Mądry po szkodzie... Kukiz rozważa założenie partii - zdjęcie
28.05.19, 14:50fot. Piotr Drabik, lic. CC BY-SA 3.0 via Wikipedia

Mądry po szkodzie... Kukiz rozważa założenie partii

7

Gdy Paweł Kukiz zarzekał się, że nigdy nie założy partii, bo z partyjniactwem to chce walczyć, a nie je budować - mądrzy ludzie pukali się w głowę. Bez subwencji, bez partii nie da się robić w Polsce rzetelnej polityki, wskazywali. Kukiz był hardy... ale zmiękł. Teraz przyznaje, że rozważa jednak założenie regularnej partii.

"Ja przez 4 lata udowodniłem, ze można przetrwać z pieniędzy przeznaczanych tylko na biura, ale subwencje są przeżerane i  marnotrawione przez partie. Partie jednak te pieniądze otrzymują i tworzy się olbrzymia dysproporcja szans. Mieliśmy ze zbiórek publicznych i własnych ok. milion złotych na kampanię europejską. Konfederacja za chwilę otrzyma 5 milionów złotych z kolejnej transzy partii Wolność, inne partie też otrzymują olbrzymie pieniądze. Jeśli chce się walczyć to trzeba o tym pomyśleć, ale powtarzam: najpierw przekroczyć 3 proc., a szanse na przekroczenie 5 proc. są niższe bez przyjęcia tych pieniędzy. Zobaczymy. Trzeba walczyć" - powiedział Paweł Kukiz w rozmowie z telewizją wPolsce.pl.

Cóż, z perspektywy Kukiza - lepiej późno, niż wcale... Ale czy nie lepiej byłoby po prostu zasilić Zjednoczoną Prawicę?

bsw

Komentarze (7):

Cogito ergo sum2019.05.28 21:24
Pan Kukiz udowodnił, że się mylił. Wyborcy poszli do rosyjskiej Konfederacji
diki2019.05.28 20:56
Kukiz ? z jednej strony narracja wprowadzania referendów jak w Szwajcarii lekki sens ma... z drugiej strony gadanie że nie jest się partia to "wygłupy przedszkolaka" z kasą jest prosty problem ... po to na to płacą podatnicy na partie aby były lojalne i nie brały kasy z zagranicy ...z wiadomego powodu... pomijając koszty kampanii... Polska to jak każdy kraj ma wiele zagadnień do kierowania np. energetyka, wojska, ścieki , woda, komunikacja , łączność , zarządzanie terenem , podatki , bilans finansowy.. i nikt nie ogarnia wszystkich tematów na raz ... no to trzeba wynająć fachowców od analiz i i ma za to zapłacić ...nawet twoje dochody z szarpania drutów wycia na scenie na to nie wystarczą .... no to trzeba wziąć kasę... fachowcom zapłacić za analizy i korepetycję aby chociaż ogarniać 30% tematów i dlatego jak słyszę że kasy nie weźmiesz i partią nie jesteś no to jakaś ? jakaś "intelektualna bryndza.." no w końcu do Kukiza dociera po co jest kasa... tylko po co nam taki nie rozgarnięty Kukiz któremu 10 lat zajmuje zrozumienie po co jest kasa ... Kukiz to ja ci mówię : Polski nie stać na tanich matołów i pajaców , którzy zaczynają kumać elementarne rzeczy po dopiero 10 latach Tak sam jak nie stać nas było na taniego Donalda co w "trampkach" leciał na wizytę do USA samolotem rejsowym nie stać nas na remontownie starego ruskiego złom... że jeden się rozleciał "sama z siebie" a drugi zaraz stała się "nie lotem" i tak samo nas nie stać na nierozgarniętego Kukiza... czas leci nieodwracalnie do przodu ... Kukiz lepiej ci idzie szarpanie drutów niż poważna polityka i niech tak zostanie ... nie rozumiesz ... niestety jesteśmy pomiędzy Niemcami a Rosją ...no to trzeba grać ostro i rozsądnie i tani amatorzy się do tego nie nadają...
Agnieszka2019.05.28 20:09
Wtopić się pod Zjednoczoną Prawicę, która nikomu podskoczyć nie da i nawet zagorzali katolicy są zmuszeni Boga i własnego sumienia się wyrzec? Gdzie Gowin rządzi i inne PO z UW, ale i tak wszyscy ich za PiS mają? Gdzie nikt nikogo nie poskramia nawet wobec niemal oczywistej zdrady, bo narracja ma być jedna i lojalna wobec ustalonej na górze i (za przeproszeniem) nawet pan Macierewicz musi robić dla nich z gęby cholewę? Kpicie z Kukiza czy z wyborców? Jasne, że potrzebna wreszcie przyzwoita i silna opozycja, co w dobrym będzie obóz Zjednoczonej Prawicy wspierała, ale absolutnie po popisach tych bufonów z władzy NIE WOLNO dać się w nich wtopić i w czymkolwiek uzależnić, bo nie tylko po nich będzie, ale i po szansie na silną, ostrą, niezależną i uczciwą prawicową opozycję, która tych koniunkturalistów z władzy będzie pilnowała i do pionu przywoływała, żeby Polskę ocalić
Ho, ho ...2019.05.28 16:33
Panie Kukiz lubię pana, proszę się nie zniechęcać już ma pan rozpoznawalne nazwisko, może pan być, oby, tym języczkiem u wagi.
zła jak licho2019.05.28 16:05
Przez pana upór i ostatnie lenistwo zalęgły się biedronki. To pana wina
janosz2019.05.28 15:53
Dla Pawła Kukiza jest miejsce na scenie politycznej. Pozytywnie wyróżnia się na tle PO, Wiosny, PSL czy pogrobowców SLD. Musi dalej robić swoje i tyle. A Biedroń to mnie więcej kosmita pokroju Palikota, czy Samoobrony.
Tom Bombadil2019.05.28 15:21
Paweł Kukiz - klasyczna ofiara autokreacji. Przede wszystkim powinien odejść i pozwolić podziałać sensowniejszym od siebie. Że nie planuje współpracy z Korwinem - to mu się chwali. Ale to za mało, żeby uwierzyć, że jego ugrupowanie nie powstało po to, by odebrać pewna pulę głosów PiS-owi.