Litwa negocjuje z Irakiem w sprawie napływu nielegalnych imigrantów - zdjęcie
30.07.21, 08:00Fot. Twitter - Lithuania MFA

Litwa negocjuje z Irakiem w sprawie napływu nielegalnych imigrantów

9

Wczoraj delegacja irackiego MSZ przybyła na Litwę w celu omówienia kryzysu migracyjnego na granicy białorusko-litewskiej.

Rozmowy rozpoczęły się 15 lipca w trakcie wizyty litewskiego ministra spraw zagranicznych w Bagdadzie. Podczas tamtego spotkania iracki MSZ Fuad Hussein zobowiązał się do przeprowadzenia dochodzenia w sprawie przerzucania irackich migrantów przez granicę białorusko-litewską.

Hussein stwierdził wówczas, że jego kraj nie będzie tolerować przemytników ludzi. Dodał, że obowiązek każdego państwa to ochrona jego obywateli, niezależnie od tego, czy są w kraju czy poza jego granicami.

Jak informuje litewskie MSZ, dziś MSZ Litwy spotkał się z irackim ambasadorem Abdulem Karimem oraz dyrektorem Departamentu Europejskiego MSZ Iraku Tomem Mehdi Kaabem. Wizyta Irakijczyków na Litwie potrwa do 31 lipca.

Na granicy białorusko-litewskiej trwa ogromny kryzys migracyjny. Granicę w kierunku Litwy nielegalnie przekracza niespotykana dotychczas liczba cudzoziemców. Najprawdopodobniej przerzut nielegalnych migrantów odbywa się przy udziale sterowanych przez Aleksandra Łukaszenkę służb. Stanowiłoby to odwet Białorusi za sankcje nałożone w związku z łamaniem praw człowieka i uprowadzeniem samolotu Ryanair przez białoruskich reżim.

jkg/kresy24

Komentarze (9):

PILNE!2021.07.30 10:05
Cywilizowana Europa takze bala sie naplywu chamstwa z Europy wschodniej i nadal chamstwa srodkowoeuropejskiego nie toleruje dzbany wy jedne
robaczek2021.07.30 9:47
ooooo! ...................................... KOLEJNY DOWOD POTĘGI POLSKIEJ DUPLOMACJI!!! ....................... wszyscy was zlewają!!!
wlasnie polaczek2021.07.30 11:26
zabieraj ten islam do polski dziadze myslisz ze bedzesz zyl jak paczek w masle w tej polsce naraze ty bezrobotny repatryjancie ruski okradasz tylko zachod.
robaczek2021.07.30 11:59
????hahahahaaa co to bylo dziadek !!!! ?;] ............ skąd ty takie opowieści bierzesz??;] ........... toz to chyba juz choroba ;]
abcd2021.07.30 9:37
Tu nie należy negocjować, tylko strzelać - kryzys zostanie natychmiast rozwiązany.
YORK2021.07.30 9:35
Zaminowac granice od slowacji po zalew wislany idalej na polnoc.
ŻycieWPiSocjalizmieKatolickimToGehenna2021.07.30 8:33
Masowo uciekają na Litwę. Do Polski praktycznie nikt nie chce uciekać. Przypadkowo ujawnieni w TIR-ach podróżni na gapę z Bangladeszu, Afganistanu czy Somalii, kiedy zrozumieją, że wysiedli w Polsce, wpadają w paniczny szloch i żądają deportacji. Powtarzam: nie azylu, ale kategorycznej deportacji Gdziekolwiek, byle natychmiast. Wiedzą, że Polska PiSocjalizmu katolickiego jest gorszym miejscem do życia, niż dno Rowu Mariańskiego czy wnętrze wulkanu Krakatau. Poza tym, że do Polski nie uciekają obywatele obcych państw, do Polski nie wracają sami Polacy. Ponieważ wiedzą, że Polska PiSocjalizmu katolickiego jest gorszym miejscem do życia, niż dno Rowu Mariańskiego czy wnętrze wulkanu Krakatau.
Katolik2021.07.30 8:54
Na to odrzekł mu Jezus: «Idź precz, szatanie! Jest bowiem napisane: Panu, Bogu swemu, będziesz oddawał pokłon i Jemu samemu służyć będziesz».
alusia2021.07.30 10:28
Widać,że za mało dostałeś 500,300,dotacji ,dopłat,zwolnień,umorzeń itd...a może ci urwali koryto?