Kryminalni udaremnili wprowadzenie na rynek kokainy za ćwierć miliona złotych - zdjęcie
22.02.21, 16:45fot. pixabay.com

Kryminalni udaremnili wprowadzenie na rynek kokainy za ćwierć miliona złotych

4

Skutecznością i profesjonalizmem kolejny raz wykazali się kryminalni z koszalińskiej komendy, dzięki którym kilkaset porcji narkotyków nie trafi na czarny rynek. Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej każdego dnia pracują nad eliminowaniem ze środowiska przestępczego „dilerów”. To kolejne ich uderzenie w przestępczość narkotykową zakończoną tymczasowymi aresztami dla posiadaczy zakazanych ustawą substancji.

Koszalińscy policjanci na bieżąco monitorują stan bezpieczeństwa w mieście oraz analizują wszelkie sygnały dotyczące przestępczości narkotykowej na podległym im terenie. Niemalże każdego dnia funkcjonariusze walczą z przestępczością narkotykową. Codzienna praca kryminalnych pozwala na sukcesywne eliminowanie „dilerów”. To dzięki ich pracy osoby odpowiedzialne za ten przestępczy proceder trafiają przed oblicze wymiaru sprawiedliwości.     

W miniony weekend kryminalni z koszalińskiej komendy na terenie województwa zachodniopomorskiego zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 35  i 25-lat podejrzanych o posiadanie i przemyt substancji zabronionych. Po przebadaniu narkotestem i zważeniu okazało się, że kryminalni zabezpieczyli pół kilograma kokainy, której wartość czarnorynkową szacuje się na kwotę ćwierć miliona złotych. Jeden z mężczyzn posiadał również prawie 100 gramów mefedronu.

Funkcjonariusze zabezpieczyli nielegalne narkotyki. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani i trafili po policyjnego aresztu.

Zgromadzony na tym etapie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zatrzymanym zarzutów posiadania znacznych ilości środków odurzających. Obaj zostali doprowadzeni przed oblicze sądu, który na wniosek Prokuratury zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii przewiduje, że posiadanie znacznych ilości środków odurzających zagrożone jest karą do lat 10, a kara za ich przewóz zaczyna się od 3 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Szczecinie)

 

mp/policja.pl

Komentarze (4):

Snorting cocaine bywa częścią robienia interesu.2021.02.22 18:16
Global Wealth Report opublikowany przez Credit Suisse podał, że w 2019 r. Polska miała 116 tys. $$ milionerów. Przyrost największy w całym EU. Forbes z kolei przewiduje, że ilość milionerów w Polsce się podwoi w przeciągu najbliższych 5 lat. To było przed pandemią. Wzrost będzie wolniejszy. Snorting cocaine jest częścią robienia interesu.
Jawny2021.02.22 17:43
Jazgoczące kundelki szatana (Anonim, ladychapel, Po 11..., AAAtomek, kretynizacja i spółka) już się zbudziły. Zrobiły kupy, obsikały i zaznaczyły teren, zżarły po misce koszernych ochłapów i teraz poszczekują. Ale skutek tego żaden. Niech sobie wyją do księżyca. Ich prawo. To jest wolny kraj. Gdzieindziej dostałyby kagańce na mordy i do mamra. A my mamy dzięki nim nieustanny ubaw (oni pozują na erudytów i mówią: LOLcontent).
Po 11 ...2021.02.22 17:00
Jeśli koka była przeznaczona na polski rynek, to dobry znak. Bogacimy się. No może nie wszyscy. Przy cenie 500 zł za gram, nie wszystkich Polaków stać na foo-foo. Ale są też ci lepsi. Np. niedoszły poseł PiS, Filip Wiśniewski, typowany na wiceministra sportu w rządzie Beaty Szydło, wydał na kokainę ok. 750 tys. złotych. Według prokuratury nabył on aż 2,5 kg tego narkotyku. Ciekawe czy kupował tylko dla siebie???
Anonim2021.02.22 17:43
Miałem właśnie napisać że koka była pewnie na eksport. Tak czy siak my, jako Polska, straciliśmy pieniądze. Koka jest dla tych co ich na to stać. Do przedszkola by nie dotarła, prędzej ratuszów.