Czy aborcję można porównywać do Holocaustu? Jak najbardziej tak - mówi ks. prof. Paweł Bortkiewicz TChr.

 

Poznański kapłan mówił na antenie "Telewizji Trwam" o prawidłowej ocenie zbrodni aborcji. Jak stwierdził, jest całkowicie zasadne porównywać plagę zabijania dzieci nienarodzonych z Holocaustem.

"Takiego porównania dokonała Matka Teresa z Kalkuty. Takim porównaniem posługiwał się także św. Jan Paweł II. Takiego porównania może użyć każdy człowiek, który ceni po prostu życie człowieka i który chce zaprotestować przeciwko śmierci niewinnego człowieka, niezależnie od tego, jakiej jest narodowości, rasy, religii i ile ma miesięcy, dni czy lat" - powiedział ks. Bortkiewicz.

"Dlatego porównanie tych cierpień i porównanie tych śmierci jest bardzo uzasadnione" - dodał chrystusowiec.

Ks. profesor stwierdził następnie, że aborcja jest marginalizowana przez zwolenników ideologii genderyzmu.

"Autorzy gender nie ukrywają, że za ideologią, którą prezentują, kryje się bardzo konkretny projekt polityczny, projekt destrukcji życia narodowego, tożsamości kulturowej, destrukcji samego człowieka – musimy przestać myśleć o Polsce jako o czymś stabilnym i wymagającym ochrony, i pomyśleć o niej jako o pewnym, etycznym projekcie; sposobie na urządzenie życia ludzi różniących się od siebie" - powiedział.

"W tej etyce nie ma antropologii, w której płód to człowiek, a człowiek to owoc miłości małżeństwa. A przecież miłość to jest coś więcej niż tylko doznanie przyjemności z racji popędu seksualnego" - wskazał uczony kapłan.

 

 

bsw/radiomaryja.pl