W niedzielę na londyńskiej stacji metra Oxford Circus doszło do pobicia dwóch mężczyzn, z których jeden jest Polakiem. Znajduje się on obecnie w szpitalu, jest w stanie krytycznym – do szpitala trafił ze złamaniem kości czaszki i krwotokiem wewnętrznym.

Policja apeluje do wszystkich świadków niedzielnej napaści w metrze. Pobicia miało się dopuścić nawet kilkanaście osób. Miało ono miejsce w niedzielę po godzinie 11 rano. Grupa nawet dwunastu osób zaczepiła dwóch podróżnych i skatowała ich.

Polak wymagał natychmiastowej hospitalizacji, obrażenia są poważne i zagrażają jego życiu. Druga z ofiar została wypuszczona ze szpitala – miała tylko lekkie rany głowy. Według doniesień medialnych nie jest Polakiem.

Brytyjska policja transportowa na swojej stronie zamieściła zdjęcia dziewięciu osób, które mogły być świadkami lub sprawcami ataku. Każdy, kto posiada jakiekolwiek informacje powinien skontaktować się z policją pod numerem: 0800 40 50 40 (numer zdarzenia – 195, data 5 listopada 2017 roku). Poniżej zdjęcia ze strony policji transportowej:

dam/PAP,Fronda.pl