Ksiądz Oko: Największymi zbrodniarzami ludzkości są ateiści! - zdjęcie
24.02.15, 09:48Ks. Dariusz Oko (fot. Fronda.pl)

Ksiądz Oko: Największymi zbrodniarzami ludzkości są ateiści!

44

Ksiądz Oko w mocnych słowach skrytykował tzw. Dzień Ateizmu w Polsce. Powiedział m.in. "Korea Północna to obecnie najbardziej piekielne miejsce na Ziemi, a od 70 lat rządzą tam ateiści. Jeżeli mówimy o ateizmie, to trzeba pamiętać, że do największych zbrodniarzy w dziejach należą ateiści". Na pytanie czy katoliccy posłowie powinni się obawiać organizowanych w Sejmie Dni Ateizmu? ks. Oko odpowiedział: "Ateiści mogą coś takiego robić, tylko może by jeszcze zaprosili ateistów z Korei Północnej. (...) Szacuje się, że ofiary komunizmu to ok. 150 mln ludzi". 

Później nastał czas na rozmowę o konwencji cantyprzemocowej. Ksiądz Oko powiedział coś, co każdy z nas wie, że największa przemoc w rodzinie jest tam, gdzie jest najmniej praktykujących katolików: "Im bardziej ludzie są wierzący, tym bardziej szanują swoje żony. Te małżeństwa są najbardziej udane, które są zbudowane na wierze. One są bardziej trwałe. Ludzie w konkubinatach, którzy nie mają trwałych związków, dużo częściej dochodzi tam do przemocy, do przestępstw. Są statystyki, które o tym świadczą". 

Wanda Nowicka, jak zawsze nie miała nic mądrego do powiedzenia.

mm/TVN24

Komentarze (44):

anonim2015.02.24 9:59
Ciekawa argumentacja. Zawsze powtarzam, że każda odpowiedź jest dobra, jeśli wystarcza pytającemu.
anonim2015.02.24 10:00
anito jesteś cienka, do pięt nie dorastasz Ks. Oko, więc nie sil się na komentarze, są słabe jak i twoich tu kolegów lemingów, wymieniać nie będę ich tu szkoda czasu na to
anonim2015.02.24 10:04
Jak na razie to świat nie drży przed ateistami z Korei Północnej tylko przez wierzącymi, fanatycznymi muzułmanami z Państwa Islamskiego i ich nieprzewidywalnymi atakami.
anonim2015.02.24 10:05
Ks. Oko powiedział same fakty. Nie rozumiem jak mozna w ogole te fakty podwazac jak one wynikaja z logiki, chociaz bola pewnie jedna grupe spoleczna...
anonim2015.02.24 10:07
To ten wspaniały ksiądz poszedł do tych dwóch idiotek? Po co księże Dariuszu tam łazisz, przecież Monisia będzie Cię krytykowała, nie będzie obiektywna. A Nowicka to już lepiej nie mówić.
anonim2015.02.24 10:07
Brawo księże Oko! Tak trzymać. Ateiści to największe hieny i obłudnicy na świecie. Przed śmiercią 99% z nich ze strachu woła po księdza...
anonim2015.02.24 10:17
Spokojny namysł ks.Oko nad widocznymi owocami ateizmu sprzyja, byśmy i my ujrzeli fakty. Faktem jest, że niektórych forumowiczów przyciąga ten portal jak pijaka do wody. Czegoś niewątpliwie tu szukają. Prawdy czy raczej potyczek słownych? Nie chce się im jednak rzetelnie zapoznać z Dobrą Nowiną o zbawieniu człowieka, więc poprzestają na płaskich komentarzach i "psują powietrze". Ateizm bywa drogą oczyszczenia człowieka, gdy zasadza się na uczciwym słuchaniu własnego sumienia i cierpliwym poszukiwaniu prawdy. Niestety polityczne systemy ateistyczne, jak dotąd, okazywały się wysoce niemoralne i krwiożercze. I to powinno współczesnych ateistów na chwilę chociaż zastanowić. Wypowiedzi ks.Oko temu zastanowieniu się sprzyjają.
anonim2015.02.24 10:24
Ten Existenz to musi być strasznie jakiś pokrzywdzony przez kapłana. Jest rzeczą nieelegancką pisać o kapłanie per "pan ksiądz". To brzmi tak sztucznie, że bajka.
anonim2015.02.24 10:49
penthe Jest różnica pomiędzy reagowaniem na to co Państwo Islamskie czy inni fanatyczni muzułmanie robią na "swoim podwórku", a reagowaniem na to co wyprawiają na "naszym terenie". Tak samo można by napisać, że świat sam sobie stworzył wszelkiej maści zbrodniarzy wojennych.
anonim2015.02.24 10:51
@KrzysiekWarszawski - a co mnie obchodzą Żydzi? Mnie, jako Polaka, bardziej obchodzą Polacy. Niech wreszcie ten cholerny "rząd" zacznie się interesować Polakami, Żydami się interesuje prezydent USA. Wystarczy.
anonim2015.02.24 10:52
ksysiu z wawy polecam ci posłuchać konferencje z Ks. prof. Tadeuszem Guzem, na you tube jest dużo tego link poniżej https://www.youtube.com/watch?v=3Y7c9haAlCI
anonim2015.02.24 11:12
penthe "...zbrodniarze mogli stać się zbrodniarzami dzięki obojętności i cynizmowi "świata"..." A ten świat to był ateistyczny, że taki nieczuły???
anonim2015.02.24 11:12
"pieski" już zaczęły szczekać.....tak że, Zbyszku, nie polemizuj , ze szczekaniem nie ma co polemizować, to tak jak polemizowanie z tym nieukiem arabem co udowadniał kubkiem, że Kopernik się mylił i ziemia nie może się kręcić.....
anonim2015.02.24 11:35
Wczoraj publiczna pokazała film o obozach zagłady. To wszystko wymyślili i zrobili biali Chrześcijanie,Europejczycy. To co widać na tych zdjęciach oznacza,że całe dwa tysiące lat chrześcijańskiego nauczania można o kant d...a może właśnie w świętych księgach jest usprawiedliwiana- zbiorowa odpowiedzialność, dziedziczenie win,eksterminacja całych plemion,kara śmierci, okaleczanie,bicie.....
anonim2015.02.24 11:43
penthe Czy wobec tego można budować światowy ład na czymś tak kruchym jak religia, którą można bez problemu odrzucić. Bez argumentów ją przyjmujemy i bez argumentów odrzucamy bo w większości przypadków stanowi jedynie bezrefleksyjną zapchajdziurę światopoglądową. 2 tys. lat i taka kruchość i ciągły brak skuteczności. Piękna fasada, a z tyłu pustka.
anonim2015.02.24 11:58
penthe O przyjęciu trudno mówić bo została narzucona tradycją jak zdecydowanej większości w naszym kraju. Odrzuciłem bo świat jest materialny i nie ma w nic niczego nadprzyrodzonego. To co nadprzyrodzone to abstrakcja. Po za tym jako historykowi, aż nazbyt rzucała mi się o oczy rola jaką wszelkiego rodzaju religie odgrywały w dziejach świata. Religijne genezy, trwanie i upadki. Bogowie przychodzili i odchodzili na ludzkie zawołanie, ponieważ to my jesteśmy ich kreatorami, a nie oni naszymi.
anonim2015.02.24 11:59
Podoba mi się puenta;)
anonim2015.02.24 12:07
Dom wybudowany bez solidnych fundamentów rozsypie się jak zamek z piasku. 100% racji ma ks Oko. A Nowickę wyplujemy jak Palikota!
anonim2015.02.24 12:17
Ksiądz Oko już nie pierwszy raz bryluje kontrowersyjnymi wypowiedziami. Zadałbym mu jedno pytanie. Dlaczego buduje MUR? Przecież jako człowiek wykształcony musi sobie zdawać sprawę z efektów swoich wystąpień. Osoba wierząca przyklaśnie księdzu i z jeszcze większą niechęcią spojrzy na ateistę, wszak to człowiek wspierający Koreę Północną. Ateista tylko się obruszy i utwierdzi w przekonaniu, że jest osobą nie mile widzianą przez katolików. Typowe MY i ONI, klasyczne kto nie z nami ten przeciw nam. Tak, jestem ateistą. Poniekąd dlatego, że tacy ludzie jak ksiądz Oko wprawiali mnie w osłupienie. Także dlatego, że część osób "wierzących" ukazała swoją drugą rogatą duszę. Przychodzę tutaj aby rozmawiać. Nikomu nie imputuje, że jest katolem, pedofilem, oszołomem. Nie popieram ani Korei Północnej, ani ISIS. Stalin oraz Hitler to nie moja bajka. W świecie dominacji koncernów nastawionych na zysk, Kościół ma tym większą rolę do odegrania. Człowiek staje się przedmiotem. Dożyliśmy czasów, kiedy ludzie z biedy sprzedają własne organy wewnętrzne. Prostytucja ma się dobrze tak jak wieki wieków temu. W Kościele dostrzegam organizację, która może pokazać ludziom inną drogę, inne standardy życia. Tymczasem część księży zionie nienawiścią do wszystkiego co inne. To jest dzieło godne Jezusa?
anonim2015.02.24 12:29
Z faktami trudno dyskutować. Ksiądz Oko jak zwykle celnie i na temat.
anonim2015.02.24 13:11
"To ciekawe, bo kiedyś były robione badania, z których wynikało, że ateiści są bardziej praworządni niż wierzący, choć różnica była raczej nieznaczna." To "kiedyś" to czasy rewolucji październikowej, czasy utrwalania władzy Ludowej w PRL, czasy władztwa komunizmu w bloku Demoludów.!!!!!
anonim2015.02.24 13:17
" A w twierdzeniu, że ateizm jest zły, bo jacyś ateiści byli źli, nie ma nic racjonalnego, „redaktorze” mm"... Wszak od czasów Lenina, poprzez Stalina, Honeckera,..........., Jaruzelskiego działacze komunistyczni razem z "utrwalaczami" w myśl ateizacji społeczeństwa wymordowali 200 000 000 istnień ludzkich. Te zbrodnie to dla "dobra" ludzkości.
anonim2015.02.24 13:41
Zło może wynikać zarówno bezpośrednio z założeń religijnych, jak i ( w przypadku gdy same w sobie są nieszkodliwe ) z ich błędnej interpretacji przez dane osoby, jak i z błędnych założeń przyjmowanych przez niektóre osoby niewierzące. Wiara, jak i ateizm same w sobie nie mają elementów zła. Złe może być dopiero to, co w oparciu o nie chce się budować. Można starać się budować piękny świat na fundamencie takich czy innych religijnych założeń, oraz robić to samo na gruncie ateistycznym. Analogicznie w obu przypadkach można także stworzyć "piekło" na Ziemi.
anonim2015.02.24 13:52
Ksiądz Oko zakłada , i pewnie dobrze że w Polsce jest ok.30 % katolików. Reszta to ateiści i im można przypisać wszelkie zło. Chyba ma rację, tylko dlaczego innym razem kościół twierdzi ,że mamy prawie 100 % katolików. Zależy kiedy jest to potrzebne i do czego.
anonim2015.02.24 14:03
Jestem ciekaw kiedy taki pętak jak Hitch zostanie przez redakcję skasowany.
anonim2015.02.24 14:33
@Hitch- Skąd wiesz, że każdy oprawca w obozie koncentracyjnym był chrześcijaninem? Ateistów tam nie było? Jesteś tego pewny?
anonim2015.02.24 14:42
Katolicyzmowi nie udało się opanować całej ludzkości ani w sposób dobrowolny ani na siłę. Wynika to z prostej zasady, którą podkreślał Chrystus, że jego królestwo nie jest z tego świata. Nikt w dotychczasowej historii nie stworzył państwa katolickiego, ciekawe dlaczego skoro katolicy to teoretycznie powinni być dobrzy ludzie z dobrym prawem i idealnym światem pełnym miłości i opieki nad biednymi ludźmi.
anonim2015.02.24 15:06
A teraz garść faktów (dane są szacunkowe). Dla uproszczenia będę posługiwał się nazwiskami głównych winowajców. Mao - 30-60 mln ofiar, Hitler - około 30-40 mln ofiar, Stalin - 3-60 mln ofiar, król Belgii Leopold II - 5-22 mln ofiar, cesarz Japonii Hirohito - 3-10 mln ofiar, Pol Pot - 1-3 mln ofiar. Z tej listy tylko trzy osoby były ateistami. Hitler, Leopold II oraz Hirohito to zadeklarowani teiści. Żadna z wymienionych osób nie dopuściła się tych zbrodni z pobudek religijnych bądź ateistycznych. Wynurzenia ks. Oko to paskudne pomówienia, które nie mają związku z rzeczywistością. Źródła: http://en.wikipedia.org/wiki/Great_Leap_Forward#Deaths_by_violence http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_genocides_by_death_toll http://en.wikipedia.org/wiki/World_War_II_casualties#USSR
anonim2015.02.24 15:11
Hitch ciesz się, że ja jestem katolickim tolerancjonistą. Bo gdybym nie był, to bym trochę inaczej do Ciebie napisał.
anonim2015.02.24 15:47
"optymista12345. Czy z faktu, że jesteś idiotą, można wnioskować, że wszyscy optymiści to idioci"..... Odezwały się problemy emocjonalno-egzystencjonalne. Burak, czy to pastewny, czy czerwony zawsze zostanie burakiem!
anonim2015.02.24 17:27
Znam jednego ateisty i z jego wypowiedzi wynika że jesteś psychopatą, bo ja mu nie mówię w co ma wierzyć a on nawet wysnuwa groźby pod moim adresem jak te świry z państwa islamskiego.
anonim2015.02.24 17:31
Hitch, "Inzynier Oko nie mowi prawdy, po pierwsze nie kazdy niewierzacy jest ateista, ..." Niestety to Ty kłamiesz, bo najwyraźniej nie obejrzałeś programu : http://www.tvn24.pl/kropka-nad-i,3,m/im-bardziej-ludzie-sa-wierzacy-tym-bardziej-szanuja-zony,518064.html Podobnie bredzą inni "światli" wypowiadający się sprawie tego programu, dlatego szkoda czasu na komentowanie. WZOROWY występ Księdza Dariusza Oko !
anonim2015.02.24 18:11
Kresowiak, kłamiesz grubo, zadna z tych osób nie była katolikiem. Nie do nas katolików taka mowa, my jesteśmy dobrze wykształceni. Idź gdzie indziej zadaniowany głupku, albo się doucz by kłamać na wyższym poziomie. Wtedy możemy pogadać.
anonim2015.02.24 18:39
@...eee Odszczekaj to. Gdzie powiedziałem, że któraś z tych osób była katolikiem? Zadeklarowany teista to niekoniecznie katolik. A tak na marginesie, to Hitler katolikiem był. Tak samo Leopold II. Douczy się więc, zanim nazwiesz kogoś innego głupkiem, bo się tylko ośmieszasz... :-)
anonim2015.02.24 19:01
Taka jest niewygodna dla ateistów prawda i obruszanie się na słowa księdza prof. Darjusza Oko tego nie zmieni. Powinni ateiści za zbrodnie przeprosić Polaków bo w ateizmie na których powstał komunizm i nazizm wiele ludzi ucierpiało. To nawet po ostatnich zdarzeniach w Charlie Hebdo widać że ateiści własnych kolegów wydadzą na śmierć aby zwiększyć sprzedaż gazety. Ateista jest pozbawiony cech człowieka bliżej dla niego do zwierzęcia i też większą troską obejmuje bezduszne istot natomiast dla dzieci mordowanych w aborcji nie ma współczucia.
anonim2015.02.24 19:25
Dlaczego ateista jest bliźniakiem komunisty ? Komunizm od swego zarania zawsze związany był ściśle z ateizmem. Nawet można pokusić się o stwierdzenie, że ateizm to sługa komunizmu z całym jego antyludzkim okrucieństwem. Nie chodzi tu jedynie o brak wiary, niechęć do ludzi wierzących czy bojaźń widoku krzyża. Lista podobieństw jest znacznie dłuższa i sytuuje te dwa nurty światopoglądowe w jednym szeregu. 1.Komunista, lewicowiec, lewak to niemal zawsze ateista, przeciwnik Boga, Kościoła i religii, zawsze obawiający się krzyża. 2.Partie komunistyczne i socjaldemokratyczne zawsze popierane są przez ateistów, dążąc do stworzenia „państwa laickiego”, które spycha religię jeśli nie do grobu, to chociażby do prywatnych domów, skąd nie powinna nawet wychylić nosa, gdyż razi tych „wrażliwców” nawet medalik na szyi wierzącego, chociaż nie przeszkadzają im satanistyczne wizerunki, noszone ostentacyjnie na bluzkach, czy koszulkach. 3.Ateizm jest agresywną sektą nienawistników, podobnie jak partia bolszewików a Rosji – starczy przejrzeć chociażby tematy tego forum, aby przekonać się o „bolszewickiej zajadłości” tych, rzekomo „dobrych ludzi”. Szczególną ich furię wzbudza Kościół Powszechny, który z zajadłością komunistycznych hunwejbinów opluwają, szkalują i wyśmiewają. 4.Najwięksi komunistyczni i socjalistyczni zbrodniarze w dziejach ludzkości byli ateistami: Lenin, Stalin, Hitler, Pol Pot, Kim Ir Sen, Castro. 5.Komunizm – jego ideologia i praktyka był dziełem ateistów – Marksa, Engelsa, Lenina. Wiedzieli oni doskonale, że najpierw należy zniszczyć religię, aby zapanować nad ludzkimi duszami i zrobić z nich bezwolnych niewolników. Dlatego do perfekcji opanowali system kłamstwa, pomówienia, prowokacji i fizycznej eliminacji wiary i prześladowania krzyża. 6.Ateiści, to podobnie, jak komuniści ludzie wierzący – we władzę proletariatu, w ewolucję, w samo-ożywienie materii, w antyreligijne kłamstwa, w obietnice politycznych hochsztaplerów i wiele innych bzdur. 7.Ateiści, podobnie jak komuniści potajemnie chrzcili swoje dzieci, w chwili śmierci bardzo często nawracają się do Boga, a ich rodziny (często na życzenie zmarłego ateisty) wlaczą jak lwy, aby pogrzeb był z księdzem, mszą i całą religijną oprawą 8.Ateista w sposób bardzo zaangażowany interesuje się Bogiem, religią, krzyżem – uwielbiają na te tematy dyskusje, aż zapluwają się w pyskówkach, a niektórzy to z pewnością dostają z tego powodu orgazmu.
anonim2015.02.24 19:42
Związek wojujących bezbożników potwierdza że komunizm jest ściśle z ateizmem związany.
anonim2015.02.24 20:42
Hitch zanim komuś polecisz przeczytać tą propagandową szmirę Hitlera to sam sięgnij do książek a się dowiesz że Hitler był niekwestionowanym ateistą. Pogódźcie sie z prawda ze w waszych szeregach sa zbrodniarze bo i na tobie jako ateiście ciąży odpowiedzialność za Hitlera.
anonim2015.02.24 20:48
Czy każdy ateista to komunista? Nie sądzę. Więc skąd wplatanie w to ofiar komunizmu?
anonim2015.02.24 21:09
Hic - taki z ciebie Hitch jak z koziej dupy trąba
anonim2015.02.24 21:13
Tak na marginesie - ks. Oko jak zwykle przekazał precyzyjne dane, a lewicowe pieski jedyne co mogą na to, to sobie poszczekać.
anonim2015.02.24 23:53
Hitch Po to ci polecam książki historyczne abyś zrozumiał wreszcie że Hitler był niekwestionowanym ateistą, kopiujesz osądy fałszywe na temat rzekomego teizmu Hitlera. Czy wam się to podoba, czy też nie macie obowiązek przeprosić za występki Hitlera przyjmując ateistyczną ograniczony pogląd stajecie się kontynuatorami tego zbrodniczego systemu opierającego którego zadaniem jest wyrugowanie Boga. Wasz wujek jak go zwiesz Adolf w celu zdobycia poparcia nieumożliwiającego dorwanie się do władzy zwodził, czego dotyczy umowa Konkordat, poczytaj i nie powielaj farmazonów. Nie można było przewidzieć jego rzeczywistych intencji, jako ateista z łatwością łgał upatrując w tym sposobność pozyskania czasowych sprzymierzeńców. Ksiądz profesor Dariusz Oko podła przykłady ateistycznych zbrodniarzy czy potrafisz czytać z zrozumieniem, nie tylko kruchą u ciebie z wiedzą ale i kłopot z umiejętnością liter składania
anonim2015.02.24 23:56
W Korei Północnej to ateizm przejął nad krajem kontrolę, efekty działań ateistów widać bieda i ogrom ludzkiego nieszczęścia spowodowanego zbrodniczym ustrojem.
anonim2015.02.25 0:00
Ochrzczony może i był co do tego wydarzenie pewności nie masz pewnie na wikipedii to zadnie o chrzcinach odczytałeś i teraz latasz jak kot z pęcherzem próbując z ateisty Hitlera uczynić Katolika to się wam nigdy nie uda. Na klamrach różne sformułowania nanoszono i ty jako ateista wcielony do nazistów nosząc tę klamrę byłbyś katolikiem twe rozumowanie jest przezabawne:) Co do reszty twej paplaniny to szkoda czasu na takie ruskie zapijaczone "argumentowanie" może od razu wszyscy niedobrzy to Katolicy tylko wy ateiści wyśmienici .