Przewodniczący Komitetu Stałego Rady Ministrów Łukasz Schreiber udzielił wywiadu portalowi wPolityce.pl, w którym przekonuje, że następstwem rekonstrukcji rządu Zjednoczonej Prawicy będzie przeprowadzenie ofensywy programowej. Jak podkreśla polityk, obóz władzy nie chce tylko administrować krajem, ale chce go reformować.

- „Dla nikogo nie jest zaskoczeniem, że chcemy realizować ambitne zadania, że naszym celem nie jest tylko administrowanie krajem. Po pierwsze, stoimy przed wielkimi wyzwaniami związanymi z kryzysem gospodarczym, który powoduje pandemia koronawirusa. Po drugie, chcemy – tutaj nie odpuścimy – pewnych reform systemowych i to jest sprawa także zupełnie oczywista” – mówi portalowi wPolityce.pl Łukasz Schreiber.

Minister wskazuje, że chodzi o te reformy, które zostały zapisane w programie Prawa i Sprawiedliwości, i z którymi partia rządząca szła do wyborów. To m.in. reforma wymiaru sprawiedliwości, reforma w administracji a również reforma na rynku medialnym.

Polityk potwierdza również, że rekonstrukcja rządu będzie oznaczała zredukowanie liczby ministerstw, co pozwoli skuteczniej wprowadzać zaplanowane reformy.

kak/wPolityce.pl