Lewactwo europejskie kolejny raz planuje zaatakować polski rząd. Tym razem chcą Polaków pouczyć w sprawie...aborcji. Rebecca Harms z frakcji lewaków-komunistów Zieloni zgłosiła pomysł przygotowania kolejnej rezolucji dotyczącej sytuacji w Polsce, który powstał w głowach inżynierów zła podczas debaty na temat możliwości zaostrzenia prawa aborcyjnego. – Rośnie nasz niepokój dotyczący praw kobiet w Polsce; zawsze musimy być gotowi do ich obrony- powiedziała Harms.

Podczas debaty na temat możliwości zaostrzenia prawa aborcyjnego w Polsce na wniosek Postępowego Sojuszu Socjalistów i Demokratów (S&D), Zielonych/Wolnego Sojuszu Europejskiego (Greens/EFA) oraz Zjednoczonej Lewicy Europejskiej/Nordyckiej Zielonej Lewicy (GUE/NGL), zapis dotyczący praw podstawowych, w tym praw kobiet w Polsce znalazł się w przyjętej rezolucji na temat Polski w środę. Choć to ogólnikowe sformułowanie, to może być to wstęp do wprowadzenia kolejnej rezolucji ws Polski. Świadczy o tym postawa ultra-lewaczki Rebecci Harms, współprzewodniczącej Zielonych, Która poinformowała, że takie poprawki do rezolucji na temat Polski były dyskutowane przez europosłanki jej frakcji oraz GUE/NGL, a swój wkład w tę debatę wnieśli także eksperci zajmujący się problematyką praw obywatelskich w Parlamencie Europejskim. – Część grup politycznych chciała przygotować osobną rezolucję dotyczącą kwestii innych niż te, które poruszono w przyjętej w środę rezolucji, ale przeszkodziła w tym zła organizacja prac. Zieloni opowiedzieli się za takim rozwiązaniem, ale ostatecznie nie udało się nam uzyskać poparcia – przyznała w rozmowie z Onetem.

Lewacy kolejny raz chcą zaatakować rząd Beaty Szydło. Na pewno europejskie siły zła znajdą swoich zwolenników w Polsce w postaci Kijowskiego, Petru, Schetyny i innych targowiczan. Nigdy w naszej polskiej demokracji nie było tak wściekłego ataku na Polskę jak obecnie. Ma rację Robert Tekieli, że z Polski wyjdzie iskra do odnowy Europy. Dlatego wielu to się nie podoba, bo widzą, że ta iskra pochodzi od Boga. 

Sebastian Moryń