Małopolska kurator oświaty zostaje! Radni odrzucili rezolucję KO - zdjęcie
28.03.19, 09:10screenshot Youtube

Małopolska kurator oświaty zostaje! Radni odrzucili rezolucję KO

6

Barbara Nowak pozostanie na stanowisku małopolskiej kurator oświaty. Radni Krakowa nie przyjęli rezolucji w sprawie odwołania kurator, czego chcieli radni Koalicji Obywatelskiej, zarzucając Nowak „jawną homofobię, rasizm i dyskryminację mniejszości”.

Za odrzuceniem rezolucji zagłosowało 24 radnych – PiS i Przyjaznego Krakowa, za przyjęciem było 19 radnych.

Cała sprawa ma swój początek w momencie, kiedy Rafał Trzaskowski podpisał deklarację na rzecz społeczności LGBT, którą ostro skrytykowała małopolska kurator. Zdaniem radnych KO, słów kurator m.in. na temat deklaracji nie można traktować jako jej „prywatnego zdania”. Radni PiS podkreślali, że projekt jest bezzasadny, a Rada Miasta nie powinna być miejscem sporów ideologicznych. Włodzimierz Pietrus podkreślał:

Jest to czysto polityczna gra. Ten potok słów, które wypowiedział prezentujący ten projekt jest stekiem pomówień, podanych w interpretacji własnej”.

dam/PAP,Pch24.pl

Komentarze (6):

Pablo Kraków2019.03.28 14:28
A gdzie jest do cholery Minister Oświaty? Administracyje wykluczenie z zawodu dla każdej dyrektor wpuszczającej LGBT do szkoły i to od zaraz!!! Kto rządzi Polską Rząd czy zboczeńcy?
aaa-no-nim2019.03.28 12:04
Postęp według lewaków, liberałów: 1)jak najwięcej aborcji czyli zabicie płodów ludzkich; 2) jak najwięcej eutanazji czyli zabicie starców i chorych(zobacz działanie hitlerowców) 3) wtedy jesteś tolerancyjny jak masz NASZE poglądy, 4) daj nam swoje dzieci bo geje chcieliby mieć "nowe obiekty do zaspokojenia swoich popędów" 4). Ludzie najlepiej by zrobili gdyby wyginęli , no najwyżej zostaliby sami multimilionerzy itd itp
Auferetur Inferunt Insaniam2019.03.28 9:23
W rzeczy samej, ona jest bardzo mało Polska. Poglądy ma rodem z Rosji.
Piotr Nowak2019.03.28 9:22
Ciocia zostaje?? A to ci... A już miałem dla niej miejsce na warsztatach dokształcających z tolerancji i normalności. No nic. Trzymam miejsce może znowu walnie jakąś "mądrość" to akurat załapie się do grupy 10-latków.
darek2019.03.28 11:30
Co to jest normalność? Dwóch panów adoptujących dziecko to normalność? Skoro tak, to czemu nie trzech lub czterech? A może chłop z koz adoptuje dziecko? Argument przeciwko poproszę.
Piotr Nowak2019.03.28 15:01
Normalność to przynajmniej dowiedzenie się o co chodzi a nie bredzenie o adopcjach kóz przez gejów i innych bredni. Wiesz o co chodzi w karcie LGBT+? Nic nie wiesz, bo bredzisz o kozach i masturbacji dzieci itd - dokładnie tak jak wam kazali (nie)myśleć. Naprawdę samodzielne myślenie nie boli. Sorry ja Ci nie będę tłumaczył. Życzę powodzenia w dowiadywaniu się i myśleniu.