Magdalena Ogórek apeluje o odrzucenie politycznej poprawności! BRAWO! - zdjęcie
15.07.16, 19:54

Magdalena Ogórek apeluje o odrzucenie politycznej poprawności! BRAWO!

– Radykalny islam i jego wartości są konfrontacyjne w stosunku do porządku i wartości europejskich, świata chrześcijańskiego – mówiła w „Czterech stronach” historyk Kościoła Magdalena Ogórek, komentując nocny zamach w Nicei.

Podczas obchodów Dnia Bastylii w Nicei terrorysta pochodzenia tunezyjskiego wjechał rozpędzoną ciężarówką w tłum świętujących, zabijając 84 osoby. 

– Już czas odrzucić polityczną poprawność, z paradygmatu której wszyscy chętnie korzystamy – oceniła w „Czterech stronach” Magdalena Ogórek, była kandydatka na prezydenta. Jej zdaniem sami pomogliśmy temu, że ta wojna rozwinęła się w Europie. Dodała, że eksperci europejscy bili na alarm, że źle prowadzona polityka migracyjna i międzynarodowa przyniesie takie skutki.

Ogórek twoerdzi, że znaleźliśmy się w bardzo trudnym momencie. – Nadszedł ten czas, kiedy nie możemy szafować słowem tolerancja. Zwróćmy uwagę, do jakiej grupy osób to słowo chcemy odnosić. Oni słowo „tolerancja” mają w zupełnym odrzuceniu. A radykalny islam i jego wartości są konfrontacyjne w stosunku do porządku europejskiego i wartości europejskich, świata chrześcijańskiego – przekonywała.

kol/TVP Info