Ks. prof. Guz: Bez zakazu aborcji prawica będzie niewiarygodna - zdjęcie
31.10.15, 08:40

Ks. prof. Guz: Bez zakazu aborcji prawica będzie niewiarygodna

9

Ten wywiad powinien przeczytać każdy polityk prawicy w Polsce. Jasno wskazuje on bowiem priorytety, bez których polska prawica przestanie być w istocie prawicą, a stanie się solą, która utraciła smak. Uważam, że jednym z pierwszych celów nowo ukonstytuowanego Sejmu, Senatu, a także Prezydenta RP powinno być to, żeby w Polsce w majestacie prawa stanowionego RP nie dokonano ani jednego aktu zbrodni dzieciobójstwa przeciwko dziecku poczętemu, a nienarodzonemu, co niestety dokonuje się w setkach przypadków. To będzie bardzo fundamentalna kwestia, bo jest to jedna z najbardziej dramatycznych sprzeczności w naszym prawodawstwie, która powinna być natychmiast wyeliminowana, w przeciwnym razie opcja prawicowa będzie też niewiarygodna – mówi ks. prof. Tadeusz Guz.

W wywiadzie tym znajduje się także jasne przypomnienie, dlaczego zgoda na aborcję jest w istocie atakiem na Suwerena. - Dopuszczenie aborcji w niektórych przypadkach w prawodawstwie RP oznacza w sensie duchowego rozumienia prawa, że dochodzi do zdrady polskiej racji stanu, i to w najgłębszej istocie. Powiedzieliśmy, że to Naród jest Suwerenem, zatem zgoda polskiego prawodawcy na uśmiercenie choćby jednego dziecka w łonie matki oznacza zasadniczą zdradę polskiej racji stanu. To jest zabijanie Suwerena, uderzenie w Naród. A przecież Naród jest twórcą państwa, nie odwrotnie. Dlatego uważam, że ta ustawa powinna być jedną z naczelnych i najszybciej znowelizowanych, czyli definitywny zakaz aborcji w polskim prawodawstwie, jeżeli nowy prawodawca chce przed Narodem udowodnić swą prawość i praworządność. Każdy reprezentant Narodu w pierwszej kolejności musi zadbać o każdego człowieka, bez względu na to, czy jest on młody czy sędziwy, chory czy zdrowy, zadaniem rządu i prawodawcy polskiego jest zatroszczyć się o każde życie. Jeżeli natomiast prawodawca będzie paktować ze złem, czyli będzie tolerował, że w majestacie polskiego prawa dokonują się zabójstwa dzieci poczętych, będzie to zasadnicza zdrada polskiej racji stanu, Narodu i oczywiście zdrada porządku prawno-moralnego w państwie – podkreśla filozof z KUL.

TPT/Nasz Dziennik 

Komentarze (9):

anonim2015.10.31 9:47
Prawo zakazujące całkowicie tzw."aborcji"(eufemizm) obowiązuje jedynie na Malcie. Wprowadzenie go zatem w Polsce byłoby bardzo śmiałym posunięciem i obawiam się, że Polacy nie są na to przygotowani. Jakiś krok należy jednak zrobić w tym kierunku - przynajmniej ograniczyć tzw. "aborcję eugeniczną". Więcej należy pracować nad świadomością ludzi, by dotarło do nich, że jest to unicestwianie ludzkiego życia, na które nie należy się godzić.
anonim2015.10.31 10:53
A kors się cieszy, że postępuje rozbiórka jego państwa? im gorzej tym lepiej, bo na gruzach własnego domu będzie mógł z triumfem oświadczyć "a nie mówiłem"?
anonim2015.10.31 11:11
@RobertW18. Dziecko z "zespołem Downa" też jest według Ciebie "spotworniałym płodem" ?
anonim2015.10.31 12:17
@kors - a Ty na kogo głosowałeś, jeśli wolno wiedzieć?
anonim2015.10.31 12:19
@RobertW18 - czyli eugenika ma być tą naszą drogą ku świetlanej przyszłości, tak?
anonim2015.10.31 12:47
@AnitaF - oczywiście dopóki tę cenę płacą inni, a nie Ty
anonim2015.10.31 13:44
@AnitaF - a czy do tej średniej są wliczani ci, których wyskrobano w wieku 0 lat?
anonim2015.10.31 16:27
@AnitaF - nie uciekaj od odpowiedzi.
anonim2015.10.31 17:13
Ks. prof. Guz winien być głównym doradcą prawicy w Sejmie i rządzie bo jest filozofem prawa. Filozofia katolicka Szkoły Lubelskiej jako jedyna ma narzędzia do tego by uporać się ze Szkołą Frankfurcką na wieki.