25.01.14, 16:56Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski (fot.JRKRUK_20130603_KS_TADEUSZ_ISAKOWICZ-ZALESKI_IMG_9191)

Ks. Isakowicz-Zaleski: Hipokryzja - Michnik i Bauman wspierają rebelię w Kijowie

Opublikowano dziś ich list otwarty. Podpisał się pod nim sam Adam Michnik, syn Ozjasza Szechtera, członka Komunistycznej Partii Zachodniej Ukrainy. W jego towarzystwie także osławiony Zygmunt Baumann, politruk z czasów stalinowskich, "niezależni publicyści" Tomasz Lis i Jacek Żakowski oraz cała galeria "dzieci resortowych".   

Jedyny zgrzyt to brak podpisu Lecha Wałęsy, Wojciecha Jaruzelskiego i Czesława Kiszczaka. Szkoda też, że list nie kończy się banderowskim pozdrowieniem "Sława Ukrainie Herojam sława".

Po takim liście, mimo jego drobnych mankamentów, z pewnością Wiktor Janukowycz ucieknie z Kijowa, a nad jego pałacem prezydenckim zawiśnie czerwono-czarny sztandar Ukraińskiej Powstańczej Armii, tej samej co z taką zajadłością mordowała współplemieńców Michnika i Baumana. Z pewnością też na miejscu obalonego pomnika Włodzimierza Lenina stanie pomnik polakożercy i antysemity Stepana Bandery lub atamana Bohdana Chmielnickiego. Z tym ostatnim może być jednak kłopot, bo w 1654 r. oddał (czytaj: sprzedał) kozackie Zaporoże carowi rosyjskiemu. Kto by jednak w rewolucyjnym szale na takie drobiazgi zważał.

A jak ten rewolucyjny szał wygląda, to możemy zobaczyć poniżej: 

Gdyby polscy kibole budowali z płonących opon barykadę na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie oraz szturmowali siedzibę Donalda Tuska, to Michnik z Baumanem  na klęczkach prosiliby prezydenta Komorowskiego o wprowadzenie stanu wojennego.

Reasumując, hipokryzja do kwadratu.

Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski

Komentarze

anonim2014.01.25 17:20
Przynajmniej ksiądz Isakowicz Zalewski zachowuje spokojną głowę i nie przyłącza się do tego tłumu sprzedawczyków jak nasza klasa polityczna, włącznie z tzw opozycją i wszelakimi "solidarnymi" którzy tylko eskalują sytuację na Ukrainie i mogą doprowadzić ten kraj do wojny domowej.
anonim2014.01.25 17:29
Co się dziwicie. PolskęZbaw już tam jest i też wspiera nacjonalistów http://www.youtube.com/watch?v=qCdHBEh2smE
anonim2014.01.25 17:35
Niezrozumiała wypowiedź Księdza i chyba świadczy o braku rozumienia kwestii ukraińskiej.
anonim2014.01.25 17:41
@GenesisX Zamknij ten twój niewyparzony pysk smarku!Nie wiesz o czymkolwiek jak i co pisać. Jak habukak nachlej sie szkockiej nafty i odlec.
anonim2014.01.25 17:42
@Mohero Tak jak genesisx!
anonim2014.01.25 17:57
Bardzo łatwo Ksiądz rzuca oskarżenia, gani. Ukraina jak i Polska nie ma trzeciej drogi, albo Rosja albo Unia. Ci ludzie nie wyszli na ulicę bo zabrakło precelków i PS5 w sklepie. Ale dlatego, że zauważyli, że rząd ich oszukał i chce wpakować w rosyjskie ręce. Co mieli zrobić? Czekać na następne wybory, kiedy już nic nie będzie? Co księdzu przypomina porywanie ludzi, bicie przez nieznanych sprawców tych co wspierają majdan? Jak mówią historia lubi się powtarzać. My jesteśmy po drugiej stronie i czekamy na Ukrainę.
anonim2014.01.25 18:28
Ukraińcy nie są życzliwi Polsce i nigdy nie byli. Teraz mają poważny problem. Tylko że Polacy go nie rozwiążą. Ja dobrze rozumiem stanowiskp księdza i do Majdanu zachowuję wstrzemięźliwość.
anonim2014.01.25 18:32
@genesisX Nie wiesz o czym gadasz, Obecnie majdan jest zdominowany przez postbanderowców z Svobody, nie sposób takich popierać. I nie zapominaj że znaczna część ukraińców jest za Janukowyczem. @pawel.nn Bycie księdzem wyklucza publicystykę? @marcin7 W rosyjskie ręce to wepchnęli ukrainę politycy którzy pojechali na majdan przyczyniając się do jego radykalizacji. Europa nie zrobiła nic żeby uniezależnić ją gospodarczo od Rosji. I żadnej unii, ona nic nie da ukraińcom, jej obecność może zaś zaszkodzić Polsce, ma podobną gospodarkę do naszej tylko ale bardziej konkurencyjną.
anonim2014.01.25 19:01
Ondraszek, czasami nie jest ważne co się mówi ale jak i kiedy się mówi. nie pałam miłością ( że tak dalikatnie to nazwę) do komuchów Baumana i Michnika ( tak, tak, przyjaciel komuchów i sam z rodu zdrajców Polski) ale wypowiedź Księdza ( z którym przyjaźnie korespondowałem) jest nie na miejscu. Teraz niezbędne jest wsparcie ruchów niepodległosciowych na Ukrainie. To kształtowanie się ukraińskiej tożsamości i pisanie o nacjonalistach wprost odwołując się do Bandery świadczy o niezrozumieniu sytuacji. Już mam dość wypowiedzi Sikorskiego, który kompletnie odleciał a na polityce wschodniej po prostu się nie zna.
anonim2014.01.25 19:05
wszechpolska, nie lubię lewactwa tak jak ty ale nie odzywaj się na temat Ukrainy bo ZIELONEGO POJĘCIA o tym nie masz. Twój głos to zatruwanie powietrza w zamkniętym pokoju, aż się niedobrze robi. Pokory trochę bo odlecisz jak GenesisX i habukak w sprawach religijnych i Kościoła. To znaczy pojęcia nie mają ale się wypowiadają... smród podobny czyniąc.
anonim2014.01.25 20:01
http://foxx.salon24.pl/563241,czerwone-i-czarne Nie zgadzam się z księdzem. Nie podoba mi się postawa prorosyjska. Ukraina walczy o niepodległość. Zgadzam się z kolegą Foxem na blogu salon24.pl (link)
anonim2014.01.25 20:08
@Mohero trochę się zagalopowałeś. Znajomi byli na majdanie - chcieli trochę pomóc. Wszędzie flagi UPA oraz banderowskie pozdrowienia. Bardzo dobrze wpisuje się w to KaczoZbaw, ze swoim nabożeństwem do mordercy Polaków czyli Kurasia vel Ognia. To ten sam kaliber fanatyzmo-faszyzmu. http://www.youtube.com/watch?v=qCdHBEh2smE Ukraina nie walczy o niepodległość. Ukraina walczy o to aby uzależnić się od Unii, której Ukraina potrzebna jest jako rynek zbytu oraz państwo, które można zadłużyć. Uważam, że Polacy nie powinni mieszać się w tą zadymę wywołaną zapewne przez ruchy masońsko lewackie.
anonim2014.01.25 20:27
"Ukraina walczy o to aby uzależnić się od Unii, której Ukraina potrzebna jest jako rynek zbytu oraz państwo, które można zadłużyć." TAKIEJ BZDURY TO nawet Palikot by nie wymyślił. Ludzie, jeśli coś piszecie to najpierw pomyślcie. W przeciwieństwie do wielu tutaj, znam ten kraj bardzo dobrze. Studenci przyjeżdżają do Polski i jeżdżą na Zachód. Ludzie widzą co dzieje się w Polsce i chociaż my narzekamy to przyznajmy, że rozwój infrastruktury ( to co akurat widać) jest nieprawdopodobny itd, itp... Ukraińcy to wszystko widzą, widzą to co my widzieliśmy w Niemczech Zachodnich, Francji, Stanach w latach 80-tych. Wyobraźnia działa. Ukraińcy chcą być w orbicie takiej czy siakiej ale zawsze demokratycznej i przewidywalnej do pewnego stopnia cywilizacji zachodnioeuropejskiej. Mają dość Moskwy. Czy to trudno zrozumieć ? Czy ktoś w Polsce chciałby powrotu do układu sprzed 89 roku ? No właśnie o TO walczą Ukraińcy. Proste.
anonim2014.01.25 20:49
@Mohero Polska - albo inaczej: UBecja z Bolkiem - przekształciła się w złodziejstwo usankcjonowane okrągłym stołem. O to walczy Ukraina - ale nie cała. Tylko właśnie ukraińskie elity bolkowo ubeckie. A obecność Baumana i Michola tylko to potwierdza. Nie o take Polske walczyliśmy. I umiejący myśleć Ukraińcy to wiedzą - ale ich na majdanie nie ma. A czemu historia jest ważna? Bo ona uczy że to co było może znowu się wydarzyć - dowodem jest uwielbienie majdanu dla Bandery. Oni mogą znowu robić to samo - są do tego zdolni. Jak ktoś jest na tyle głupi by tego nie rozumieć to nie ma dla niego pomocy.
anonim2014.01.25 23:06
Wśród komentatorów Frondy zebrało się niezłe towarzystwo. Albo antyklerykalni ateusze ( GenesisX, habukak,) albo narodowcy oderwani od ziemi albo cynicy albo odrealnieni idealiści. Patrz komentarz powyżej... Przecież to oczywiste, że przewrót w Polsce zaczął się od idei Solidarności ( a nie łże elit bolko-sb eckich) a co stało się potem to już inna sprawa. Ukraińcy są właśnie na takim etapie. Co się stanie potem to tego nie wiemy jeszcze. Teraz wiadomo, że nacjonalizm obecnych Ukraińców nie jest tożsamy z nacjonalizmem OUN - owców. Od tamtych czasów minęło tyle epok a młode pokolenie Ukraińców nie pamięta nawet Związku Sowieckiego. Piszę skrótowo bo i późno i za długich tekstów nikt nie przeczyta. W interesie Polski jest teraz pomagać w przemianach na Ukrainie bo na pewno Ukraina jaka by nie była ale wciągnięta w orbitę Moskwy nie leży w naszym interesie. Słowa z Polski powinny być wyważone a to potrafi Jarosław Kaczyński ( przemówienie na Majdanie), potrafią to niektórzy komentatorzy (patrz Talaga na tym portalu) a ciągle zawalają sprawę Sikorski ( wszystkie jego wypowiedzi to blamaż) czy teraz Ksiądz Isakowicz Zaleski.
anonim2014.01.26 8:09
@Mohero Hahahahahha!! Piszesz o niepodległości Ukrainy jak by ona by od ciebie i naszych pisiorów zależała.hahahahhahaaa!! Cienki Bolek jesteś!Nie masz pojęcia o tej "szachownicy". Ja z Ks.Zalewskim także przyjaźnie korespondowałem. I co z tego?.
anonim2014.01.26 8:44
Ondraszek, tyle warta rozmowa z tobą co z GenesiX czy habukakiem. Guzik wiesz ale na swoim musisz postawić. Trollizm.
anonim2014.01.26 9:23
[email protected] Pogadaj se z równym tobie" wiedzą " -GenesiX !!Hehehehheehehehee!!
anonim2014.01.26 9:26
Jestem absolutnie przekonany, że wolna i niepodległa Ukraina jest w interesie Polski. Bez względu na sympatie polityczne w polityce zagranicznej powinno mówić się w miarę jednym głosem, przyjmując jakiś konsensus. http://fakty.interia.pl/raport-zamieszki-na-ukrainie/aktualnosci/news-czarnecki-ukraincy-prosza-by-polscy-politycy-przyjezdzali-do,nId,1095618
anonim2014.01.26 9:35
Czy można wykasować wpisy osoby podpisującej się jako "Wojciech_Polak" Cytat " Bardzo dobrze wpisuje się w to KaczoZbaw, ze swoim nabożeństwem do mordercy Polaków czyli Kurasia vel Ognia. To ten sam kaliber fanatyzmo-faszyzmu." Koniec cytatu. Ja mam dosyć obrażania Żołnierzy Wyklętych a przynajmniej na forum katolickim. Są inne fora np. dla aktywu komunistycznego,tam sądzę takie wpisy będą dopuszczalne ale nie tutaj. Proszę o odpowiednie działanie.
anonim2014.01.26 9:35
Oczywiście w kwestiach Kościoła i wiary bliżej mi do Ondraszka a w kwestiach politycznych do GenesisX. No i co z tego. mam się cieszyć czy nie ? Polecam wywiad z Profesor Anną Pawełczyńską - socjologiem. Pouczające dla Was obydwu. Tam się znalazło takie stwierdzenie " Zafascynowało mnie kiedyś zdanie Andrzeja Bobkowskiego, który uznał, że kultura europejska przeszła przez epokę pogaństwa, wstąpiła w epokę chrześcijaństwa, a od pewnego czasu wkracza w epokę chamstwa..."
anonim2014.01.26 10:22
@[email protected] Jako "analitycy i komentatorzy" polityczni marnujecie swe "talenty" opiniotwórcze na łamach frondy.
anonim2014.01.26 10:38
@Mohero W sprawach światopoglądowych zawsze pierwszeństwo ma Jezus i prawda. Jest to zdrowy kręgosłup. Jeśli ktoś stawia wyżej politykę od Boga to jest głupcem. Jeszcze raz podkreślę - UE nic dobrego Ukrainie nie przyniesie
anonim2014.01.26 15:54
@GenesisX gadasz pierwszorzędne głupoty. Cameron w UK chce zrobić referendum - aby ludzie mogli głosować "nogami". Fanboje UE już zrobiły kleksa w gacie - gdyby referendum odbyło się dzisiaj, to nie byłoby UK w UE ... Tylko głupole mogą mówić, że jest coś dobrego w UE. Dla Unii zarówno Polska jak i Ukraina to są takie same terytoria jak czarna Afryka trzysta/czterysta lat temu, dla białego człowieka. Zanim się zaplujesz - powiedz, ile banków mamy w Polsce ? A ile polskich banków mamy w Polsce ? W Niemczech 30% banków jest zagranicznych, podobnie we Francji - a w Polce 92%. Czegoś nie pojmujesz swoim małym łepkiem ? Prawdziwi patrioci Ukraińscy nie wyszli na barykady - im do UE nie jest spieszno!
anonim2014.01.26 16:37
To ciekawy pogląd, że protestujący próbują obalić "bądź co bądź - legalną władzę". A czy ksiądz sam nie działał kiedyś dla obalania legalnej władzy? Nawet jeśli poddawać w wątpliwość legalność PRL-owskiej władzy, to historia zna wiele przypadków obalania legalnej władzy, także z udziałem osób duchownych i to w okolicznościach dużo bardziej dramatycznych, że choćby wspomnę marszałka Piłsudskiego, który także obalał "legalną władzę".
anonim2014.01.26 16:59
nie ufam ani michnikowi ani baumanowi ani też księdzu Isakowiczowi
anonim2014.01.26 20:30
X.Tadeusz zatracił już zdolność obiektywnej oceny sytuacji na Ukrainie. "Rewolucyjny szał" Ukraińców to zdeterminowany sprzeciw wobec ekspansji Rosji. Trzeba być ślepym albo naiwnym żeby sprowadzać to co się dzieje w Kijowie do nacjonalistycznego buntu.
anonim2014.01.29 21:41
Ukłon w stronę księdza.Mamy patową sytuacje..Nie mamy przywódcy.To pokolenie wychowane przez Rosje nie ma pojęcia co robić.Nie tłumaczę ich !!!Rosja odebrała nam wszystko.Dzisiejsi rządzący lecą od prawa do lewa ,na oślep..bez sensu... Brakuje nam prawdziwego męża stanu.