Minister Łukasz Szumowski: Chorych na koronawirusa w Polsce jest coraz mniej, a dane coraz lepsze - zdjęcie
13.07.20, 14:31screenshot youtube-ministerstwo zdrowia

Minister Łukasz Szumowski: Chorych na koronawirusa w Polsce jest coraz mniej, a dane coraz lepsze

5

"Chorych na koronawirusa w Polsce jest coraz mniej, a dane coraz lepsze" – powiedział minister zdrowia Łukasz Szumowski podczas konferencji prasowej. Minister wyraził wdzieczność dla mediów za informację o pandemii dla opinii publicznej.

Minister zdrowia podczas konferencji prasowej podziękował mediom za intensywną współpracę w ostatnim czasie. 

Łukasz Szumowski podkreślał, że  "to informowanie opinii publicznej pozwoliło nam przejść epidemię bez strachu o to, co się dzieje, bez strachu o to, że ludzie nie wiedzą, jak mają reagować".

Minister Zdrowia zwrócił uwagę, że liczba zachorowań jest kontrolowane tak jak i występujące ogniska. 

Łukasz Szumowski zaznaczył, "tych chorych jest coraz mniej, a dane są coraz lepsze".

- To cieszy (…) to pokazuje, ile tego wirusa jest wśród Polaków – w porównaniu z doniesieniami z zagranicy, jest go naprawdę mało''– powiedział Szumowski. Bardzo cieszy fakt, że nasz kraj radzi sobie z pandemią i nie ma u nas obrazków, które mogliśmy jeszcze niedawno oglądać z Hiszpani, Włoch czy Wielkiej Brytanii

 rr,niezalezna.pl,PAP

Komentarze (5):

Jan Radziszewski2020.07.22 10:50
22 VII 2020 Klątwa Boża rzucona na ministra Łukasza Szumowskiego Środa, 22 lipca Godzina 6.45 - Rzucam klątwę Bożą na ministra Łukasza Szumowskiego. Za sprawy związane z coronawirusem, które były i są przeciw Polakom, za oszustwa i manipulacje danymi medycznymi, za przekupywanie lekarzy publicznymi pieniędzmi, którzy stwierdzają coronawirusa tam gdzie go nie było i nie ma. A od początku lipca za kłamstwo publiczne iż Polacy nadal chorują i umierają na COWID -19 a nawet, że zwiększa się liczba chorych i zmarłych. A jak zaświadcza Bóg przez swego sługę Grzegorza z Leszna i przez swego sługę Cypriana Polaka ( Krzysztofa Michałowskiego), Pan nasz Jezus Chrystus zgodnie ze swymi wcześniejszymi zapowiedziami, rządząc w Swoim Królestwie po Intronizacji w Niebie 20 lutego 2020 roku, czyli Polsce – Nowym Jeruzalem zwolnił Polaków od chorowania i umierania na coronawirusa COVID -19 od pierwszego lipca. Tak Pan nasz z dniem 20 lutego 2020 roku ograniczył mocno chemtrails nad Polską a zablokował całkowicie chemtrails ze zrzucanym na Polaków coronawirusem, co obserwowali naoczni świadkowie iż w wypadku niektórych smug chemtrails były one wciągane, wsysane z powrotem, wbrew prawom fizyki do zbiorników samolotu, do jego wnętrza. Zatem ministrze Łukaszu Szumowski. Przeklina Cię Bóg! Przeklina Cię Bóg! Przeklina Cię Bóg! Amen! Amen! Amen! - I tak się stanie. Amen. Mówię to Ja, Jezus Chrystus, Pan Zastępów, Król Nowego Jeruzalem, któremu na imię Polska. Łukaszu Szumowski, Twój czas jest krótki. Jakie życie, taka śmierć. Skończysz marnie i skończysz gorzej niż prezydent Duda. On ma dobre odruchy i kocha Mnie choć przez swe decyzje szkodzi Polsce. U Ciebie nie ma niczego co byłoby pozytywne w Twej służbie krajowi. Nie mówię już o aferach. Nawet „Twoje” zdjęcie z Matką Teresą jest sfałszowane, wstrętny oszuście, masoński łgarzu. Czekaj więc na swoją kolej. I pamiętaj: im więcej zakarbujesz, jak dawniej mawiali Polacy, tym sowitszą otrzymasz zapłatę. Opublikuj synu. - Dziękuję Panie Jezu. Chwała Tobie Chryste.
Michał Jan2020.07.13 23:10
Pan minister nie zauważył, że wybory już się skończyły i warto zacząć solidniej "wymazywać". I niech sobie porówna wykresy przyrostów w Polsce i na Białorusi. Jak będzie miał, taką asymptotę, jak p. prez. Łukaszenko, to może zacząć się przechwalać.
Anonim2020.07.13 19:28
Czy jest możliwość skrócenia kolejek do specjalistów, ograniczenia konieczności wielokrotnych wizyt po wszystko u lekarza domowego, usprawnienia jeżeli chodzi o recepty oraz ograniczenia wyjazdów lekarzy, przynajmniej do czasu kiedy nie odpracują studiów, w końcu za nie płacimy!
Arabella2020.07.13 18:14
Serio, Panie Ministrze Szumowski? Bo statystyki pokazują coś zupełnie innego. Liczba nowych przypadków rośnie, nadal też w Polsce umierają na koronawirusa ludzie. W statystykach europejskich też nie wyglądamy najlepiej - na przykład w Austrii zmarło na koronawirusa 708 osób, w Norwegii - 252, Czechach - 352, Danii - 609 na Ukrainie 1383, natomiast w Polsce - 1571. Dlaczego więc znowu Pan kłamie? I czy 'bez strachu' żyja rodziny i przyjaciele tych 1571 osób, które zmarły na koronawirusa?!
Małgorzata2020.07.13 17:09
Byłoby dobrze aby Pan Szumowski zajął się wreszcie swoja robotą i NIE pokazywał ciągle w mediach jak ku-kułka.