Ks. Posacki, jezuita dla Fronda.pl o nowym Papieżu: Zna siłę modlitwy, mocny, wytrwały - zdjęcie
13.03.13, 22:04Fot. Facebook

Ks. Posacki, jezuita dla Fronda.pl o nowym Papieżu: Zna siłę modlitwy, mocny, wytrwały

4

- Jesteśmy zaskoczeni. Bardzo się cieszymy. Cóż, nie znam go osobiście. Z tego, co wiem, to przede wszystkim ktoś, kto zna ubóstwo w Ameryce i żył w dużej solidarności z ubogimi.

To również ktoś, kto żyje w ortodoksji, czyli trzyma się zasad wiary i bardzo mocno walczył z nadużyciami teologii wyzwolenia, również wśród samych jezuitów.

Widać również, że obecny Papież jest pobożny i zna siłę modlitwy. Myślę, że zostało to docenione przez kardynałów – ta jego pobożność, jego wyrazistość w wierze i wynikająca z nich spójność wewnętrzna, która wyraża się taką praktyką ewangeliczną. Myślę, że to go również wyróżniło spośród kardynałów.

To nie jest teolog, jest bardziej praktykiem – duszpasterzem. Jest doświadczonym duszpasterzem, który wciela wiarę, wciela zasady ewangeliczne w bardzo wyrazisty sposób.

Podobno sam żył skromnie, w ubóstwie, miał skromne pokoje, przez całe lata jeździł autobusami i w taki sposób solidaryzował się z ubogimi. Był w tym mocny, wytrwały, dawał świadectwo.

Z jednej strony mamy więc Ignacego, z drugiej mamy Franciszka – dwóch patronów odnowy Kościoła. Dla mnie to wielka radość – mówi ks. Posacki SJ.

Not. Jarosław Wróblewski

 

Komentarze (4):

anonim2013.03.13 22:28
Wybrał Franciszka, a to piękne imię. Szkoda, że nie pomyślał o drugim imieniu - Tymoteusz. Nie tylko by miał imiona jak mój synek, ale pełniej tryumfowała by młodość. Zobaczymy co będzie dalej. Ufam, że źle nie będzie, bo Ojciec święty rozpoczął od modlitwy za Ojca wielebnego Benedykta XVI, a to pokazuje największą mądrość, abyśmy pozostawali w miłości i pamiętali o wspólnej modlitwie za siebie na wzajem, nawet kiedy nas o to bezpośrednio nie proszą. Ojciec święty przeto pokazał nam dobry owoc, mi nie potrzeba więcej, ufam.
anonim2013.03.13 22:37
Jezuici górą!
anonim2013.03.13 23:17
Zapraszam do mojej refleksji na temat tego, przewidywalnego wyboru: http://dobrakonserwa.blogspot.com/2013/03/a-nie-mowiem-podziekujmy-za.html
anonim2013.03.14 0:18
Jak zwykle sensowna i merytoryczna wypowiedź o. Posackiego. Nowy papież sprawia bardzo dobre wrażenie.