14.11.13, 08:40Msza trydencka fot. wiki

Marcin Gola z Una Voce Polonia został wiceprezydentem całej organizacji

Pod koniec minionego tygodnia w Rzymie, w dniach  09 XI-10 XI odbyło się XXI  Walne Zgromadzenie FIUV, czyli Międzynarodowej Federacji Una Voce. Podczas Zgromadzenia wybrano nowe władze Federacji, modlono sie w czasie Mszy świętych i Nieszporów, a także omawiano problemy związane z realizacją postanowień motu proprio Benedykta XVI Summorum Pontificum, jakie pojawiają się w różnych krajach. Polskę reprezentowało trzech przedstawicieli Una Voce Polonia, w tym jego prezes, przedstawiciel Śląskiego Środowiska Wiernych Tradycji Katolickiej i Centrum Kultury i Tradycji.

Nowym Prezydentem FIUV został pochodzący z Australii Brytyjczyk, James Bogle. "Cieszymy się bardzo że od jakiegość czasu, dzięki Summorum Pontificum, tradycyjna Msza może byż znowu sprawowana na całym świecie. Jesteśmy oczywiście bardzo wdzięczni Ojcu św Benedyktowi XVI za to, że przywrócił nam prawo, aby modlić się w tradycyjnym rycie rzymskim, a także obecnemu Papieżowi Franciszkowi za wszelką pomoc" - powiedział Bogle.

Pośród trzech nowowybranych wiceprezydentów jest też Polak, Marcin Gola, prezes Stowarzyszenia Una Voce Polonia.

ToR/nowyruchliturgiczny/wieden1683.pl

Komentarze

anonim2013.11.14 11:32
Czy ktoś pomoże mi zrozumieć dlaczego forma używana przez kilkaset lat (od Soboru Trydenckiego) i doskonalona od założenia Kościoła nazywana jest nadzwyczajną, a ta która została wprowadzona kilkadziesiąt lat temu jest formą zwyczajną? Czy zwyczaj im krótszy tym lepszy a im dłuższy tym bardziej "nadzwyczajny"? Czy nie jest to jakieś mieszanie pojęć albo wręcz odwracanie ich znaczeń?