Kto kandydatem na I prezesa SN? Trwa liczenie głosów, wiemy kto niemal na pewno znajdzie się w pierwszej piątce - zdjęcie
23.05.20, 18:40Fot. Wojciech Muła via Wikipedia, CC 4.0

Kto kandydatem na I prezesa SN? Trwa liczenie głosów, wiemy kto niemal na pewno znajdzie się w pierwszej piątce

7

Przed godziną 17. rozpoczęło się dziś głosowanie zgromadzenia sędziów Sądu Najwyższego na kandydatów na I prezesa SN. Wolę kandydowania zgłosiło 10 sędziów, spośród których zgromadzenie wybierze pięć kandydatur. Trwa liczenie głosów.

Jak informuje portal niezalena.pl – niemal na pewno w pierwszej piątce znajdzie się Włodzimierz Wróbel, Małgorzata Manowska oraz Tomasz Demendecki.

Dalej portal dodaje, że Wróbel – sędzia Izby Karnej SN oraz p.o. kierownika Katedry Prawa Karnego UJ jest najpoważniejszym spośród kandydatów „starych” sędziów.

Małgorzata Manowska, która jest profesorem nadzwyczajnym Uczelni Łazarskiego, dyrektor Krajowej Szkoły Sądownictwa i w 2007 roku była wiceministrem sprawiedliwości, kojarzona jest zdecydowanie z obozem „nowych” sędziów.

To szanowana sędzia i przez wszystkie [prawnicze] samorządy zawodowe ceniona ekspertka od procedury cywilnej”

- powiedział w rozmowie z Niezależną wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta.

Demendecki natomiast jest profesorem UMCS, członkiem Kolegium SN. Portal cytuje tu słowa jednego z „nowych” sędziów SN na temat tej kandydatury:

Wściekłe ataki na Demendeckiego <<starych>> sędziów świadczą o sile tej kandydatury.

dam/niezalezna.pl,Fronda.pl

Komentarze (7):

ochrona przed pedofimi w sutannach2020.05.24 8:37
a Piotrowicz komuch gdzie jest?fronda o tej czerwonej świne zapomniała ?ale ktoś bronił pedofila w sutannie to dla frondy jest święty
Jan Radziszewski 2020.05.24 8:23
żyd Lech Keler itd zapewne ucieszy cię wieść i tzw zboki Lucyfera pocieszę was kara wkrótce spadnie na Sekielskiego z powodu szkalowania KK i jego wrednych planów zniesławienia św. Jan Pawła II wtorek, 19 maja 2020 19 V 2020 Sekielski umrze dokładnie 10 października 2020 Wtorek, 19 maja Zapisz dziecko - Dobrze dziecko, skoro to Cię nie satysfakcjonuje do końca to Sekielski umrze niż będzie rocznica wyboru Jana Pawła II. - Dziękuję Panie Jezu, chwała Tobie Chryste. - Panie Jezu, nie gniewaj się, a jakby tak była dokładna data?, dokładny dzień? - A jaki byś chciał dzień, dziecko? - 10 października 2020. - Tak, dziecko:) Poważny tym razem uśmiech Pana Jezusa. - Dziękuję Panie Jezu, Chwała Tobie Chryste. Dziękuję. -:) Pan Jezus się ze mnie śmieje. - Panie Jezu, Ty się ze mnie śmiejesz, ale ów Sekielski umrze naprawdę 10 października tego roku? - Tak dziecko, 10 października 2020 nastąpi jego zgon. - Dziękuję Panie Jezu. Chwała Tobie Chryste Królu. Cześć i Uwielbienie Bogu Ojcu. -:) Otrzymał Cyprian Polak (Krzysztof Michałowski To cóż panie Sekielski, zostało Ci ponad cztery miesiące życia. Dokładnie cztery miesiące i dwadzieścia dni. Korzystaj z życia i ciesz się sukcesem intensywnie bo aż przez prawie pięć miesięcy. Nażyj się na całego kolego. Trzeba będzie umrzeć w smoleńską półrocznicę, w którym to Smoleńsku brało udział państwo Izrael, wielki wróg Polski i Polaków. Jak ktoś tak kocha Polskę genetycznie jak Ty to musi być i data dobra. Widzisz, nie jesteś zlekceważony jak kto podrzędny. Masz dobrą datę. Oszczędzono Ci też trudu bo człowiek na tej ziemi musi się trudzić, a Ty już nie będziesz musiał aby dorzucać paliwa na rocznicę wyboru Jana Pawła II w 100 lecie Jego urodzin. Może zaczniesz, ale nie skończysz. No, wszakże się tym pocieszysz, że nie wszystek umrzesz ( non omnis moriar) bo zostaną po Tobie Twe dzieła. W rzeczy samej to Cię mogę zapewnić, nie wszystek umrzesz. Tylko rzecz polega na tym iż raczej będziesz w miejscu gdzie będziesz chciał umrzeć i to jak najbardziej wszystek, ale nie będziesz mógł. Będziesz umierał nie mogąc umrzeć. I na tym polega problem. Ale póki co ciesz się życiem. Nie wiem czy życzyć Ci abyś się zdrowo odżywiał. Ciesz się swoją urodą, może będą tacy co w niej zagustują, w tym przede wszystkim niewiasty. Urodą, która przywodzi na myśl państwo Izrael, choć jest to jakaś odmiana arabska wręcz. Coś jak Saudowie?, kryptożydzi.
Foster2020.05.23 19:09
prof. Wróbel jako jedyny uzyskał większość głosów sądziów Zgromadzenia Ogólnego (50 glosów). Pozostali nie uzyskali tej większości, zatem nie zostali wskazani przez Zgromadzenie Parlamentarne a jedynie przez nielicznych sędziów tego Zgromadzenia. . Duda będzie miał problem, w zasadzie powinien powołać na I Prezesa tego sędziego, który został wskazany przez Zgromadzenie Ogólne ( wyboru nie ma żadnego). Każdy inny będzie podważany, bo nie zostal wskazany przez Zgromadzenie Ogólne.
katolicka kretynizacja polski 2020.05.23 18:54
Niezłomny człowiek z budyniu słabo się zna na liczbach, większości, mniejszości i jak znam życie, powoła tego kandydata którego wskaże mu żoliborski kurdopel!
Głos Rozsądku2020.05.23 19:15
Powiem ci więcej, jeżeli po podpowiedzeniu przez JK właściwego wyboru PAD-owi ten odpowiednio wybierze, do dla mnie miernikiem trafności wyboru I Prezes-a SN będzie poziom kwiczenia takich, jak ty.
anonim2020.05.23 18:52
http://biznes.pap.pl/espi/pl/reports/view/2,441237 KOMISJA NADZORU FINANSOWEGO Raport bieżący nr 21 / 2020 Data sporządzenia: 2020-05-10 Skrócona nazwa emitenta HEMP & WOOD S.A. Temat Podpisanie umowy dotyczącej zawiązania spółki biotechnologicznej produkującej implanty umożliwiające wczesne wykrywanie biomarkerów sygnalizujących m.in. infekcje wirusowe w tym Covid-19 Podstawa prawna Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne. Treść raportu:
katolicka kretynizacja polski2020.05.23 18:48
Zastanawiam się, dlaczego taki kretyn, lewacka gnida i wesz pisze na katolickim portalu ?Cóż zabrali UB-cką emeryturę, kamienicę no i kazali zapłacić zaległy VAT !