Lubelski sąd wydał nakaz aresztowania Zbigniewa S. - zdjęcie
01.12.20, 14:50Fot. screenshot - YouTube

Lubelski sąd wydał nakaz aresztowania Zbigniewa S.

6

Sąd Okręgowy w Lublinie wydał dziś europejski nakaz aresztowania wobec znanego biznesmena Zbigniewa S. Wcześniej list gończy wydała prokuratura. Mężczyzna przebywa w Norwegii, gdzie chce ubiegać się o azyl polityczny.

- „Zapadło wykonalne postanowienie o tymczasowym aresztowaniu Zbigniewa S., jest on poszukiwany. Z akt sprawy wynika, że przebywa w Norwegii” – poinformowała rzeczniczka Sądu Okręgowego w Lublinie Barbara Markowska.

Prokuratura Regionalne w Lublinie wystąpiła do sądu z wnioskiem o wydanie europejskiego nakazu aresztowania wobec Zbigniewa S. w związku z podejrzeniem oszustwa, jakiego miał się on dopuścić w ramach prowadzonej przez siebie działalności charytatywnej oraz prania brudnych pieniędzy w latach 2015-2017. S. został w tej sprawie zatrzymany rok temu, jednak sąd nie zdecydował się wówczas na tymczasowe aresztowanie, stosując wolnościowe środki zapobiegawcze.

Później sądy odrzucały wnioski o aresztowanie Zbigniewa S. Wniosek uwzględniono dopiero 28. października, kiedy podejrzany wyjechał do Norwegii. Następnie prokuratura wydała list gończy.

Zbigniew S. poinformował w swoich mediach społecznościowych, że zamierza ubiegać się w Norwegii o azyl polityczny.

kak/PAP, niezależne.pl

Komentarze (6):

Anonim2020.12.2 9:50
branża weselna,floryści wszystko pada,zero pomocy.A rząd walczy z własnym cieniem.Banda złodziei i nieudaczników.
Maciej2020.12.2 9:38
Ręka rękę - MYJE !!!!!!!!
Wiesław Kaloryfer2020.12.2 8:30
Stonoga gra va banque. Jak dostanie azyl, to ma święty spokój. Ale jak mu odmówią, to ten pomysł z wyjazdem i złożenie wniosku o azyl okaże się strzałem sobie w stopę. Miał bowiem korzystne prawomocne orzeczenie o areszcie i mógł spokojnie czekać na proces. Wyjeżdżając i składając wniosek o azyl dopełnił warunków, których wcześniej nie było, a które są konieczne do zastosowania tymczasowego aresztowania (tu obawa ukrywania się podejrzanego). W takich okolicznościach jak ZS to sam sprokurował sąd nie miał innej możliwości, jak uwzględnić wniosek prokuratora.
czekista2020.12.1 20:24
To sa jakies jaja. Jezeli popelnil przestepstwo i sa tego dowody, to juz kilka lat temu powinien byc osadzony i skazany. To wszystko wyglada na nekanie.
gumowa kaczka2020.12.1 19:02
musi Stonoga uważać ,bo Zero na niego poluje
Olo2020.12.1 14:56
Ten knur też będzie udawał pederastę żeby dostać azyl jak inny oszust, też knur gawel.