15.01.19, 09:05Fot. Adrian Grycuk via Wikipedia, CC 3.0

Krzysztof Szczerski: To był mord na polityku, a nie mord polityczny

Czekamy na decyzję rodziny i chcemy w pełni uszanować wolę rodziny prezydenta Adamowicza, zarówno co do daty pogrzebu, jak i jego charakteru i przebiegu” - mówił dziś Krzysztof Szczerski.

Szef Gabinetu Prezydenta w rozmowie z Beatą Michniewicz na antenie radiowej Trójki dodał również:

Jesteśmy gotowi, prezydent jest gotowy w każdej sprawie wspomóc rodzinę, jeśli rodzina będzie miała takie życzenie, to też co do pogrzebu, jego charakteru i przebiegu. Jesteśmy otwarci na współpracę i wypełnienie woli najbliższej rodziny prezydenta”.

Szczerski podkreślił też, że to, co miało miejsce w Gdańsku, wedle informacji które są obecnie dostępne, nie miało podłoża ideologicznego czy partyjnego.

To był mord – jak powiedział wczoraj prezydent – na przedstawicielu władzy, na osobie publicznej, sprawującej swoją funkcję. Prezydent Adamowicz zginął w trakcie pełnienia swojej funkcji. Był przedstawicielem władzy publicznej”

- podkreślał Krzysztof Szczerski.

Dodał, że morderca Pawła Adamowicza chciał się na nim zemścić za swoje domniemane krzywdy, których miał rzekomo doznać od władzy.

Rzeczywiście to był mord na polityku, ale to nie był mord polityczny”

- podsumował.

dam/300polityka.pl,Fronda.pl

Komentarze

Brokrak2019.01.15 10:19
To był mord wpisany w atmosferę nienawiści panującej w kraju. Zapewne wszyscy mają udzial w wytworzeniu tej atmosfery - ale szczególnie wyróżnia się opcja rządząca, czyli PiS, kato-narodowcy sterowani przez kościół, w tym jego tubę frondę.
kiki2019.01.15 11:39
sm tworzysz tę atmosfer pisząc choćby taki komentarz Posłuchaj słów polityków prawicy a opozycji ci pierwsi milczą i łączą się w bólu ci drudzy uruchomili hejt
Gwizda2019.01.15 12:31
Poziom hejtu w mordach opozycji przekracza wszystko stukrotnie. Kto od lat podjudza ludzi 'dożynaniem watahy', patroszeniem, bydłem, sztachetami? Opozycja i tyle w temacie. Ale dla was to niewazne. Każdy pretekst dobry byle rządzić
Ryszard2019.01.15 9:50
to nie był mord na polityku, tylko na saorządowcu, w 2015 r. Adamowicz zawiesił członkostwo w PO po tym , jak Schetyna odmówił mu poparcia partii w wyborach na prezydenta Gdańska lansując młodego Wałęse
STOP agresji na Fronda2019.01.15 9:37
To był mord tylko z powodów politycznych. Bo niby z jakich innych??? Dodatkowo wykonany przez typowego prawicowca, niezbyt umysłowo sprawnego.