przybrany Ojcze Jezusa i Patronie Rodzin : RATUJCIE DUSZE, RATUJCIE POLSKĘ ❣️Amen💕 Mów co chcesz przeciwko mnie, Ale WARA OD MARYJI ‼️🤕🔨. Moją największą zemstą będzie jeśli: padniesz na kolana i doznasz wspomnianego przejrzenia, przemiany, przebaczenia: ratujących cię nieszczęsna ze szponów czorta. Jezu TY się tym zajmij💕
Roman2019.05.3 8:52
Naprawdę jesteście katole aż tak wielkimi głupkami? Trzeba z waszego towarzystwa spier**lać, bo nic innego nie da się zrobić. A przy okazji zwalczać te i inne podobne głupoty.
Ukasz2019.05.3 12:43
No to idź już z naszego towarzystwa lepiej.
anonim2019.05.3 14:24
Można byłoby uwierzyć, ale za wyzwiskami itp. nie stoi to, co boże. Do nawrócenia! Każdy grzeszy.
Stop lewactwu2019.05.3 15:36
Romku , paszoł won z Frondy .
Roman2019.05.3 18:12
Napisałem źle i za dużo. Przepraszam. Już się stąd wynoszę. Pa
Roman2019.05.3 18:16
Napisałem źle i za dużo. Przepraszam. Już się stąd wynoszę. Pa.
Witek2019.05.3 21:53
Roman . Jeśli oszukałeś to spadaj . Jak napisałeś to co myślisz - To Cię szanujemy . Tylko szanuj katolików .
Mathilda2019.05.3 19:47
Mądry się znalazł 🤕🔨, który przechwala się, że zjadł wszystkie rozumy ... ZAŚ zgodnie z prawem natury: jak je strawił to z tej lektury wyszły mu lotów intelektu góry: 💩 ... i tyle mu zostało choć się przechwalało. Niech Pan Bóg da ci Łaski przejrzenia, przemiany, przebaczenia i śpiesz się zanim spadnie kara na wieczność. 🤕🔨🙏🏻 Apage Satanas‼️ Jezu jest Panem❣️ Jezu, Maryjo Królowo Polski i Przenajświętsza Matko, Józefie Św przybrany Ojcze Jezusa i Patronie Rodzin : RATUJCIE DUSZE, RATUJCIE POLSKĘ ❣️Amen💕 Mów co chcesz przeciwko mnie, Ale WARA OD MARYJI ‼️🤕🔨. Moją największą zemstą będzie jeśli: padniesz na kolana i doznasz wspomnianego przejrzenia, przemiany, przebaczenia: ratujących cię nieszczęsna ze szponów czorta. Jezu TY się tym zajmij💕
observer2019.05.3 20:08
ciekawe pętaku czy stanąłbyś na ubitej ziemi?
Marian2019.05.3 8:48
Ja czuje sie poddanym.
anonim2019.05.3 10:05
To nie wqyrwiaj na frondzie
Marian2019.05.3 13:04
Jak ci przeszkadza to wy...laj do swoich
anonim2019.05.3 13:12
Matka boska kazała ci bluźnic kmiotku
Marian2019.05.3 14:51
Zmusiles mnie tawariszcz
Mathilda2019.05.4 2:36
@ Marian: Przez Maryję do Jezusa 💕