,,Mam ważny powód, by być dyskretnym''. Tusk planuje powrót do Polski? Będzie rozmawiał z Budką - zdjęcie
04.06.21, 06:30Fot. via Flickr (European Parliament), CC BY 2.0

,,Mam ważny powód, by być dyskretnym''. Tusk planuje powrót do Polski? Będzie rozmawiał z Budką

70

Mam ważny powód, by być dyskretnym, ale będę rozmawiał z Borysem Budką” – zapowiadał Donald Tusk, podkreślając że mówi o czerwcu. W rozmowie na antenie TVN24 stwierdził, że rozmowa ma dotyczyć tego, jak były premier może pomóc Platformie Obywatelskiej.

Pytany o jego obecną sytuację polityczną, Donald Tusk stwierdził krótko, że nie może narzekać. Dodawał, że polityka może być bardzo nudna, jeśli nie ma się siły sprawczej. Stwierdził też:

Na twarzach liderów opozycji jest widoczny ból. Ja znam ten ból”.

Podkreślił:

Zdajesz sobie sprawę, że twoja sprawczość jest ograniczona. Wyborcy mogą powiedzieć: gadasz, gadasz, gadasz, ale zrób coś”.

W rozmowie na antenie TVN24 stwierdził też, że nie jest żadną tajemnicą fakt, że zależy mu na zmianie politycznej w Polsce. Dodał, że o sytuacji tej rozmawiał z partyjnymi kolegami. Stwierdził też:

Mam poczucie, że znowu trzeba zainwestować wszystko, co tylko można, by wolność, demokracja i przyzwoitość nie były tylko marzeniem, ale stały się faktem”.

Tajemniczo zapowiedział też, że „mentalnie, emocjonalnie i życiowo” jest gotów podjąć każdą decyzję, aby można było odwrócić ten „niekorzystny bieg zdarzeń”.

Jego zdaniem sytuacja dziś jest taka, jak w 1989 roku i trzeba odbudować „synergię w opozycji”. Stwierdził wręcz, że jest gotów „zrobić wszystko” aby Platforma nie przeszła do historii.

Oceniając obecnego lidera PO stwierdził, że jest on dobrym szefem, ale „nie daje w tej chwili ludziom pewności”.

dam/TVN24,Fronda.pl

Komentarze (70):

dama pik2021.07.1 18:27
Intrygant!!!....paskudny.. intrygant!..
Jawny2021.06.29 8:58
"Mam ważny powód, by być dyskretnym". To ci urodzony krętacz! Sugeruje, że coś wie (ważnego), ale nie powie. A wy traćcie czas na snucie domysłów. A tym powodem jest to, że Tusk po prostu nie wie co powiedzieć. Nigdy nie wiedział.
BRAWO POLSKA. Zawsze Polska !2021.06.20 12:05
tusek, twoją zgubę.
6969692021.06.5 5:21
Po wyciu jakie słuchać ze strony PiS po deklaracji Donalda Tuska, że wraca do krajowej polityki widać jedno: Kaczyński się go boi.
99992021.06.15 20:10
PODAJ POWÓD TEJ BOJAŹNI BO NIE POJMUJĘ.
Iks De2021.06.5 4:45
Po lawinie komentarzy PiSich pomiotów można dojść do wniosku, że boją się Tuska jak ognia. Słuchać wycie? ZNAKOMICIE!
Anonim2021.06.5 5:23
Kaczyński ma kompleks Tuska, a że kompleksy rządzą Kaczyńskim, to już zawsze będzie się go bał.
opty2021.06.5 4:03
,,Mam ważny powód, by być dyskretnym''. Szukam rudego konia bożego, by mieć na czy wjechać!!!
POLIKRATES2021.06.4 16:17
POWROT TEGO OSOBNIKA TYLKO DO CELI Z LITERKA N
Filip2021.06.4 15:24
Donald Tusk jest najbardziej oczernianym i prześladowanym politykiem w Polsce. Jarosław Kaczynski zmusił Beatę Szydło do głosowania przeciwko jego kandydaturze na stanowisko Przewodniczącego rady Europejskiej i przegrał w stosunku 27:1. Wynik tego głosowania prezes PiS-u uznał za zwycięstwo. Następnie chcąc uzasadnić to głosowanie, propaganda pisowska zarzucała Donaldowi Tuskowi zdradę dyplomatyczna, choć oskarżający sami nie wiedzieli na czym ta zdrada miałaby polegać. Europosłowie z PiS-u poparli potem kandydaturę Niemki na stanowisko szefa Rady Europejskiej Ursuli von der Leyen. Donald Tusk był wielokrotnie wzywany na przesłuchania przed komisje sejmowe, choć kolejne zarzuty były absurdalne. Posłowie z PiS-u nie zgodzili się, żeby komisja sejmowa ds luki VAT-wskiej zbadała również okres rządów ich partii. W 2007 roku w czasie kiedy Premierem był Jarosław Kaczynski, jedynym krajem w Unii Europejskiej mającym większą lukę VAT-wską od Polski, była Holandia (obecnie Niderlandy). Afery pod rządami PiS-u wielokrotnie przebijają aferę w Amber Gold. Jednak nie są powoływane komisje sejmowa do ich wyjaśniania. Kolejne artykuły we Frondzie oczerniają i zniesławiają Donalda Tuska, tendencyjnie przekręcając jego wypowiedzi i fałszywie interpretując jego działania. Ciemny lud to kupi.
miki2021.06.4 17:46
to dlaczego PO przegrała wybory w 2015 ? bo Donald wystawił takie a nie inne PO-kadry i ustawił taką a nie inną PO-strategię PO-ciamajdan
Filip2021.06.4 18:35
W 2015 roku PiS wygrał wybory dzięki systemowi d'hondta, dzięki temu, że lewica startowała w czterech bokach. Ponadto dzięki kłamstwom o rzekomym zamachu w Smoleńsku, kłamstwu o Polsce w ruinie i kłamstwu o luce VAT-wskiej i mafii z tym związanej. Jeszcze dzięki 500+. Teraz wygrywa kolejne wybory dzięki kłamstwom w TVP oczerniającym opozycję i zmanipulowanym informacjom w sposób korzystny dla PiS-u. Dzięki propagandzie sukcesu oprawianej przez Mateusza Morawieckiego. Ciemny lud to kupił!
miki2021.06.4 19:09
W Smoleńsku samolot Rosyjskiej produkcji i po remoncie w Rosji rozleciał się nad ziemią .. ale nie chce mi się już dyskutować z PO-sektą-pancerniakami-brzozowymi .. i o tym jak to Donald śledztwo i dowody oddał.. i nie skorzystał z oferowanej pomocy międzynarodowej (można ino się zastanawiać czy tylko przyzwolił na zamach czy go zlecił ? ) VAT na paliwa ? mam kolegę pracuje w magazynie rafinerii.. PiS pozamiatał VAT na paliwie jedną ustawą w 1,5 miesiąca (beka z paliwem wjeżdża – kaucja , wyjeżdża zwrot kaucji ) 15 mld rocznie.. prze 8 lat ..se policz …. I nie tylko z VAT-u utraconego ale i z tego że skokowo z dnia nadzień obroty Orlenu wzrosły coś około 5-10 % 500 + plus w Niemczech dają ale 500Eu plus koszt wynajmu mieszkania.. Wybory wygrywa bo pomijając okres pandemii rok do roku deficyty za PiS były średnio 2 razy mniejsze niż za PO a na 2020 r. był planowany deficyt zerowy , z tym 500 plus No PiS nie ukradł 2 filaru jak PO ukradła a TK to przyklepała.. W jednym masz racje tylko podzielone lewica pomogła a zwłaszcza Palikot .. w 2015r. Możesz se tak bełkotać albo poczytać roczniki statystyczne polecam.. Jedynie czego można się czepić to jedna z głupszych ustaw piątka dla zwierząt ale o zgrozo PO to poparła…na szczęście PiS-owski Prezydent ? nie podpisał co za pech ? I kwestia czy log-down powinien być tak głęboki np. w Szwecji nie było log-dawn Ale jesteś tak PO-ciemny że mając trochę argumentów powyżej napisanych nie potrafisz tego wykorzystać do rzetelnej krytyki i dyskusji ..a twój wpis to kompletny bełkot.. to se bełkotaj nikogo to nie wzrusza…
Anonim2021.06.5 5:56
Tusk jest najzdolniejszym polskim politykiem ostatnich lat. I na pewno jeśli zechce jest w stanie uratować Platformę. Pytanie otwarte: czy PO należy jeszcze w obecnym kształcie reanimować?
miki2021.06.5 6:44
Donald ? jest najzdolniejszym reprezentantem interesów niemieckich w Polsce ..ino problem jest taki że wcześniej się "zdolnie" kamuflował ..teraz już to nie da rady.. bo jak stare powiedzenie mówi .. "po owocach ich poznacie" i tak "zdolnie" ustawił PO na anty-PiSowski -ciamajdan że tera PO już prawie leży w nokaucie.. no... no.. no... zdolny ten Donald no nie ? skierował PO "na drzewo" i mu się udało .. na razie PO konkuruje z PO o malejący elektorat "pedałujacy" przyszłości to nie ma ..no wiadomo ...homo nie mają potomstwa .no wiadomo Donald & PO to chodzące aaayyyytttoryterty no nie..
miki2021.06.4 15:13
Donald ? trochę zapomniano jak uczestniczył w nocnej zmianie ? ale że nie zrealizował 3 x 15% to już się pamięta... i jaki beznadziejne kadry wystawił Roztowski Kopacz.. itp. . to już się pamięta.. "zdradę o świcie" też się pamięta.. naloty na dziennikarzy i Kiboli też się pamięta ... Donald to już wartość ujemna i "pocałunek śmierci" ale pewnie sami zainteresowany nie jest tego świadom w sumie dobrze... dowali jeszcze parę procent (in - plus) PiS-owi .. i oto chodzi..
Wicio Lipa jedno jądro zstepujące PO2021.06.4 15:12
POszukuję wolnego białego konia - tylko żadnych mecenasów
Mateusz M.2021.06.4 12:56
Czy to prawda, że premier kształci swoje potomstwo zamiast w polskiej szkole to w Zespole Szkół Lauder-Morasha, placówki kształcącej najważniejsze dzieci żydowskie w Polsce? Tego typu szkoły kształcą przyszłą kastę zarządzającą. Premier wie, co robi. Szczególnie gdy system mianowania władców zastąpi wybory. Witajcie w Nowym Ładzie.
żul Tusk2021.06.4 12:27
zapraszamy rudy parszywcu, obleśny pedale, niedorozwoju i nieudaczniku!!!
Iga...Nie wracaj do nas!2021.06.4 11:44
Tusku nie wstydzisz się Polaków? Masz czelność występować na wizji i do nas mówić?.... Nigdy wcześniej nie liczyłeś się z nami!... Mówiłeś:..." POLSKOŚĆ TO NIENORMALNOŚĆ" ! .... A PRZECIEŻ POLAKIEM JEST SIĘ W SERCU, ... A NIE TYLKO W METRYCE...! Chłopie, ty masz serce do Polski, czy tylko do PO...!?
Adolf2021.06.4 10:43
Już wkrótce przyjdzie POlecenie z Berlina ...
bogdanus2021.06.4 10:36
Sami widzimy, tam gdzie Tusk rządzi, tam się wszystko rozpada. To jest człowiek "Fatum"
YORK2021.06.4 10:24
Przyjedzie na wypoczynek, barany
PRAWDA2021.06.4 10:15
Dziadek z Wermachtu pod Sad Polowy za zniszczenie Polskiej Gospodarki ==
Piosenka Donalda T.2021.06.4 9:05
"My name is Luka, Luka Vatowska"
Jaś2021.06.4 9:02
Oczywiście pisząc niżej, że Donald został wyrzucony mam na myśli wyrzucenie z obecnej fuchy w PE a nie z PO. To mój oczywisty błąd. Ale pamiętajmy, że ta zmiana funkcji jest zapewne dokładnie wyreżyserowana - musi być jakieś uzasadnienie dla odejścia Donalda z funkcji przewodniczącego ponieważ 770 miliardów EUR jest dla Niemiec teraz najważniejsze. Typ pretekstem było z pozoru bezsensowne wystąpienie przez Tuska u PO przeciwko uruchomieniu Funduszu. Donald jeśli wrócin i uda mu się przejąć władzę rękami Trzaskowskiego i Hołowni to będzie gwarancją, że te pieniądze nie zostaną w Polsce. Miejmy też świadomość, że już 10 miliardów EUR odebrane Polsce jest dla Niemiec sukcesem a przypomnijmy, że za Tuska straty liczymy w kwocie ok 250 miliardów złotych, które w większości zostały zapewne przejęte przez niemieckie i rosyjskie firmy działąjące w Polsce.
Sex randka2021.06.4 8:58
Szukam mężczyzny na namiętne spotkania. Mam 24 lat i zgrabne ciało, moje nagie zdjęcia i kontakt na stronie: Www.bzykanki.pl __ __ __ __ __ __ __ __ __ __ __ __ Wyszukaj mnie po niku: Andzia-isex napisz do mnie lub zadzwoń o każdej porze, odpisuje zazwyczaj do 5 minut, czekam.
Oficer2021.06.4 8:40
on może wrócić ale od razu ze sznurem,bo pilskiego szkoda tego h..a.A oto dlaczego ,wpisz w google ---TUSK ZLECIL MORDERSTWO L. KACZYŃSKIEGO? ---a poznasz bliżej tego mordercę i złodzieja.
B522021.06.4 8:38
koniec saksów bauer idzie na emeryturę
Olej2021.06.4 8:37
On nie ma nic do planowania, za niego planują. Sytuacja międzynarodowa się zmienia, nastaje lepszy czas dla zdrajców i wszelkiej agentury. Zatem zwiększy się jej aktywność. Nie mamy służb, których działanie byłoby odstraszające dla takich jak on. Służb na tyle skutecznych aby móc każdego wroga Polski ,,zneutralizować'' w każdy sposób.
Jaś2021.06.4 8:23
Niemcy zrobią wszystko żeby Polska straciła te 770 miliardów EUR wynegocjowane przez Morawickiego. To jest nowa misja Donalda T. Otrzymał on już nowe stanowisko bo jego wyrzucenie z PO zostało już przesądzone. To nowe stanowisko to stanowisko - Rudego Pełnomocnika Niemiec (RPN) do spraw ograbiania Polski (RPN ds.OP)
jula2021.06.4 8:17
Słowa Tuska, jeśli rzetelnie przytoczone, dowodzą,że huśta emocjami: ból jego i akolitów z zakonu KLD, przywołuje niezdefiniowane dobra lub działania które zamierza zainwestować razem z kim? Obalenie demokratycznie wybranej władzy już w czasie "pucu" w grudniu 2016 było jego podstawowa motoryką, vide haniebne przemówienie we Wrocławiu. Przebija jednak typowa dla PO gadka szmatka bez rzetelnych założeń i ofert, bo ukradną albo zgapią pomysły na Polskę te wredoty z PiS. Kłamliwy, nierzetelny historyk chodzący w cuglach CDU, grożący Polsce sankcjami za głupie i destrukcyjne pomysły Merkel aktywowane przez Ujnię. Pozdrowienia dla lekarzy i informatyków z Afryki, Afganistanu i całej reszty globu.
Sprzedam opla2021.06.4 8:14
Sprzedam opla aquillę. Autokimis Roman Pornola. Radomsko, ul. Wiejska
Anonim2021.06.4 8:13
Wielki powrót Dziury Vatowskiej.
Artur2021.06.4 8:11
Donald T. vel Dziura Vatowska wraca do Polski? Czyli Merkel nie potrzebuje już przypupasa?
czy przyleci z nogą stołową z kaucją2021.06.4 8:08
za Zegarmistrza - a nuż sypnie; robi się w zimnej tooopie gorąco
niemcy to dywersantów2021.06.4 8:06
zrzucają na spadochronie
spotkamy się2021.06.4 7:59
u SOWY
czy tłumacz ze szwabskiego na ruski2021.06.4 7:59
budiet present
wAnia ruska onuca2021.06.4 7:58
w naszej ambasadzie
abcd2021.06.4 7:51
Świadectwo proroka Tuska o cudach czekających Polskę: Już wkrótce Polacy zaczną wracać z emigracji, bo praca tu będzie się opłacać. Będą nas leczyć dobrze zarabiający lekarze i pielęgniarki, dobrze zarabiający nauczyciele będą uczyć nasze dzieci, dobrze zarabiający policjanci będą dbać o nasze bezpieczeństwo. Przy polskich drogach wyrosną nowoczesne stadiony i pływalnie. Czy to możliwe? Udało się w Irlandii, dlaczego ma nie udać się w Polsce? Przecież Polacy to wielki i mądry naród. Polskę też stać na swój cud gospodarczy. Musimy tylko wygrać te wybory. (Platforma Obywatelska 2007)
Ruda szmata2021.06.4 7:42
przed pluton egzekucyjny z tą ryżą szumowiną.
jula2021.06.4 8:22
Nie chcę żeby mój syn rozstrzeliwał Tuska, szkoda chłopaków z plutonu, kul, muru, czasu i hałasu. Człowiek nikt, śmietnik historii obok Bolka, Marcinkiewicza. można dopisać resztę:
fałsz i obłuda2021.06.4 7:41
Tusk politycznie żyje wyłącznie dzięki Merkel, która przecież nie za darmo go karmi. To jej człowiek, w każdej sprawie po stronie Niemiec, również kosztem Polski. Jak u Merkiel nie miał kto szparagów zbierać to załatwił jej tanią siłę roboczą, trzeba było wesprzeć stocznie w Niemczech to zamknął konkurencyjne polskie, żądania reparacji oczywiście też uważa za niesłuszne - jak Niemcy itd. itd.
lewak2021.06.4 7:31
Niemiec powraca
katolik2021.06.4 7:28
W przestrzeni polityczno- spolecznej nie ma ukrytych powodów kolaborancie. Te ukryte powody przy urnach wyborczych o planach depopulacji i zniewoleniu stały się SSPIS i pośłowie szykują zniewolenie zgodnie z Agenda 2030, miska ryżu. XXI gdzie jesteśmy i na co pozwalamy nazistom, co oni z nami robia!
adam p2021.06.4 7:28
szkolony przez oficera sztazi mieszkającego wgdańsku
jula2021.06.4 8:25
Syn kierowcy z Biskupiej Górki w Gdańsku z czasów II Wojny Światowej.
wers2021.06.4 7:15
Panie Tusk, Polska i Polacy w rozumieniu Narodu Politycznego też mają ważny powód, żeby panu i pańskiemu zapleczu politycznemu nie wierzyć. Trzymaj pan swoje ręce z dala od Polski i powtórz to pan swoim niecko-rosyjskim przyjaciołom.
ala2021.06.4 7:15
Polacy się wstydzą za Tuska! Tusk tylko za to, jak zachował się i działał w sprawie katastrofy smoleńskiej winien stanąć przed Trybunałem Stanu. To co czynił, w żaden sposób, nigdy nie powinno zaistnieć, by oddać całość sprawy w ręce Rosji. Kłamał i kłamali jego posłańcy. To co czynili było szyderstwem wobec tych, którzy zginęli i wobec ich rodzin. Zaplombowane trumny nigdy nie miały być dostępne i miały skrywać tajemnicę zbezczeszczenia. Wszyscy odpowiedzialni za ten stan, winni ponieść dotkliwe konsekwencje prawne, karne i zniknąć z przestrzeni życia publicznego.
Prawda2021.06.4 8:01
Bolszewicka szmato odwal się od Polaków!
Dziadek w Wehrmachcie, ojciec z NRD.2021.06.4 7:11
Nie zdradził Małgosi i Kasi, lecz wierny Angeli i Stasi. W młodości miał ksywkę Oskara, a szprechać o tem wara ! ! !
B.2021.06.4 7:08
Trwa zmasowany atak na Polskę. Powtarza się sytuacja z Konstytucją 3 Maja. Rząd ogłosił Polski Ład i teraz mamy uderzenie Targowicy. Niemcy uruchomiają tuska i prawdopodobnie razem z rosją nakręcili Danię do przerwania prac nad Baltic Pipe, a wcześniej Czechów, żeby zniszczyć Grupę Wyszehradzką. Możemy spodziewać się jeszcze różnych rzeczy, w tym poważnego ataku na rząd. Niestety, spora część Polaków widzi tylko koniec własnego nosa, zamiast stanąć przy rządzie, ocknie się dopiero, gdy nowi władcy zaczną obcinać pensje i emerytury, zwiększać podatki, a Polacy będą zabijać się o prace przy niemieckich babciach i szparagach, jak teraz zabijają się, gdy do Lidla rzucą jakiś niemiecki ochłap. Trzeba się gorąco modlić w intencji Ojczyzny!!!!
katolik2021.06.4 7:12
to co piszesz jest własnie planem SSPIS i posłów dla Polski. Polacy mają wewnętrznego wroga i jest nim SSPIS i posłowie zdrajcy!! Oczywiście kolaboranci sterowani z zewnątrz. Polaków nie ma kto bronic, zrozum to. Episkopat odpuścił.
wers2021.06.4 7:13
Masz rację. Sytuacja jest podobna. Kondominium niemiecko-rosyjskie podnosi głowę.
Sex randka2021.06.4 6:59
Szukam mężczyzny na namiętne spotkania. Mam 24 lat i zgrabne ciało, moje nagie zdjęcia i kontakt na stronie: Www.bzykanki.pl __ __ __ __ __ __ __ __ __ __ __ __ Wyszukaj mnie po niku: Andzia-isex napisz do mnie lub zadzwoń o każdej porze, odpisuje zazwyczaj do 5 minut, czekam.
katolik2021.06.4 6:58
Powód--- doprowadzenie Polski do stanu właczenia do jednego rządu światowego, depopulacja Polaków, to cel kolaboranta donalda, posłów zdrajców, SSPIS
Anonim2021.06.4 6:55
Będzie dyskretny jeszcze bardziej jak dostanie pytanie, co zrobił dla Polski przez te wszystkie lata pobytu w Brukseli.
gracz2021.06.4 6:54
Niech Ziobro przydzieli mu od razu celę z kochającymi inaczej.
Przywrócic karę smierci!2021.06.4 6:54
https://www.salon24.pl/u/qqc1968/1140276,paradoks-terrorysty-czyli-kara-smierci
wers2021.06.4 6:54
Trzeba pilnować Polski bo kondominium niemiecko-rosyjskie podnosi głowę po przegranej prezydenta Trumpa w USA.
katolik2021.06.4 7:02
Kto ma jej pilnować-- SSPIS, posłowie, wszystkie ugrupowania to zdrajcy. 20 mln Polaków do odstrzału po pseudoszczepionkach, w czasie,bo okazali sie słabi i głupi,Ukraincy mądrzejsi i nie na darmo mówią, ze twardzi. Nie ma komu i o to nazistom i masonom chodzi. Episkopat jest s=zdrajcą, nie broni Polaków, Bp Wróbel wydał rozkaz szczepien wiernym i ksieżom
wers2021.06.4 7:11
Właśnie się zdradziłeś, przed kim trzeba bronić i pilnować Polski.
katolik2021.06.4 7:15
cały czas mówię, ze mamy wroga wewnętrznego SSPIS i posłów zdrajców, nie rozumiesz tego. SSPIS pokaże ci, ale szlag zdrajców Polski trafi
wers2021.06.4 7:17
Wrogiem wewnętrznym to jesteś ty i tobie podobni, także na tym forum.
katolik2021.06.4 7:22
Teraz się nie dziwię, ze Polacy są głupi, nie widzą zagrozenia, bedą za SSPIS zdychac jak psy pod płotem
wers2021.06.4 7:27
Ty katoliku świeżej daty, o Polaków się nie martw. Zainteresuj się swoim stanem psychiki.
katolik2021.06.4 7:19
Poza tym nie masz ogladu całości--- Polsce potrzeba wyjść z UE, a ty myślisz, ze SSPIS to twoi żywiciele, ale ale śmierci. Wiesz co to kolaborant SSPIS?
ala2021.06.4 7:17
Ty kiedykolwiek byłeś normalny? Oglądasz TVNienawiści 24, to nic dziwnego!
Ryży Folksdojczu2021.06.4 6:54
Raus. Nie chcemy cię w Polsce.