Machałek: Żaden nauczyciel nie straci pracy z powodu reformy edukacji - zdjęcie
30.03.17, 18:00Screenshot YouTube

Machałek: Żaden nauczyciel nie straci pracy z powodu reformy edukacji

"Minister Zalewska i premier Szydło przedstawiają w kwietniu harmonogram podwyżek. Związkowcy doskonale wiedza, że te podwyżki będą" - mówiła dziś Marzena Machałek.

W programie „Gość Wiadomości” pojawiła się dziś wiceminister edukacji, Marzena Machałek. Rozmowa dotyczyła głównie protestu nauczycieli, zapowiedzianego na jutro, oraz reformy edukacji.

Mamy nadzieję, że ten protest nie będzie miał większego zasięgu, bo większość nauczycieli widzi nasze działania”

- powiedziała Machałek i dodała, że będą podwyżki dla nauczycieli:

[nauczyciele – przyp. red.] mają prawo być niezadowoleni, bo od 2012 roku nie mieli żadnych podwyżek i rzeczywiście jest tak, że są oczekiwania na te podwyżki, natomiast rząd musi się na to przygotować. Minister Zalewska i premier Szydło przedstawiają w kwietniu harmonogram podwyżek. Związkowcy doskonale wiedza, że te podwyżki będą”

Dodała jednocześnie, że PiS zależy na tym, by nastąpiło to jak najszybciej, jednak niestety jeszcze nie w tym roku. Powiedziała też jednak wprost, że:

Żaden nauczyciel nie straci pracy z powodu reformy edukacji (…) Samorządy nie będą miały powodów finansowych, żeby zwalniać nauczycieli. Stworzyliśmy takie regulacje w prawie oświatowym i przepisach przejściowych takie warunki, by nauczyciele mogli przechodzić ze szkoły do szkoły. Liczę na dobrą wolę samorządów, które dobrze sobie radzą z przygotowaniem sieci”

dam/TVP,Fronda.pl