Kukiz, Jakubiak i spółka dołączą do 'Rewolucji' Kolonki?  - zdjęcie
09.07.19, 13:00zdj. Twitter/maxkolonko (edytowane), RMF FM, Youtube

Kukiz, Jakubiak i spółka dołączą do 'Rewolucji' Kolonki?

20

Mariusz Max Kolonko, ulubieniec sympatyków ugrupowań, które opozycja nazywa "skrajną prawicą", ogłosił ostatnio na Facebooku, że zakłada partię. Ugrupowanie nazywa się "Revolution". 

Kolonko w swoim "programie" sięga po to, co może przypaść do gustu tym "na prawo od PiS" albo... Pawłowi Kukizowi. Mowa m.in. o Jednomandatowych Okręgach Wyborczych, postulacie od lat stawianym przez Kukiza i jego ugrupowanie. Innym "świeże" pomysły to walka o reparacje wojenne od Niemiec i ograniczenie wpływu niemieckiego kapitału w Polsce. Nic oryginalnego, jak już wcześniej pisaliśmy, ale co niektórych może przyciągnąć. 

Dziennikarz, przez lata związany z największymi polskimi mediami, na czele z TVP i TVN, pod koniec rządów Platformy Obywatelskiej zszedł "do podziemia", tzn. zaczął nadawać na YouTube. Wylansował chwytliwe hasło "Mariusz Max Kolonko mówi jak jest". W ostatnim czasie "obraził się" na PiS (bliżej mu raczej do narodowców), a w zeszłym tygodniu postanowił najwyraźniej... rozbić głosy na partię rządzącą. 

Ruch Kukiz'15, który sam znalazł się w dość słabej sytuacji, postawił (znów) na "walkę z partyjniakami". Paweł Kukiz postanowił dziś spotkać się z Mariuszem Maxem Kolonką. Lider Kukiz'15 ogłosił, że będzie rozmawiał z byłym korespondentem TVP i TVN w USA o "amerykańskim modelu demokracji". 

"W Polsce do Sejmu mogą startować tylko partyjniacy. Bo tak skonstruowano ordynację wyborczą. Pod spadkobierców układu z Magdalenki. A na całą ludność Polski do różnych partii należy … około 1% ludności? Jaki z tego wniosek? Że ci, którzy są poza partiami w praktyce startować nie mogą"-napisał Kukiz na Facebooku. Następnie zasugerował, że ze względu na obecną ordynację wyborczą, partie mają charakter "bolszewicki (wodzowski)", natomiast poseł to bardziej działacz partyjny niż obywatel okręgu, z którego został wybrany do Sejmu. 

"Żeby jeszcze bardziej upartyjnić Państwo wprowadzono do Konstytucji przepis, że «instrukcje wyborców NIE OBOWIĄZUJĄ posła», czyli że nawet jeśli obiecywał coś tam, to jeśli wódz mu każe zagłosować wbrew obietnicom, to tak zagłosuje?"-przekonuje Paweł Kukiz. Jak dodał, tak naprawdę nie chciał wprowadzać do Sejmu żadnych posłów, Chciał sam dostać się do parlamentu, aby realizować swoje postulaty, jednak przez ordynację wyborczą musiał założyć komitet i wprowadzić parlamentarzystów. Przyznaje jednocześnie, że nie udałoby mu się tego dokonać, gdyby nie wieloletnia kariera muzyczna i związana z nią popularność. 

 "Tak wygląda ta «polska demokracja». A teraz jadę na spotkanie z Maxem K. (Kolonko – red.), by porozmawiać o amerykańskim modelu demokracji. Dobrego Dzionka"-poinformował lider Kukiz'15. 

Co ciekawe, Kolonko spotkał się dziś również z innym tzw. "człowiekiem spoza układu", czyli Markiem Jakubiakiem, który wraz z Piotrem Liroyem-Marcem opuścił dość egzotyczny komitet wyborczy Konfederacja. Jak dowiadujemy się z profilu dziennikarza na Twitterze, Max Kolonko odbył z Jakubiakiem "konstruktywną, dobrą rozmowę o Polsce". 

Czy to początek współpracy w ramach "Revolution"? Która właściwie nie zaowocuje niczym konkretnym poza nieznacznym rozbiciem głosów PiS i wsparciem opozycji totalnej? Wszyscy trzej powinni pamiętać jeszcze o jednym: rewolucja lubi pożerać swoje dzieci...

atk/Twitter, Facebook, Fronda.pl

Komentarze (20):

Kolegiatt2019.07.9 23:38
Zawsze to lepsze od Federacji-Końfederacji
czerny2019.07.9 23:07
Nie można mieć zaufania do takich inicjatyw. Gdy ktoś zakłada partię na początku kadencji sejmu to może liczyć, że dopracuje program, zorganizuje partię i zdobędzie wyborców aby wejść do Sejmu w kolejnej kadencji. Jeśli robi to tuż przed wyborami to może mieć tylko jeden cel - odciągnięcie grupy wyborców od jakiejś partii, w tym wypadku oczywiście od PIS.
krzysztof 542019.07.9 18:23
co to jest za zbieranina ,odpady
PePe2019.07.9 15:16
Następny przygłup z parciem na politykę.
Moni2019.07.9 14:45
W tej sytuacji, jedyne co pewne, to będzie PIS czyli Zjednoczona Prawica oraz panie sprzątaczki (nie urażając nikogo) i straż marszałkowska.
Przemek2019.07.9 14:14
Oni plus konfederacja i by byli w sejmie, później mogą się podzielić.
JR2019.07.9 17:03
Chodzi im o kasę. Co posłowie mało zarabiają?
lon2019.07.9 14:11
Pan apaszce, Pan Jakubiak , Pan poseł Jakubiak pomimo dojrzałego wieku, majątku , statutu ma ------ADHD , nie wie gdzie ma posadzić swoją du..osobę. Gdzie on już za te cztery lata nie był , a gdzie chciał być ---o matko. Teraz sobie znalazl Maxa cha cha cha .
Sprytny ninja 2019.07.9 13:59
Przypomnę, że M.Kolonko na kolanach wręczał kwiaty p. Jolancie Kwaśniewskiej i dalej po wejściu na scenę mówi: zawsze chciałem to zrobić. https://www.youtube.com/watch?v=ge8-7MjG0Cw. Prawica, naród, konfederacja, polskie wartości, …. eee…. cuda, panie cuda, …. … jednak ileś tam osób odda na niego głosy, i o to chodzi.
MJ2019.07.9 13:24
Nic z tego nie będzie p Max. Mówię jak jest.
Sprytny ninja 2019.07.9 14:03
Może nie chodzi aby coś z tego było. Może chodzi o uszczknięcie (zabranie) nawet 1%
lon2019.07.9 14:12
czego 1 % , kto w Polsce będzie głosował na przygłupów , którzy lataja wszędzie jak koty z pęcherzem. Kukiz już był wszędzie .
Unrug2019.07.9 13:23
A mnie zastanawia, dlaczego Narodowcy zwalczani są przez PiS bardziej niż tęczowi zboczeńcy?
Reytan2019.07.9 14:48
PIS czuje bliskosc teczowych i ich tam wyraznie ciagnie.
PePe2019.07.9 15:18
Bo to ruskie szpicle są. A to jeszcze gorsze od niemieckich.
Metodyczny Metodysta2019.07.9 16:52
Bo tęczowi nie są w stanie podebrać elektoratu PiS-owi ani nawzajem. Producent pralek nie jest konkurentem dla producenta motocykli, a inny producent motocykli jest.
Cool2019.07.9 22:03
Penie masz racje. PiS tylko wyciera sobie gębę patriotyczno-katolickimi hasłami!
lon2019.07.9 13:09
Buchahcha cha cha cha .
Moni2019.07.9 13:08
Kukiz w desperacji. Woda wokół tonącego zawsze wydaje mu się coraz bardziej rozrzedzona. Najtrudniej przecież pływać w wodzie mineralnej. W niej toną nawet statki. Vide: Trójkąt Bermudzki. I to się dzieje w Polsce z desperatami.
Jack Em2019.07.9 13:06
Dobrze dobrze jak Polscy się dowiedzą o ewentualnych daninach płaconych przez PiS Żydom to partia Revolution będzie jak znalazł.