Telewizja Polska wyemitowała wczoraj szokujący film dokumentalny pt. „Nic się nie stało”, który mówi o pedofilii w "Zatoce Sztuki". Po emisji filmu, na antenie TVP, reżyser obrazu Sylwester Latkowski zaapelował:

Borys Szyc, Radek Majdan, Kuba Wojewódzki, powiedzcie, co widzieliście”.

Dalej mówił:

Borys, może czas nie tłumaczyć się, jak się tłumaczyłeś... że byłeś pijany wtedy, że ćpałeś, że mało pamiętasz. Chcę, żebyś po prostu powiedział opinii publicznej, czego byłeś świadkiem, co robiłeś, czego nie robiłeś”.

Dodawał też:

Jesteś dobrym aktorem, potrafisz grać [...] czas może wreszcie doprowadzić do sytuacji takiej, żebyś po prostu powiedział prawdę. Mam tę samą prośbę do Majdana, do Wojewódzkiego, do tych dziewczyn, które tam mignęły: opowiedzcie o tym, co się działo w Roofie. W miejscu do którego jak wchodziły inne osoby, to nie chciały się pokazać nigdy”.

Stwierdził także:

Ja mam jeden problem. Osoby, które mówiły o was, boją się was. Boją się tego, że docierają do nich. Tak że pokazanie ich w jakiejkolwiek formie, ze zmutowanym głosem, z zaciemnieniem, nic nie daje. Jest tylko szansa, że prokuratura generalna wznowi tę sprawę, że nie uzna tylko, że kozioł ofiarny, "Krystek" [jeden z oskarżonych o seksualne wykorzystywanie nieletnich ws. Zatoki Sztuki - przyp. red.], zamyka sprawę”.

Dalej mówił:

To nie może być tak, jak udało się Krzysztofowi Zanussiemu w 2005 r., który wybrnął ze sprawy Dworca Centralnego”.

Latkowski apelował też do Jarosława Bieniuka, byłego piłkarza, którego modelka ze środowiska Zatoki Sztuki oskarżyła o gwałt. Jak stwierdził – był on zaangażowany w klub „[…] te imprezy, sam uczestniczyłeś w tym. Zobacz, co z tobą zrobiono, jak szantażowano ciebie”. Zaapelował, aby zdecydował się powiedzieć, co widział.

Wczoraj rano w rozmowie na antenie Polskiego Radia 24 Latkowski mówił między innymi o tym, że jeden z jego rozmówców ową Zatokę Sztuki określał mianem „zatoki świń” – widział w nim kokainę, nieletnie i młode dziewczynki i był w szoku gdy zobaczył, że bawiły się tam między innymi postacie znane z gazet czy biznesu, aktorzy i artyści. Dodał też, że według badań dziewczynkom podawano pigułki gwałtu.

tag/TVP 1,niezalezna.pl