Lisicki o działaniach KE: To oczywista próba zamachu na suwerenność Polski - zdjęcie
16.07.21, 09:52fot. yt/telewizja repulika

Lisicki o działaniach KE: To oczywista próba zamachu na suwerenność Polski

18

- Mamy do czynienia z daleko idącym przekroczeniem kompetencji przez KE, a także podejściem czysto ideologicznym – mówi w rozmowie z portalem dorzeczy.pl redaktor naczelny Piotr Lisicki. Jak dodaje, „to nie przypadek, że właśnie kwestia tzw. »praw osób LGBT« stanie się głównym taranem oraz instrumentem, przy pomocy którego Komisja Europejska będzie próbowała ingerować w polskie prawo oraz wymusić na naszym kraju zmianę prawodawstwa i rozumienia tego, czym jest małżeństwo i rodzina”.

Jak zaznacza redaktor Lisicki, niedostosowanie się przez Polskę do prawodawstwa unijnego w tym zakresie będzie pretekstem do kolejnych prób „wdrażania w Polsce postulatów zgłaszanych przez ideologów LGBT i gender”.

- To jest po prostu jeden wielki skandal i oczywista próba zamachu na suwerenność Polski – stwierdza Lisicki.

Jak dodaje UE próbuje nas zmusić do „chorych i zdeprawowanych form funkcjonowania przyjętych przez niektóre państwa zachodnie”.

Lisicki wskazuje na powoływanie się przez instytucje UE na udowodnione już kłamstwa propagowane przez Barta Staszewskiego o „strefach wolnych od LGBT”, których w Polsce zwyczajnie nie ma, a są to jedynie deklaracje wpierające rodzinę.

Jak podkreśla Lisicki stroną, która złamała umowę jest jest Unia Europejska, ponieważ w sprzeczności z obowiązującymi podpisanymi traktatami Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej nieustannie dokonuje interpretacji oraz prób poszerzania prawa, które naruszają suwerenność poszczególnych członków wspólnoty, a Komisja Europejska może się nawet posunąć do prób wymuszania w egzekwowaniu uzurpatorskich orzeczeń TSUE.

 

mp/dorzeczy.pl

Komentarze (18):

Marek2021.08.10 13:07
Lisicki nie wie, że przez wieki przychodziło do nas z Zachodu dużo zła? Na przykład katolicyzm.
Anonim2021.08.6 6:54
/stp/ Najgorsze, że pieniądz ("unijny") nie śmierdzi! Działania jego odbywają się na dole, na poziomie lokalnych samorządów, gmin uczelni i i pojedynczych instytucji!
PiS inna narracja tacy sami zdrajcy2021.07.31 7:43
https://www.youtube.com/watch?v=Ci53xhY6shM
O czym ty ględzisz?to praktyka juz2021.07.31 7:33
a nie próba.Judasze z POPISlewica
Anonim2021.07.29 16:43
Pan Lisiecki dał słuszną diagnozę ale brak konkluzji. Wydaje się ,że przyjazd Tuska jest wpisany w ten scenariusz. Nie mamy zatem wielkiego manewru jak tylko ani jedengo kroku wstecz w tych fundamentalnych sprawach dla naszej suwerenności
Lucyfer2021.07.26 21:06
Potrzebujesz pieniędzy lub/i medialnego rozgłosu? Jesteś sfrustrowany/a wiekiem, problemami małżeńskimi itp.? Nie bardzo już Ci się chce pracować? Więc mam dla Ciebie atrakcyjną propozycję. Otóż upatrz sobie jakiego znanego duchownego, najlepiej biskupa lub kardynała. Koniecznie powinien być starszy. Idealny będzie taki, który już nie bardzo kontaktuje z otoczeniem, z uwagi na wiek i choroby. Taki nie będzie mógł się bronić. Teraz najlepsze. „Przypomnij” sobie, że jakieś 20–30 lat temu duchowny ten molestował Cię. Puść wodze fantazji: były prezenty, obmacywanie, wielokrotne sprawy łóżkowe. To, że nigdy go nie spotkałeś/aś nie ma żadnego znaczenia. Do czorta z prawdą; ważny jest tylko piorunujący efekt. Kolejny krok. Idziesz z tym do kurii, nie na policję. (Policja umorzy sprawę z braku dowodów.) Zaraz potem idziesz z tymi rewelacjami do redakcji Gazety Wyborczej. Tam przyjmą Cię z otwartymi rękami. Marcin Wójcik lub inny grafoman walnie wzruszający tekst w Dużym Formacie. Ubarwi co trzeba, doda pikantnych szczegółów. Powieje grozą. On już umie konfabulować i stopniować napięcie. A na drugi dzień – trzęsienie ziemi. TVN i Onet oszaleją, Sekielscy w euforii, lewaccy politycy pijani ze szczęścia. Anonim i Spółka wyleją obłudnie krokodyle łzy nad Twoim losem. Kilku młodych wściekłych zrobi kocią muzykę pod kurią i dokona apostazji. Wściekłe maciory i pedały LGBT wylezą z nor. Jakiś wariat zbezcześci kaplicę, poturbuje proboszcza. Metropolita, na wszelki wypadek, usunie tego duchownego, bo nie będzie chciał pogarszać sprawy. Watykan rozpocznie dochodzenie, które potrwa rok z hakiem. Potem pewnie przyjdzie uniewinnienie, ale nikt już w to nie uwierzy. Fajnie to obmyśliłem, co? Aha, Goebbels mi tu mówi, żeby pozdrowić Anonima i Spółkę; czeka na nich niecierpliwie. Ja też zapraszam do siebie!
Anonim2021.07.26 4:06
/stp/ Już jasne, istotą UE jest państwo ideologiczne, posługujace się gospodarką i pieniądzem jako narzedziem karnym.
Anonim2021.07.19 21:02
Ciekawą inicjatywą społeczną jest Ustawa Zakrzewskich. Interesujący artykuł w tym temacie: https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/550552-prof-karski-o-edukacji-domowej-i-ustawie-zakrzewskich
Filip2021.07.17 5:44
Jarosław Kaczyński dąży do polexitu i do rozbicia Unii Europejskiej. Realizuje zatem strategiczne interesy Władimira Putina. Unia Europejska przeszkadza mu w łamaniu Konstytucji i w stopniowym wprowadzaniu dyktatury. TSUE chroni Polaków przed bezprawiem rządzących. Propaganda pisowska wymyśla kolejne kłamstwa na Donalda Tuska i jest skuteczna wśród mniej wykształconych i mniej inteligentnych. PiS dąży do przejęcia niezależnych mediów, żeby ich wyborcy nie dowiedzieli się o licznych aferach, które przebiły wszystkie dotychczasowe z okresu przed 2015 rokiem.
Realista2021.07.16 17:12
To jest już prawna wojna hybrydowa przeciwko Polsce ...
YORK2021.07.16 12:53
Panie Lisicki, to nie proba, tylko kolejny element ,a rudy cusek jak lenin, od siania zametu.
ala wilk2021.07.16 12:27
Suwerenny PiS nie powinien brać 700 mld od lewackiej UE. Może poprosić Orbana o forinty?
Anonim2021.07.16 12:07
Lisicki, ataki EU na PiS nie ustaną – oni nie cierpią komunistów.
tymczasem w prawdziwym świecie2021.07.16 10:22
Niemiecki armator promowy TT-Line, który działa na linii Świnoujście-Szwecja, właśnie zwodował najnowocześniejszy na świecie prom. To już druga taka jednostka tego przewoźnika. W tym czasie rząd PiS zmarnował 14 mln zł na puste obietnice i słynne coś zwane "stępką". Realne inwestycje i działania niemieckiego armatora są poważnym zagrożeniem dla polskich armatorów utrzymujących promowe połączenia między Świnoujściem a południową Szwecją. Nie mogą być jednak zaskoczeniem. TT-Line poinformował właśnie o zwodowaniu drugiego ultranowoczesnego promu, który będzie działał w barwach tego armatora. Pierwszy ma wejść do eksploatacji już na początku 2022 roku. Obie jednostki są identyczne. Zaprojektowało je jedno z duńskich biur projektowych. Kontrakt trafił do chińskiej stoczni Jiangsu Jinling. Obie jednostki zostały zaprojektowane i zbudowane na potrzeby żeglugi na Morzu Bałtyckim. Nie chodzi tylko o wymiary, ale przede wszystkim o napęd LNG. Promy nazywane są „Green Ship" [Zielony statek – red.], bo będą napędzane właśnie LNG. To oznacza radykalnie mniejszą emisję zanieczyszczeń. Ilość cząstek stałych zostanie zmniejszona o 93 proc., tlenku azotu (NOx) o 82 proc., tlenków siarki (SOx) o 98 proc. To nie kaprys czy też reklamowa zagrywka. To dostosowanie się do norm emisji spalin, które będą obowiązywać za kilka lat na Bałtyku. https://szczecin.wyborcza.pl/szczecin/7,34939,27329866,niemcy-zrobili-cos-co-pis-tylko-obiecal-wodowanie-drugiego.html
To jest ciekawsze2021.07.16 10:45
https://www.youtube.com/watch?v=M3QYDtSbhrA
­2021.07.16 10:11
Lisicki, Lisicki, lecz kwasu w nim mało i jakiś gorzkawy jak stare kakao.
Anonim2021.07.16 10:06
Zamach na suwerenność sędziów wam nie przeszkadza.
Grzegorz S.2021.07.16 9:57
Korona wirus, wirus korona cała PO wirusem nienawiści zarażona. Współczesna targowica.