Laudacja dla Komorowskiego, człowieka roku 2015 - zdjęcie
19.06.15, 17:51fot. C. Kaaroud

Laudacja dla Komorowskiego, człowieka roku 2015

5

„Gazeta Wyborcza” pomyliła daty, przyznając Bronisławowi Komorowskiemu tytuł Człowieka Roku 2014. Największe zasługi dla rozwoju Rzeczpospolitej położył Komorowski tym, co zrobił w roku następnym. Wprawdzie do grudnia jeszcze daleko, ale już teraz można przyznać prezydentowi tytuł człowieka nie półrocza, a całego roku. Niniejszym to czynię w imieniu własnym, ale i – jak sądzę – milionów rodaków, a także tych, którzy przyjdą po nas i będą mogli nie tylko piszczeć o prezydenturze Bronisława Komorowskiego.

 

Panie prezydencie, dziękuję. Jeszcze kilka miesięcy temu mogło się wydawać, że władza w Polsce na wiele lat wpadła w ręce grupy, która działa jak mafia, rozmontowuje zarówno bezpieczeństwo, jak i gospodarkę, a w dodatku zgadza się na wszystko, byle jej szef mógł dostać wsparcie Berlina i Paryża w staraniach o intratne posady w Brukseli. Jeszcze kilka miesięcy temu mogło się wydawać, że wybory w Polsce są fikcją, bo wolę nieświadomych wyborców kształtują post-peerelowskie media, a wynik zawsze można zmanipulować. Jeszcze kilka miesięcy temu wydawało się, że opozycja może w ogóle nie wystawiać kandydata na prezydenta, bo skoro urzędujący prezydent ma poparcie ponad 60 proc. obywateli, to w starciu z nim można się tylko skompromitować.

W ciągu tych kilku miesięcy pokazał, że to wszystko nieprawda.

Pokazał pan, że można uderzyć w sitwę od najmniej oczekiwanej strony i zacząć krok po kroku odsuwać ją od – daruje pan kolokwializm – koryta. Pokazał pan, że obywatele mają wybór, a ich głos wiele znaczy. Pokazał pan wreszcie, że prezydentem nie musi być człowiek powiązany z komunistyczną wojskówką, nawet jeśli media bez skrępowania robią mu kampanię.

Nie wiem, jak pan tego dokonał. Wynik wyborów można tłumaczyć japońskim szogunem, krzesłobomberem, występem suflerki czy pańskim, jakże charakterystycznym, poczuciem humoru i aforyzmami. Jednak nawet wszystko to razem wzięte nie daje odpowiedzi na pytanie, jak udało się panu uniemożliwić reelekcję kandydata WSI. Po prostu ma pan w sobie „to coś”, ten kamień filozoficzny piarowców i politycznych marketerów. Kiedy sztabowcy opozycji wskazywali pana, jako największą szansę kampanii Andrzeja Dudy można było pomyśleć, że to zwykła złośliwość. A jednak mieli rację.

Głęboko wierzę, że wybory prezydenckie to nie koniec drogi ku naprawie Rzeczypospolitej. Widać już gołym okiem, że pańska partia zaczyna pana naśladować. Ostatnie działania premier Ewy Kopacz dają nadzieję, że tak się właśnie stanie. Jak powiedział kiedyś Leonardo da Vinci, wszystko jest powiązane ze wszystkim innym.

Niech pan trzyma kurs, dla dobra Polski!

 

Jakub Jałowiczor

Komentarze (5):

anonim2015.06.19 18:31
//Kiedy sztabowcy opozycji wskazywali pana, jako największą szansę kampanii Andrzeja Dudy// Naprawdę to walenie w Komorowskiego było elementem kampanii Dudy? Głosowaliśmy rzeczywiście przeciwko Komorowskiemu. No tak, w sumie PIS nie ma nam wiele do zaproponowania w sferze ustrojowej i systemowej, a porównując programy PO i PIS są pisane tą samą ręką. Głosowaliśmy więc na nasze wyobrażenia, bo deklaracje ze strony Dudy były mizerne. Będziemy tym bardziej was rozliczać nie z tego co nam obiecaliście, bo to dla nas mało, ale z tego co powinno być,a powinna być likwidacja tego systemu administrowania państwem i ustroju prawa opartego na niemieckich filozofach, nie na myśli katolickiej. Będziemy dla was surowsi niż dla PO, a niedługo zażądamy likwidacji systemu partyjnego, bo nigdzie na świecie się nie sprawdził.
anonim2015.06.19 18:40
Czas GW już minął. Ze specjalną dedykacją dla Adama Michnika (syna działacza stalinowskiej AGENTURY - Ozjasza Szechtera a jednocześnie brata przyrodniego stalinowskiego bandyty sądowego) : https://www.youtube.com/watch?v=PyEiWtAzhv0
anonim2015.06.20 5:42
Ktoś taki jak Komorowski dzisiaj, w normalnym państwie, stałby ze sznurem na szyi i odmawiałby Zdrowaś Maryjo.
anonim2015.06.20 8:10
Zastanawiające czyżby Iluminat Mason red. Michnik życzył również ustępującemu Prezydentowi Komorowskiemu aby razem z nim był w tym Raju Mahometa tj. w piekle do którego przecież idą Masoni, członkowie synagogi Szatana jak pisze św. Jan /Ap. 2,9; 3,9)
anonim2015.06.23 7:36
Komorowski przed Trybunał Stanu za przyjecie odpowiedzialności Polski za Holokaust poprzez rytualne przepraszanie za dokonaną przez Niemców zbrodnie w Jedwabnem, co uzasadnia tak powszechne dziś określenie „polskie obozy śmierci”. Powyższe stwierdzenie natychmiast odwołam, jeśli ktokolwiek poda podobne temu wydarzenie, kiedy w państwie prawa świeckiego duchowni zatrzymali toczące się śledztwo. Miało miejsce kiedy przerwano ekshumacje w Jedwabnem, gdy jej wyniki rozmijały się z oczekiwaniami ich wspólnoty. Tak jak Katyń był kłamstwem założycielskim PRL-u, tak Jedwabne jest kłamstwem założycielskim „III Rzeczpospolitej”. W ten właśnie sposób pozbawia się nas i nasze dzieci dumy z przynależności do najbardziej katolickiego narodu Europy, dumy z bycia Polakami. Z Narodu, który przez kilkanaście lat kosztem nieprawdopodobnych ofiar, przez długie okresy samotnie, wielokrotnie zdradzany, prowadził walkę z dwoma totalitaryzmami czyni się dziś wbrew prawdzie twórców „obozów śmierci” i winnych palenia w pogromach swoich sąsiadów. Mają w tym swój wielki udział środowiska dziś rządzące naszym krajem z Bulem na czele. zwiń