Kukiz: ja nigdy nie zapisałem się do PSL-u - zdjęcie
03.03.20, 16:02Fot. sceen. RMF FM

Kukiz: ja nigdy nie zapisałem się do PSL-u

14

Na antenie radia RMF FM gościł Paweł Kukiz. Były piosenkarz przez lata zapewniał, że nie założy własnej partii,  teraz jednak zmienił zdanie.

W rozmowie polityk przyznał, że jego wiara w to, że zmieni w Polsce ustrój bez struktur partyjnych i nakładów finansowych, była naiwna. Dlatego teraz chce założyć nową partię, i zdradza, że będzie ona nosiła nazwę „K-15”. Jednym z powodów, jak wskazuje, jest to, że nie chce być kojarzony z PSL:

-„ Ludzie niestety nie mają pojęcia o elementarnych zasadach ustrojowych i uważają, że jeżeli ktoś startuje z list jakiejś partii, to jest członkiem tej partii. Otóż tak nie jest. Mieliśmy walne spotkanie stowarzyszenia Kukiz‘15 i padła tam propozycja utworzenia partii, 90 proc. zagłosowało za tym. Ja się wstrzymałem. Ja się nie przytuliłem do PSL. Jak już, to się przytuliliśmy wspólnie” – mówił Kukiz.

Polityk podkreślał, że nigdy nie zapisywał się do Polskiego Stronnictwa Ludowego. Jego decyzja o stworzeniu własnej partii zaskakuje, ponieważ wcześniej zapewniał, że współpraca z PSL miała być długoterminowa.

kak/ RMF FM

Komentarze (14):

TONI2020.03.4 6:54
Kukiz jesteś zwykły Głupek, który zajął się polityką o której nie bardzo masz pojecie. Wdepnąłeś w gówno PSL-u i się dziwisz że masz buty brudne.
K.A.2020.03.3 21:05
Asshole!. Opowiem Ci bajeczkę. Była mroźna zima. Biedny głodny mały wróbelek pawie zamarzł na na śmierć. Drogą, na której leżał ,jechała fura. Koń przechodząc, zrobił na wróbelka kupę. Wróbelek ogrzany łajnem wygrzebał się z kupy. Szczęśliwy nastroszył piórka. Zaczął głośno ćwierkać. Niestety. Drogą przechodził kot, Usłyszał. Złapał i zjadł wróbelka. Morał jest taki. Jak wylazłeś z gów** nie ćwierkaj ,bo Cię zjedzą. Klezmerze. Siedź cicho. Tygrys jest tuż tuż.
czerny2020.03.3 20:48
To jest łabędzi śpiew Kukiza. Przyznał się, że do tej pory fałszował.
ryszard2020.03.3 20:12
Przepraszam ten cytat brzmi: <wskazał królestwa świata oraz ich przepych i rzekł do Niego: "Dam Ci to wszystko, jeśli upadniesz i oddasz mi pokłon"> Chrystus wolał zachować pełnię człowieczestwa
ryszard2020.03.3 20:07
Powinien być też cytat z Ewangelii - więc dodaję. Zapisywanie się na władzę bez zapisywania się do partii to kombinowanie i hipokryzja. A żądza władzy, dla samej władzy, odczłowiecza. Ewangelia traktuje żądzę władzy tak samo jak żądze pieniędzy: <wskazał królestwa świata oraz ich przepych i rzekł do Niego: "Dam Ci to wszystko, jeśli upadniesz i oddasz mi pokłon".>. Chrystus wolał jednak zachować pełnię człowieczeństwa.
ryszard2020.03.3 20:05
Powinien być też cytat z Ewangelii - więc dodaję. Zapisywanie się na władzę bez zapisywania się do partii to kombinowanie i hipokryzja. A żądza władzy, dla samej władzy, odczłowiecza. Ewangelia traktuje żądzę władzy tak samo jak żądze pieniędzy: <wskazał królestwa świata oraz ich przepych i rzekł do Niego: "Dam Ci to wszystko, jeśli upadniesz i oddasz mi pokłon".>. Chrystus wolał jednak zachować pełnię człowieczeństwa.
ryszard2020.03.3 20:01
Zapisywanie się na władzę bez zapisywania się do partii to kombinowanie i hipokryzja. A żądza władzy, dla samej władzy, odczłowiecza. Ewangelia traktuje żądzę władzy tak samo jak żądze pieniędzy: <wskazał królestwa świata oraz ich przepych i rzekł do Niego: "Dam Ci to wszystko, jeśli upadniesz i oddasz mi pokłon".>. Chrystus wolał jednak zachować pełnię człowieczeństwa.
K-22020.03.3 19:47
Niech nazwie K-2. Jak ten szczyt. Przy okazji będzie opisywała na oko wszystkich sensownych członków tej partii.
Ogladaj jak zostalem gangsterem2020.03.3 18:55
Oglądaj-Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa 2020 ora inne filmy i seriale. www.ciinema.eu Jest to nowy serwis VOD z ogromną bazą filmów/serialii. Oferuje on dożywotni dostęp do serwisu za jedyne 20zł (promocja ograniczona czasowo)
Baka2020.03.3 18:10
Zaorałeś się kukizku tak, że nie rozumiem, jak ci nie wstyd patrzeć ludziom w oczy. A teraz odleciałeś w alternatywną rzeczywistość. Przecież to świetny dowcip: skompromitowany całkowicie facet, który ciężko zawiódł wielu ludzi, zakłada partię. Wcześniej oskarżał wszystkich o partyjniactwo, a z tymi, których nazywał mafią, skumał się i wychwalał ich pod niebiosy, aż mdliło. Z dzióbków sobie pili z Kamyszem. Jest tylko jedna nazwa dla twojej partii: PSP20 - Partia Skompromitowanych Polityków; trochę członków zapewne byś zebrał. A na serio: uciekaj z polityki, jeśli masz jeszcze trochę godności! Ale jeśli każe ci dalej mieszać w polityce jakiś oficer prowadzący, to inna sprawa, znacznie gorsza.
Piotr Nowak2020.03.3 16:41
Panie Paweł Kukiz, jak długo mamy panu tłumaczyć, że pan nie nadaje się do polityki ! Tacy nerwusy jak pan nadają się do walki na ringu, do aktorstwa (Luis de Fune, Monty Python), lub do ciężkiej pracy fizycznej ! Jeśli pan nie potrafi tego zrozumieć, to podam panu przykład Niesiołowskiego ! Ten dureń ma tytuł profesora, piszę - ma tytuł, a nie, że jest profesorem, bo tak szurniętego fagasa świat widzi rzadko. Pan, panie Kukiz być może jesteś mądrzejszy od tego durnia, ale pan jesteś tak samo nerwowy jak on !!! Czy teraz pan kapujesz dlaczego mówię, że pan nie nadajesz się do polityki ?!!!!!!!
Baka2020.03.3 18:21
Tu nie chodzi tylko o nerwy. Nerwy to jedno, a poczucie przyzwoitości - drugie. Nawet bardzo nerwowi ludzie mają granice, których nie przekraczają. Kukiz upodlił siebie i swoich wyborców, stając się kurkiem na dachu. Poglądy i ideały, o których tak rozprawiał, okazały się nieważne. Można je zmieniać dowolnie, aby tylko utrzymać się na stołku. Tych, których się wcześniej oskarżało, można teraz wychwalać pod niebiosa, jeśli to daje szansę na stołek. Niewielu ludzi tak wyraźnie pokazało, że są moralnym zerem.
anonim2020.03.3 16:28
"Ludzie niestety nie mają pojęcia o elementarnych zasadach ustrojowych" Nie dość, że głupi, to jeszcze zarozumiały. Najbliżej jest mu chyba do Bolesława Wałęsy. Obaj reprezentują podobny poziom.
ladychapel2020.03.3 16:17
Nowa rzecz dla was??? Ziobrysci i Gowinowcy to przeciez zdrajcy, ktorzy odeszli z PiS i zalozyli wlasne partie. Pozniej Totalna Prawica sie zjednoczyla