Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski: Nie pójdę w tym roku w marszu z Jarosławem Kaczyńskim. "Stanął przy boku banderowca i faszysty" - zdjęcie
06.12.13, 14:52Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski (fot. Wikipedia)

Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski: Nie pójdę w tym roku w marszu z Jarosławem Kaczyńskim. "Stanął przy boku banderowca i faszysty"

15

Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski: Przez ostatnie dwa lata uczestniczyłem w Marszach Niepodległości i Solidarności, organizowanych 13 grudnia w Warszawie przez PiS i życzliwe mu środowiska. Byłem nawet w komitecie honorowym. W tym roku na marsz ten jednak nie udam się.

Po pierwsze dlatego, że Jarosław Kaczyński nie wziął udziału w Marszu Pamięci, organizowanym 11 lipca br. przez rodziny pomordowanych przez zbrodniarzy z UPA i SS Galizien. Wysłał jedynie swoich przybocznych. W podobny sposób zachował się jego brat, śp. prezydent Lech Kaczyński, który, pomimo wcześniejszych deklaracji, nie przyszedł 11 lipca 2008 r. na Skwer Wołyński w Warszawie, aby pomodlić się za ofiary "Krwawej Niedzieli" na Wołyniu. Ponad pamięć o pomordowanych obywatelach Drugiej Rzeczypospolitej, w tym też sprawiedliwych Ukraińcach, postawił on doraźny sojusz z "pomarańczowym" prezydentem Wiktorem Juszczenko, który zbrodniarzy Stepana Banderę i Romana Szuchewycza ogłosił bohaterami narodowymi Ukrainy

Nawiasem mówiąc, szef PiS tylko raz, w 2009 r., i to po moich osobistych namowach, wziął udział w uroczystościach dla upamiętnienia pomordowanych Kresowian. Później nie pojawił się ani razu. Co więcej, część jego współpracowników ochoczo przyjęła ordery od wspomnianego Juszczenki, którego w ostatnich wyborach prezydenckich odrzucił jego własny naród.

Po drugie, parę dni temu w Kijowie Jarosław Kaczyński stanął w cieniu czerwono-czarnych flag UPA przy boku banderowca i faszysty Oleha Tiahnyboka, szefa antypolskiej i antysemickiej partii "Swoboda", która depcze pamięć pomordowanych Polaków, Ormian i Żydów oraz domaga się m.in. oderwania 19 południowo-wschodnich powiatów pod Polski. Czy którykolwiek polityki niemiecki czy francuski stanąłby przy boku gloryfikatora SS i Gestapo lub kogoś, kto domaga się rewizji granic państw należących do Unii Europejskiej i NATO?

Popieram większość postulatów Marszu Niepodległości i Solidarności. Mam wielki szacunek do członków komitetu honorowego. Popieram aspiracje niepodległościowe Ukraińców. Jednak z politykiem, który fraternizuje się z Olehem Tiahnybokiem i przemawia pod banderowskimi sztandarami nie pójdę w tym sam marszu.

Oprac. MBW

*Na stronie Isakowicz.pl można także znaleźć fotografie Jarosława Kaczyńskiego z Olehem Tiahnybokiem oraz czerwono-czarne flagi UPA" i "Swobody" ma Majdanie w Kijowie.

Komentarze (15):

anonim2013.12.6 15:10
No. Bo ja mu moge noge podac, a nie reke.
anonim2013.12.6 15:25
Wszystkim polecam trylogię Stanisława Srokowskiego - Ukraiński Kochanek, Zdrada i Ślepcy idą do Nieba... Po lekturze sympatie do narodu ukraińskiego znikają jak ręką odjął.
anonim2013.12.6 15:42
Ksiądz przesadza każdy mógł przyjść na plac i domagać się zniwelowania sowieckich wpływów bo selekcja nie była prowadzona, może to są jakieś prywatne animozje Księdza do prezesa Jarosława Kaczyńskiego które zostały przedstawione pod pretekstem kilku przybyłych banderowców. Tak dla jasności to liberalno - lewicowa obecna władza znacznymi kwotami wspomaga organizacje sympatyzujące z partią swoboda prowadzącą szkodliwą działalność dla Polaków.
anonim2013.12.6 15:51
Mam pytanie do księdza Zaleskiego: Czy według księdza Kaczyński ma mówić Ukraińcom kto może u nich protestować na Majdanie a kto nie? Sam uważam UPA za organizację przestępczą, stawiam znak równości między nią a Gestapo a NKWD. Jednak trzeba wspierać Ukraińców w ich dążeniach do wejścia do UE i uniezależnienia się od Rosji. Mi też banderowcy na Majdanie przeszkadzają, ale co z tym zrobić? Mamy rozkazywać Ukraińcom, żeby ich stamtąd wyrzucali?? Trochę logicznego myślenia. Nie znoszę Dmowskiego, ale jakby mi ktoś z za granicy rozkazywał, żeby usuwać z manifestacji ludzi odwołujących się do Dmowskiego uznałbym to za nie poszanowanie suwerenności mojego narodu. Musimy pomagać Ukraińcom. Chcecie, żeby Rosja uzależniła na trwałe od siebie Ukrainę? Na pewno pogorszy to nasze położenie w stosunkach z nimi, bo Rosja + Ukraina to dla Polski niebezpieczna mieszanka.
anonim2013.12.6 16:25
A moim zdaniem rację ma historyk 2.
anonim2013.12.6 16:38
NIESTETY KSIADZ ZALEWSKI MA RACJE. POSTEPOWANIE KACZOROW JEST WRECZ DWUZNACZNE. NIE POTRAFIA NAZWAC I PRZYZNAC PRAWDY JAKA JESTMIEDZY NAMI A UKRAINCAMI.MOIM ZDANIEM TO TAK SPECYFICZNY NAROD IZ KAZDE POPARCIE DLA NICH MOZE OBROCIC SIE PRZECIWKO NAM. PISALEM NA INNYCH STRONACH IZ W KIJOWIE NIE MA WEGROW,SLOWAKOW,CZECHOW TYLKO MY ZAWSZE WYCHODZIMY PRZED SZEREG ZE SWOIMI RYJAMI.WSTRZEMIEZLIWOSC JEST W TYM WYPADKU NAJLEPSZYM SRODKIEM. NIECH SIE RZNA, BIJA KOTLUJA .TO NIE JEST NASZA SPRAWA.TO JEST ICG ZYCIE I ICH DECYZJA. OBY NIE WYSZLI NA DEBILI JAK MY PO WSTAPIENIU DO UNII. AMEN
anonim2013.12.6 17:50
J. Kaczyński to mężyk stanu żadnego programu gospodarczego i teraz jeszcze ta nieszczęsna Ukraina równie dobrze mógłby się bratać ze skinheadami albo innymi SS-manami smutna prawda: Kaczyński ma gdzieś potomków pomordowanych Kresowian bo to promil wyborców. Lepiej jak go pochwali Michnik, Merkel, lub Żakowski za proeuropejską postawę. i pomyśleć, że kiedyś na niego głosowałem...
anonim2013.12.6 18:00
Każdy, kogo członkowie rodziny zdołali przeżyć "sąsiedztwo" z Ukraińcami po 17 września 1939r. "za Bugiem" - doskonale ks. Isakowicza -Zalewskiego rozumie i popiera. Ukraińcy w owym czasie zachowywali się jakby byli demonicznie opętani. Może zresztą byli. Wszelkie bagatelizowanie, przemilczanie, lekceważenie tamtych zbrodni wołających o pomstę do nieba w świetle obecnego zachowania sprawców i ich potomków - nie znajduje usprawiedliwienia. Żadna doraźna polityka nie może przechodzić do porządku dziennego nad masową zbrodnią dokonaną ze szczególnym okrucieństwem. Zbrodnią nieukaraną i zbrodnią, której sprawca nie żałuje. Jaki to kandydat na sojusznika. Zachowanie Jarosława Kaczyńskiego bardzo rozczarowujące. Taka ostentacyjna obojętność na straszny os własnych rodaków - zastanawiająca.Fraternizowanie się z pogrobowcami UPA- oburzające.
anonim2013.12.6 19:55
Ksiądz się siebie zapytał czy to było tak że Kaczynski stanął czy moze stanęli obok Kaczyńskiego?..To mocno zmienia znaczenie ..
anonim2013.12.6 20:46
Jak dzieci, należy się łączyć a nie dzielić. Obecnie jest walka o przyszły ustrój w państwie. A wy zajmujecie się sprawami drugorzędnymi.
anonim2013.12.6 21:49
To jest po prostu dywersja: Niech się Ukraińcy rżną, niech ich pochłonie imperium Putina. Następna w kolejce jest Polska. Ile minęło od traktatu ryskiego do układu Ribbentrop-Mołotow? Osiemnaście lat! Tyle czasu przetrwała niepodległa Polska twarzą twarz z sowieckim imperium. Kto tego nie widzi jest albo głupcem, albo zdrajcą polskich interesów.
anonim2013.12.6 22:52
"Niech się Ukraińcy rżną, niech ich pochłonie imperium Putina. Następna w kolejce jest Polska." POlska to zostanie pożarta przez imperium Anieli Merkel, Schulza, Barroso i Van Rompuya. W sumie to już została pożarta. Obecnie trwa proces trawienia ofiary.
anonim2013.12.6 23:08
popieram Ks. Tadeusza.
anonim2013.12.7 9:30
Polacy ciągle mają problem z mitem prometejskim czy giedrojciowską wizją historii. Dla mrzonek są gotowi sprzedać pamięć o Wołyniu. Wstydzę się za takich polityków. Polska powinna wspierać Ukrainę TYLKO I WYŁACZNIE o tyle o ile JEST TO ZGODNE Z NASZYMI INTERESAMI. Czy ktoś pomyślał, że przy wejściu Ukrainy do UE trzeba będz ją wspierać, ciekawe za czyje pieniądze i ciekawe z jakim skutkiem, skoro wszystko przeżarłaby tamtejsza biurokracja i oligarchia jak to się dzieje w innych krajach kultury bizantyjskiej vide Rumunia czy Bułgaria? Czy ktoś pomyślał że ukraiński rynek rolny byłby ciosem dla naszych rolników? Czy ktoś pomyślał, że Ukraińcy masowo osiedlaliby się w Polsce,w tym na obszarach przygranicznych (Przemyśl, Chełm itp.) a potem byłby pretekst do zmiany granic co postuluje jeden z przeciwników Janukowycza Tiahnybok? Czy sama zoologiczna antyrosyjskość niektórych z Was jest powodem, dla których wspieracie każdą inicjatywę (od Czeczenii po Ukrainę) zaszkodzenia Rosji, jedynemu dużemu krajowi świata, który nie godzi się na propagandę gender i wszelkie dewiacje świata zachodniego? Czy dla Ukrainy też pragniecie rozszerzania tych zgubnych prądów zdegenerowanego Zachodu?
anonim2013.12.7 18:34
Podziękowania dla Polaków ! http://watcher.com.ua/2013/12/07/ukrayintsi-provely-fleshmob-podyaky-polyakam-za-pidtrymku-yevrmaydanu/