Kto na unijnego komisarza? Są nazwiska! - zdjęcie
17.07.19, 15:51Zdj. Pixabay, domena publiczna, CC0

Kto na unijnego komisarza? Są nazwiska!

4

Dziś media podały, że polski rząd stara się o stanowisko ważnego komisarza w Parlamencie Europejskim. Poinformował o tym wicepremier Sasin. Na "giełdzie" pojawiły się jak na razie trzy nazwiska: Konrad Szymański, Jerzy Kwieciński oraz Jadwiga Emilewicz. 

Kandydatów tych wskazał w rozmowie z "Rzeczpospolitą" europoseł Prawa i Sprawiedliwości, Zdzisław Krasnodębski. Polityk ocenił tę trójkę polskich ministrów jako "znakomicie przygotowanych specjalistów, którzy, mamy nadzieję, nie spotkają się z ideologicznym sprzeciwem Parlamentu Europejskiego".

Europoseł zauważył w rozmowie z dziennikiem, że o ile "w prywatnych rozmowach chwali się PiS choćby za to, że nie utworzył wspólnej frakcji w europarlamencie z Marine Le Pen i rozróżnia się sytuację w Polsce i na Węgrzech", to już na forum wraca "bezwzględna i niesprawiedliwa krytyka Polski". Profesor Zdzisław Krasnodębski odniósł się również do naszych relacji z Niemcami. 

"Nasz związek z kanclerz Merkel, z CDU/CSU, porównałbym do nieskonsumowanego małżeństwa. Pozostajemy w wiecznym narzeczeństwie i mam nadzieję, że wreszcie przekształci się ono w trwały związek"-powiedział polityk.

yenn/Rp.pl, Fronda.pl

Komentarze (4):

Blanka2019.07.18 9:32
PiS zastanawia się czy ponownie nie wystawić Szydło. Co ona im złego zrobiła? A propos przeprosin to Kaczyński łże jak pies. Nikt do nikogo nie dzwonił i nie przepraszał. http://wyborcza.pl/10,152484,25001832,nie-bylo-zadnych-przeprosin-merkel-rzecznik-rzadu-odpowiada.html#s=BoxOpCzol10
twitter:@PromocjaPWS2019.07.17 20:53
Przypominam, że w UE od Traktatu z Mastricht jest organizowana według Manifestu z Ventotene - trockisty Spinellego. Poczytajcie główne założenie traktatu, a zrozumiecie polityczną i gosp. stronę UE. To samo jest z polit. gender mainstreaming (potocznie zw. równościową) - wpr. Traktatem Amsterdamskim z 97 r. Celem gender mainstreaming jest obalenie tożsamości płciowej, bo ta jest podstawą wszystkich innych, a jej obalenie prowadzi do zatracenia możliwości przez jednostkę do obiektywnej weryfikacji otaczającej rzeczywistości, a to jest niezb., by przepchnąć federal. UE bez oporu ludzi. UE musi się sfederalizować jak najszybciej (data podana przez Schulza to 2025 r.), bo elity europejskie są świadome nadch. kryzys - od dziesięcioleci Europa jest bankrutem, tzn. nie wytwarza dóbr, które konsumuje. Ten dobrobyt jest podtrzymywany przez pracujących Azjatów - głównie Chińczyków. Jeśli oni odmówią, to czeka nas tragedia, bunt i na tę okol. musi być stw. aparat terroru - zlikw. armie UE, stworzona armia UE i zlikwidowane państwa narodowe. Ważną rolę odgrywa tu też masowa imigracja z Afryki i Bliskiego Wschodu. Więcej o tym i procesie deindustrializacji jest tu: historiasztuki.com.pl/strony/024-00-02-DEINDUSTRIALIZACJA.html , Manifest z Ventotene: historiasztuki.com.pl/strony/021-12-00-ANTYKULTURA-SYSTEM.html#1 , EUROKOMUNIZM: historiasztuki com pl/strony/021-11-00-ANTYKULTURA-EUROKOMUNIZM.html , GENDER: historiasztuki.com.pl/022-00-00-ANTROPOLOGIA.php#mag42 , NOWA WĘDRÓWKA LUDÓW: historiasztuki.com.pl/025-00-06-WEDROWKA-LUDOW.php
Foster2019.07.17 20:31
Pani profesor Emilewicz to przeciwieństwo Szydło. Przejdzie bez problemu.
rozbawiony2019.07.17 19:08
Szczerski potraktowany jak Szydło! Nie będzie wiceszefem NATO!Kierujący Sojuszem Północnoatlantyckim Jens Stoltenberg poinformował w środę, że funkcję tę będzie pełnił Rumun Mircea Geoana. Od połowy października zastąpi on na tym stanowisku Amerykankę Rose Gottemoeller.