Ks. prof. Tadeusz Guz: Przemilczana prawda o reformacji Marcina Lutra - zdjęcie
18.01.21, 19:33Fot. screenshot - YouTube (Klub Inteligencji Katolickiej w Lublinie)

Ks. prof. Tadeusz Guz: Przemilczana prawda o reformacji Marcina Lutra

27

Dialog z protestantami jest bardzo trudny w sytuacji, gdy wiele niewygodnych prawd dotyczących tej religii jest przemilczanych - mówi ks. prof. Tadeusz Guz. O czym milczą protestanci? – zapraszamy do wsłuchanie się we wciąż aktualną konferencję, wygłoszoną przez ks. prof. Tadeusza Guza w czerwcu 2016 roku.


Komentarze (27):

Jan Radziszewski2021.01.21 4:00
omamiony przez diabły protestancie wasz żydowski pater Marcin Luter doskonały naśladowca Smoka piekielnego który 1 / 3 aniołów strącił z Nieba /Ap 12,3 nn) jest w piekle jak jego pryncypał - do którego i ty również pewnie wpadniesz przyciesz od dawna żyjesz w grzechu ciężkim śmiertelnym
Konrad2021.01.19 17:10
Niestety - nawiązując do tytułu - ks. prof. Tadeusz Guz nie tylko nie chce milczeć, ale wręcz przeciwnie, często mówi zwyczajną nieprawdę na temat teologii protestanckiej. Zupełnie niepoprawnie zinterpretował słowa Marcina Lutra z komentarza do Psalmu 117 na temat Boga i szatana. Sprawa została starannie wyjaśniona w tym miejscu: http://nalezecdojezusa.pl/polemika/czy-bog-rzeczywiscie-musi-stac-sie-szatanem-odpowiedz-na-teze-ks-prof-tadeusza-guza/
hab2021.01.20 22:07
A ty mądry będziesz poprawiał profesora, Ty po szkole zapewne odstawowej
Jan Radziszewski2021.01.21 3:57
duraku wasz żydowski pater Marcin Luter doskonały naśladowca Smoka piekielnego który 1 / 3 aniołów strącił z Nieba /Ap 12,3 nn) jest w piekle jak jego pryncypał - do którego i ty również pewnie wpadniesz przyciesz od dawna żyjesz w grzechu ciężkim śmiertelnym
Stulcie mordy kurwy nawrócone.2021.01.19 11:27
Takimi hasłami jak; Rozumujesz po ziemsku, Nie masz pokory, jesteś chciwy i pyszny, można wszystko wytłumaczyć. Jak byłeś mężczyzno za dzieciaka rypany i teraz jesteś zryty bracia chrześcijanie cie pocieszą, zrobią to nie z miłości do ciebie a ze strachu przed ojcem i utratą nagród które obiecał, oczywiście jak wybaczysz swojemu prześladowcy który ma w planach jeszcze 100 ofiar.
kaka2021.01.19 11:32
te tragedje dotycza niewielu osob-wiekszosc zyje normalnie .Ajesli tak rozpaczliwie zaujesztych ofiar pedofili-TO POWIEDZ CO DLA NICH ZROBILES???????????????????? 1-CZY POMODLILES SIE ZA NICH? 2-CZY WPLACILES NA ICH KONTO? CZY tylko plujesz jadem i uwazasz ZE TO WYSTARCZY ZA MILOSC I WSPOLCZUCIE?
Bracia cie pocieszą.2021.01.19 11:20
Czyli mam wierzyć że jak moja kobieta pieprzy się z kimś innym to jak jej nie przebaczę czyli nie będę szczęśliwy że ona się z kimś pieprzy, jakiś Jezus który twierdzi że jest Bogiem i że mnie kocha, i że jest wszechmocny i sam sobie wystarczy będzie chciał mnie wieczność za to torturować bo jestem zbyt obojętny żeby chciało mi się przed takim "dobrem" klękać.
kaka2021.01.19 11:28
Na jakim poziomie rozumienia to mowisz? ....slyszales to KAZDY KTO ODDALA SWOJA ZONE poza nierzadem--DOPUSZCZA SIE CUDZOUSTWA.---teraz ochlonij i pomysl co to znaczy poza nierzadem.? jak czegos niewiesz to zadaj pytania a nie przypisuj zla dobru.
Prorok niesmialych👁2021.01.19 10:51
Niemiecki kosciol w 2015 roku pokazal innym na czym polega prawdziwe chrzescijanstwo i przeslanie Ewangeli przyjmujac z otwartym sercem uchodzcow, za to go bardzo cenie . Chrzescijanstwo to nie teorja tylko praktyka!
kaka2021.01.19 11:12
co za ochydne oszustwo----jesli ich kochasz-TO DLACZEGO DO TEJ PORY NIE PRZYJALES 40 OSOB----? DLACZEGO???
KAKA2021.01.19 11:24
to obluda--jesli tak ich kochasz to dlaczego nie zaprosiles do siebie 11 osob?dlaczego?
kaka2021.01.19 8:55
Jest takie powiedzenie z piasku bata nie ukreci.Jezeli luder morderca.wepchniety do kaplanstwa przez to ze schronil sie w klasztorze--opetany spowiadal sie 4 godziny a nie wyznal ze zabil w pojedynku czlowieka -mial bule zoladka pol dnia w kublu przesiedzia,ozenil sie z zakonnica,profanacja komuni,wyrywanie kart z Pisma Swietego,podburzanie chlopow przeciw panom a panom podburzonych pisal WYRZNIJCIE DO OSTATNIEGO LBA----jak z takiego gowna moze powstac religia?????? No i gdzie sie podziala jego gorliwosc bo przybijal 95 tez ze niby on jest lepszy- skonczony lajdak..rozdarl Kosciol.Tak sie konczy pozorna gorliwosc. A co do ks Tadeusza -jeden z niewielu uczonych ktorego mozna nazwac madrym-ale juz kaplanska brac go silnie przesladuje--poznal na wlasnej skurze co znacza slowa Jezusa BEDZIECIE W NIENAWISCI U WSZYSTKICH(BISKUPOW TEZ) Z MOJEGO POWODU ALE KTO WYTRWA DO KONCA TEN BEDZIE ZBAWIONY.
Jerzy2021.01.19 7:04
Jest tylko jedna religia - katolicka, protestanci to jedna z wielu sekt, z nimi się nie dyskutuje, do nich się strzela...
kola2021.01.19 6:37
Luter typowy heretyk.
Anonim2021.01.19 0:55
Filozoficzne rozważania zawsze są logiczne. Mimo ich logiczności, jeśli dotyczą całkowicie nieznanej nam w szczegółach na ziemi, sposobu funkcjonowania wiecznej poza materialnej rzeczywistości, to te rozważania są błędne, mało użyteczne i mylne, i nieprzydane do rozwiązywania naszych filozoficznych problemów. Logiczne ludzkie myślenie to tylko sposób dochodzenia a nie pokazywania faktów. Prezentowanie logiki jako faktów to interesująca socjotechnika manipulacji. Na czym to bazowało i bazuje setki filozofów na różnych posadach, religijnych przywódców wszelkich stopni też. Oni sami byli i są ofiarami tych filozoficznych pułapek, zastępowania faktów logiką wywodów o nieznanych rzeczach, co nakręca ich samozadowolenie. Dalej mogące być źródłem pychy. W ziemskim wymiarze, niektórzy całkiem dobrze z tego żyli i nadal żyją. Bo ludzie spragnieni jakichkolwiek faktów o nieznanej rzeczywistości, biorą co jest mówione logicznie. Logika lepsza niż nic - brak faktów. My ludzie nie mamy wiedzy o tajemnicy funkcjonowania Boga. Przypuszczalnie nawet najważniejsi aniołowie nie mają pełnej wiedzy o Bogu. Choćby z tego względu by nie mieli wiedzy jak Bogu skutecznie się sprzeciwić. Był Lucyfer i pewnie miliony jego pomocników i przegrali. Przegrali okrutnie. Muszą nadal istnieć sami ze sobą bez zdolności czynienia i odczuwania jakiegokolwiek dobra z czegokolwiek – na wieki. Na ludzki, z braku wiedzy nie da się zrozumieć przymusu życia człowieka w określonych miejscach i okolicznościach. Nie da się tego zrozumieć, jeśli założyć brak reinkarnacji jak mówi wielu świętych, przymusu niezawinionego i zawinionego cierpienia wszystkich nas. Cierpienia tu na ziemi, wiele lat w czyśćcu i dla niemałej liczby przez wieczność w piekle. Na ludzki rozum jest to okrutny gwałt na wolności ludzkiej osoby, która musi żyć niepytana czy chce. Jak przedstawiają nam to niektórzy święci. Taka logiczna i filozoficzna konkluzja, układania faktów o nieznanym nam Bogu ani rzeczywistości, jest podstawą nienawiści szatanistów do Boga, którzy buntując się i miotając się ograniczonym ludzkim butnym umysłem, w nieznanej przestrzeni wiedzy i przymusu istnienia w świecie cierpień, ulegają miłym kłamstwom szatanów. Dla nich jest to logiczne i oczywiste że dobry jest ten który dla chrześcijan jest zły. Dla nas tak filozofia logiki, jest całkowicie nie do pogodzenia z nieskończoną dobrocią Boga, więc pokornie odrzucamy pokusę takiej konkluzji, oskarżania Boga. Może Pan Bóg nam uchyli więcej rąbka swoich tajemnic i pomoże nieco zrozumieć siebie samych i świat Boga.
Samanta2021.01.19 7:14
Myślę, że masz dużo racji. Pan Bóg jest ponad ziemską logiką, a próba włożenia go do szufladki "logiki" to trochę jakby uzurpacja - o ile nie gorzej. Nie myślałam o tym w ten sposób, dzięki za super wpis.
KAKA2021.01.19 9:15
Co za pokretna retoryka.Logika zamiast faktow--ktoci to zrobil.Na szczescie Pan Bog wie ze jestes tak bardzo nieszczesliwy w swojej ograniczonosci ,i daje ci wiedze 1-w ewangeliach2- u widzacych np A K Emmerich--ktora widziala swiad od stworzenia aniolow az do jej czasow zacznij czytac to sie dowiesz.Natomiast ........ukladanie faktow o nieznanym nam Bogu ani rzeczywistosci,jest podstawa nienawisci szatanistow do Boga----jest to glupie. Dlatego ze oni powinnizrozumiec tylko tyle DOBRO JEST DOBRE A ZLO JEST ZLE. Jak ci ktos cos podaruje ,albo pomoze w czyms -TO CZY TY TO ODROZNIASZ od tego jak by ci palca ucial nozem? odrozniasz??jesli tak to w naturze ludzkiej jest wpisane co masz robic--IDZ ZA TYM GLOSEM. Dlaczego Bog ci wiecej nie objawi niz powinienes wiedzec BO TO CIE ZABIJE--ZLO TO OBROCI PRZECIW TOBIE. Gdyby ci sie Bog objawil to wjaki sposob probowalbys nawiazac z nim relacje????OBOJETNOSCIA? Kogo tak naprawde kochasz?NIE JESTES W TYM STANIE NAWIAZAC RELACJI Z DOBREM WYZSZYM. Musisz to cwiczyc codzienien robiac dobre uczynki i zycie w pokoze.Gdyby twoja i moja buta podobaly sie Bogu to anilowie nigdy by nie zostali straceni..A CO TY BYS ZROBIL JESLI OBDAROWALBYS KOGOS WSZYSTKIMI DOBRAMI -DOM SAMOCHOD PRAC I KONTO---A ON BY CI POWIADZIAL ZE WLASNIE CIEBIE ZABIJE!!!!!!!!!!tAK bylo i z djablem!
man.of.Stagira2021.01.18 22:46
"Dlaczego nam Niemcom nie pozwolono, przez tyle wieków, poznać prawdziwego Lutra?" Fryderyk Nietzsche w komentarzach z lat 1874-78. // Ot, co.
Protestant2021.01.18 23:07
Sam Luter nie pełni w luteranizmie, a zwłaszcza w całym protestantyzmie takiej roli, jaką w Kościele katolickim pełni każdorazowy papież. Czy Pana zdaniem Polacy znają prawdziwego papieża Aleksandra VI Borgia, który żył w podobnych czasach co Luter? Ponadto nawet przełożeni ks. Guza z KUL podważają jego kompetencje w temacie Lutra i protestantyzmu. Łatwo wygooglować merytoryczną krytykę tez lubelskiego księdza.
man.of.Stagira2021.01.18 23:33
"Der Glaube war...bei Luther nur ein Mantel, ein Vorwand, ein Vorhang, hinter dem die Instinkte ihr Spiel spielten, - eine kulge Blindheit, uber die Herrschaft die gewisser Instinkte" (XVII, 216) Friedrich Nietzsche, Gesammelte Werken
Protestant2021.01.18 21:39
Wbrew temu, co możemy przeczytać w leadzie, tezy ks. Guza nie są aktualne. Jego przełożeni z KUL stwierdzili, że ks. T Guz nie ma kompetencji do wypowiadani się w kwestiach protestantyzmu, Lutra, żydów oraz epidemii koronawirusa. "Ks. Przemysław Kantyka i Piotr Kopiec z Instytutu Ekumenicznego KUL ocenili, że znajomość teologii Lutra jest u Guza „bardzo powierzchowna i fragmentaryczna”. Zarzucili mu także, że wykorzystuje Lutra do atakowania niemieckiego episkopatu" (informacja o ks. T. Guzie w Wikipedii).
MAMlas2021.01.18 22:07
Ale prawda przeczy temu co piszesz ! Bez Maryi Matki Jezusa niema chrzescijanstwa. Zyciorys Lutra mowi o nim za duzo by cokolwiek dobrego od niego wyjsc moglo !
Protestant2021.01.18 22:47
Nazwa chrześcijan odnosi się do uczniów Chrystusa (por. Dz. 11,26). I to imię Jezusa jest tym jedynym, w którym mamy zbawienie (por, Dz. 4,12). To Chrystus, a nie Jego Matka umarła za nas na krzyżu. Matka Jezusa ma swoje miejsce w historii zbawienia, ale nie takie, by twierdzić, że bez niej nie ma chrześcijaństwa.
ladychapel2021.01.18 21:18
To tak na rozpoczęcie tygodnia modlitwy o jedność chrześcijan, tak? :) :) :) A TU proszę - szczere, przyjacielskie słowa pastora z Częstochowy - w jakże odmiennym tonie: https://youtu.be/YdmTs1dKEGA
Obywatel2021.01.18 19:50
Wiara luterańska to niemieckie gie ja UE.
Po 11 ...2021.01.18 19:43
Mięciutkie to "ł", oj mięciuteńkie, takie cieplutkie...
Psychiatra2021.01.18 19:49
Wracaj do sali, masz atak.